Co prodáte za pět tisíc?

"A tos říkala, že se k těm svědkům určitě nedostanu," prohodil novinář k policejní mluvčí. Policistka se usmála a pokrčila rameny, jako že s tím nic nenadělá.


Svědkem této situace jsem byl v sobotu náhodou, ale od té doby mi leží v hlavě. Ta jedna věta podle mě vystihuje problém současné české žurnalistiky, která je postavena na obcházení pravidel.


Nahrává tomu nedostatek profesionality napříč společností. Kam se podíváte, tam narazíte na cedník. Ať už je to děravý sněmovní web, na který si nepříliš bystrý administrátor uložil poněkud ostřejší obsah, nebo děravý systém vězeňské služby, který umožní každému zaměstnanci, aby pustil citlivé osobní údaje do médií. Zatím unikly jen (?) fotky.


V takovém prostředí se pak obratně pohybují redaktoři Blesku a není divu, že jim nepřipadá nic divného na tom, když takové fotky otisknou. Fotky, které koupili od zdroje, který je získal nelegálně, pak vydají s hrdým konstatováním, že „bojují proti grázlům“ a tisknou pravdu, protože přece potírají tu korupci… Tu samou korupci, kterou tímhle chováním sami přiživují.


Celý článek v Mediáři


Námět: Gotty


K tématu článku doporučuji tento výživný díl Hyde Parku na ČT, především po 34. minutě

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments