Co to Teličku tak strašně žere?

Pustil jsem si nedělní Moravcovy otázky po 13. hod jen na pár minut – a měl jsem štěstí. V tom, že jsem i v tom kratičkém čase zaznamenal v pořadu záležitost, se kterou se už delší dobu zaobírám. Mluvil Telička (ANO a Evropský parlament), a docela vášnivě a zaujatě kritizoval skutečnost, že vláda a prezident mluví o zahraniční politice různými hlasy, že to tak není dobré, že by ten hlas měl být jednotný, a že by se tedy prezident s vládními činiteli odpovědnými za tuto politiku – nejspíš asi se Zaorálkem – měl setkávat a své názory jaksi s vládou sjednocovat.

Tolik tedy řečeno Teličkou. Kdybychom ho neznali, nevěděli nic o tom, jakým je zapřisáhlým příznivcem i členem pražské kavárny, milovníkem amerických neokonzervativců a nepřítelem Ruska, lítějším, než je Schwarzenberg, mohli bychom – možná – najít v jeho slovech i cosi racionálního, s čím by se dal vyslovit i souhlas.

Jenže když ho znáte, víte naprosto přesně, oč mu jde. Žere ho, nesmírně ho žere – a není ve své rozbolavělé nespokojenosti samozřejmě sám – že my občané této republiky nejsme opracováváni do jednoho uniformního a zpitomělého kusu tak dokonale, jak by si on představoval, že bychom měli být. Že tím pádem netvoříme ono správné, jedním duchem prodchnuté fašistické stádo, o němž on má za to, že bychom měli tvořit. Že neslýcháme toliko jeden a jediný oficiální politický hlas (což je i hlas jeho, Teličkův), zprostředkovaný nám vládou a všemi našimi presstitukami, ale že můžeme – aspoň čas od času, i kdychom si toho času přáli mít pochopitelně mnohem víc – zaslechnout i hlas jiný. Ten, který je nám blízký. Mluví nám k srdci i hlavě a vyjadřuje to, co jsme si sami mysleli, ale co jsme si v návalu oficiálních názorů protichůdných často ani netroufali vyslovit. A nyní ten hlas, o to vzácnější, že je mu dána příležitost zaznít málokdy, slyšíme z televizní obrazovky i z rozhlasového přistroje a přijímáme jej jako živou vodu, přitékající k nám z pusty. To je ono, aspoň jeden má rozum, zpívá v nás, ano, tohle je to pravé, a ne ty nesmysly a nespravedlnosti, co do nás denodenně horem dolem hustíte ze všech hlásných trub v radiu, novinách a televizi. Prezident vám to natírá a vy na něj nemáte, a to vás vytáčí do nepříčetna. Nechápete a nechcete pochopit, proč těch 60 procent našich lidí vzdor vaší zběsilé a vědecky propracované propagandě nejde za vámi, ale jde za tím jediným osamělým hlasem, a nikdy ani ve své duševní slepotě nepochopíte, že se tak děje proto, že ten hlas – na rozdíl od vás – mluví pravdu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
3. 5. 2016 3:48

Ze životopisu „oboupohlavního komunisty“ Teličky: – Pochází z rodiny bývalého českého komunistického diplomata Františka Teličky, který v době jeho narození působil v kubánském oddělení velvyslanectví ČSSR ve Washingtonu. – Vstoupil do KSČ a pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí ČSSR. V letech 1991 až 1995 pracoval ve Stálé misi České republiky při EU. V roce 1998 se stal náměstkem ministra zahraničí a v roce 1999 1. náměstkem ministra a státním tajemníkem pro evropské záležitosti. – V době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie vedl český vyjednávací tým a poté se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při… Číst vice »

fajt
3. 5. 2016 7:13

Béda napsal
Béda

Telička je havloid par excellence a evropský povaleč, kterému široko daleko není rovno ( jeho rodové kořeny ukazují na to, jak silně se bývalá nomenklatura připravovala na státní převrat ). ..)

asym
asym
3. 5. 2016 7:15

Ignorace! To je jediný a nejúčinnější způsob, kterým tyto kreatury rozumějí. Když si jich společnost „dostatečně“ nevšímá – jen členství v PK je neuspokojuje. Zde platí dvojnásob – svoboda začíná tam kde signál TV končí.

fajt
3. 5. 2016 7:42

asym napsal

Ignorace! To je jediný a nejúčinnější způsob, kterým tyto kreatury rozumějí. Když si jich společnost „dostatečně“ nevšímá – jen členství v PK je neuspokojuje. Zde platí dvojnásob – svoboda začíná tam kde signál TV končí.

to jo, ale ne jenom určité kreatury, ale celý jejich systém ( a důsledně) , pak má ignorace nějaký smysl. ..)

aram
aram
3. 5. 2016 10:41

Zvláštní, jak je životopis Teličky jako přes kopírák s Tošovským a Fischerem. Když se podíváme na jejich další kariéru, tak si je také ne nepodobná. Oni dobře vědí za co ta korýtka mají a dělají vše pro to, aby o ně nepřišli.

Irena
3. 5. 2016 10:49

Německo vyzve státy EU k vytvoření jednotné evropské armády. V červenci německá vláda učiní oficiální návrh na vytvoření společného evropského generálního štábu…

Источник: http://politikus.ru/articles/75441-borba-za-suverenitet-germaniya-sozdast-evropeyskuyu-armiyu.html
Politikus.ru

fajt
3. 5. 2016 12:49
idiotronic
3. 5. 2016 21:45

aram napsal
Zvláštní, jak je životopis Teličky jako přes kopírák

Existuje životní strategie,která vede k nekonfliktní kariéře, i když nám třeba nemusí imponovat. Ke srovnání doporučuji soudruha Evžena Erbana (před Protektorátem socialista, za Protektorátu Národní Odborová Ústředna Zaměstnanecká ( slovní hříčka : ROH vzniklo z NOÚZe ) a Liga proti bolševismu,
…po roce 1968 dále v ÚRO , poslední pokus o vstup do politiky po 1990.
(wiki, Rudé právo, RFE)

fajt
4. 5. 2016 17:42

comment image?oh=e91f1adba3264d610cac31d587c1fd7d&oe=57A411B6

peter.
4. 5. 2016 19:21

Kto vie,ako dopadnú jednania o TTIP.Aj by so sa stavil,že nakoniec prijatá bude.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/392010-usa-odmietaju-uznat-slovensky-tokaj/

fajt
8. 5. 2016 7:14

http://a2larm.cz/2016/05/insolvencni-navrh-okd-neni-zadne-prekvapeni/ – Hurvajzův tunel ( a polští przedsiębiorci oferują rozwiązania, i územně správní :-) )

fajt
8. 5. 2016 7:25

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Urazil-jste-urednika-Tak-to-mate-za-deset-tisic-Poslanci-schvalili-zostreny-rezim-434382 – jenom držet hubu a krok, kolik by asi dostal ( v tomto zostřeném režimu) nějaký zdejší satyr za kritiku tureckýho paši a nebo Karel Kryl se svými písničkami proti režimu ( dnes daleko brutálnější ), neudělali by z něj bezďáka a milionového dlužníka??. ..)