Debatní klub o krizi: Vlk / Vidlák / Cimbál

Pozvání do Debatního klubu přijali pánové Bloger vlk – zastoupen přes Skype, Bloger Vidlák a Pavel Cimbál na téma krize, která postupně prostupuje celou naší společnost.

Otevírají otázky médií, svobody slova, odpovědnosti politiků, ale i potravinovou soběstačnost a možnosti přežití systému při hrozbě jeho kolapsu.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
31. 10. 2022 15:33

„… téma krize, která postupně prostupuje celou naší společnost.“ Před úřadem vlády v Praze se dnes po poledni zastřelil čtyřiasedmdesátiletý muž, zranění podlehl.Další novodobý Palach.

Alva
Alva
Reply to  Botičky od Diora
1. 11. 2022 0:01

Anebo dezolát, ke kterému se ještě nedonesla fáma, že premiér nikoho padnout nenechá.
Ještě bychom ale měli zjistit, koho tím mínil – Čechy nebo Ukrajince?.

fajt
1. 11. 2022 7:47

český otrok je v plné odevzdanosti liberální sektě, jeho mentální omezenost nakonec bude ale na škodu samotným vlastníkům českého pracovního lágru. ..)

PPK
PPK
1. 11. 2022 19:54

Dva (podle mne) zajímavé odkazy:

Omluva Milana Kundery, žijícího ve Francii
https://celostnivzdelavani.cz/omluva-milana-kundery-zijiciho-ve-francii

Velká americká show
https://rumble.com/v1bzb9z-velk-americk-show.html

Bety
Bety
Reply to  PPK
3. 11. 2022 21:35

Je mi líto, ale jinde jsem se dočetla, že omluva Milana Kundery je dva roky starý fejk.
Ostatně jsem z celé té omluvy vyčetla hlavně to, že je to mazání medu kolem huby lidem, kteří věří, nebo zjistili, že socialismus vůbec nebyl tak špatný,
s cílem je přesměrovat na debilní
zelený úděl.
K Velké americké show nemám co dodat. Snad jen to, že nezmiňuje dost podstatnou
roli prodejných elit, která jim všude pomáhá, a v případě SSSR byla tím hlavním faktorem
v jeho zhroucení. Uzbrojení je jen výmluva.

PPK
PPK
Reply to  Bety
4. 11. 2022 11:48

Ano, paní Bety, vystihla jste to správně. Měl jsem slova „zajímavé odkazy“ podrobněji vysvětlit. V propagandě totiž bývají jak chyby přirozené, tak i záměrné. Ten, kdo je dokáže identifikovat tak, jako Vy, má výhodu. Podle mého názoru má každá podvodná myšlenková manipulace základ v matení, ve zneužívání a překrucování faktů a jejich reálných významových definicí (v politice především pojmy „skutečnost vs. představy vydávané za skutečnost“, „pravda/lež“, co je „právo“ a co je „svoboda“) a ve vyvolávání strachu pomocí sofistikovaných útoků na lidský pud sebezáchovy. Ostatně, ten zdánlivě bláznivý „profesor“ Milan Kohout, který to Kunderovi (podle Cempera) prý podstrčil, to je… Číst vice »

PPK
PPK
2. 11. 2022 10:10

Co je příčinou krizí států? 1/ Politický Systém, který krize generuje. 2/ Koncepční nekvalita těch, kteří volbami dostali pravomoc řídit, čili jejich neschopnost vidět a umět řešit příčiny krizí. 3/ Začínat od příčin základních a jednoduchých k těm složitějším. 

Jinými slovy to, co ví každá uklízečka: Špinavé schody zametat odshora a nepouštět na ně kdekoho ze zablácené ulice. Mít kvalitní koště, důkladně politicky zametat a žvanily zaměstnat užitečnou prací.

Irena
3. 11. 2022 7:59

Najednou se odkrývají skryté mechanismy řízení, které fungovaly odedávna. Skvělým názorným příkladem, jak to vypadá v praxi, kdy se všichni začnou chovat stejně a všichni,kteří se tomu snaží čelit, jsou zadupáváni do země, byl koronavirus. Všichni by si měli uvědomit, jak snadné je uplatňovat skryté řízení. V jednom z případů Colomba s kouzelníky mu pomáhal chlapec přijít na kouzelnický trik. Řekl mu, že si stačí říci, že je to trik, a potom už přijdete na to, jak byl provedený! Ono zase těch cest pro ty triky není tak moc. Stačí, když nad tím lidé přestanou mávat rukou, jako že to… Číst vice »

Alva
Alva
3. 11. 2022 20:04

Myslíte, že tohle by mohla být první známka obratu ke konci ukrjinského konfliktu? https://www.michalapetr.com/mip-167-rozkol-v-kyjevskem-veleni-hrdina-ukrajiny-odhalil-plany-ruske-zimni-ofenzivy-neni-cim-ji-odrazit/ Elitní ukrajinský generál nedávno vycvičený v USA Mychajlo Zabrodskij vydal včera mimořádně důležité prohlášení, které patrně signalizuje hluboký rozkol mezi prezidentem Zelenským a významnou částí ukrajinských ozbrojených sil. Prohlášení generálporučíka Zabrodského se pozoruhodně kryje s včerejším vyhlášením nového ministra zahraničí Itálie Antonia Tajaniho, který oznámil, že Itálie požaduje po Kyjevu okamžité zahájení mírových rozhovorů s Ruskem bez všech omezujících podmínek, které si klade prezident Zelensky. Jelikož jde patrně o nejvýznamnější posun směrem k mírovým rozhovorům s Ruskem. Tajani včera oznámil, že Itálie požaduje okamžitá mírová jednání… Číst vice »

jb
jb
Reply to  Alva
3. 11. 2022 20:53

„Myslíte, že tohle by mohla být první známka obratu ke konci ukrjinského konfliktu?“


„Myslíte…“

Ano

„Myslíte, že tohle …“

Ne
. . .

Nejsme totiž jedlíci kalojedlíků, kteří metají kalojedy spolu kalometařama v synchronní
symbióze.

Last edited 1 rok před by jb