Vyšetřovaná vláda už nesmí dostat šanci

Zdá se, že hlavní důvod, proč včerejší vládní koalice pořád prohlašuje, že je schopna slepit sto jedničku poslanců, jsou obavy z probíhající trestního stíhání a také obavy, na koho z nich ještě může toto stíhání padnout. Pokud by obnovili vládu, mohou zkusit leccos.

 
 

17 miliard církvím zrušíme hned!

Ústavní soud v tomto týdnu posvětil platnost zákona, který nás ve skutečnosti vede hluboko před únor 1948. Vůbec mu nevadí, že se úplně ignoruje dosud platná právní úprava č.215/1919 – první pozemková reforma. Podle ní nesmí žádnému pozemkovému vlastníku zůstat více než 150 ha zemědělské půdy a 100 ha půdy lesní – celkem tedy 250 ha.

 
 

Pole naše křičí Zrada

Poslední argument, který zbyl paní místopředsedkyni ODS Němcové, je, že přece v Praze musí vládnout pravice. Zřejmě je to někde psáno na nebi a nelze jinak, i kdyby čert na koze jezdil, i kdyby ODS prodala Karlův most a přivedla město definitivně na buben.

 

Ministr vnitra v kuřárně

…to, co provedla městská rada primátora Svobody, mohl provést jen blázen. Místo toho, aby udělali vše pro vyšetření kauzy Opencard, tak do těch shnilých kolejí vjeli s novým vozíkem – s novou smlouvou. A tato nová smlouva, kterou uzavřela ona nová skvělá protikorupční koalice TOP09 a ODS, byla předražená a ve sporu se zákonem.

 
 
 

Amnestie – puč za bílého dne

…do Klausovy a Nečasovy amnestie spadají všechny největší hospodářské kriminální kauzy – omilostňují se ty nejtěžší hospodářské zločiny. Sto padesát jich je celkem, osmnáct největších na Vrchním státním zastupitelství. Odhadovaná škoda sto padesát, dvě stě miliard a víc…