Demokracie bez demokratů a pro vrchnost?

Demokracie jako na pravidlech postavená vláda lidu (prostřednictvím volených zastupitelů) potřebuje občany s určitým penzem znalostí a občanského povědomí. Na to být občanem ale není potřeba vysoká škola a doktorát. Občanství není otázkou vyvolenosti, ale rovnosti. Nicméně pokud roky pracujete na tom, aby se ze společnosti stával volně spojený shluk sobecky motivovaných jednotlivců, kteří se řídí podle tržních pravidel (opak se trestá neúspěchem), a vedle toho zlikvidujete kvalitní vzdělání a média, protože na ně se „tržně“ nedostává, když pohrdáte humanitami a adorujete technické obory, když místo do lidí investujete do zisků, když z lidí uděláte levnou pracovní sílu, z důchodců zátěž státního rozpočtu, z bezdomovců kriminálníky a z invalidů parazity, tak se nedá čekat, že demokracie bude vzkvétat.

Celý článek najdete na webu !argument

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
17. 11. 2018 17:11

Citace: „Přestaňme se konečně „slušně“ tvářit, že politicky žijeme někde v západní Evropě roku 1965, v časech funkčního sociálního státu s jeho jistotami a v době poválečného konsensu mezi kapitálem a prací a že by podle těchto neexistujících kritérií měla také vypadat (ve snech) česká demokracie.“ Ten „funkční“ sociální stát s jeho jistotami na Západě markýrovali ne kvůli „poválečnému konsensu mezi kapitálem a prací“, ale kvůli existenci SSSR a socialistického bloku!!! A i tehdy si tam žili na úkor zbytku světa – například Afriky a Jižní Ameriky. To ale tihle novodobí „demokraté“ zrození z cinkačů klíči poslouchat nechtějí, že? Ovšem… Číst vice »

Vaska
Vaska
17. 11. 2018 17:46

před rokem 89 jsme tady měli socializmus pro většinu a nyní máme komunismus pro vyvolené – beztrestně si berou (rozuměj kradou) co chtěj

Irena
18. 11. 2018 8:19

(…) Dokud tyto pyramidy hrál jen nevelký počet exotů, bylo možné to považovat za statistický šum. V každé společnosti se vždy najde určité procento lidí, kteří nejsou, mírně řečeno, ekonomicky právě gramotní a nedokážou dobře odhadnout následky svých kroků. Obzvláště pod tlakem ziskuchtivosti v kombinaci s vírou ve snadný výdělek, a ti jsou potom tradiční živnou půdou pro různé podvodné finanční pyramidy. Jenže se zdá, že teď už s konečnou platností rozhodli proměnit peníze v pyramidu samy přední finanční instituce světové ekonomiky. Ve svém vystoupení na konferenci v Singapuru Christine Lagardeová generální ředitelka MMF prohlásila, že centrální banky všech států… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 11. 2018 14:24

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201811188498616-Cesko-Telicka-zautocil-na-Zemana-Ovcacka/ TOP 09 je fašistická strana propagující fašismus. Propagace fašismu je trestný čin, nechápu proč orgány činné v trestním řízení jsou nečinné a ministerstvo vnitra také. U ministra vnitra by bylo vysvětlující, zda by se zprávy o tom, že je na výplatnici pana Bakaly či Aspen institutu, potvrdili, ale je nepravděpodobné, že by byla koupena i celá policie, státní zástupci a soudci. Nebo že by někdo měl strach, že by mu samozvaní demokraté dělali v životě problémy? Cena toho, že se do televize začínají dostávat názory bližší realitě (např. Keller) je ta, že mladí vychovaní ve školách a kolektivech většinou… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 11. 2018 14:29

rozklíčuje 99% čitatelů v Rusku. U nás to číslo je mnohem nižší a při zachování dynamiky jevů za pár let by to číslo kleslo pod 50%. A tady je jasné, že bez razantního postupu jen poroste arogance fašistů, protože podhoubí s čestvými občankami již mají připraveno…

Vaska
Vaska
19. 11. 2018 8:04

na tohle jsem padnul v jedné diskuzi – myslím že je to nadčasové : Nikdy nezapomeneme ! Vážení spoluobčané, v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939. Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety vydané… Číst vice »