Dokument: Prezident republiky zaslal dopis Zdeňku Hřibovi

22. února 2021

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal dopis primátorovi hlavního města Prahy Zdeňku Hřibovi.

Vážený pane primátore,

reaguji na Váš otevřený dopis, který jste mi adresoval a ve kterém jste upozorňoval na údajný plán kácení stromů v Jelením příkopu Pražského hradu.

Informace o tom, že se mají v Jelením příkopu kácet stromy, je naprosto nepravdivá. Na místě, kde má stát Vámi zmiňovaný jeřáb, se ani žádný strom nikdy nenacházel, což jsme včera (17. února 2021, pozn.) mimo jiné ukázali i televiznímu štábu České televize. Z nějakého důvodu ale veřejnoprávní televize tuto reportáž nakonec neodvysílala, neboť Vás tohoto trapného momentu zřejmě chtěla ušetřit.

Ano, v Jelením příkopu skutečně ve výhledu několika měsíců bude postaven jeřáb, který bude dopravovat stavební materiál na opravu Mockerových domů. Žádné kácení zeleně není v souvislosti s touto rekonstrukcí plánováno.

Jak jistě víte, případnému kácení stromů musí předcházet konkrétní úřední kroky – důkazem toho, že nikdo neplánoval ani neplánuje kácení, je i to, že na příslušný úřad nebyla podána žádná žádost o jeho povolení, a tudíž jsem nucen konstatovat, že Vaši poradci se zmýlili. Mimochodem, od mediálních poradců, za které z rozpočtu hlavního města Prahy utrácíte půl milionu korun měsíčně a vytváříte tím nový český rekord, bych čekal lepší výkon. Prostředky, které vydáváte na své zviditelňování, by v ročním úhrnu stačily na vysázení 12 tisíc stromů na ploše o rozloze dvou hektarů.

Další dezinformace, které opakovaně šíříte, jsou obsaženy ve Vaší kritice údajně zbytečného uzavření Jeleního příkopu. Horní část byla uzavřena dva roky z důvodu prací, které zde provádí firma Pražské vodovody a kanalizace, a.s., což je magistrátní podnik. Magistrát hlavního města Prahy vedete Vy, nikoliv Kancelář prezidenta republiky. Dolní část příkopu slouží pro nutnou dopravu materiálu na opravu parkánových hradeb. Jak jsme ukázali i veřejnosti, která měla možnost Jelení příkop navštívit v rámci Dnů otevřených dveří. Přítomní návštěvníci si mohli všimnout i toho, že materiál na opravu historických hradeb byl do svahu vynášen po speciální kolejnici právě proto, aby nebylo nutné pokácet ani jediný strom.

Všem, kteří se na této opravě podíleli, za to patří velké poděkování, namísto Vaší neuvážené, nepodložené a zcestné kritiky.

Přál bych si, Vážený pane primátore, abyste se věnoval více řešení problémů, za něž jste odpovědný. Zároveň si Vás dovoluji požádat, abyste se stejnou rychlostí, jako jste zveřejnil dopis adresovaný mně, publikoval i tento můj dopis adresovaný Vám. Zároveň abyste se veřejně omluvil. Nikoli mně, ale především našim zahradníkům, památkářům a architektům, kteří již po generace pečlivě udržují Jelení příkop ve stavu, v jakém nám jej zanechali naši předkové.

S úctou

Miloš Zeman

Dopis primátora hl. m. Prahy prezidentu republiky naleznete zde.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

4.6 29 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
23. 2. 2021 13:27

Takhle to dneska vypadá v bananastánu. Oficiální politcovidi vytvářejí a pouštějí fakáče, a žádný info prostitut samozřejmě nemá problém. Proč také. Když jsou takovýchto lapsů dneska už celé cisterny.
Ad babišlejno: Začínají mu odpadávat vyhulovači. Z jednoho vypadlo: No jestli řídí Agrofert jako tuto zemi, tak z toho plyne, že bez dotací by už dávno zkrachoval.

zart
zart
23. 2. 2021 16:36

Volby nevolby, my vyhulmi „iďom za gribami“!

zart
zart
23. 2. 2021 16:41

A pak se nechte od doktorů, takových MUDrů na HPP v politice, politicky či virologicky vakcinovat….Bodjť by nebylo málo zdravotnického personálu, když nás lekaršové zdrhli léčit do politiky…Proč jim lékařská komora nebere diplomy?

fajt
fajt
23. 2. 2021 18:27

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/covid-je-trest-za-postaveni-marianskeho-sloupu-tvrdil-u-soudu-aktivista-40351936#seq_no=7&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=NS9xVdB2FjV-202102231812&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – chlap má gule, sice ho rychetského cirkusácká justice útrpně sejme, ale možná za pár let bude on u pouličního soudu rozhodovat o nich ( a doufám, že bez falešné přetvářky ). ..)