ČT: Kdo je ten člověk?

 

Ano, jsem přesvědčen o tom, že to musí být jeden člověk. Ten, který určil zpravodajství ČT její zcela jednolitý směr a který položil koleje, po kterých celá ta čtyřsethlavá organizace jede stále jen jedním určitým směrem a neuhne se od něj ani o centimetr. Protože kdyby to nebyl ten jeden jediný, kdyby to byl kolektiv, rada nebo jakékoli sdružení více hlav, pak by ta jízda celého toho kolosu nemohla být tak úděsně jednostranná, tak neuvěřitelně zbavená osobitého pohledu jednotlivých jejích představitelů, redaktorů, moderátorů, politologů a často dokonce i pozvaných hostů. Vždyťoni všichni mluví jedním hlasem, všichni si myslí doslova do písmene totéž, co ten druhý, třetí, čtvrtý, pátý… a i stý!

Cožpak kdyby tady nebyl ten jeden člověk, ten první a rozhodující, který všem těm mozkům nařizuje, jak je třeba myslet a mluvit, byla by takováto hrůzná uniformita myslitelná? Cožpak by jinak bylo možné, aby všichni v ČT jako jeden muž a jedna žena svorně tvrdili, že zlo se nachází jen na Východě a jen na Západě svítí hvězdička spásy? Cožpak je jinak představitelné, aby uprostřed bezbožného českého živlu jen oddíl zaměstnanců ČT, jako kdyby k nám připutoval z jakýchsi neznámých dálav, hlásal, že církev musí být bohatá a proto jsou církevní restituce v pořádku? Cožpak by se daly jinak pochopit pořady ČT, ze kterých by si návštěvník z jiné planety zcela nutně musel udělat představu, že válku nerozpoutali Němci, ale Češi, a že jenom tihle krabatí a nelítostní čeští pohůnkové se dopouštěli nejhůznějších válečných zločinů na nevinném sudetském lidu?

Ne, tohle všechno, ta příšerná jednostrannost pohledů a názorů se nedá vysvětlit jinak, než že pochází z jediné hlavy jediného člověka.

KDO JÍM JE?

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
9. 12. 2014 12:15

Ještě mne napadá jedno vysvětlení. Moje podobenství s eskalátory + strach o pracovní místo.
A jestli chceme jméno. Napadá mě jeden už nežijící. Allen Dulles. Smrt nemusí být překážkou před vlivem na dnešní vysílání naší televize.

Admirál
Admirál
9. 12. 2014 13:13

Odpověď je jednoduchá. Za uceleností postojů pracovníků ČT stojí personální řízení.

Personalista či šéf vybere ty „správné“ s těmi správnými názory. Ty pak nemusí ani moc usměrňovat, stačí jemně směrovat.

Pokud by se našel někdo, kdo časem přijde o své přesvědčení, odejde rád sám nebo se mu to znechutí…

Tímto způsobem velmi malé množství vědoucích lidí dokáže efektivně řídit směřování organizace.

Alena
Alena
9. 12. 2014 14:32

televize sama je dokladem toho, jak lze efektivně řídit a manipulovat s malým počtem lidí celý svět

zedd
zedd
9. 12. 2014 18:43

Taky se klonim k Dullesovi. Ona ta zlá hlava je na způsob hlavy XXII. Dlí kdesi v šeru US legálního systému v podobě nic a všeříkajících rukovětí typu: „Jak zacházet s kolonií“. Nakonec – zvlášť v našem případě – realizace těchto výnosů ani není nijak náročná. Admirál to správně načal – netřeba dělat puč, stačí na pár let ani ne ovládnout, stačí ovlivnit personalistiku. Většina v ČT je tím, čím se jeví: Přízemní tupci: Půlka upřímně věří tomu, co hlásá, druhá vědomě lže, protože se to od nich čeká. Tohle stádo pase úzká věrchuška kousek vedle oficiálního vedení a ta… Číst vice »

zedd
zedd
9. 12. 2014 18:51

Navrhuji motto ČT:
Jiný svět není, nikdy nebyl a nikdy nebude možný.

Nebo:
Vzdej se vší naděje, kdo vcházíš …

Alice
Alice
9. 12. 2014 19:48

Zajímavá otázka. Přivedla mne k zamyšlení, jak v ČT asi opravdu probíhá nabírání, vzdělávání a motivace zaměstnanců. Oddělení se jmenuje Řízení lidských zdrojů a jak jsou „nastavené procesy“ vypovídá tenhle robot : http://www.hrnews.cz/portal/template/EcNewsPersonality/id/1919366

Je to docela děs, ale co tam není řečeno, že první předpoklad pro přijetí do ČT musí být zcela jistě totální hloupost a ohebnost. Jinak si nedovedu představit, že by zájemce o práci v ČT při prvním setkání s tímhle tvorem po jejích prvních slovech neutekl. Skoro by mi začalo být těch „lidských zdrojů“ v ČT líto.

Bety
Bety
9. 12. 2014 20:50

No „zdroje“ jsou na to, aby byly využívány. Pokud se využívat nedají, tak pochopitelně jsou pro tyto typy nepoužitelné.Takhle ji to naučili a tento typ manažerů máme všude. Ale Alice máte pravdu. Pokoušela jsem se ty kydy přečíst, ale musela jsem toho nechat, jinak by se mi vypnul mozek.