Dopis příteli

 

Milý příteli,

když uvádíš článek Petra Havlíčka jako možný důvod, proč je pod citací mého článku o plastech v oceánech web OM označený jako konspirativní, pokusím se jasněji vysvětlit, proč jsem ty dva obrázky dal k sobě.

Během soudního procesu se mnou a Laštůvkou v roce 1977 za podvracení republiky bylo mnoho zajímavých okamžiků ze strany jak prokurátora a soudce, ale nyní chci poukázat na věčně a vděčně fungující „odborníky“, kteří dokazují závadnost literatury. Jejich role je pomáhat vytvářet zdání legitimity soudu a základní otázka, ke které jsem dospěl je tato: Jakým právem označujete to, co čtu jako nepřátelské, nevhodné či konspirativní?

Odpověď zní: Právem silnějšího, protože za každým takovým odborníkem stojí silové složky státu. Jejich nadřízené složky uvolňují peníze pro tyto odborníky a zajišťují jejich klidný život do budoucnosti.

Jak je možné, že jsem před tím soudem stál?

Protože záznamy hovořili třeba o tom, že již v roce 1972 jsem se na veřejné schůzi s jakýmsi generálem zeptal, proč jsme nic o připravovaném osvobození nevěděli dříve než ve čtyři hodiny ráno obsazením letiště. (NATO to přece muselo vědět mnohem dříve.) Tyto záznamy jsou o nás všech k dispozici, ale tito „ experti“ jim dávají punc legality a pravdivosti, v takové míře, že se s nimi nestydí jít k soudnímu přelíčení a tvářit se vážně.

Ještě jednou: Jak je možné, že jsem před tím soudem stál?

Protože kolem mne byla řada lidí, kteří s vážnou tváří tvrdili, že knihy typu Souostroví gulag nesou v sobě smrtící a infekční nenávist k socialistickému společenskému systému, musí se spálit a lidi, co to čtou, odsoudit do vězení. Mrzí mne poměrně rozšířený názor levicově smýšlejících lidí, že Parlamentní listy, OM a jiné jsou fašizující, hnůj, stoka apod. a není možné je nejen číst, ale i třeba nahlédnout do nich. Já osobně v nich vidím práci nezávislých skupin, která je zárukou svobody projevu a v činnosti různých elfů vidím tu skutečně fašizující tendenci naší společnosti.

Nelze ani přehlédnout skutečnost, že pod názvem tebou uvedeného článku je jméno autora na rozdíl od nálepek elfů a Jandů. Těm bych doporučil razítko nejvyššího inkvizitora se svým vlastním jménem.

Tedy ještě jinak. Před mnoha lety se zcela seriózně diskutovalo, kolik andělů může tancovat na špičce jehly. Možná, že se k takové diskuzi opět vrátíme. Ale nenechme si vzít otázku Jakým právem vy odsuzujete mne, jakým právem jeden projev názoru (článek) je legální a legitimní a druhý ne? Teď je ti divné, proč u zpráv z Ruské federace je poznámka o „ruském státu“ a u jiných to není. Jedna odpověď je ta, že u nás hlavní média vlastní nadnárodní korporace. To ale nebude asi ta správná odpověď, spíš jenom konspirační teorie.

Mnoho štěstí v hledání odpovědí a přání, abys našel ty správné otázky.

AM

P. S. A to nemluvím o jasné podprahové informaci, že plasty v moři jsou konspirační teorie.


Stanův komentář: Děkuji Alešovi za podporu. Cenzurní praktiky nesou své ovoce. Odstranil jsem z webu googlovské reklamy, protože mi nic nevynášely, hlavním sponzorem se tak stala moje milovaná žena. Nebýt její podpory, tak to už asi zabalím. 

5 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 11. 2021 19:59

Děkuji za OM, za článek, za glosy, za autory, také adminovi, komentátorům i čtenářům, za prostor, komentáře a informace. Za to že PROSTĚ JSOU… Za výdrž, odvahu a statečnost, za laskavou ochotu k materiálně- prožitkovému sebeomezování. Za tu odvahu, kterou výstižně popsal například E.T. Seton nejen v knížečce pro mládež „Dva divoši“… „Odvaha není ani tak nemít strach – jako jít dále i když se bojíš.“… Osobně vím, že to není zdaleka jen o dlouhodobé odvaze přetavené v to čemu se pak říká STATEČNOST. Je to především o hromadě sil které pak člověku mnohde chybí, o nepříjemnostech, o „cejších“, o… Číst vice »