Co 89% obliba Vladimira Putina skutečně znamená?

Zdá se, že Washington Post je posledním údajem o oblibě Putina ohromen:

Myslíte si, že Rusové jsou unaveni konfliktem se Západem? Ne podle obliby prezidenta Vladimira Putina, která je na historickém maximu 89%. (…) Putinova obliba vyskočila ze 65% v lednu 2014 na 80% o dva měsíce později, a od té doby nad touto hranicí zůstává, podle měření moskevského Levada Center, jediné nezávislé organizace pro průzkum mínění v Rusku. Neustále rostla: Během 15 let působení Putina ve funkci nikdy nebyla výše, než 89% nyní v červnu. (…) Obliba 89% je také dokladem téměř jednomyslného názoru na současné směrování Ruska.


WaPo má pravdu: Rusové Putina plně podporují, obzvláště když vezmete v úvahu, že oněch 11% lidí, kteří jsou s ním nespokojeni, tvoří z velké části komunisté, kteří viní Putina z toho, že je příliš nakloněný ekonomickým praktikám kapitalistického trhu; nacionalisté, kteří si myslí, že Kreml je u podpory Novoruska proti ukronacistům příliš měkký nebo nerozhodný; a možná 1-3% (max!) těch, kteří obecně podporují USA a EU. Takže co se týká současné konfrontace s anglo-sionistickou Říší, činila by skutečná obliba Putina kolem 97-98%.

Co to znamená?

1) Nic takového, jako „Putinova“ politika/postoj, či dokonce politika Kremlu vůči Ukrajině neexistuje. Existuje ruský postoj k Ukrajině.

2) Sankce měly přesně opačný účinek, než v jaký se doufalo: místo spuštění vlny nespokojenosti namířené proti Putinovi se Rusové kolem něj semkli.

3) Anglo-sionistické „poselství“ má v Rusku naprosto nulovou přitažlivost. Západu nezůstala ani špetka důvěryhodnosti, žádný půvab, žádná morální či politická autorita. Většina Rusů pohlíží na USA jako na nebezpečného nepřítele pokoušejícího se podrobit si Rusko a na EU pohlíží jako na poslušnou pudlíkovskou kolonii USA bez hlasu.

4) Rusové nebudou „váhat“. Jak jsme na tomto blogu dokola opakovali – Rusové nechtějí válku, ale jsou na ni připraveni. Země je plně zmobilizována, jak psychologicky, tak materiálně. Žádná hromada hrozeb nebo sankcí na tom nic nezmění.

5) Putinova mocenská základna je silnější, než kdy předtím. Nejen, že Rusové Putina zcela podporují, ale proti-putinovští pro-američtí „liberálové“ a „demokrati“ (v ruském významu těchto slov) jsou v naprostém zmatku a rozkladu a na útěku (většinou politicky, ale někdy i doslovně).

6) Stává se stále jasnějším, že zatímco ruská ekonomika sankcemi utrpěla, a poklesem cen energií ještě více, vedla si mnohem nad očekávání (včetně očekávání Kremlu) a tato plánovaná „izolace“ Ruska je hrubým neúspěchem.

7) Zdá se, že většina indikátorů poukazuje na stejný závěr: ukronacistický režim se nachází v kritickém bodě: čistky začaly, počet přeběhlíků roste, režim činí skutečně šílená rozhodnutí (Saakašvili v Oděse), Goldman Sachs předpovídá oficiální krach na 24. července (neoficiálně již Ukrajina zkrachovala)…

Celý článek najdete na Zvědavci

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
15. 7. 2015 9:11

V podstatě to odpovídá debatám o Putinovi, které se vedou na OM.

lomikel
lomikel
15. 7. 2015 9:25

mi to prijde trochu nadsazene, v posledni dobe zacina byt saker vice oriantovany na podporu putina nez na publikovnai vsech dostupnych informaci. to je pro upresneni, ze bych za ty procenta ruku do ohne nedal, ale popularitu ma vysokou, to jo, jeste ji zurocit :).

Béda
15. 7. 2015 9:38

Kdoví jak se hýbe popularita Nobelisty míru? Třeba ještě ve finále přitvrdí, rozpoutá světovou válku a dostane další Nobelovku.

Béda
15. 7. 2015 9:43

http://www.czechfreepress.cz/rusko/rusko-vydalo-patriotic-stop-list.html

7. července 2015 Rada federace, horní komora Federálního shromáždění RF, zveřejnila tzv. patriotický stop-list, seznam zahraničních neziskových organizací, jejichž činnost není v souladu s ruskými zákony…

fajt
fajt
15. 7. 2015 9:46

v podstatě to neznamená vůbec NIC. ..)

bbb
bbb
15. 7. 2015 11:45

Jak popularita u nás, dřívější? Ladislav Chudík: Hrát jen kladné postavy není velké herectví – T. Koloc http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2015/27-2015/ladislav-chudik-hrat-jen-kladne-postavy-neni-velke-herectvi — Generál Svoboda je tam, kde jsem se narodil, na středovýchodním Slovensku, ve vesnicích, které osvobodil, brán jako svatý člověk. Vím, že Vávrova válečná trilogie, v jejíchž filmech Sokolovo a Osvobození Prahy jsem ho hrál, měla masový úspěch v SSSR, protože byla natočena přesně tak, jak oni ty děje viděli. Je třeba říct, že Vávra se scenáristou Fáberou si nevymýšleli a používali pouze doložené citáty historických osobností – jen s určitým výběrem. Já jsem se se Svobodou dvakrát osobně setkal v době,… Číst vice »

bbb
bbb
15. 7. 2015 11:46

a nakonec řekl jedinou větu: „Tenkrát bylo taky hodně sněhu…“
S válečnou trilogií jsem pak byl pozván do Číny, kde jsem se ptal čínské pracovnice našeho velvyslanectví v Pekingu, jak lidi v Číně ten film přijali. Informovala mě přesně způsobem, jak se to v takové funkci očekává. Odmítla se vyjádřit s tím, že já jsem hrál generála Svobodu krásně. Vyložil jsem si to tak, že Číňané už tehdy věděli o válce se Sověty svoje.
Generála Svobody si, jako kluk ze středního Slovenska (možná i proto, že jsem ze socdemácké dělnické rodiny), ale dodnes nesmírně vážím.

peter.
15. 7. 2015 12:12

fajt napsal

v podstatě to neznamená vůbec NIC. ..)

Som zvedavý na rozuzlenie tohoto :
http://colonelcassad.livejournal.com/2285778.html

peter.
15. 7. 2015 12:19

bbb napsal
na středovýchodním Slovensku, ve vesnicích, které osvobodil, brán jako svatý člověk. Vím, že Vávrova válečná trilogi

Dovolím si vás trochu opraviť – na severovýchodnom Slovensku,v Poduklianskom kraji.Ale veľkú úctu k „nášmu generálovi“ pociťuje väčšina Slovákov dodnes.
Mimochodom,ľudia pod Duklou si vážia aj pamiatku Vasiľa Biľaka.

peter.
15. 7. 2015 12:22

peter. napsal
Som zvedavý na rozuzlenie tohoto :

http://colonelcassad.livejournal.com/2287019.html

abx
abx
15. 7. 2015 13:05

vsetkych 7 bodov podpisujem. nesporne Putin vratil Rusku jeho hrdost o ktoru prisli pocas vlady ukecaneho naivneho Gorbacova a vecne nachmeleneho Elzmana. to je jedna vec, druha vec je este dolezitejsia – ze za jeho vlady sa dostali do funkcii rozumni ludia. to je to, co sa stalo snad prvy krat za rusku historiu a bude to mat este velmi zaujimave dopady…

fajt
fajt
15. 7. 2015 14:22

peter. napsal
Som zvedavý na rozuzlenie tohoto :
http://colonelcassad.livejournal.com/2285778.html

klasika, boj o moc, zásadoví byli rozstříleni a tak nic nebrání tomu, aby začali párat medvěda i tady. ..)

dotaz, jedeme Pieniny a nevíte náhodou, jestli vaši kukláči už lapli banderovce z Mukačeva a nebo stále v klídku brouzdaj rezešovým krajem ?

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
15. 7. 2015 14:39

abx napsal vsetkych 7 bodov podpisujem. nesporne Putin vratil Rusku jeho hrdost o ktoru prisli pocas vlady ukecaneho naivneho Gorbacova a vecne nachmeleneho Elzmana. to je jedna vec, druha vec je este dolezitejsia – ze za jeho vlady sa dostali do funkcii rozumni ludia. to je to, co sa stalo snad prvy krat za rusku historiu a bude to mat este velmi zaujimave dopady… Mám stejný názor, avšak musím zdůraznit, že za podstatný vidím ještě jeden fakt. Ta nezpochybnitelná většina Rusů je opět přesvědčena, že ze západu k nim jaktěživo nepřišlo a ještě hodně dlouho nepřijde v mezinárodních vztazích nic… Číst vice »

peter.
15. 7. 2015 14:54

fajt napsal
dotaz, jedeme Pieniny a nevíte náhodou, jestli vaši kukláči už lapli banderovce z Mukačeva a nebo stále v klídku brouzdaj rezešovým krajem

Pieniny – pohodička,aj počasie by malo byť pekné.V Užhorode horia autá a počuť streľbu.Pravosek vyhlásil,že sa stiahne do hôr,vraj tam vydrží prežívať aj dva roky.Ak by prešli hranice,tak to urobia na JV Poľska,lebo tam je to dosť vyľudnené.Nazýva sa to tam“Banderovský kraj“a ľudí odtiaľ po vojne presídlili na Odru a Nisu.Na Zamagurie v žiadnom prípade nedôjdu,takže pekné zážitky a nech vám zostanú príjemné zážitky z toho čarovného kraja.

fajt
fajt
15. 7. 2015 15:00

peter. napsal
Pieniny – pohodička,aj počasie by malo byť pekné.V Užhorode horia autá a počuť streľbu.Pravosek vyhlásil,že sa stiahne do hôr,vraj tam vydrží prežívať aj dva roky.Ak by prešli hranice,tak to urobia na JV Poľska,lebo tam je to dosť vyľudnené.Nazýva sa to tam“Banderovský kraj“a ľudí odtiaľ po vojne presídlili na Odru a Nisu.Na Zamagurie v žiadnom prípade nedôjdu,takže pekné zážitky a nech vám zostanú príjemné zážitky z toho čarovného kraja.

tak to jsem rád, se docela těšíme a někteří berou i omladinu, takže obezřetnost je na místě – dík a hezký den přeji. ..)

peter.
15. 7. 2015 15:32

fajt napsal
brouzdaj rezešovým krajem ?

fajt:
Rezešovci sú košickí maďaróni,tí by do tohoto kraja zavítali iba ak náhodou.

fajt
fajt
15. 7. 2015 15:48

peter. napsal
fajt:
Rezešovci sú košickí maďaróni,tí by do tohoto kraja zavítali iba ak náhodou.

já jenom, že tihle šubravci maj docela široký záběr , ani Prágl jim neodolal. ..)

jdu ládovat čtyřkolku, takže doufám, že co nevidět budu v Dunajci až po uši, pak Czorsztynské jezero no a dále to raději už moc neplánujem, jenom ať je pogoda a oskar valí jak se na léto sluší a patří ( a na Slovensku je vždy zupa ). ..)

Bety
Bety
15. 7. 2015 15:49

Georgie – v souvislosti s jejich teoriemi že za I.i II. světovou stála Anglie mě napadá, že Německo je možná potřetí v roli užitečného idiota. Po tom, jak zacházejí s Řeckem a vůbec s jihoevropskými státy začínají být opět silně nenáviděni. Opět jsou tlačeni do války proti Rusku a i když role Ameriky je v tomto už plně zřetelná, Anglie je na okraji zájmu /zase by z toho mohlo vyjít její reputace téměř nepošpiněná./ Ty nadnárodní banky… německé jsou vlastně jen pobočkami…. nikdo pořádně nezná jejich vlastníky. Do krize mohou Německo dostat kdykoli- už např. jenom tím, že nechají zmizet… Číst vice »

hudryper
hudryper
15. 7. 2015 16:02

Bety napsal v souvislosti s jejich teoriemi že za I.i II. světovou stála Anglie mě napadá, že Německo je možná potřetí v roli užitečného idiota. Napadají Vás pravdivé konsekvence toho,co se děje už potřetí dnes v Evropě . Nedávno k tomu vyšlo : Téma: Historie, kterou nás neučili Epizoda 5. Kdo financoval druhou světovou válku? Nikolaj Starikov( více o autorovi > ) 11.7.2015 Před sedmdesáti lety začal největší masakr v lidské historii – za financování Bank of England a Systému federálních rezerv Spojených států. Nedávná rezoluce parlamentního shromáždění OSCE prohlásila, že Sovětský svaz a nacistické Německo hrály ve spuštění druhé… Číst vice »

orinoko
orinoko
15. 7. 2015 16:33

K meritu věci.
Putin, ač malého vzrůstu , má světové koule.
Velmi dobře si vzpomínám , když se vrátil z ruských plání ostravský Tupolef, skoro jako vyměněný a uhranutý neustále pravil – Vladimír Vladimírovič!! Na Putina nestačily ani jeho gule od mamule.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
15. 7. 2015 16:37

Bety, hned mne napadlo, koho tím Německem máte na mysli. Já tam vidím starou gardu a její mladé potomky, kteří mají snahu se mstít za prohranou válku. Denacifikace často probíhala přesunem těch nacismu nadšeně sloužících z politických pozic často i do vrcholových pozic ekonomických v „soukromých“ firmách, kterým by ekonomická bezuzdná nadvláda řeckého typu docela stačila a jejich povýšenectví zatím uspokojovala. Proti minulosti současný chudý „plebs“ je značně mírumilovný, poněvadž z dobrého bydla je tak pohodlný, že na válčení by si nejraději najal třeba ty své Turky. Další velkou skupinou jsou socialismem „načichlí“ a většinou podceňovaní občané druhé kategorie z… Číst vice »

peter.
15. 7. 2015 16:55

Vnuk Leonida Iljiča Brežneva – Andrej Brežnev je na čelnom mieste kandidátky „Komunistickej strany sociálnej spravodlivosti“pre voľby do zákonodarného zhromaždenia v regióne Novosibirsk,ktoré sa uskutočnia 13.septembra.Podľa „Interfaxu“bola už kandidátka zaregistrovaná vo volebnej komisii pre tento región.
Vnuk L.Brežneva sľúbil vybudovať pre Sibír komunistickú budúcnosť a je rozhodnutý kandidovať aj na post prezidenta RF.
http://rusjev.net/2015/07/15/vnuk-brezhneva-vozglavil-kommunistov-sibiri/

orinoko
orinoko
15. 7. 2015 17:01

To je naprosto v pořádku. Já osobně chci jenom doufat, že se velmi poučil , kde všude dělal dědek chyby.
To jsem četl tady, že ruští komunisté vyčítají Putinovi malou rozhodnost. A o to právě jde. Sovětští komunisté se rozhodli před časem, že to zabalí, zatímco co Putin nic nebalí.
To je velmi podstatný rozdíl.

orinoko
orinoko
15. 7. 2015 17:17

Pokrokové btw … chodím pravidelně na jednu syrskou webovku, kam její majitel dokáže stahovat informace ze syrských bojišť tak dalece, že jsou tam pravidelně i jména zabitého žoldnéřského dobytka. Diskuse se dostává až na číslo 130 … jako třeba tady. Hodně začínají přicházet Emíci. Jsou tam zavedené jasné páky … a také rozliční TROLLalert. Inťoši i sprosťáci. Také si hodně nadávají. Dost se používá slovo krysa. Já jenom uctivě zdravím. Mám pořád chatrnou angličtinu. Ale hlavně – je to zdroj zdrojů, jak říkáme my čížci – je to přímo prazdroj. I tam se řeší Putin, Rusko, Irán, snědý hulibrk, Joshua… Číst vice »

Bety
Bety
15. 7. 2015 18:08

Znovu jsem si přečetla Když nastaly deště. Ráda bych se s vámi podělila o kousek textu /kniha byla vydána 1937/.
Umírající bohatý anglický průmyslník umírá v Indii na mor.
A v náhlém chvilkovém rozjasnění ducha si pomyslil“ Nesmím zemřít. Ne dřív, než vykonám všechno co mám v plánu…Ne dřív, než nabude většího bohatství, větší moci a než napíše všechny ty úvodní články, kterými ve svých novinách zdeptá ty zatracené bolševiky a všechnu tu slabošskou pakáž, co pořád křičí po míru. Kdože chce mír? Kdo měl kdy něco z míru??

Sasin
Sasin
15. 7. 2015 20:38

Putin dělá to, co musí a to je, že dělá všechno ostatní než to dělají ostatní zlo ději, zaprodánci, zadolárci a jiné nactiutrhačné relikvie papalášské svornosti nad hroby a majetky okradených, zneuctěných a podvedených, o fundamentální podíly nejen na půdě , ale i na všeobecném rozpočtu vytvořeném ságou předků stále tytíž plodonosných a užitečných generací. A je to papaláš národa, který se hlásí ke slovanství. Tomu, o čem burani, pupíci, čórkaři a neznabozi římských tlustoprdů o zaprodaní poslední Lhoty, nedokáží a nechtějí ani dokazovat příčiny s následky celého průšvihu experimentálního přeorávání rodné hroudy. Není to vůbec složité. Pupeční šňůra se… Číst vice »

hudryper
hudryper
15. 7. 2015 20:56

Neuvěřitelné….po létech absence na OM se znovu objevuje nick Sasín ! Vaše téma s velkou dávkou
skepse tady mezitím rozvinul Feit – zkrátka bojovník,v Rusku = bojevik. Už Vás to přestalo bavit u Hoffmana ? Nedivím se, spíš překvapovalo,že jste se tam tak dlouho promítal. Tož dobře došli !

Sasin
Sasin
15. 7. 2015 21:22

Hudrypere, snad jsem vám nechyběl? Muheeeee

GRENZER
16. 7. 2015 6:50

Brave soldat LEHO alias Jan Kulísek předkládá k uvěření svoji story :-)
https://dennikn.sk/blog/tunelom-smrti-za-slobodou/
Z obou očí mě přičtení jeho vzpomínek dojetí tekly slzy velké jak kobylí hovna.

Vaska
Vaska
17. 7. 2015 4:06

novej Pjakin a další „už je to tady “ (jestli to je pravda tak potěš pámbu) na http://prvopodstata.blog.cz/