Drobné radosti ukrajinského oligarchy

Jsem opravdový bohatý ukrajinsky oligarcha. Jako takový mám úspory v dolarech v nějakém daňovém ráji, například na Kypru nebo na Panenských ostrovech. Řekněme, že jsem v roce 2013 chtěl koupit nějaký státní podnik za 200 milionů hřiven (+ 10 mil. hřiven na úplatky). Což je v přepočtu 26 milionů USD. Já jsem se však neunáhlil a investoval jsem 5 milionů hřiven na pohoštění lidí na Majdanu, plus drobné vybavení jako pódium, ozvučení, toalety, láhve, benzín, řetězy, baseballové pálky…

Teď mě ten samý podnik bude stát 4,2 mil. USD.

Jak je to možné? Podnik už nebude stát 200, ale jenom 100 milionů hřiven, protože je válka. No a 100 mil. hřiven je už jenom 4,2 mil. USD.

A ptáte se, co úplatky? Nejsou třeba. Kdyby někdo protestoval, tak mu pohrozím, že ho nechám poslat do ATO, nebo ho nahlásím jako separatistu. Řekněte, není to skvělé?

Ještě jeden dovětek, který se opravdu stal. Jeden novinář se ptal jednoho známého oligarchy, jak je možné, že je jmenován na místo guvernéra Dněpropetrovské oblasti, když má dvě občanství, což zákon zakazuje.  A oligarcha Ihor Kolomojskyj odpověděl, že zákon neporušuje, protože on má občanství tři.

Přejít do diskuze k článku 7 komentářů