Rád bych se nechal očkovat vakcínou Sputnik a myslím, že nejsem sám

Stalo se módou argumentovat potenciálními obětmi covidové epidemie, protože vláda údajně špatně a pomalu distribuuje dostupné vakcíny. Vláda je také obviňována i z toho, že nezajistila plynulý převoz nemocných do Německa.

Nedokážu posoudit logistickou otázku distribuce vakcín ani možného využití hospitalizace v Německu, ale jistě nelze naše kraje zásobovat vakcínami, které nejsou. Nevím, proč nejsme se stejnou vehemencí upozorňováni denně nato, že firmy, které měly vakcíny dodat, je nedodaly. Dodávky jsou krácené a je proto těžké držet se původního časového harmonogramu. Další nepochopitelnou skutečností je obdiv k rychlosti, s jako očkují některé státy mimo Evropu. Není to tím, že naprosto bezohledně přeplatily – skoupily vakcíny, které teď chybí Evropě? Je ale pravdou, že to bylo bezohledné vůči nám, ale ne vůči jejich obyvatelům.

A jsme u kardinální otázky. Když zásobování vakcínami sehnalo a epidemie nemizí, nebylo by odpovědné zkusit aplikovat jiné, dostupné vakcíny? Je jasné, že při současné protiruské hysterii by to nebylo politicky lehké, ale je vidět, že v Maďarsku či Srbsku je díky uvedené vakcíně situace a proočkovanost mnohem lepší. Mimochodem, všimněme si, že jen jedinkrát byla odvysílána zpráva, že Anglie a Srbsko jsou premianty v počtu očkovaných. Srbsko ale patří mezi státy, o kterých cenzura v českých médiích příliš zpráv nedovolí.

Jsem původní profesí chemik a vím, že ruský výzkum patřil vždy ke světové špičce.

K vakcíně Sputnik mám plnou důvěru – je to vakcína odzkoušená, vyrobená v Evropě a její efektivita je potvrzena nejen několika státy, ale i našimi epidemiology. (Naposled její kvalitu jednoznačně a veřejně potvrdil R. Prymula. Nebyl to snad také důvod k ukončení jeho angažmá coby vládního experta?)

Ať tak či tak, očkování se zpožďuje, EU nekoná efektivní kroky k nápravě a bruselští politici mlátí prázdnou slámu a zabývají se nesmysly typu Navalného. Pokud se tedy bude argumentovat počtem obětí, měli bychom si zachovat alespoň tolik zdravého rozumu, abychom si uvedené skutečnosti uvědomili.

4.5 26 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
23. 2. 2021 11:15

tož není problém, v GUMu v druhém (?) patře očkují každého, kdo má zájem ( inostrance nevyjímaje) dostane píchanec ( jak je to pak s druhou várkou nevím, ale očkovací personal určitě dodá patřičné informace) – zatím mám CoV-IgG jako slon, takže počkám až po létě. ..)

mikkesh
mikkesh
23. 2. 2021 16:06

Vše je v naprostém pořádku a běží jak má (pro výrobce). Úmělkyně Lejnová dokázala podškrábnout smlouvu, kde je zaplaceno dopředu,(cena začerněna !) sankce žádné (dodatečně začerněno !) zodpovědnost za výrobek přebírá kupující(!) Uzavření takového kšeftu se říká majstrštyk, u dodavatele samozřejmě.

orinoko
orinoko
23. 2. 2021 16:06

Hlavně, že jsou blbí Češi: “ Já si osobně myslím že by se mělo začít povinné testování ve firmách. Pracuji jako řidič autobusu v Chebu. To co navazime na tamní průmyslovou zónu, hrůza. Na jednom spojí je v autobusu i 90 lidi jeden na druhým, jedná se o agenturní zaměstnance Ukrajina, Maďarsko, Moldávie kde se tito lidé léčí? Kam chodí k lékaři? Možná ani nikam nemusí, ona totiž krajská hygiena moc neřeší. U nás bylo dost řidičů Covid pozitivní a nikdo netrasuje, nikdo nic neřeší, jezdí se vesele dal. No pak se můžeme divit že to v Chebu takhle špatně… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 2. 2021 16:55

K věci: Také bych se nechal očkovat Sputnikem V. Ale jenom v Rusku.
Jinak už si covid robocopové pletou vlny. Jeden dí , že máme třetí , jiný oponuje, že už běží čtvrtá. Já osobně myslím, že jde o bavlnu.
Ale vlny jsou faktem. Tohle je druhá:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/otvira-se-cesta-k-uspesnym-zalobam-na-nouzovy-stav-navod-dal/r~c264664c75dc11eb8e470cc47ab5f122/

fajt
fajt
23. 2. 2021 17:29

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vaclav-klaus-ma-covid-40351961#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=h11Pps0DpTi-202102231720&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – tak už určitě do něj tlačí všechna možná anabol antivirotika, odčervovací a odvšivovací lentilky a do foroty nějaké antimalarikum v dvě stě letém, odleželém courvoisier čaji ( Kellner teď přece nemůže tak banálně chcípnout)… ale i tak, potkat tunel dědka, tak ho to bude bolet (ať si tu prezidetskou gerilu od první bakšiš miliardy z Nošovic raději ponechá). ..)