Deset hlavních lží o syrském konfliktu

Citováno v míře hraničící z převzetím, jenže článku Deset hlavních lží o syrském konfliktu, ale co už s tím, když nechci ani aby to zapadlo, ani komplet vykrást někomu jinému práci?

Lež první: Západu se nepodařilo v Sýrii zasáhnout včas a to byl problém

I bez přímého bombardování Asadova režimu Západ v masivním měřítku podporoval protivládní „rebely“, včetně výcviku a dodávek zbraní, které následně skončily v rukou ISILu.

Lež druhá: Za konflikt může zlý Asad (a Rusko, které ho podporuje)

Skutečnost je taková, že mírové prodemokratické protesty byly ve velmi raném stádiu zneužity silami usilujícími o vyprovokování násilné reakce ze strany syrských úřadů. (…) Asad čelil násilnému povstání proti syrskému lidu – ze strany teroristů – z nichž mnozí přišli ze zahraničí.

Lež třetí: Prezident Asad má v Sýrii jen malou podporu

Kdykoliv je země určena ke změně režimu ze strany USA, je třeba de-legitimizovat jejího vůdce. Je nám říkáno, že vůdce nemá podporu veřejnosti a zůstává u moci pouze pro to, že je „brutální diktátor“. (…)  Dalším důkazem široké podpory Asada je skutečnost, že je stále u moci po pěti a půl letech války. (…) Samozřejmě, západní „demokraté“ názory Syřanů, kteří podporují svého prezidenta, ignorují a považují je za „un-people“, protože mají „špatné“ názory.

Lež čtvrtá: Asad neučinil žádné ústupky a nemá zájem na míru a usmíření

Například návrh nové ústavy, který v roce 2012 ukončil desetiletí trvající monopol strany Baas, podpořilo 89,4 procent hlasujících.  (…) Zde opět platí, že západní média této významné reformě nevěnovala téměř žádnou pozornost, stejně jako různým amnestiím, uděleným takzvaným „rebelům“.

Lež pátá: konflikt v Sýrii je pouze sektářský

Zhruba 74 procent Syřanů jsou sunnité, takže bylo by pravděpodobné, že pokud by všichni, nebo naprostá většina z nich byli proti Asadovi, aby byl po pěti a půl letech války ještě u moci? Pravdou je, že sekulární syrská vláda je podporována sunnity i šíity, a je to vláda USA, která se snaží udělat vše pro to, aby využila náboženské rozpory a sektářské napětí.

Lež šestá: Asad zplynoval své vlastní lidi

Nicméně ani tři roky po události s jistotou nevíme, kdo útok chemickými zbraněmi provedl. (…) Zdravý rozum nám říká, že Asad by musel být šílený, aby nařídil takový útok s vědomím, že v Damašku se nacházejí inspektoři OSN a západní jestřábi nesmírně toužili po nějakém důvodu, aby ho mohli bombardovat.

Lež sedmá: Rusko a jeho vláda pomáhají ISIL

Ve skutečnosti Rusko a syrská armáda způsobili ISILu za uplynulý rok v Sýrii mnohem větší škodu, než USA a jejich spojenci. Starobylé město Palmýra bylo osvobozeno od ISIL v březnu syrskou armádou, za podpory ruských leteckých úderů. Jak tehdy napsala Danielle Ryan, jednalo se o největší porážku ISILu od vyhlášení chalífátu, ale nevypadá to, že by to Západ zajímalo.

Lež osmá: Západ je v Sýrii na straně těch dobrých

Podle všech objektivních standardů, „umírnění rebelové“, podporovaní USA, Velkou Británií a jejich spojenci, se dopustili hrůzných činů, které by byly zajisté kvalifikovány jako „terorismus“, pokud by se jich dopustili v západní zemi, nebo zemi, která byla spojencem Západu.

Lež devátá: Existence 70.000 umírněných rebelů v Sýrii

Cameronova slova zněla přesně: „věříme, že existuje asi 70.000 opozičních bojovníků, hlavně v Syrian Free Army – která nepatří k extremistickým skupinám.. a se kterými můžeme koordinovat útoky proti ISIL“. Ale v lednu, bývalý britský premiér (s vyhraným hlasováním) připustil, že někteří z těch „70.000“ byli „relativně tvrdí islamisté.“

Lež desátá: Západní záměry v Sýrii jsou humanitární, zatímco Rusko jedná ve vlastním zájmu

Ve skutečnosti byla „změna režimu“ v Sýrii v plánech Západu dlouho předtím, než v roce 2011 začaly protivládní protesty,  a sahají až do roku 2006 kdy byla syrská podpora Hizballáhu viněna z neúspěchu Izraele porazit organizaci ve 33 dní trvající válce téhož roku.  Jen si představte, jaká by byla reakce USA, kdyby Rusko spustilo násilnou změnu režimu v zemi, která byla dlouholetým spojencem USA. Můžeme si být jisti, že by ruské akce nebyly prezentovány jako „nezištné“ a „humanitární“.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
17. 9. 2016 15:32

Britsky soudruh Cameron doma celi parlamentnimu obvineni, ze je zodpovedny za bordel v soucasne Libyi.
Nedelam si iluze , ze by se mu neco spravedliveho prihodilo, protoze nekdejsi britsky megahajzlik Blair stale beha po svete se svym kufrem svinstva , a je za to jeste dokonce placen.
Syrie je prubirskym kamenem zmeny polarity sveta.
Proto tolik zapadnich kreci.

Aleš
Aleš
17. 9. 2016 15:42

Před nějakou dobou o hladomoru v Mádaji referovala Tereza Spencerová a napravovala lži prestitutek. A na základě i třeba dnes zveřejněných souvislostí zpoza velké louže http://e-republika.cz/article3703-USA-D%C4%9Btska-chudoba-v-%C4%8Dislech položme si základní otázku. Ikdyby všechno z těch lží bylo pravda, opravňovalo by NATO a především politiky USA udělat, to co udělali? To je stejné, jako kdyby právě na základě odkazů na 16 milionů dětí žijících v chudobě v USA a zmanipulovaných voleb, či policejní brutalitě si někdo na světě usmyslel, že je to důvod k vybombardování amerických měst, odstranění prezidenta či dokonce rituální vraždě, jako se stalo v Lybii. Náš mediální prostor je… Číst vice »

Dana
Dana
17. 9. 2016 18:52

Na zacatku, v Syrii, se skupina disidentu vzbourila proti diktatorovi Assadovi, ktery vladl theokraticky, a pozadovala zmenu demokratickou cestou. To byli socialni a humanitarni nadsenci, co si prali vice svobody ve spravedlivejsi demokracii. (Stejni naivkove jako zdejsi anti-imperialiste.) Tito modernejsi Syrane se take pokouseli o zmirneni islamskeho vlivu v politice. To je legitimni pozadavek. Amerika bude vzdy podporovat snahy obycejnych lidi proti tyranum a diktaturam. Syrane to nezvladli, jako to doposud nezvladl Irak, fanaticka kultura islamu vitezi, takze Assaduv totalitarni stat je zrejme mensi zlo. . Asssadova dynastie je silne nabozenska, alavitska, je sice v mensine, ale vice vzdelana a… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 9. 2016 19:01

Dana napsal
nastava realna moznost, ze se zainteresovane velmoci dohodnou v pokusu o stabilisaci Syrie.

DanaCitovat

ano, a proto zakáží seznámit Radu bezpečnosti OSN s obsahem dohody USA-RF o Sýrii v Ženevě.

Béda
17. 9. 2016 19:24

Pane Dano,

vy jste ale vtipálek. Nezdá se vám zajímavé, že více demokracie požadují vždycky proamericky naladění islamisté výlučně v zemích které nelezou USA do zadku? A že Západ vždycky podporuje pouze tuto opozici? Proč nepodporuje taky opozici proti diktátorům v Bahrajnu anebo v Saudské Arábii? Komické na tom je, že míra demokracie a sekularismu v Sýrii byla ze všech okolních muslimských zemí zdaleka nejvyšší. Taky je otázka jestli ta „spontánní“ umírněná islamistická opozice – velice úzce propojená na odnože Islámského státu nebyla zčásti dovezená a jestli neměla univerzální organizační propozice metodiků „barevných revolucí“ převratů vypracované předním americkým odborníkem.

peter.
17. 9. 2016 20:49

Dana napsal To byli socialni a humanitarni nadsenci, co si prali vice svobody ve spravedlivejsi demokracii. (Stejni naivkove jako zdejsi anti-imperialiste.) Tito modernejsi Syrane se take pokouseli o zmirneni islamskeho vlivu v politice. To je legitimni pozadavek. Amerika bude vzdy podporovat snahy obycejnych lidi proti tyranum a diktaturam. Dana: To,ako USA vyrábajú farebné revolúcie je známe a už sa tým netaja ani samotní Američania.Napr.p.Nulandová sa vo zverejnenom telefonickom rozhovore vyjadrila okrem toho,že j.be na EU aj o tom,že USA investovali do majdanu 5 mld.dolárov. A teraz sa u plukovníka MV RF Zacharčenka našlo 9 mld.rubľov v dolároch(cca 138 miliónov dolárov)… Číst vice »

fajt
17. 9. 2016 21:34

https://cz.sputniknews.com/svet/20160917/3843309/letadla-mezinarodni-koalice-syrska-armada.html – dohody s američany nefungují, možná to spraví další rajské a kobzole od Lavrova. ..)

Dana
Dana
18. 9. 2016 1:22

Osobne mi fantasie o Americe, ktera si jen tak vily-nily umi zaridit, ze se milionove staty najednou zblazni a zacnou revoluce proti svym vladam, tak tyhle spekulace mi nejsou uplne proti srsti.. Je to zabavne. Ukazovalo by to totiz, ze zbyly svet se sklada z hlupaku, kterym je lehke neco nakukat a oni se zacnou sami mezi sebou vrazdit, aniz by pouzili vlastni rozum. Coz si nemyslim, ale mnozi Cesi v tom maji jasno. Je v tom kus provincni arogance, jako ze oni vi nejlip, jaka situace kde existuje a kdo za vsechno muze.. Meli by jit do techto oblasti… Číst vice »

Béda
18. 9. 2016 4:57

Pane Dano, Kdyby tomu bylo tak jak tvrdíte vy, pak by bratrovražedná řežba v těch zemích i v SSSR začaly hned po rozpadu SSSR a jeho říše a po utnutí sovětské pomoci svým satelitům. Je zajímavé, že se tak nestalo. Všude k tomu násilí došlo až mnoho let poté, když američtí „demokratizátoři“ strčili své lepivé prsty VÝLUČNĚ do zemí, které neskákaly jak vlastníci USA a jejich politické loutky pískaly. A stopy amerického „humanizátora“ jsou na tomto „revolučním“ procesu zcela patrné a nepřehlédnutelné. Cizí podvraťácké „lidskoprávní“ agentury působící po mnoho let proti vládám, které měli „humanizátoři“ na Fahrplanu (viz Wesley Clark),… Číst vice »

aram
aram
18. 9. 2016 9:51

fajt napsal https://cz.sputniknews.com/svet/20160917/3843309/letadla-mezinarodni-koalice-syrska-armada.html – dohody s američany nefungují, možná to spraví další rajské a kobzole od Lavrova. ..) Tak oni mysleli? http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/spojene-staty-vyjadrily-litost-nad-nalety-na-syrskou-armadu/r~57d0e1fc7d6611e682470025900fea04/ „Americká velvyslankyně v OSN Powerová Rusko za svolání mimořádného zasedání patnáctičlenné Rady bezpečnosti kritizovala. „Rusko musí přestat s těmito lacinými snahami získat body a s těmito divadly na efekt a soustředit se na to, o co skutečně jde, tedy na realizaci naší dohody,“…“ „Ruský vyslanec při OSN Vitalij Čurkin na protest proti výrokům Powerové opustil zasedání RB OSN předtím, než se vyslankyně dostala k projevu. Prohlásil, že za desítky let v diplomatických službách „nebyl svědkem takové netaktnosti ze… Číst vice »

peter.
18. 9. 2016 10:59

aram napsal
Ruský vyslanec při OSN Vitalij Čurkin na protest proti výrokům Powerové opustil zasedání RB OSN předtím, než se vyslankyně dostala k projevu. Prohlásil, že za desí

USA klamú.Drzo a bezočivo.
http://politikus.ru/events/84142-pentagon-znal-kuda-nanosit-udar.html
Som zvedavý na reakciu Ruska.Bez odozvy to ostať nemôže,lebo rešpekt ktorý RF v Sýrii získala,by sa vytratil.

Béda
18. 9. 2016 11:13

Usaf pouzilo rušenie aby oslepilo radary SA. Nejednalo sa teda o ziadnu náhodu alebo nehodu. Ale o presne pripravenú akciu na podporu ofenzívy islamského štátu. Takže zcela úmyslně koaliční síly oslepily syrské radary a pak vybombardovali obránce letiště v době útoku ISIS na ony obránce.“ A co na to USA? Jako obvykle…Sorry. Yes, We can.

Dana
Dana
18. 9. 2016 14:52

No, bombardovani syrske armady je smutny prusvih, toto bude samozrejme vyuzito ke kriku proti USA. . Spatny terc je vzdy slabinou a chyby jsou ve valce caste..Bohuzel, takova je valka. Nevim, proc by Amerika riskovala diplomaticke pozdvizeni umyslnym naletem na Syrany, to je kontraproduktivni. Co mate se syrskymi radary, to mne unika, ty nehraji v naletech zadnou roli..V teto situaci se stejne nedalo nic pripravit na obranu. Mimotoho Rusove a Americane maji sve vojenske kontakty zkrze satelit, dorozumivaji se mezi sebou elektronicky, receno laikem. Ja si myslim, ze to byla rusacka past, jak zdiskreditovat koalicni sily. Oni vedeli o letu… Číst vice »

Irena
19. 9. 2016 4:52

aram napsal Tak oni mysleli? http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/spojene-staty-vyjadrily-litost-nad-nalety-na-syrskou-armadu/r~57d0e1fc7d6611e682470025900fea04/ „Americká velvyslankyně v OSN Powerová Rusko za svolání mimořádného zasedání patnáctičlenné Rady bezpečnosti kritizovala. „Rusko musí přestat s těmito lacinými snahami získat body a s těmito divadly na efekt a soustředit se na to, o co skutečně jde, tedy na realizaci naší dohody,“…“ „Ruský vyslanec při OSN Vitalij Čurkin na protest proti výrokům Powerové opustil zasedání RB OSN předtím, než se vyslankyně dostala k projevu. Prohlásil, že za desítky let v diplomatických službách „nebyl svědkem takové netaktnosti ze strany USA a že je komentáři Powerové zděšen“.“ Slušně a mírně řečeno šlendrián. Tedy pokud budeme… Číst vice »

Béda
19. 9. 2016 5:04

Jedno nechápu. Proč Asad neprohlásí, že USA nemají v Sýrii žádný mandát a nepožádá USA aby si okamžitě zbalily své válečné saky paky a ze Sýrie neprodleně vypadly a přestaly s agresí vůči cizí zemi? A proč nepožádá Rusko svého spojence aby mu pomohl zajistit nad územím Sýrie bezletovou zónu s platností od doby xx? To s ti „zk***syni, kteří tak rádi kroutí každému ruce a rozes*rají jednu zemi za druhou, ničí chaosem Ukrajinu i Evropu budou roztahovat jak rakovina všude donekonečna?

hudryper
hudryper
19. 9. 2016 5:48

Irena napsal V ruské televizi už to komentovali ve smyslu, že občanská vláda USA neovládá armádu, že je očividné, že nedokáží zarazit „zvůli amerických generálů“. Vypadá to, že kobyla začíná kopat. Provokatéři ruské odpovědi na tento jasný válečný pokus zničit dohodu mezi Kerrym a Lavrovem si neodpustili ještě několikaminutové „divadlo“,když po jasném upozornění na to,že útočí na syrská vojska,se nad bombardované místo vrátili a dobíjeli ty,kteří utíkali,nebo byli ranění a ještě se hýbali,střelbou z palubních kulometů.Na jednom snímku z dronu,který se objevil krátce na síti,bylo pomocí kamery pro natáčení ve tmě jasně vidět prchající postavy kosené dávkami kulometů letadel. Očekávám… Číst vice »

Béda
19. 9. 2016 6:13

hudryper, do prkýnka – tratil se mi celý příspěvek, který plechová huba nepřijala. Takže pouze zkrácená verze. Tady ani tak nejde o to co si budou myslet američtí jestřábi – ti si budou myslet stále totéž. Tady jde hlavně o „vietnamský syndrom“ – o většinové veřejné mínění. O to postavit se Zlu a veřejně opakovaně plivnout mezinárodnímu zločinci (ikázat, že doba kdy se všichni politici z obayy o svůj život báli veřejně ukázat na to, že „král je nahý“ je již pryč) a podporovateli do jeho ušmudlaného ksichtu. Narůstající tlak veřejného mínění dokáže totiž někdy doslova nemožné. Až takové věci,… Číst vice »

fajt
19. 9. 2016 7:08

peter. napsal USA klamú.Drzo a bezočivo. http://politikus.ru/events/84142-pentagon-znal-kuda-nanosit-udar.html Som zvedavý na reakciu Ruska.Bez odozvy to ostať nemôže,lebo rešpekt ktorý RF v Sýrii získala,by sa vytratil. poskakování Čurkina na ošklivou a pomatenou americkou babu v OSN bude asi tak maximální reakce Ruska na mezinárodním ( i diplomatickém) poli vůči teroristické akci USA ( a klidně by mohli zveřejnit ujednání o syrském míru, kterému se američané tak brání), pokud je mi známo, tak ruské letectvo hodinu po americkém ataku srovnalo útočící isilovce ( v místě amerického incidentu ) se zemí, tedy isilovci neuspěli – i když to asi nebyl ani záměr američanů, ti… Číst vice »

hudryper
hudryper
19. 9. 2016 7:26

Vážený Bédo, představa o vyhlášení bezletové zóny Ruskou armádou v Sýrii na žádost Asada je z rodu politických since fiction. Rovnalo by se to totiž vyhlášení války USA Ruskem,tedy přesně tomu,oč neoconům dnešní us. administrativy jde ! Nelze připouštět v reálné politice,zvláště ne v té,kde se aktéři pohybují na tenké hranici pro nenadálé válečné apokalypse,emocionální reakce a na štěstí právě v tom je Putin výborný. A navíc,nelze si dost dobře představit,že Asad má vliv na politiku RF , zato ale je skoro jisté,že on sám musí dělat to,o čem rozhodnou Rusové,i když třeba může jít o události,jež nejsou v zájmu… Číst vice »

Béda
19. 9. 2016 7:48

hudryper napsal Vážený Bédo,představa o vyhlášení bezletové zóny Ruskou armádou v Sýrii na žádost Asada je z rodu politických since fiction. Rovnalo by se to totiž vyhlášení války USA Ruskem,tedy přesně tomu,oč neoconům dnešní us. administrativy jde ! Nelze připouštět v reálné politice,zvláště ne v té,kde se aktéři pohybují na tenké hranici pro nenadálé válečné apokalypse,emocionální reakce a na štěstí právě v tom je Putin výborný. A navíc,nelze si dost dobře představit,že Asad má vliv na politiku RF , zato ale je skoro jisté,že on sám musí dělat to,o čem rozhodnou Rusové,i když třeba může jít o události,jež nejsou v… Číst vice »

Aleš
Aleš
19. 9. 2016 8:43

Bédo, hrajete šachy? Při partičce bych Vám mohl ukázat, co by teď takové plivnutí mohlo znamenat. Soupeře je třeba porazit, jde o vše. Nelze se dopouštět chyb. Krom vícenásobných hrozeb soupeř hrozí i převrhnutím šachovnice. Takovým, kterým by sice sám nepřežil, ale my také ne. O držení slova neokonů si může celý svět myslet co chce. Ale vyhlášení války, to je to, o co jim jde. A co se jim nesmí povést a nepovede.
Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění. Kerry je jen ministr teroristy znásilněné země.

hudryper
hudryper
19. 9. 2016 9:27

Béda napsal
Neměli ta jednání vůbec začínat a odmítnout jakékoliv pokusy o vměšování třetí strany do dění v Sýrii. Letadla tam již měli. Pokud v tomto smyslu jednali s USA tak měli požadovat reciprocitu a zveřejňování všech dosažených dohod. Jinak se snimi nebavit.

Naštěstí nejste hlavním poradcem Putina,protože jinak bychom si už nevyměňovali amatérské názory na politické cíle a zpravodajsko vojenské metody,ale byli bychom už tím prachem,o němž se zmiňuje Kristus a na nějž se jednou transformujeme. Holt byste ten proces po čertech zrychlil.

hudryper
hudryper
19. 9. 2016 9:56

K tomuto tématu je na : http://www.hlavnespravy.sk/na-hrane-3-svetovej-vojny/833867 dobrý
a informačně hodnotný článek. Uvádí,že ruská letadla vzápětí po věrolomném napadení syrských vojáků americkými stíhačkami vybombardovala přesnými zásahy velký tajný bunkr s „umírněnými
teroristy“,kteří si byli jistí ochranou us.army. Přitom ještě zničili sklady s nedávno dodanými us.
protitankovými a protiletadlovými zbraněmi . To zkrátka muselo přijít a zabolet neocona Cartera víc, než ztráty Asadových vojáků zabolelo Šojgu.

fajt
19. 9. 2016 10:03

řekněme si to upřímně, spojené státy se svým terorismem jsou v Sýrii ( zatím) nedotknutelní, tedy pouze vyšší síla je může kárat a pak i trestat – dost frustrující situace ( gor když vám to amíci tak brutálně připomenou ) pro obyčejný syrský lid a jeho vzdorující armádu. ..)

Béda
19. 9. 2016 10:30

hudryper napsal

K tomuto tématu je na : http://www.hlavnespravy.sk/na-hrane-3-svetovej-vojny/833867dobrý
a informačně hodnotný článek. Uvádí,že ruská letadla vzápětí po věrolomném napadení syrských vojáků americkými stíhačkami vybombardovala přesnými zásahy velký tajný bunkr s „umírněnými
teroristy“,kteří si byli jistí ochranou us.army. Přitom ještě zničili sklady s nedávno dodanými us.
protitankovými a protiletadlovými zbraněmi . To zkrátka muselo přijít a zabolet neocona Cartera víc, než ztráty Asadových vojáků zabolelo Šojgu.

Mně by velice zajímal obsah těch zapečetěných konvojů s humanitární pomocí umírněné opozici. Nepochybuji o tom, že půjde pouze o potraviny, léky, šaty a vodu. Odkudpak umírněná opozice dostává zbraně a jak?

Béda
19. 9. 2016 10:31

A odkudpak umírněný ISIL spojenec USA v boji za demokracii v Sýrii?

fajt
19. 9. 2016 20:04

http://politikus.ru/events/84224-dzhabhat-an-nusra-nachala-nastuplenie-na-pozicii-armii-sirii-v-aleppo.html – nechal bych teď pracovat ruské generály, klidně ať jdou i do amerických pozic a tam nešetří nikoho, vždyť samotní neoconi nemají své ovčany v lásce. ..)

orinoko
19. 9. 2016 22:07

Je mozne , ze zazijeme bombardovani Bile chyse Pentagramem. V Emerice uz politiku zacaly provozovat zelene mozky. Jak vzdalene je to nekterym mistnim odhadum , ze zachranou Emeriky bude emericke vojsko… Je videt , ze necumite na tv kraksnu. Bylo by vam jasne , ze je to tezkotonazni minela. Rusko by melo slapnout na plyn a prevzit DURAZNE slavnou strategickou iniciativu. Pro zacatek bych ja osobne zacal bombardovanim Kurdu. – Takove slepe strevo se ve svete hned tak nenajde. Je to banda ogallallu , ktera vlastne nevi, ci je. Bez vnejsiho tlaku se zacnou podrezavat sami mezi sebou. Bezletova zona… Číst vice »

hudryper
hudryper
20. 9. 2016 5:31

orinoko napsal V Emerice uz politiku zacaly provozovat zelene mozky. Jak vzdalene je to nekterym mistnim odhadum , ze zachranou Emeriky bude emericke vojsko… Protože zahraniční politika USA zdegenerovala na pouhý sled vojenských aktivit,navíc často v rozporu se záměry politického centra,nelze se divit,že každá ze silových us.struktur se stala prostředkem prosazování dílčích skupinových zájmů a netáhnou tak řečeno za jeden provaz. V Kremlu tomu dokonale rozumí a při kterékoliv příležitosti je nechávají nabíhat si na své vidle. Odskáčou to zpravidla spojenci obou soupeřících stran. Cílem ruské vrcholné politiky je rozpad NATO prostřednictvím vojensky i politicky nevěrohodné politiky USA vůči spojeneckým… Číst vice »

Aleš
Aleš
20. 9. 2016 10:20

Ori: Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění.

aram
aram
20. 9. 2016 10:57

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/415190-z-humanitarniho-konvoje-zbyly-ohorele-trosky-osn-i-cerveny-kriz-stoply-pomoc-pro-syrii.html
Konvoj byl údajně bombardován ze syrských a ruských letadel. Je to jak na zavolanou potom americkém průšvihu na to, aby se dalo bezezbytku věřit. Ruské zdroje zatím mlčí. Alespoň zatím není nic k dohledání.

Irena
20. 9. 2016 11:09

aram napsal

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/415190-z-humanitarniho-konvoje-zbyly-ohorele-trosky-osn-i-cerveny-kriz-stoply-pomoc-pro-syrii.html
Konvoj byl údajně bombardován ze syrských a ruských letadel. Je to jak na zavolanou potom americkém průšvihu na to, aby se dalo bezezbytku věřit. Ruské zdroje zatím mlčí. Alespoň zatím není nic k dohledání.

http://voicesevas.ru/news/25909-gosdep-ssha-peresmotryat-soglashenie-s-rossiey-po-sirii-iz-za-obstrela-gumkonvoya.html

aram
aram
20. 9. 2016 11:23

Ireno, díky. Nevím jestli dobře rozumím poslednímu odstavci: Rudskoj řekl, že ozbrojené oddíly pod kontrolou USA na kontrolních bodech silnice „Castello“ nebyly vybaveny? (vyzbrojeny?) což vytváří dojem, že tato situace byla vytvořena uměle, aby mohli být Syrie a Rusko obviněni z narušení dodávek HP.

Irena
20. 9. 2016 11:56

aram napsal

Ireno, díky. Nevím jestli dobře rozumím poslednímu odstavci:Rudskoj řekl, že ozbrojené oddíly pod kontrolou USA na kontrolních bodech silnice „Castello“ nebyly vybaveny? (vyzbrojeny?) což vytváří dojem, že tato situace byla vytvořena uměle, aby mohli být Syrie a Rusko obviněni z narušení dodávek HP.

No nevybavily je podle mě myšleno jako nevyzbrojily. Jako když pan „veliký a uznávaný státník“ Churchill poslal konvoj lodí bez ochrany s pomocí pro SSSR, nic nového pod sluncem.

http://s30556663155.mirtesen.ru/blog/43095582806/KONVOY,-UNICHTOZHENNYIY-CHERCHILLEM-(o-realnyih-prichinah-gibeli

http://www.fronta.cz/dotaz/ztraty-konvoje-pq-17

hudryper
hudryper
20. 9. 2016 13:28

https://cz.sputniknews.com/svet/20160920/3854168/MO-RF-popreni-obvineni-Rusko-Syrie-utok-humanitarni-konvoj.html
Dlužno dodat,že v ruském zpravodajství o bojích v Sýrii se NELŽE ! Takže další „omyl “ koalice vedené USA ? Jelikož tam měli Rusové drony,dá se očekávat,že budou mít důkazy o pachatelích….

hudryper
hudryper
20. 9. 2016 14:31

Navazující zpráva : http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/rusko-podezriva-z-utoku-na-konvoj-osn-teroristy-dzabhat-an-nusra/ praví,že předmětný humanitární konvoj nebyl
napaden ze vzduchu,ani dělostřelectvem,nýbrž že byl zapalován velmi pravděpodobně teroristy
na území dočasně okupovaném a kontrolovaném an nusra,kteří se právě tam seskupovali k útoku
na pozice Asadovy armády. Takže umírnění teroristé chránění před Rusy a Syřany Pentagonem !

Irena
20. 9. 2016 14:48

https://ria.ru/syria/20160920/1477414451.html
Минобороны опровергло обвинения в адрес РФ и Сирии в ударах по гумконвою

Irena
20. 9. 2016 15:17

Irena napsal

https://ria.ru/syria/20160920/1477414451.html
Минобороны опровергло обвинения в адрес РФ и Сирии в ударах по гумконвою

https://cz.sputniknews.com/svet/20160920/3854168/MO-RF-popreni-obvineni-Rusko-Syrie-utok-humanitarni-konvoj.html

koloděj
koloděj
20. 9. 2016 15:21

Irena napsal
http://voicesevas.ru/news/25909-gosdep-ssha-peresmotryat-soglashenie-s-rossiey-po-sirii-iz-za-obstrela-gumkonvoya.html

Ten Kirby, to je prase v lidské podobě … omlouvám se všem prasátkům

Aleš
Aleš
20. 9. 2016 19:05

Při záběrech vysílaných v čt dnes po 14 hodině při výbuších konvoje bylo slyšet výkřiky Alláh akbar!

Aleš
Aleš
20. 9. 2016 19:07

Naše veřejnoprávní televize samozřejmě hned perlila a z útoku okamžitě bez soudu obvinila Assada či Rusko.

orinoko
20. 9. 2016 21:19

Hudrypere, zdravim , a pevneho zdravi vinsuju. Vcelku souhlasim, jen bych jeste dodal, ze Rusko v Syrii dohani svuj vlastni deficit zahranicniho angazma s pistoli v ruce. Gruzii nepocitam , a Donbas take ne . Politicky mozna , snad … ale vojensky je Syrie skutecny polygon , kde muze Rus vyzkouset snad vsechny svoje moznosti … a olala … kreativitu. Zapadni pazdrat si svoje svinstvo nacvicuje prubezne – kdykoli, kdekoli. Nova britska suva se nechala slyset, ze svet ohrozuji nasilne zmeny hranic. To opravdu sedi od svetoveho intrikarskeho dobytka , ktery prave Stredni vychod oplodnil svoji realpolitikou. – Vzit bejcak… Číst vice »