Dolanský z ČT rozmetal raison d’être humbuku na Václaváku

Raison d’être, čili nejbytostnějším důvodem včerejšího shromáždění na Václavském náměstí byl předpoklad jeho organizátorů, že předběžný audit EU o Babišově údajném pochybení při čerpání dotace na Čapí hnízdo je totéž, co audit konečný a definitivní, a že je tedy už dnes relevantní proti původci tohoto údajného pochybení co nejmohutněji protestovat a žádat jeho abdikaci coby premiéra české vlády. A to nejpřednostněji proto, že republika bude muset dotaci EU pro Babišovo Ptačí hnízdo vrátit, a z nás všech – to je daňových poplatníků republiky – se stanou žebráci. Takto to též řečníci z tribuny na Václaváku hustili do moře zmatených hlav před sebou, a naprosto stejně – jen pár hodin předtím – prosazoval plamennými slovy stejný názor Kalousek před poslanci ve sněmovně. Zatímco premiér Babiš a poslankyně financí Schillerová zde proti této zaručené Kalouskově tezi stavěli opak, tedy že po předložení průkazných českých argumentů je možné, ba dokonce i pravděpodobné, že audit definitivní bude mít ve srovnání s auditem předběžným povahu zásadně odlišnou, takže žebráci z nás nakonec přece jen nebudou. A současné bouření proti Babišovi se prokáže být bouří ve sklenici vody.

Ukázkově zde tedy tedy stál názor proti názoru a republika v tu chvíli stála na potácivých nohách: Jak to tedy je? Může se po předložení argumentů z české strany proměnit znění auditu předběžného v auditu definitivním až tak, že se peníze za Čapí hnízdo do Bruselu vracet nebudou? Takže celý ten povyk z Václaváků, to svážení lidí do matičky Prahy, ty ohnivé a zapalující projevy z tribuny před sochou sv. Václava, to strašení naší příští bídou se prokáží být politickým humbukem, sloužícím těm, kteří nejsou ochotni čekat na nějaké volby a chtějí poměry u nás změnit násilně a na náměstí tak, jak je změnil Majdan na Ukrajině?

Odpověď přišla ze strany, odkud bych to rozhodně nečekal. A tomu, kdo ji dal, vděčně a s uznáním za statečnost tisknu na dálku ruku. Ve včerejší večerní debatě v ČT o předmětném problému vystoupil i bruselský zpravodaj Lukáš Dolanský a nejen tak ze vzduchu, ale jistě až po sondáži v kruzích EU, řekl toto: ALE ONO SE DEFINITIVNÍ ZNĚNÍ AUDITU MŮŽE SKUTEČNĚ LIŠIT OD AUDITU PŘEDBĚŽNÉHO.

Můj dík a dík nás všech ctících nestrannost a objektivitu též zpravodajské redakci ČT za to, že tento Dolanského vstup nehodila do koše.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tribun
Admin
6. 6. 2019 5:53

Nechápu, kde se pořád bere ta potřeba bránit Babiše. To, že je Čech (přesněji řečeno Slovák) z něj menšího hajzla nedělá. Neplatilo, že co je dobré pro Forda, je dobré pro Ameriku, a stejně tak neplatí, že co je dobré pro Babiše, je dobré pro Českou republiku.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
6. 6. 2019 10:20

Tribune to není až tak snaha „bránit“ Babiše. Nicméně pokud pamatujete to cobylo před Babišem- orinoko velice trefně psal o ODSSácích… A Kalousek „postrkující“ „milion chvilek“ místy demagogie lidí zřetelně odtržených např. od problémů venkova?? Ti co rozkradli republiku se slovy: „My víme jak na to,vy jste ubozí lempli – pusťte nás k tomu!“. A jak to dopadlo když byli „připuštěni“?! Babiš ne jen prostě navazuje a „rozvíjí dovolené“- on, jeho lidi vskutku jsou kompetentnější. Ve světě kde dělení na „levici“ a „pravici“ zaniklo on prostě – a nikoliv hloupě -dělá co může – ba občas si i trochu „pomůže“…… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
6. 6. 2019 10:28

Bude „hromobití“,
nebo
„ani z toho mraku nezaprší“??

Komunisté prosadili zpětné vyšetřování divokých privatizací z časů Václava Klause
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poslanci-se-vraci-do-divokych-90-let-debata-o-privatizaci-za-casu-vaclava-klause-73634?dop-ab-variant=15&seq-no=3&source=hp

Tribun
Admin
6. 6. 2019 12:06

Martine, na nic z toho jsem nezapomněl, jen si nedělám iluze o tom, že Babiš je lék na tyhle bolesti. Není. Babiš není součástí řešení, ale součástí problému, a to, že brnká na nacionální a šovinistické struny by nás nemělo mást. Jsou i jiné alternativy k Kalouskům, Vondrům a Dalíkům, než je Babiš. A jestli nejsou, tak je musíme vytvořit. A ne vzít za vděk čímkoliv jenom proto, že nepálí už v hubě, ale až v prdeli. I kdyby Babiš živil půlku republiky (jako že neživí a i kdyby, tak ta půlka živí jeho), jeho podnikatelské způsoby jsou společensky nebezpečné,… Číst vice »

orinoko
orinoko
6. 6. 2019 14:33

Dneska jsem slyšet mluvit nějakého rozumného zemědělského odborníka na regionální TV. Mluvil zajimave. Ale predevsim… Řepka je sajrajt z EU, který Cesi, jak mají ve zvyku, ženou ode zdi ke zdi. Není živočišná produkce, tak se repkuje. Tenhle boom by měl do 10ti let ustupovat.

orinoko
orinoko
6. 6. 2019 14:35

Tribunuv názor nesdílím jako celek. To dělají jen havloidi. Ti sdílejí úplně vsechno. Především pak sametovou lez.

Vaska
Vaska
6. 6. 2019 16:53

No tak to dělejte jako já: tak ty „umělce“ prostě bojkotujte.
Do divadla na ty lepšolidi nechodím, kino už dávno vynechávám, koncerty fluse a spol. mě nezajímaj a v televizi sleduju nanejvíš cestopisné dokumenty (a to které nekomentujou soudruzi bartoška a donutil)
Tak to lidi udělejte jako já a voni to brzo pocejtěj.
A garantuju Vám že o nic nepřijdete – na ty slátaniny se stejnak koukat nedá.

racek
racek
6. 6. 2019 20:37

Tribun napsal Nechápu, kde se pořád bere ta potřeba bránit Babiše. To, že je Čech (přesněji řečeno Slovák) z něj menšího hajzla nedělá. Neplatilo, že co je dobré pro Forda, je dobré pro Ameriku, a stejně tak neplatí, že co je dobré pro Babiše, je dobré pro Českou republiku. Milý pane Tribune, Babiš je klasický oligarcha, nezávislý na skutečných velkých klucích, kteří ovlivňují rozhodující světové děje ve snaze o jeho ovládnutí. Dnešní formy války ovšem nejsou ani tak násilné, ale ideologické. A to se jim nadmíru daří a prostřednictvím jejich mezičlánků jako je Sůoros témeř dominantě ovládli všechna sdělovadla a… Číst vice »

LiL
LiL
6. 6. 2019 20:47

Bez ohledu na to kdo je Babiš,je třeba říci to hlavní a to proč má stále takovou podporu napříč českou republikou. Hladoví nakopnutí psi české politiky vyhlíží kořist,tetelí se blahem a počítají vteřiny a stále nechápou,že lidé Babiše volí právě díky nim. Pokud ulice vygeneruje silné hnutí ,které bude natolik sebevědomé a vykašle se na zdegenerované politiky, múže Babiš a celé ANO zabalit fidlátka. Takže uvidíme a,, Vždycky Praha,,

Alena
Alena
7. 6. 2019 7:44

nastálá situace v podstatě nemá řešení. Všichni na politické scéně se dobře znají, a přijde-li čr o dotace, má premiér argument- kolik dotací se vrátilo a díky komu. Je to hra o moc, kdy obě strany toho o sobě hodně vědí. Ani jedna strana ale nedotáhne do konce vyšetřování minulých zlodějských kauz, dostala by okamžitě protiúder. Lidi na náměstích jsou jen stafáž.
Bohužel jsem pesimista, a nikoho rozumného , kdo by nahradil Babiše, zde nevidím a Pirátům nevěřím

idiotronic
idiotronic
7. 6. 2019 8:25

racek napsal
Konec konců, který premiér to dělal lépe? žádného neznam. Blbý, co?

Tak třeba Lubomír Štrougal…
Tuhle odpověď byste ze mne v sedmdesátých létech nedostali ani železnou tyčí.
Ale je to právník s životní zkušeností druhé války a s představou mezinárodní pozice své vlasti (nikoli rozvojové země v pangejtu Evropy). Provokace na šumavských jezerech v 60. létech se v sudetočeském kontextu dneška (ubíhaly promlčecí doby) jeví jako racionální.
Na adresu pragomajdanu mne napadá:
……….
Však pozor dej na ně v té podivné době,
Vždyť při této hraně jde o krk i tobě!
(Karel Kryl)

PPK
PPK
7. 6. 2019 9:42

orinoko napsal Tribunuv názor nesdílím jako celek. To dělají jen havloidi.Ti sdílejí úplně vsechno. Především pak sametovou lez. Orinoko, souhlasím! To holt už není ten starý Tribun před deseti lety. Tribun nejen se sociálním cítěním, ale také se znalostními zkušenostmi života myšlenkové úrovně levelu např. pana Tarasa. A tak, jakoby tu – občas – zůstal už jen jakýsi anarchisticko ideologický rétor neurčitých „levých“ alternativ ke Kalouskům a Bakalům, o nichž však je světu schopen jenom oznamovat, že „bychom si je měli vytvořit“. Ale jak, konkrétně a systémově, to se zdá, že neví. Sorry, jako, Tribune, tentokrát to jaksi není ono.… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 6. 2019 11:06

Tribune. Kritici NATO nemají potřebu hájit Babiše. Na outsidermedia se hájí demokracie jako taková. Navzdory těm „demonstrantům“ Ydiocie a organizátorům tzv. Milion chvilek pro demokracii. Jak to napsal idiotronic. Nejde nám o nic menšího než naše krky a bezpečí nás a našich dětí a blízkých. To nemusí skončit jen napadením bývalého spolupracovníka bývalého prezidenta. Kalousek zaměstnává Babiše, aby Hamáček s Petříčkem měli klid na práci… Rozpoutat tady Majdan totiž nějakou práci dá, ale vykročeno již mají. Ale jak už bylo řečeno. Plamenná vystoupení Kraďouska zabírají jen na novopečené voliče s čerstvou ovčankou. Národ Jana Husa, Komenského, Borovského, Tyla, Palackého, hrdinů… Číst vice »

racek
racek
7. 6. 2019 11:48

idiotronic napsal Tak třeba Lubomír Štrougal… Tuhle odpověď byste ze mne v sedmdesátých létech nedostali ani železnou tyčí. Ale je to právník s životní zkušeností druhé války a s představou mezinárodní pozice své vlasti (nikoli rozvojové země v pangejtu Evropy). Provokace na šumavských jezerech v 60. létechse v sudetočeském kontextu dneška(ubíhaly promlčecí doby) jevíjako racionální. Na adresu pragomajdanu mne napadá: ………. Však pozor dej na něv té podivné době, Vždyťpři této hraně jde o krk i tobě!(Karel Kryl) Jo Štrougal … spíš mistr umění možného. Jeho paměti jsou opravdu zajímavé. Ale byl nejen předsedou vlády, také ministr vnitra za krásného… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 6. 2019 12:55

Milan Daniel na Argumentu: Demonstrovat… nebo myslet
http://casopisargument.cz/2019/06/06/demonstrovat-nebo-myslet/
Veronika Sušová-Salminen tamtéž: Protesty národního odcizení
http://casopisargument.cz/2019/06/07/protesty-narodniho-odcizeni/
Mi stačí ten nápis na tom transparentu na snímku…
Nenávist „idyjotů“ nehodlám osobně nijak podporovat: ani chvilka pro miliónovou demagogii…

Dolmen
Dolmen
7. 6. 2019 13:10

Tribune, myslím, že nikdo ze zdejších diskutérů nemá v úmyslu bránit Babiše za každou cenu. Jenomže tohle je nemilosrdná válka a člověk si musí ve válce vybrat stranu, aby ho to zcela nesemlelo. Ve válce jsou jenom dvě strany, volba je v podstatě jednoduchá. Když jde o krk, nemá smysl blouznit o nějakém ideálnu, zvláště v téhle kotlince, kde levice – lépe řečeno ti, kteří by levicí měli být – chcípla. Proto jsem v téhle válce na straně oligarchy, který usiluje o přece jen trochu poctivější a snesitelnější kapitalismus, než ta pražská smečka hyen, která mu jde po krku.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 6. 2019 13:14

CFP:
1. Michal Brand: Milion chvilek proti demokracii aneb Majdan roku z Václaváku
http://www.czechfreepress.cz/politika/milion-chvilek-proti-demokracii-aneb-majdan-roku-z-vaclavaku.html
2. Martin Zbela: Milion kopanců do Babiše
http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/milion-kopancu-do-babise.html
3. Milena Doušková: Zloději řvou chyťte zloděje (aneb soupis části „kauz“)
http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zlodeji-rvou-chytte-zlodeje.html

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 6. 2019 11:49

Ještě jednou z Argumentu.
Ivo Šebestík: Osobnosti a „osobnosti“ aneb Na okraj velkého povyku
http://casopisargument.cz/2019/06/06/osobnosti-a-osobnosti-aneb-na-okraj-velkeho-povyku/