Dotazník PRO Jiřího Fialu – Česká justice

Index:

00:14 Jak vnímáte Český justiční systém?
00:58 Jakou máte osobní zkušenost s Českou justicí – udělal jste Vy sám nějaký skutek, čin, za který byste měl být podle Vašeho názoru stíhaný a trestaný?
02:06 Vaše osobní zkušenost může vytvářet i podmínky ke generalizaci celého problému?
02:57 Jaké oblasti trestního práva se týká Váš případ?
16:56 Jaký je uvedený důvod policejního pátrání po Vaší osobě?
18:22 Souvisí podle Vás aktuální policejní pátrání, respektive snaha o Váš nástup trestu, s odvoláním k Nejvyššímu soudu, kde dosud nevíte, jak v této kauze rozhodne?
20:38 Jste ochoten připustit, že vůči Vám nikdo nic nemá a soudci jsou nezaujatí?
21:45 Podařilo se nám zjistit důvod pátrání PČR po Vaší osobě, máte nastoupit výkon trestu v délce pěti měsíců za pohrdání soudem, konkrétně za Váš dotaz vůči soudci „Nezbláznil jste se?“ Jak se nyní rozhodnete?
26:03 Odmítáte nastoupit výkon trestu?
26:50 Uznáváte Český právní řád?
27:37 Jaká je podle Vás situace v justici v jiných zemích?
30:12 V zahraničí jsou také případy podobné Vašemu?
31:07 Jak mají v Německu vyřešené problémy v justici?
32:44 V Německu nějak konkrétně soudce trestají za pochybení,0 zneužití pravomoci a podobně?
35:35 Zneužití justice se podle Vás běžně praktikuje na všech stupních justičního systému?
39:10 Je podle Vás nějaké řešení problému zneužívání justice?
41:07 Co podle Vás může občan České republiky dělat, když se stane obětí justiční zvůle? Pomůže mu například i nějaká organizace?
44:53 Proč je podle Vás česká veřejnost o této problematice velmi málo informovaná?
47:59 Přihlásíte se na policii a nastoupíte výkon trestu?

Jiří Fiala mne kontaktoval v momentu, kdy zjistil, že Policie ČR na jeho osobu vyhlásila pátrání. Problém byl v tom, že ve vyhlášeném pátrání nebyla žádná zmínka o důvodu, což je ale poněkud neobvyklé. J. Fiala tak nevěděl, co je příčinou a obával se proto nějaké formy justiční zvůle, kterou již několik let podle svých slov systematicky trpí. Souhlasil jsem s natočením Dotazníku pro Jiřího Fialu, aby mohl poskytnout své autentické svědectví a názor na Českou justici. Dále jsem se pokusil zjistit co se děje. Bylo mi nakonec telefonicky doporučeno, abych J. Fialu vyzval k vzdání se Policii ČR. To jsem učinil, ale mám z takového vývoje situace velmi smíšené pocity.

Jiří Fiala nyní neví, co bude dál, a rozhodl se přejít do ilegality…

Další videa najdete na Debatním klubu

Jiří Fiala zatčen!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lomikel
lomikel
1. 4. 2015 12:20

http://www.k213.cz/Jiri-Fiala-zatcen

dekuji za rozhovor
mohl by pomoci urychlit propusteni

pan Fiala ma muji uctu protoze jde tvrde do stretu se systemem
a ma vysledky v opatrovnickych causach

nektere jeho vyroky jsou ostre ale beru to jako dan
za leta sikany ktere se na nem nemohli nepodepsat

fajt
fajt
1. 4. 2015 12:58

„S případem pana Fialy jsme již byli seznámeni. Chápeme Váš zájem a úsilí. Amnesty International se však bohužel tímto případem zabývat nemůže, a to z několika důvodů. Hlavním důvodem je omezený mandát, který nám nedovoluje pracovat na případech vězňů z České republiky. Dalším důvodem jsou omezené kapacity, se kterými se náš výzkumný tým potýká a není proto v našich silách zabezpečit pozornost všem vězňům, kteří si stěžují na nespravedlivé zadržování. V současnosti jsme nuceni naši pozornost obracet zejména do regionu Blízkého východu a severní Afriky.

Děkujeme za pochopení.

S úctou, Anna Dumont, Office Manager“

a tohle není apríl . ..)

Aleš
Aleš
1. 4. 2015 21:27

Normalizace neskončila, pokračuje v ostřejším tempu. Co jiného než masovou aplikaci článku 23, waiting for Godot je cesta k anihilaci. Není již otázkou jestli ano, ale kdy.

mirror
mirror
1. 4. 2015 23:35

Nechci se dotýkat sporu pana Fialy. Možná, chce dobro v justici. Nelíbí se mi obecně jeho názor, že práci, kterou teď dělají určití lidé, by dělali lépe jiní lidé, kterým se brání, aby projevili své schopnosti a odbornost. Po roce 1948 nastoupili do funkcí hňupi. Totéž se stalo masově po roce 1989. Na co sáhli, to zkazili, lépe pokáleli, ještě lépe po……. Jak se kdo chová, to určují strukturální autority, tj. ti, kdo se prodrali k moci. Odborné autority jsou odstaveny. Pravičáky je na OM zbytečné kritizovat. Podívejte se na socany, co je to za vebež. Kdysi Ransdorf vysvětloval nedání… Číst vice »

idiotronic
2. 4. 2015 3:20

Ano, to není souhra náhod, je to řízený proces, na jehož konci je právní soustava, transformovaná podobně, jako třeba Poldi Kladno. Nechcete-li mít problémy, nesmí se vaše jméno objevit v žádné kauze, protože tu vy prohrajete, nebo alespoň zaolatíte náklady, které vám budou vyměřeny. Váš advokát si řekne o zálohu, ale argumentovat bude ve sprospěch protistrany. To je pravicová svoboda. Zkušenost s AI mám podobnou, Bílý kruh bezpečí vás nechá napřed promeškat termíny (kdybyste byli sami právníky, nepotřebovali byste – možná- právní pomoc) a prohra přijde už sama. Soudní doručovatelka vám předkládá k podpisu antidatované dokumenty. Právničky na BKB se… Číst vice »

fajt
fajt
2. 4. 2015 4:42

http://www.novinky.cz/krimi/365935-zalobce-zastavil-stihani-policisty-ktery-autem-naboural-ujizdejiciho-motorkare.html – klasický dvojmetr moci výkonné ( moc soudní je na tom úplně stejně) – takže pokud jste policajt, tak v čezku v podstatě můžete všechno, tedy pokud se zrovna nechcete stavět proti systému, pak o svoji vyjimečnou ochranu příjdete taky. ..)

Aleš
Aleš
2. 4. 2015 5:07

Jak mi říkal nedávno jeden právník z Frýdku, který kdysi obhajoval oběti exekučních mafií, žijeme ve zcela bezprávním státě. Platí jen právo silnějšího. Kamarádovi proti mafii v sousedství, která ho chce zlikvidovat, poradil pořízení praku a střelbu do oken. Ale to je možná to, co ti naši čekatelé na mučednictví chtějí. Rozpoutat totální teror, který přežije pár krys. Není jiné cesty, než aby zakopali válečné sekyry „Petrové Cibulkové s Kateřinami Konečnými“ či biofilně či technokraticky smýšlející. Největší nebezpečí pro mocné je, když přestane na lid fungovat ono okřídlené Rozděl a panuj! Budu se opakovat, nestačí zatleskat Péterovi S. po skvělé… Číst vice »

fajt
fajt
2. 4. 2015 5:47

když chtěli trestat mladého Julinka ( a měli za co), tak vzal draka do rakous a tam všechno vybalil ( i na fotra ) a rakouský blesk i jiná media měli o sousední banánovce měsíc co psát, čezký list gonczy, tedy wanted, rakouská justice i policie poslala k ledu a juvelín hnědého fotra co zničil čezké zdravotnictví mohl na kokotlinu dělat v poklídku dlouhý nos – krom toho, je dost lidu, kteří po prvním náznaku, že někdo aktivizoval justici a cajty proti nim, na nic nečekali a vyjeli do světa ( a tam svoje story se zdejšíma gorilama prodala- měli… Číst vice »

Aleš
Aleš
2. 4. 2015 6:13

Přijde den, kdy část moci se bude válet na ulici a případná existence lágru bude dobrovolná či z blbosti. Pád petrodolaru a rozpad NATO. Pokud budeme soudní, osvobodíme se společně se Slováky…