Drobné radosti ukrajinského oligarchy

Jsem opravdový bohatý ukrajinsky oligarcha. Jako takový mám úspory v dolarech v nějakém daňovém ráji, například na Kypru nebo na Panenských ostrovech. Řekněme, že jsem v roce 2013 chtěl koupit nějaký státní podnik za 200 milionů hřiven (+ 10 mil. hřiven na úplatky). Což je v přepočtu 26 milionů USD. Já jsem se však neunáhlil a investoval jsem 5 milionů hřiven na pohoštění lidí na Majdanu, plus drobné vybavení jako pódium, ozvučení, toalety, láhve, benzín, řetězy, baseballové pálky…

Teď mě ten samý podnik bude stát 4,2 mil. USD.

Jak je to možné? Podnik už nebude stát 200, ale jenom 100 milionů hřiven, protože je válka. No a 100 mil. hřiven je už jenom 4,2 mil. USD.

A ptáte se, co úplatky? Nejsou třeba. Kdyby někdo protestoval, tak mu pohrozím, že ho nechám poslat do ATO, nebo ho nahlásím jako separatistu. Řekněte, není to skvělé?

Ještě jeden dovětek, který se opravdu stal. Jeden novinář se ptal jednoho známého oligarchy, jak je možné, že je jmenován na místo guvernéra Dněpropetrovské oblasti, když má dvě občanství, což zákon zakazuje.  A oligarcha Ihor Kolomojskyj odpověděl, že zákon neporušuje, protože on má občanství tři.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
12. 2. 2015 22:19

http://byznys.lidovky.cz/nemci-blokuji-ceskou-naftu-sobotka-si-zve-na-koberecek-velvyslance-1du-/statni-pokladna.aspx?c=A150212_162532_statni-pokladna_pave – a tady jsou zase velké starosti drobného čezkého oligarchy ( je taky hezký, jak čezká prestitutka placena německým brotem podává tak mizerný výkon, kterým špiní svého chlebodárce ) nejdříve okradl německého oil barona a pak skopčákovi nezbylo, než sebrat železné zásoby zdejšího čezkého kmene ( jestli tahle aliance má někdy společně bojovat pod značkou NATO, tak to bude pěkná taškařice – se nedivím, že herr Merkel padla v Minsku Putinovi k nohám). ..)

mirror
mirror
12. 2. 2015 23:40

Který blbec dovolil schovat naše strategické zásoby v Německu a navíc u soukromé firmy? Sobotku pošle ambasador do zadku.

Kdyby došlo k bojům pod značkou NATO, budeme se muset smířit s tím, že našim vojákům budou krást spojenci provijant.

Gatta
Gatta
13. 2. 2015 8:34

Re fajt – z jiné diskuze – myslím, že Porošenko není hloupý a hraje několik her. Jen skoro všechny ty hry jsou jaksi nad jeho možnosti.

Ke kurzu hřivny – na západ i na východ:
http://www.bloomberg.com/quote/USDUAH:CUR/chart
http://www.xe.com/currencycharts/?from=RUB&to=UAH&view=2Y

A jinak t tématu tradičně výborný Ladik:
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/448190/Ukrajina-Zeme-urcena-k-likvidaci.html

fajt
fajt
13. 2. 2015 8:57

Gatta napsal Re fajt – z jiné diskuze – myslím, žePorošenko není hloupý a hraje několik her. Jen skoro všechny ty hry jsou jaksi nad jeho možnosti. Ke kurzu hřivny – na západ i na východ: http://www.bloomberg.com/quote/USDUAH:CUR/chart http://www.xe.com/currencycharts/?from=RUB&to=UAH&view=2Y A jinak t tématu tradičně výborný Ladik: http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/448190/Ukrajina-Zeme-urcena-k-likvidaci.html hraje to, co mu řídící nakáže – otázkou jenom zůstává ( tedy pro mnohé), kdo ho ve skutečnosti pase ( kdo má na vepře něj největší bič ) – no a tady lze jenom připomenout, že v Rusku mu stále jede zupa byznys , za to na západě má i u emeričanů prd a… Číst vice »

fajt
fajt
13. 2. 2015 9:08

mirror napsal Který blbec dovolil schovat naše strategické zásoby v Německu a navíc u soukromé firmy? Sobotku pošle ambasador do zadku. Kdyby došlo k bojům pod značkou NATO, budeme se muset smířit s tím, že našim vojákům budou krást spojenci provijant. ale abychom byli trochu spravedliví, nejdříve začal oil krást švejk, skopčák mu to jenom hloupě oplácí – i když celý kšeft byl od začátku od obou levárna na státní kasu, způsob jak si přiškrábnout miliardy a být ještě rádoby státně užitečný – že švejk převezl škudlivého skopčáka a poměr zisku převexloval brutálně ve svůj prospěch je jiná věc (… Číst vice »

Gatta
Gatta
13. 2. 2015 9:14

Re fajt – myslím, že Porošenko se silně přecenil- prý byl zván „mistr kompromisu“, ale jejich skutečná úloha a možné konce toho, do čeho se před rokem na UK s ostatními oligarchi pustili, bylo naprosto mimo jejich představivost. Poroš tedy trochu možná jako Hácha, ale ten v tom neměl prachy. Ta možnost, že (lidé i oligarchové) nepřijdou úplně o všechno, kterou měli ještě před rokem touto dobou docela dobrou , ta se dnes zmenšuje prakticky ze dne na den. Tu fabriku z článku totiž může koupit i naprosto jiný držitel dolarů. A když ne teď, tak třeba za rok, za… Číst vice »

fajt
fajt
13. 2. 2015 9:27

já bych řekl, že Porošenko už dávno není pánem svého osudu, ani ty jeho fabriky na hnědou drogu – no a kdo ho opravdu a skutečně drží pevně za koule, to se po čase možná ukáže ( možná taky jenom zhebne jako každý slouha, který toho věděl příliš mnoho aniž by světu povyprávěl jakou svini se musel stát – tím nechci hanit praktiky služeb, které určitě vykonaly a ještě vykonají potřebnou práci). ..)