Vojenské tajemství

Sestřih pořadu ruské televize. Nevhodné pro děti a slabší nátury. Jak usilovně pracují mezinárodní organizace při vyšetřování zločinů fašistů na Ukrajině. Jak se nejdemokratičtější a nejsvobodnější stát na světě USA chovalo a chová ke svému původnímu obyvatelstvu – indiánům.

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
9. 12. 2014 11:28

jediné, co teď mohu uděla je, že to přepošlu co nejvíce mezi lid – lidské ZOO v Evropě zavřeno až v roce 1958…co k tomu dodat…a kde berou ti smradi právo kritizovat tř. Stalina, doufám, že nastavená realná laťka „lidských práv“ západu bude platit po létech i pro ně. ..

Amigo
Amigo
9. 12. 2014 13:07

Že se na východě Ukrajiny děje genocida obyvatelstva o tom je dostatek obrazových i jiných informací, které nejsou rozostřené či jinak manipulované. V tomto videu je ale použita stejná metoda, kterou používá v propagandě i druhá strana. Vyřčené tvrzení podpořené „obrazovým důkazem“ nic nedokazujícím. Jaký je důkaz rozmazaný flek? Údajný zajatec ukazuje vypálené znaky či slova ale tělo není v záběru. Proč? Pro takové informace nehodlám ztrácet čas.

leho
leho
9. 12. 2014 15:02

Podíval jsem se na druhou část o indiánech. Zajímavé, ale pouze z té stránky, že tak patetickou propagandu a lži jsem snad ani od československých komunistů nikdy neviděl. Tohle je opravdu silné kafe. Jen tak mimochodem, před dvěmi lety jsem s indiány žil a pracoval skoro tři měsíce v Novém Mexiku v Gallupu, kmen Navajo. K těm lžím – za prvé: alespoň v Novém Mexiku nejsou ožralí indiáni skoro nikde vidět. Totiž u nich v rezervaci jakmile nějakého ožralu zmerčí, hned ho seberou. Zákon o zákazu alkoholu je přísně dodržován. Za druhé: vyhozený profesor a indiánský aktivista Ward Churchill z… Číst vice »

Irena
9. 12. 2014 16:51

Leho víte, já mám takový nápad. Když Zápaďáci tak strašně milujou organizovat restituce, kde se dá. Tak bychom pro jednou mohli zorganizovat takové pěkné restituce indiánského majetku v USA, co říkáte? Přece byste nechtěli poškozovat lidská práva na svém vlastním území, vy, NOSITELÉ DEMOKRACIE! Uvidíme, komu zbydou k životu rezervace v pustinách, až se projdou všechny ty whisky-smlouvy uzavřené za NÁPADNĚ NEVÝHODNÝCH PODMÍNEK. Co myslíte?

Béda
9. 12. 2014 16:58

leho,

jenom bych se zeptal místního znalce amerických reálií. Neměli by dnes Indiáni – původní obyvatelé, žít jako saudští Arabové? jak je možné, že žijí v rezervacích?

Alena
Alena
9. 12. 2014 17:27

opět katastrofické zprávy, zda jsou pravdivé i nikoliv nejsem schopna rozklíčovat
http://orgo-net.blogspot.cz/2014/12/usa-chystaji-falesny-spektakularni.html

leho
leho
9. 12. 2014 17:44

Béda napsal leho, jenom bych se zeptal místního znalce amerických reálií. Neměli by dnes Indiáni – původní obyvatelé, žít jako saudští Arabové? jak je možné, že žijí v rezervacích? Bédo, zdaleka ne všichni indiáni žijí v rezervacích. Řekl bych, že drtivá většina jich žije mimo rezervace jako naprosto normální jiní američtí občani k nepoznání od jiných. Problém je, ze tihle indiáni se už kolikrát ani nehlásí ke svým kmenům a je těžké pak je spočítat, že ano. A ještě k tomu se za těch pár set let hodně pomíchali s bělochy různých národností a tak jsou to kolikrát modroocí blonďáci.… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 17:51

leho,

ještě jednou se pokusím zopakovat srozumitelněji, aby pochopilli i nedoslýchaví: Neměli by dnes Indiáni – původní obyvatelé, žít jako saudští Arabové? Ne za nějakou směšnou odhozenou kost někde na periferii ale za tučné peníze třeba v Beverly Hills, jezdit v Mercedesech, Lexusech, Poršácích…

leho
leho
9. 12. 2014 18:11

Irena napsal Leho víte, já mám takový nápad. Když Zápaďáci tak strašně milujouorganizovat restituce, kde se dá. Tak bychom pro jednou mohli zorganizovat takové pěkné restituce indiánského majetku v USA, co říkáte? Přece byste nechtěli poškozovat lidská práva na svém vlastním území, vy, NOSITELÉ DEMOKRACIE! Uvidíme, komu zbydou k životu rezervace v pustinách, až se projdou všechny ty whisky-smlouvy uzavřené za NÁPADNĚ NEVÝHODNÝCH PODMÍNEK. Co myslíte? Dobrý nápad, tehdejší cena půdy byla ještě méně než ta flaška whisky, i dneska se na středozápadě celé polnosti dávají zadarmo, nebo za symbolickou cenu $1.00. Jinak půdy mohou mít co hrdlo ráčí, když… Číst vice »

Irena
9. 12. 2014 18:15

leho napsal
Bodie jedno z měst duchů, a takových míst je v USA bezpočet …

A když se podíváme na Detroit, tak jich asi ubývat nebude, že? Zvláště, až si nebudete moct tisknou ty nekryté zelené papírky. Leho, zařídit jednomu kmenu kasíno, a omílat od rána do večera v televizi, jak si ti „rudoši“ díky nám žijou. Na to vám opravdu může skočit jenom Američan.

leho
leho
9. 12. 2014 18:18

Béda napsal leho, ještě jednou se pokusím zopakovat srozumitelněji, aby pochopilli i nedoslýchaví: Neměli by dnes Indiáni – původní obyvatelé, žít jako saudští Arabové? Ne za nějakou směšnou odhozenou kost někde na periferii ale za tučné peníze třeba v Beverly Hills, jezdit v Mercedesech, Lexusech, Poršácích… Tak já se to pokusím zopakovat srozumitelněji, aby to pochopili i nedoslýchaví: Indáni, původní obyvatelé, žijí mnohem líp než Saudové a mnoho jich bydlí v Beverly Hills, jezdí v Mercedesech, Lexusech a Poršácích. BTW, byl jste v Saudské Arábii a viděl, jak se tam žije? Já ano. A viděl jste někdy smradlavého ožralého Sauda?… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 18:26

„mnoho z nich“ znamená, že VĚTŠINA z Indiánů jsou alespoň dolaroví milionáři a kmenoví náčelníci miliardáři?

leho
leho
9. 12. 2014 18:27

Irena napsal A když se podíváme na Detroit, tak jich asi ubývat nebude, že? Zvláště, až si nebudete moct tisknou ty nekryté zelené papírky. Leho, zařídit jednomu kmenu kasíno, a omílat od rána do večera v televizi, jak si ti „rudoši“ díky nám žijou. Na to vám opravdu může skočit jenom Američan. Víte, Ireno, v Americe se lidé za prací stěhují. Když v Detroitu pšenka nekvete, jede se jinam. Hodně lidí teď jede do Minnesoty nebo Severní Dakoty, tam se dolují nerosty a pumpuje olej, i když se to právě ti Saudové snaží zarazit. Nebo se můžete přestěhovat do San… Číst vice »

leho
leho
9. 12. 2014 18:38

Béda napsal „mnoho z nich“ znamená, že VĚTŠINA z Indiánů jsou alespoň dolaroví milionáři a kmenoví náčelníci miliardáři? Většina ne, ale vsadím se, že drtivá většina by nechtěla být Saudy v Saudské Arábii ani za zlatý prase, to vám garantuji. BTW, nezpomeňte, že jsem je poznal dosti osobně a stále jsou i mezi mými dnešními kamarády. Takže, ještě jednou a polopaticky, když zrovna nejezdí v novém Mercedesu, tak třeba taková Toyota Camry jim také bohatě postačí… PS: Nezapomeňte, že ve videu se lže až práší. Např. ty federální průkazy a nemožnost odjet z rezervace bez nich je totální lež. A… Číst vice »

leho
leho
9. 12. 2014 18:42

Béda napsal
pane leho, nechvi vás vinit z neznalosti, ale mohl byste jmenovat alespoň jednu komunistickou stranu, která existuje víc než 150 let? Stačí jedna – víc nemusíte.

Pokud vím, první komunista Marx publikoval svůj Komunistický manifest už někdy roku 1848, pokud se nepletu, a snil o krachu kapitalismu ještě o něco dříve, takže suma sumárum, se mi to jeví jako rozhodně více než 150 let. Tedy, Bédo, ne že bych vás vinil z neznalosti, že ano…

Alena
Alena
9. 12. 2014 18:50

jsme svědky neustálé západní propagandy o Stalinovy a jeho obětech, o gulacích, atd. atd. Konečně nabývá na síle ruská propaganda. Není potřeba, pane Leho se rozčilovat. Je přece poučné podívat se na problematiku z druhé strany. Mne např.zaujalo svědectví žen o tom, jak byli bombardováni ve vlastní zemi vlastními vojáky. To si ty ženy nemohly vymyslet.

Béda
9. 12. 2014 18:54

leho,

ještě bych se zeptal. Již byli odškodněni potomci Indiánů vládou USA za vyvraždění předků a loupež území, případně za sprostý podvod, který byl na nich spáchán? Kolik obdrželi a kdy to bylo?

Béda
9. 12. 2014 18:57

Ještě bych navázal. Kdy hodlají USA odškodnit Iráčany a Libyjce za napadení jejich států, vraždy, zničenou infrastrukturu, rozvrácení států a jejich uvržení do násilného kolotoče?

Alena
Alena
9. 12. 2014 19:01

leho napsal Bédo, já nikde netvrdím, že před 150 lety byla někde nějaká komunistická strana, ale tvrdím, že už tehdy existovaly myšlenky, že kapitalismus jednou zkrachuje nebo by zkrachoval stejně i bez socialistické revoluce. Nechytejte mne za slovo, vzhledem k tématu je to jedno, nemyslíte? Já jsem tu nadestřel, že ve videu se lže jak tiskne a jedná se o trapnou propagandu, což nelze vůbec zpochybnit. Myslíte, že ve vašem boji za dobrou věc, která samozřejmě vůbec dobrá není, ale to je zase jiné téma, se lhát prostě musí? To by mne docela zajímalo… ani bych neřekla. Ty snímky s… Číst vice »

leho
leho
9. 12. 2014 19:15

Béda napsal leho, ještě bych se zeptal. Již byli odškodněni potomci Indiánů vládou USA za vyvražděnípředků a loupež území, případně za sprostý podvod, který byl na nich spáchán? Kolik obdrželi a kdy to bylo? Bédo, prosím, čtěte mé příspěvky pozorněji, američtí indiáni byli odškodněni a jsou odškodňováni dnes a denně. A k tomu vyvražďování, to máte také celé špatně. Kdo jak a kdy byl přesně bílým mužem vyvražděn, to vám fakt vyhledávat nebudu, na to nemám vůbec čas. Jenom pododknu, že loupež žádného území se vůbec nestala tak jak vy tvrdíte, totiž indiánská kultura neznala vlastnictví půdy, pro ně byla… Číst vice »

Irena
9. 12. 2014 19:16

leho napsal Víte, Ireno, v Americe se lidé za prací stěhují. Když v Detroitu pšenka nekvete, jede se jinam. Hodně lidí teď jede do Minnesoty nebo Severní Dakoty, tam se dolují nerosty a pumpuje olej, i když se to právě ti Saudové snaží zarazit. Nebo se můžete přestěhovat do San Francisco Bay Area, tam je práce a velmi krásné počasí. Když by vám nevadilo nekonečně velké město s nekonečnými vilovými čtvrti, tak v LA může být také krásně. Nebo San Diego, tam je i ještě více práce a ne tak draho a ještě krásněji. Jinak řečeno, dneska je ghost town… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 19:28

leho, Indiáni pravděpodobně ani nevěděli, jaký ďáblův úpis podepisují. Patrně netušili, že pozubývají právo lovu v tradičních lovištích, právo volně se pohybovat vew své zemi. Ti, kteří podepsat nechtěli byli buďto donuceni anebo vyhubeni. Nakonec se pokud vím spojili a stejně jim to nebylo nic platné. Zato vláda USA a ti co za ni jednali znali velice dobře skutečnou cenu půdy a taky cenu korálků, ohnivé vody, plesnivých dek, starých pušek… Ti věděli velice dobře o jak nerovný „obchod“ jde. Ostatně tyto praktiky USA dodnes používají všelikde ve světě. vydírání, násilí, převraty… Dokud nedostanou co si zamanuly jejich chamtivé korporátní… Číst vice »

leho
leho
9. 12. 2014 19:33

Irena: Myslíte, jako když na jednom konci Američan přijde o práci, tak nakopne svůj bourák, rodinku uloží do obytného přívěsu a jede o dům dál? To jsem už jednou udělal, i když jsem neměl rodinku, přemístil jsem se z Idaho do státu Washington a pak jsem se ještě párkrát přemisťoval přes oceán, to bylo o něco nákladnější. On ten Američan nemusí nakopnout bourák a rodinku dát do přívěsu, ale může nábytek naložit do U-Haul a najít bejvák k pronájmu, když si zrovna nemůže dovolit barák. Ten si ale po nějaké době slušné práce zpravidla dovolit může, pokud platí účty včas… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2014 19:35

lehovista dostal zase průjem…Jenom pododknu, že loupež žádného území se vůbec nestala tak jak vy tvrdíte, totiž indiánská kultura neznala vlastnictví půdy, pro ně byla prérie jako je pro nás moře a vesmír, prostě to patřilo všem kde si každý může dělat co chce. Odkupování půdy se dělo v drtivé většině pouze z důvodu, aby Indiáni nechávali osadníky na pokoji, aby jim nekradli koně a dobytek, aby nepřepadávali dostavníky, aby je nechali obdělávat pole, aby je nechali postavit železnici, atd, atd. … a tady se přímo posral :-)

Béda
9. 12. 2014 19:39

fajt napsal lehovista dostal zase průjem…Jenom pododknu, že loupež žádného území se vůbec nestala tak jak vy tvrdíte, totiž indiánská kultura neznala vlastnictví půdy, pro ně byla prérie jako je pro nás moře a vesmír, prostě to patřilo všem kde si každý může dělat co chce. Odkupování půdy se dělo v drtivé většině pouze z důvodu, aby Indiáni nechávali osadníky na pokoji, aby jim nekradli koně a dobytek, aby nepřepadávali dostavníky, aby je nechali obdělávat pole, aby je nechali postavit železnici, atd, atd. … a tady se přímo posral Přivandrovalci to dělali jenom aby se „neřeklo“. Jenom pro formu. Prakticky… Číst vice »

Dana
Dana
9. 12. 2014 19:40

Vsichni indiani odnekud emigrovali, nase cast, Cherokees, take nejsou nativni, protoze zdejsi Appalacske hory byly po tisicileti naprosto nedotcena priroda bez lidi.. Tito Indiani prisli zrejme az ze severu, dnesni Kanady. .Cherokee se dohodli s tehdejsim americkym presidentem a podepsali zavaznou smlouvu o ziskani Cherokee reservace, takze jejich odstoupeni lovecke pudy, kterou si narokovali je zdokumentovano. Nase reservace je jako rekreacni stredisko, hezke domy a hotely, v krasne prirode mezi medvedy, kockovitymi selmami , u vodopadu a potoku plnych ryb.. Prisun penez jer zajisten casinem Harrah’s, kde bile tvare prinaseji a prohravaji miliony. Je to take prilezitost, jak byt zamestnan… Číst vice »

leho
leho
9. 12. 2014 19:51

Béda napsal leho, Indiáni pravděpodobně ani nevěděli, jaký ďáblův úpis podepisují. Patrně netušili, že pozubývají právo lovu v tradičních lovištích, právo volně se pohybovat vew své zemi. Ti, kteří podepsat nechtěli byli buďto donuceni anebo vyhubeni. Nakonec se pokud vím spojili a stejně jim to nebylo nic platné. Zato vláda USA a ti co za ni jednali znali velice dobře skutečnou cenu půdy a taky cenu korálků, ohnivé vody, plesnivých dek, starých pušek… Ti věděli velice dobře o jak nerovný „obchod“ jde. Ostatně tyto praktiky USA dodnes používají všelikde ve světě. vydírání, násilí, převraty… Dokud nedostanou co si zamanuly jejich… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 19:56

Dana napsal Vsichni indiani odnekud emigrovali, nase cast, Cherokees, take nejsou nativni, protoze zdejsi Appalacske hory byly po tisicileti naprosto nedotcena priroda bez lidi.. Tito Indiani prisli zrejme az ze severu, dnesni Kanady..Cherokee se dohodli s tehdejsim americkym presidentem a podepsali zavaznou smlouvuo ziskani Cherokee reservace, takze jejich odstoupeni lovecke pudy, kterou si narokovalije zdokumentovano. Nase reservace je jako rekreacni stredisko, hezke domy a hotely, v krasne prirode mezi medvedy,kockovitymi selmami , u vodopadu a potoku plnych ryb.. Prisun penez jer zajisten casinem Harrah’s, kde bile tvare prinaseji a prohravaji miliony. Je to take prilezitost, jak byt zamestnan v tomto… Číst vice »

Sio
Sio
9. 12. 2014 19:58

Přátelé, já nechápu, proč tu diskutovat s lehem na téma jak se mají indiáni DNES. To jako přistupujete na Amy představu, že dolarem se smažou ty desítky miliónů mrtvých od objevení Ameriky? I kdyby dnes těch pět a půl indiána, který tam zbyl byl milionář, nic to nemění, že nejen USA ale i Evropa stojí na kostech dohromady spíše stovek miliónů mrtvých v koloniích nejen na americkém, ale doslova na všech kontinentech. Možná dnes někoho (bohužel, asi více než dost lidí) oslňuje bohatství a kultura, které daly vzniknout desítky miliónů vražd a sprostých krádeží. Ale není se čím chlubit. A… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 20:01

leho napsal Samozřejmě nevěděli. Jednalo se ocivilizaci a kulturu deset tisíc let tomu nazad, takže co se s nimi jako mělo dělat? Oni se osadníci snažili, ale holt deset tisíc let staré zvyklosti nebyly a nejsou vhodné pro tehdejší a dnešní dobu. Když vezmeme v úvahu Indiánskou kulturu, tak to byl vždy ten silnější kmen co používal ta která loviště, oni mezi sebou žádné smlouvy nepodepisovali, oni si prostě vzali co si mysleli že je jejich a neměli žádné zábrany vyvraždit jiný kmen. Takže podle jejich kultury a jejich indiánských práv jsou na tom skvěle, jelikož kdyby se bílí osadníci… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 20:07

leho,

můj poslední vstup na toto téma. Vám se ty obchodní praktiky – obrovský lán území s lesy, zvířenou, vodními zdroji, nerosty …převedený do cizího vlastnictví za pár dek, případně starých pušek anebo pár lahví „ohnivé vody“ zdá fér? Jinak, kdyby vláda USA ty indiány nepovažovala za pravoplatné majitele asi by s nima ty nerovnoprávné smlouvy neuzavírala – nemyslíte?

leho
leho
9. 12. 2014 20:28

Béda: „Jinak, kdyby vláda USA ty indiány nepovažovala za pravoplatné majitele asi by s nima ty nerovnoprávné smlouvy neuzavírala – nemyslíte?“ Bédo, to je furt dokola, vždyť už jsem to tu psal. Prosím vás, přečtěte si moje minulé vstupy. Osadníci, a později vláda USA, jenom chtěli, aby je Indiáni nechali na pokoji, aby je nezabíjeli a nekradli koně, zbraně, nechali stavět železnici, atd. V Americe tenkrát žilo 7 milionů Indiánů, což je zhruba tolik, co dnes žije obyvatel jenom kolem pitomé zátoky u San Franciska. Tady vždy bylo a je plno místa. Osadníkům ale bylo prostě blbý Indiány vyvraždit tak… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 20:37

leho, vy si nějak vybíráte na co zrovinka chcete odpovědět. Na ty svinské zcela nerovnoprávné smlouvy amerických „dobráků“ kdy houby dávali a jako protihodnotu brali obrovské statky nikoliv. A žvaníte o jejich nezištných dobráckých úmyslech, jako kdyby žádný výkup skalpů dobrých – mrtvých indiánů neexistoval. A ty kecy s Araby a Rusy, kteří prý neznají smlouvy – to si nechte na republikánskou (neokonskou schůzi). To vaše USA neznají smlouvy a taky je neplní. jsou jako neřízená střela, největší hrozba světu. Ne Rusové, ne Arabové ale vaši politici a vaši vojáci – to je ta hrozba. To vy nenecháte nikoho na… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2014 20:41

leho napsal Béda: „Jinak, kdyby vláda USA ty indiány nepovažovala za pravoplatné majitele asi by s nima ty nerovnoprávné smlouvy neuzavírala – nemyslíte?“ Bédo, to je furt dokola, vždyť už jsem to tu psal. Prosím vás, přečtěte si moje minulé vstupy. Osadníci, a později vláda USA, jenom chtěli, aby je Indiáni nechali na pokoji, aby je nezabíjeli a nekradli koně, zbraně, nechali stavět železnici, atd. V Americe tenkrát žilo 7 milionů Indiánů, což je zhruba tolik, co dnes žije obyvatel jenom kolem pitomé zátoky u San Franciska. Tady vždy bylo a je plno místa. Osadníkům ale bylo prostě blbý Indiány… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2014 20:43

Sio napsal Přátelé, já nechápu, proč tu diskutovat s lehem na téma jak se mají indiáni DNES. To jako přistupujete na Amy představu, že dolarem se smažou ty desítky miliónů mrtvých od objevení Ameriky? I kdyby dnes těch pět a půl indiána, který tam zbyl byl milionář, nic to nemění, že nejen USA ale i Evropa stojí na kostech dohromady spíše stovek miliónů mrtvých v koloniích nejen na americkém, ale doslova na všech kontinentech. Možná dnes někoho (bohužel, asi více než dost lidí) oslňuje bohatství a kultura, které daly vzniknout desítky miliónů vražd a sprostých krádeží. Ale není se čím… Číst vice »

Bety
Bety
9. 12. 2014 22:05

Jejda, to byl ale fór.
Tak Arabové a Rusové mají nechat „bílého muže“ na pokoji a všechno bude fajn. Bílý muž pro ně zařídí rezervace a kdo ví, možná že je časem nechá postavit nějaké kasino, když do ty indiánské už začnou nudit. No skvělé perspektivy! A představte si, ti bídní Rusové a Arabi na prodej své země ne a ne přistoupit. Oni si chtějí žít po svém a na ty skvělé nabídky – dnešní ekvivalenty plesnivých dek – prostě kašlou. No nemůžem se divit, že se „bílý muž“ zlobí a že jim to chce spočítat, že?

leho
leho
9. 12. 2014 23:51

Bety napsal Jejda, to byl ale fór. TakArabové a Rusové mají nechat „bílého muže“ na pokoji a všechno bude fajn. Bílý muž pro ně zařídí rezervace a kdo ví, možná že je časem nechá postavit nějaké kasino, když do ty indiánské už začnou nudit. No skvělé perspektivy! A představte si, ti bídní Rusové a Arabina prodej své země ne a ne přistoupit. Oni si chtějí žít po svém a na ty skvělé nabídky – dnešní ekvivalenty plesnivých dek – prostě kašlou.No nemůžem se divit, že se „bílý muž“ zlobí a že jim to chce spočítat, že? Bédo, na rozdíl od… Číst vice »

Tom1622
Tom1622
10. 12. 2014 0:03

Mrtvej amík , dobrej amík . Leho , nejsi teď za prací na ukrajině ? Místní indiáni prej potřebujou ňákou rezervaci .

Dana
Dana
10. 12. 2014 1:15

Opravdu si neco o tech Indianech prectete a z jejich zdroju. Na reservaci ziji ti indiani, kteri nechteji platit zadne dane z majetku a ani z podnikani, – ano, casino je od nich pronajmute- mit zadarmo lekarske osetreni i leky a ja nevim, co jeste za benefity tam maji. Urcite stedre socialni davky. Cherokee reservace v Severni Karoline je OBROVSKA, maji tam mestecko velke jako Ricany, na horach hotely a hotylky, herny, nemocnice, restaurace, skoly, golfova hriste a umelecke dilny. .. A pro ne hezke domky, ktere si mohou bez statniho povoleni stavet a navzajem prodavat.. Ani se mi to… Číst vice »

Béda
10. 12. 2014 5:00

leho, Tak tohle je skutečná perla, která by neměla zapadnout: „Problém je jenom ten, že Rusové chtějí i tak svůj gigantický stát stále zvětšovat a Arabové zase chtějí Kalifát…“ Tak Rusové chtějí svůj gigantický stát prý zvětšovat. A Arabové chtějí kalifát. Pane leho, pokud si pamatuji, a já mám paměť velice dobrou, tak do té doby co americký „somrák“ se stovkami svých válečných základen po celém světě nezačal natahovat svoji chtivou ruku v rozporu se svými sliby v okolí Ruska a na Blízkém a středním východě, roztahovat tam své armády, napadat země, ohrožovat a válčit, tak nebylo ani žádného „rozpínání“… Číst vice »

Sio
Sio
10. 12. 2014 5:18

leho napsal Bédo, na rozdíl od Indiánů Rusové a Arabové už své rezervace od nepaměti dávno mají. Problém je jenom ten, že Rusové chtějí i tak svůj gigantický stát stále zvětšovat a Arabové zase chtějí Kalifát. Nikdo jejich země nechce, jak Sibiř plnou komárů tak arabskou poušť. Jenomže oni rádi naše ničím nepodložené zelené papírky, že ano… PS: Má to cenu se s váma bavit? Vy jste ani jednoho Indiána neviděl, v Americe jste v životě nebyl a přesto všechno víte nejlépe. Jinak řečeno, brouk Pytlík hadr… Z čeho jste usoudil, že Rusové chtějí něco zvětšovat? Z připojení Krymu po… Číst vice »

Sio
Sio
10. 12. 2014 5:22

Dana napsal Opravdu si neco o tech Indianech prectete a z jejich zdroju. Na reservaci ziji ti indiani, kteri nechteji platit zadne dane z majetku a ani z podnikani, – ano, casino je od nich pronajmute- mit zadarmo lekarske osetreni i leky a ja nevim, co jeste za benefity tam maji. Urcite stedre socialni davky. Cherokee reservacev Severni Karoline je OBROVSKA,maji tam mestecko velke jako Ricany, na horach hotely a hotylky, herny, nemocnice, restaurace, skoly, golfova hriste a umelecke dilny. .. A pro ne hezke domky, ktere si mohou bez statniho povoleni stavet a navzajem prodavat.. Ani se mi to… Číst vice »

Starý doktor
10. 12. 2014 6:06

Leho, nevím, ale zde je svědectví svědčící proti Vám. Je z diskuze po týmž filmem na jiné webu: Vladislav napsal: 8.12.2014 (20.34) V Americe jsem byl několikrát – a mluvil s indiány několika kmenu. Proto muzu zodpovědne rict: ten film říká absolutní pravdu. A je to často jeste horší. Znám Indiána, ktery si odseděl dva roky poté, co ho soused udal, ze doma, se svou rodinou, nemluví anglicky, ale svou mateřštinou. V radě rezervací mají ne-indiáni stejna prava usadit se a podnikat jako indiáni, takze nic jako „území vyhrazené indiánům“ v USA neexistuje. Vláda financuje tučné granty, v rámci nichž… Číst vice »

Bety
Bety
10. 12. 2014 8:19

Tedy LEHO, to jsou perly jedna za druhou. Tak Rusové mají na Sibiři jen komáry a Arabové jen poušť, takže USA nic nechce! Na plyn a ropu jste jaksi pozapomněl, že? A na ten váš Nový světový pořádek, podle kterého SAMI prohlašujete, že chcete vládnout celému světu! Ale že se RUSKÝ Krym sám po referendu vrátil do Ruska, to nemůžete skousnout. Mě by moc zajímalo, jak by dopadla např. referenda ve sřední a jižní Americe, pod heslem Ami go home!!! Asi byste se nestačili divit!!! A mimochodem, já věřím Starému doktorovi. Ono stačí číst vaši literaturu a dívat se na… Číst vice »

peter.
10. 12. 2014 8:26

Hillary Clinton – cit. „Na území Ruska sa nachádza 68 % celosvetových zásob nerastných surovín.Rusko sa musí o toto bohatstvo podeliť s ostatnými štátmi a na to mu postačuje 50 miliónov obyvateľov „.

peter.
10. 12. 2014 9:05

peter. napsal

Hillary Clinton – cit. „Na území Ruska sa nachádza 68 % celosvetových zásob nerastných surovín.Rusko sa musí o toto bohatstvo podeliť s ostatnými štátmi a na to mu postačuje 50 miliónov obyvateľov „.

http://www.srspol.sk/clanek-napoleon-a-hitler-sa-dohrali-na-rade-su-usa-10211.html

Starý doktor
10. 12. 2014 9:20

Pro Leha a další obhájce aneb že by indiáni byli vyjímkou když v níže uvedeném článku je citován článek o mučení i amerických občanů…
Je to oficiální: USA mučily (a nejspíš mučit i budou)
http://www.literarky.cz/politika/svet/18870-je-to-oficialni-usa-muily-a-nejspi-muit-i-budou

fajt
fajt
10. 12. 2014 10:49

a nechce lehovista na Vánoce poslat kalouskovou slivku té nejvyšší metylové kvality…jakože dobře informovaný domorodec připíjí na zdraví všem zbylým indiánům :-)