EPA a Monsanto vždy věděly, že Round-up je smrtelně jedovatý

Nikde glyfosát není tak silně rozšířen, jako v USA, které používají 20 % příparvku Round-up na světě, či více než 280 milionů liber ročně. Tato neuvěřitelná čísla souvisí s faktem, že GMO „Round-up Ready“ odrůdy Monsanto tvoří nyní většinu kukuřice a sóji pěstovaných v USA. To přineslo obrovské zisky nadnárodní korporaci, která nyní kontroluje obrovskou část světových dodávek potravin.

Jak je prováděn další výzkum, zjišťujeme, že glyfosát je mnohem jedovatější, než jeho výrobce, Monsanto, spolu se zkorumpovanými federálními agenturami, tvrdí.

Nyní byl tento velký podvod potvrzen.

Před čtyřiceti lety začal tento biotechnologický gigant s vlastním výzkumem glyfosátu a tyto studie byly právě uveřejněny. Dokumenty odhalují, že Monsanto vždy věděla o nebezpečnosti glyfosátu pro lidské zdraví.

„Nyní existuje obrovská hromada důkazů, jak na vědeckém, tak právním základě, že Monsanto ve skutečnosti provedla v 70. a 80. letech řadu studií jedovatosti a zdravotních rizik glyfosátu a záměrně tento výzkum zatajila před nezávislým a veřejným přešetřením a ověřením.“

Stejně udivujícím je fakt, že tento výzkum byl předán EPA, která jej zatajila před veřejností na žádost Monsanto učiněnou na základě obchodního tajemství.

Celý článek najdete na Zvědavci

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cnemo
14. 10. 2015 11:48

No to už je zajímavější obava, než hysterie okolo radioaktivity. Ale myslím, že tak daleko chodit nemusíme. Stačí se podívat na zubní pasty, kosmetiku, mycí prostředky, léky a nebo ještě lépe, některá „É“čka. Zjišťování škodlivosti chemikálií je totiž řádově komplikovanější, viz nejnovější hit: Antioxidanty:) http://www.osel.cz/8475-oblibene-antioxidanty-rakovine-nebrani-ale-prospivaji.html

A až se dospěje k biologickým nebezpečím, to bude teprve sranda:)

cnemo
15. 10. 2015 8:11

A když jsme u těch apokalyptických představ, tak třeba tohle: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/skotska-zdravotnice-vylecena-z-eboly-je-opet-v-kritickem-stavu/1269861

Takto nějak bude může (ale také nemusí) vypadat první zpráva o planetární biologické katastrofě:)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 10. 2015 8:50

Jasanové porosty lužních lesů a břehů řek a potoků ničí houba „chalara“… Jde de facto o symbiozu dvou klonů a subtypů houby, které jsou potřebné pro její rychlé šíření. Bohužel ten „evropský“ klon (subtyp) -který žil de facto saprofyticky a nebyl pro hostitele zničující – byl nahrazen asijským subtypem… Takže nám odcházejí i stovky let staré stromy za 2-3 roky… Břehy mnoha řek a potoků tyto stromy doslova držely, dtto něco podobného se začíná projevovat masově u olší – zkáza v tomto případě postupuje od Západu… Vliv člověkem vypouštěných látek (o kumulativních a synergických účincích nemluvě) v překyseleném prostředí (nejen… Číst vice »

cnemo
15. 10. 2015 11:06

Martin (už bez taky m) napsal Biologicky aktivní látky vč. hormonálních, zbytky léčiv… kdo toto například dnes vypouští skrytě na pozemek pod sebou skrytým trativodem z žumpy „aby ušetřil“ přímo úkladně zabíjí sousedy, ale zároveň si také „klonuje“ svého netvora, svého vlastního zabijáka… Martine, Martine, zapálenost pro věc neznamená, že máte pravdu. Z hlediska dlouhodobého biologického nebezpečí (míním tím od hormonů, léčiv a dalších chemikálií, nikoli od běžné organického znečištění) je vypouštění vod trativodem na ČOV porovnatelné. Biologicky stabilní látky projdou ČOV aniž by si všimli, že tomu procesu říkáme čištění a pokud je aktivovaný kal vystaven mutagenním látkám je… Číst vice »

jogín
jogín
15. 10. 2015 21:46

Glyfosát se široce používá i u nás, i když ne ve spojení s rezistentními variantami plodin. Je potřeba razantně omezit jeho užívání. Jenže nejde o jedinou katastrofální činnost Monsanta. Monsanto i další americké a kanadské firmy využily a možná i podporovaly akce Zelených proti GMO k vybudování monopolu na geneticky modifikované organizmy. Evropské zákony totiž kompletně zlikvidovaly jakékoliv šance evropských států na účast v tomto velice ziskovém oboru. Například veškerý inzulin se produkuje v geneticky modifikovaných bakteriích. Nejen to, podařilo se jim v USA protlačit oběma komorami parlamentu zákaz jakéhokoliv pěstování rostlin z nekomerčně produkovaných semen. Takže pokud na zahrádce… Číst vice »

jogín
jogín
15. 10. 2015 21:52

CNEMO, se strategií souhlasím, opravdu nic jiného nezbývá. Blbců je na zeměkouli čím dál víc.