Debatní klub o dezinformacích: Jan Schneider / Petr Nutil

Do Debatního klubu přijali pozvání pánové Jan Schneider, bývalý bezpečnostní analytik BIS a Petr Nutil, který založil web Manipulátoři.cz

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
5. 3. 2020 13:45

Měl jsem bohulibý úmysl si poslechnout, kvůli panu Schneiderovi, ale vydržel jsem méně než 10 minut. Znovu, snad po tisící, jsem si uvědomil že to ničemu nepomůže. Můj pohled na ty jmenované Mitrofanovy, Fištejny, nejmenované tisíce presstitutů a na ČT, ČRo apod. to nezmění, vím své. Ti skuteční dezinformátoři a říkejme to přesně, lháři, se zase na to ani nepodívají, je to pochopitelně nezajímá. Nezajímá to ano 10 milionů občanů, jen těch cca 1000 tady. Málo alespoň na pokus o změnu. Jediná rada : pamatujme si kdo je kdo, třeba se nám to někdy bude hodit…

orinoko
orinoko
5. 3. 2020 14:36

Možná ještě probiha, ale také už možná skoncil rozhovor Putin – mustafa. S ohledem NATO, že erda tlačil NATO, aby začali čiste soukromě , tak lze dovozovat , že nestal o konfrontaci faktů. Jak praví můj oblíbený insider , osmansky mamrd bude nejspíš konfrontovan s ruským požadavkem , aby vydal „on i jeho parchanti“ dálnici z Lattakie do Allepa, a poté Rusko posoudí , jestli mu umožní vycouvat. Erda je na krátkém vodítku. Jeho chemicti chcipaci se sami otravili při pokusu o chemickou provokaci. Mustafa může sice zavřít Bospor, ale Rus mu zavře tranzit plynu do Evropy. A může do… Číst vice »

Vaska
Vaska
5. 3. 2020 19:23

tím Bosporem vyhrožovali už za studený války – Gromiko jím na to řekl – že v tom případě ten Bospor trochu rozšířej

Gatta
Gatta
5. 3. 2020 20:15
Gatta
Gatta
5. 3. 2020 20:46

Velmi dobrý článek – zamyšlení.
http://dfens-cz.com/totalita-vcera-dnes-a-zitra-2/

A jen jedem vlastní postřeh:
Všimli jste si někdo, jak se ve společnosti (i v diskuzích na alternativních mediích) rozmnožili nesmlouvaví a zásadoví „svatí spravedliví“.
Nemám z toho vůbec dobrý pocit …

Irena
6. 3. 2020 10:58

Gatta • 5. března 2020 Velmi dobrý článek – zamyšlení. http://dfens-cz.com/totalita-vcera-dnes-a-zitra-2/ Takže k té skvělé slátanině popírající roli státu jakou takovou. Jak řekl už Roosevelt, abychom tedy čerpali z té adorované studnice moudrosti Západu: „Zákonným úkolem vlády je dělat pro společnost lidí všechno to, co lidé potřebují, ale co oni sami jednotlivě udělat nemohou buď vůbec, nebo to nemohou udělat dobře.» To je základní definice státu. Takže si z toho lehce dokážeme odvodit, že dnes lidé při složité organizaci našich společností bez státu jako takového nejsou schopni existovat. Jak vypadaly totality minulosti: králové, buržoazie – revoluce a vždy to dopadlo… Číst vice »

Irena
6. 3. 2020 10:59

A to všechno ten hrozný tyran a diktátor Stalin přestál a rozběhl takové sociální procesy, že je museli počínaje Chruščovem celá léta deformovat, aby lidi přesvědčili, že se vlastně jednalo o totalitu, jak to plácá ten vševěd v tom svém elaborátu. A ano, totalita, respektive fašismus je všežravý a dokáže překroutit každou ideologii. Ale s tou socialistickou mu to šlo sakra ztuha a s velkými problémy, trvalo to léta. Dokud podobní pitomečkové, už pro ně prostě jiné slovo nemám, konečně uvěřili, že socialismus ne a vrátili se ke zprofanované buržoazní ideologii a opět jsme u toho, že jedni si hoví… Číst vice »

Irena
6. 3. 2020 11:00

To je totiž jejich slabina. Oni nemohou otevřeně mluvit o svých cílech, musí je skrývat za bohulibé úmysly a tak vždy dříve či později narazí a ukáže se, že opět káží vodu a pijí víno. To je ta naše šance. Neustále na tohle poukazovat a přestat tomu trpně přihlížet. Vlády se tu mění jako figurky na orloji a politika se nemění a v této buržoazní, vykořisťovatelské společnosti se ani nikdy nezmění, pokud se nezačne vyvíjet příslušný tlak zespodu. A jde to cestou evoluce, nemusí to být revoluce. A pro začátek je dobré si konečně uvědomit, konečně si přiznat, jak s… Číst vice »

Gatta
Gatta
6. 3. 2020 11:20

„Slátanina“ … Nečiň jiným, co nechceš aby činili oni tobě. … ani nenálepkuj.

Ano stát, OSN … mají zajišťovat to co nelze zajistit na nižší úrovni. Tedy správněji, jen to co nemūže zajistit nižší úroveň je vhodné delegovat výše. Už jsem to dnes psal zde k jinému článku.
A o čem všem že byla ta slátanina? Zbytečné diskutovat – vždy (obecně) ve všem si každý najde jen podle sebe. Někdo najde to, jiný ono. Někdo nic. Mě třeba nic neříká klasický balet.

Aleš
Aleš
6. 3. 2020 11:58

SoLŽEnicyn?!!Pěkné, výstižné. Slovy Josefa Kemra. Všechno je jinak..

Irena
6. 3. 2020 12:15

Mě třeba nic neříká klasický balet.

No a mně zase nic neříká cinkání klíčemi.

Sofie
Sofie
6. 3. 2020 13:48

Ireno, mluvíte mi z duše a můžu podepsat každé Vaše slovo. Kdyby si lidé – ti obyčejní lidé – uvědomili, jakou mají sílu a kdyby se dokázali zorganizovat a táhnout za jeden provaz pod jedním vedením, dokázali by mnohé. Vzpomínám na jednu besedu s Janem Kellerem, kde v diskuzi vystoupil starý pán a řekl: “ Kdyby kůň věděl, jak velikou má sílu, přestal by tahat“ a stejně tak je to s námi lidmi.“ A co se týče toho debatního klubu o dezinformacích – argumentačně kulhala na jednu nohu. Odhalovač dezinformací odhalil zejména svůj čistě ideologický pohled na věc.

orinoko
orinoko
6. 3. 2020 13:50

Můj zdroj se prakticky nemylil. Spraskany erda nejdříve souhlasil s tim, že Syrské jednotky, aby se mohlo vůbec nějaké primeri dohodnout, zůstanou na současných liniich. V rámci dobre vůle obou stran turecké lejno a jeho terosajrajt opustí dálnici M4 – Lattakia, Allepo. Oboustranne na vzdálenost 6ti km. Dohlížet NATO bude Rusko spolecne s mustafou. Má to dokládat, jak erda zvládá situaci v Idlibu , k čemuž se zavazal, ale dosud neucinil. Má blíže nespecifiKOVANOU lhůtu , aby se pozitivně projevil , nebo to tak učiní Rus. Už žádné další odklady nebudou. Jarní štít hovad NATO v Syrii skončil porážkou ještě… Číst vice »

orinoko
orinoko
6. 3. 2020 14:43

Tak to je naprostá parada! Místo kultury zase chvíli převažuje politika. U „meho“ zdroje. To se deji veci. A my jsme skoro vždycky šílení pesimiste. Tak jeden priklad: Kdyby mustafa v Syrii pote, co mu velmi pomohla NATO hovada a zidle, pokračoval se svym chemickým dobytkem dale, tak čelil realizaci iránského – stůj, nebo strelim. Nevím , jak se to sebehlo, co rozhodovalo, možná šlo o minuty, ale Írán poslal do Turka prudkou demarsi, že neprodleně napadne „turecka“ pozorovací stanoviště, jichž je v syrském „zajeti“ možná už deset. Pote, co na místě Írán zlikviduje islámský dobytek, zrekviruje veškerou osmanskou army… Číst vice »

orinoko
orinoko
6. 3. 2020 15:13

Ač je to neuvěřitelné, tak Praha není úplně beznadejna. Nacházejí se v ni „ostrovy pozitivní deviace‘. /M. Zeman/
Bojím se chvalit, ale přesto musím. Praha 7 vedle jiných částí této hnisave metropole působí velmi zdrave. Hodně se věnuje řešení svých vlastních problemu, a vypadá to, že docela uspesne. A má rozhled, jaký si Pražský magistrát nesmí pripustit ani ve vypumpovane hajzlmise.

Gatta
Gatta
6. 3. 2020 16:22

Re orinoko – otázkou je, jak se bude líbit včera dojednané všem těm umírněným hrdlořezům ve zbrani.
Patrně u nich Erdogan ztratí veškerý kredit, a tak se nakonec místo ztracených bojů s Assadem a Ruskem o Iddib se můžou začít tlačit do Turecka a následně do EU.
Nebo se třeba nechají najmout tureckou opozicí pro nějaké turecké jaro.

orinoko
orinoko
6. 3. 2020 16:44

Cau, je to neskutečné , mně osobně se docela líbí onen anglicky výraz – Tug of War. Přetahování družstev na lanu. To jsme dělali přece i ve skole. Ale! Takhle se jmenuje jedna pisnicka Paula McCartneyho z Beatles , která začíná nějak divne – hekanim. A pak do toho vstoupí spanělska kytara a začne vypraveni. Take se to hodně blíží pretlacovane na stole, když jsou proti sobě zaklesnute ruce v sevření dlani. Kdo pretlaci koho. Není to v ose , a není to TEAM! Pocesku druzstvo. Tady jde o paku. A já mám pocit, že o to vlastně jde. Rusko… Číst vice »

Patrik
Patrik
6. 3. 2020 19:09

Článek z OM v Otázkách pro V. V. Pjakina – přišel mi mailem odkaz na dva komentáře, kde je zmiňován článek ze zdejších stránek, první je od Fetisová Natalia https://fct-altai.ru/qa/question/view-35200 druhý od Yang https://fct-altai.ru/qa/question/view-35163 V textu se m.j. píše: „У нас в Чешской Республике я сталкиваюсь с аналитическими статьями авторки „Pozorovatelka“. Основано на предыдущих B-O, но разбирает новые события ПЕРЕД комментарием к текущим B-O. Как например последняя тема – Вопрос и ответ от 2 МАРТА 2020 года, Турция, Эрдоган – здесь написано в статье за ОКТЯБР 2019 года https://outsidermedia.cz/trumpova-past-na-turky-zabrala/ После перевода можно сравнить.“ Je to sice trochu mimo téma, ale… Číst vice »

Bety
Bety
7. 3. 2020 10:01

Včera informovala Prima o situaci v Idlíbu takto:
Rusko podporuje syrskou armádu, na straně Turecka bojují NĚKTERÉ POVSTALECKÉ ODDÍLY.
Pěkně pokrytecké, že?

racek
racek
7. 3. 2020 15:22

No jo, ty dezinformace … před pár dny se objevila v nějakém plátku zpráva, že v testu bylo jen 2% testovaných čechů najít dezinformaci. No, chápu to. Jednak mustr byly tvrzení české televize a jednak tam byly dotazy typu … pan Drahoš má dceru a ta je souzena za zpronevěru … tak nějak. Na to se přece nedá rozumě odpovědět, pochybuje že by někdo ještě sledoval osudy Drahošovy dcery … Takže k testu byl připraven test se „správnými“ odpovědmi, které ovšem byly zase jen dezinformacemi.
Já Vám nevím, fakt, takhle překrucovat …

orinoko
orinoko
7. 3. 2020 19:28

Tak jsem pročetl zase všechno mozne, a je to tragedie. Obzvlášť vysokou míru debility začínají vykazovat indické anal y ticke analy. Lejna jsou ozrana boomem typu Cina, a čím ozralejsi , tím pitomejsi. Mám pro indodebily navrh: Urychleně vyrabejte hokejky. Slavná NHL může do dvou týdnů skončit kvůli nedostatku hokejek z Číny pro arenove borce. Už i někteří čeští gladiatori asi nepojedou domu. Kvuli covid19. Idioti. Nové dohody mezi Putinem a osmanskym sasou prakticky vůbec nejsou nove. Jde jen o zpřesnění dohod že Soci, nebo odkud. Jen mustafa dorazil do Turka , tak hned sdeloval , jak Putinovi vysvetlil, že… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 3. 2020 19:38
orinoko
orinoko
7. 3. 2020 20:23

Konečně neco, co má hlavu a patu.
Půlka světa je skutecnou informační katastrofou. Debilove pro debily.

https://literarky.cz/civilizace/942-erdo-anova-hra-o-nervy

Gatta
Gatta
8. 3. 2020 2:36
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 3. 2020 1:06

Statečná ženská o Lžích Majdanutých…
J. Lukaš: „Každý z vás zavřete držku- má slova jsou potvrzena dokumenty!“
„O Majdanovcích zavražděných Majdanovci“…
Лукаш: И каждый из вас закроет свой рот, мои слова подтверждены документами
https://www.youtube.com/watch?v=K2doKmxWCXY
Proč nebude vyšetřeno vraždění na Majdanu, proč „svátost“ státního převratu, libovolný banditismus musí zůstat „Amnestovány“… „Zákon musí být stejný pro všechny Ukrajince, proč nebyli omilostněni pronásledovaní příslušníci bezpečnostních sil…?“ “
Proč již v řadě šestý Prokurátor nebude vyšetřovat zločiny Majdanutých, kteří 6 let falšovali, imitovali případy z Majdanu…“
Є п’ять причин, чому справи Майдану не розслідувались і не будуть розслідуватись, – Лукаш
https://www.youtube.com/watch?v=Jng9xR2FcWM

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 3. 2020 1:24

J. Lukaš: „Že by se přece jen Ukrajina dočkala suverénnější správy a vlády??“ „Vládu mění lid tím, že padá důvěra vládnoucích, nebylo dosud takového úpadku důvěry…“ „Nevím co bude, ale Sorosjata jsou částečně odtrháváni od Ukrajinyských koryt“…“a bude to stát ještě hodně…“ „Přišli lidé, kteří nabudou snad úplně všechny lidi likvidovat, ničit sociální službu státu lidem…“ „Nevím co dále bude, ale snad nebude nejhůř, objevila se určitá malá naděje…“ ЕЛЕНА ЛУКАШ на NEWSONE в «Предисловии» к «Противостоянию», 06.03.20 | ПОЛНАЯ ЗАПИСЬ ЭФИРА https://www.youtube.com/watch?v=AL8CZxWbnVU Hluboká úklona před odvahou a prací, veřejnou statečností této ženy na Ukrorujně OTEVŘENĚ ÚTOČÍCÍ NA SOROSJATA a… Číst vice »