Další várka Kličkových „perel“

Kdybyste někdo náhodou věděl, co jsou to „pěndili“, dejte vědět. A pokud znáte nějaké ruské přísloví o vyhrnutých ponožkách, dejte ho do placu také, prosím.

Překlad a titulky: V. Kostik

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
19. 3. 2016 6:56

Toto je zaujímavá správa s dosť veľkou výpovednou hodnotou o pomeroch na Ukrajine:
http://ukraina.ru/news/20160318/1015922014.html
O tom,že sa v Komárne uskutočnilo nejaké stretnutie Rusínov z Podkarpatskej Rusi,som sa nedočítal nikde a je to pre mňa nová informácia.Moskaľ chce zakázať poslancom EP z monitorovacej skupiny navštíviť Podkarpatie.Otázka znie,čo chce Moskaľ utajiť pred svetom?

Irena
19. 3. 2016 8:58

Myslím, že tím myslel něco jako kouzelné nakopnutí. Postrčit někoho k činnosti. Například v Terry Pratchettovi čarodějnice ale vyráběly opravdu kouzelné penduly, což byla záležitost složená z čehokoliv, co měli po kapsách, jenom v tom muselo být i něco živého, třeba brouk, myš… a dokázali z toho předpovídat budoucnost, ovšem netuším, proč to u nás přeložili jako pendul (pokud si to dobře pamatuji) a jak zněl původní výraz. Také pochybuji, že Kličko čte Terryho, nebo cokoliv….

Zajímavé byli ohlasy pod tím videem na ruském webu – přejmenovali tam Klička např. na generátor náhodných vět :-)

Irena
19. 3. 2016 9:19

Ještě mě napadlo, že shrnuté ponožky mají v tomto případě znamenat něco jako vyhrnuté rukávy, tj. Kličko si takříkajíc vyhrnul (respektive shrnul) ponožky, a dal se do kouzelného nakopávání svých podřízených, aby konečně po pětadvaceti letech změnil, ten zapšklý sovětských způsob a nahradil ho konečně svěžím kapitalistickým větříkem. Skoro bych řekla, že začínám vnikat do jeho složitých myšlenkových pochodů, ale je to dřina.

Bety
Bety
19. 3. 2016 12:05

U nás vyhrnuté rukávy znamenají, že se chystáme pracovat.
Vyhrnuté, či shrnuté ponožky mohou znamenat, že se místo práce chystám kopat do lidí…
Škoda, že kouzla nefungují. Kdyby fungovala, vyhrnula bych si rukávy a všechny hajzly (to jedno procento) plus takové debily jako je tento, bych donutila pracovat od rána do večera.

Béda
19. 3. 2016 16:27

Ukrajinská průzkumná skupina ve složení pěti vojáků vyletěla do povětří na vlastním minovém poli v okolí osady Andrijevka, oznámil v sobotu novinářům náměstek velitele sboru MO DLR Eduard Basurin…Kromě toho, podle jeho slov, u Dokučajevska zahynuli čtyři ukrajinští vojáci, kteří se pokusili o průzkum bojem a dostali se do palby jednotky OS Ukrajiny….
http://cz.sputniknews.com/svet/20160319/2622224/dlr-ukrajina-vojaci-minove-pole.html

Irena
20. 3. 2016 9:27

Я был на «Чонгарском перевале». Мы его закупорили утром 27 февраля, и уже в 12-30 дня была блокирована «Газель», в которой везли 810 килограммов взрывчатки, с детонаторами, шнурами. Документы на провоз этой взрывчатки отсутствовали. Люди, находившиеся в этом автомобиле, были вооружены. Они попытались обнажить оружие, но были блокированы и обезврежены.

Источник: http://politikus.ru/articles/72558-kak-my-otstoyali-krym-rasskaz-komandira-sevastopolskogo-berkuta.html
Politikus.ru

asym
asym
21. 3. 2016 7:31

Odkaz na zajímavý dokument: http://svobodnenoviny.eu/zakazany-dokumet-na-ukrajine-masky-revoluce/ – proč takový nevysílají v ČT, tomu nerozumím, když to natočila „spřátelená“ TV. Cenzůra českých médií je daleko horší než za „bolševika“. To se nám vybarvili zadolárci, bohuši a spol……………..hanba plut škoda mluvit.