Ukřižovaný Ježíš

Před rokem 1989 jsem příslušníků duchovenstva vážil. Stáli na straně proti kurióznímu režimu, který byl vydáván za socialistický, a ve kterém však vládla zrádná sebranka.

Po roce 1989 mne úřední duchovenstvo velmi zklamalo. Pokud mu upřímně vadil starý režim, ten nový režim by mu musel vadit nejméně dvakrát. Nic takového se však nestalo. Bez hlesnutí vznikl se samozřejmostí sobě vlastní komplot. Úřední duchovenstvo se přidalo na stranu sebranky nové, která je několikanásobně horší, než byla ta předtím. Musí to být. Je to zodpovědná služba, každý na ni nemá žaludek.

Chápu, že někdo musí vytvářet na zemi peklo, aby poděšené dušičky hledaly útěchu u svého pastýře, hospodáře, ekonomiky, fantomu spasitele, velkého bratra a parazita. Někdo musí nezřízeně řádit cukrem a bičem, aby dušinky prchaly do nebe, nebo do podloží pekla.

Zatímco se lísavě klaníme mimozemským vetřelcům, pod monstrózní a okázalou službou brutální ekonomice s lidským vědomím a tělem se skrývá úlisná korporátní služba obtloustlým vlkům v hábitech z kůže beránčí, kteří ji poslušně řídí a kteří jí poklonkují.

Ne, nikomu ten pohled nevnucuji. Proti Ježíšovi nic nemám. Denně jej průmyslově uráží, bičují a popravují. V Novém zákoně lze nalézt spoustu skvělých výroků. A také mnoho návodů, jak se stát synem člověka a nebýt synem pekla, zmrzačeným otrokem (občanem) hororu.

Obrazně řečeno, nevidím důvodu, proč by se měl prostý věřící nenávidět, rvát a vraždit s prostým nevěřícím? Proč by se měli prostí vyznavači boha navzájem mučit, zotročovat a vraždit ve světových válkách, a zvláště v té poslední, které se dobře daří v 21. století? Nemám však problémy s tím pochopit, proč tomu tak je a proč tomu musí tak být. I o tom se píše v Novém zákoně.

Nevím, není momentální globální válka válkou náboženskou? Není na podkladu rozmístění mocenských sil, jejich manévrů a přesunů, jakýsi tradiční náboženský rastr, na který jsou nanášeny politické a ekonomické barvy, které jej účelově zakrývají? Není na pozadí podrazů a válek mezi Západem a Východem, Západem a Západem, Východem a Východem atd. boj vyznavačů stejné chamtivé věrouky a stejně nenažrané obludy?

Dobrou věc je nutné šířit opakem. Přímé vedení k dobru budí opačnou reakci. Špatné příklady táhnou, dobré odpuzují. Láska předpokládá nenávist. Člověk povinně duševně deformovaný instalací abstraktní struktury mysli jedná více reflexně a mnohem hůře nežli obyčejné domestikované hovádko.

Zvíře má větší inteligenci a svobodnější výběr svých akcí a reakcí nežli vynášený civilizovaný člověk, který nemá vůbec žádnou svobodu rozhodování, jehož výběr možností si navíc sám vůbec nijak neurčuje. Civilizace je klesání do utrpení anorganické hmoty, kde sice jednotlivé atomy kmitají, ale pouze v přísně vymezených drahách. Jejich primární iluzí je programové přesvědčení o svobodné volbě, svobodě, demokracii a jiných chimérách, které ovšem neomezují vymezený občanský chlíveček atomů jiných a tuhou hmotu, kterou tvoří.

Občan je několikanásobně prasklou dlaždicí zámkové dlažby, po níž chodí a jezdí obludní vetřelci. Zcela neschopen a pevně sevřen jinými dlaždicemi nadává, doufá, zoufá a čeká, až se ostatní dlaždice snad pohnou. Ale ony jsou na tom úplně stejně jako on sám. Pokud přichází pohyb, je to pohyb krumpáčů, rypadel a bagrů, které starou a rozpadlou dlažbu hrubým způsobem pomocí DPH, výkopů, trhavin a válek snadno odstraní.

Odstraněná dlažba však omámena ještě více sní, aniž by si uvědomovala, že je drcena těžkou stavební technikou a jako recyklovaný štěrk je znovu pokládána do podloží pekla dlažby nové. Stroje, automaty a počítače pocházející z jiného světa než přírodního již dávno ovládly pozemský prostor. A média vysílají sentimentální digitální obrazy přírody, lidí a nesmyslů do zcela zcepeněných mozků ztuhlé a mrtvé občanské masy, která nadšeně vítá své nové digitální otroctví.

Již není nikoho, kdo by zvolal, aby Lazar nebo dívka vstali? Je to stejně marné, neboť občanská dlažba pouze rezonuje svojí mrtvou ozvěnou ve světě mrtvých, kde mrtví pohřbívají své mrtvé. Pane bože, duchu, hmoto, smiluj se! Jestli ti to ty křesťanské tomahavky dopadající na hlavu dovolí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
14. 4. 2017 13:57

tahle sekta jde pouze po majetku, tihle dacani nikdy boha neviděli a ani ho neuvidí. ..)

Bety
Bety
14. 4. 2017 19:57

Chcete vědět, co si Bůh myslí o penězích? Podívejte se na lidi, kterým je dal.

peter.
14. 4. 2017 20:15

Bety napsal

Chcete vědět, co si Bůh myslí o penězích? Podívejte se na lidi, kterým je dal.

Tušil Boh keď vytvoril peniaze,že tým vytvoril sám sebe konkurenciu?

koloděj
koloděj
14. 4. 2017 20:21

peter. napsal
Tušil Boh keď vytvoril peniaze,že tým vytvoril sám sebe konkurenciu?

Kde jsi četl, že bůh vytvořil peníze ? Jak jsi došel k názoru, že peníze !!! jsou konkurencí Bohu ?
A když už jsme u toho Boha … Kdo to je ? co to je ?
Díky za vysvětlení

Bety
Bety
14. 4. 2017 20:27

Peter, prý je Bůh vševědoucí, prý je také milosrdný – peníze prý dal těm rádobylidem, aby měli alespoň něco.
Jenže já bych si přála, aby byl i všemocný a poslal je do pekla kam patří.

peter.
14. 4. 2017 21:00

koloděj napsal
Kde jsi četl, že bůh vytvořil peníze ?Jak jsi došel k názoru, že peníze !!! jsou konkurencí Bohu ?
A když už jsme u toho Boha … Kdo to je ? co to je ?
Díky za vysvětlení

Bol to len bonmot,tak sa nevzrušujte.Neviem kto je Boh a neviem ani či existuje alebo nie.Ak áno,tak by som mal na neho dosť otázok.A peniaze?Keďže sa nič nedeje bez vôle Božej,tak logicky predpokladám,že aj peniaze ktosi vymyslel z jeho vôle.
Nemáte začo,rád som poslúžil.

peter.
14. 4. 2017 21:55

koloděj napsal
Jak jsi došel k názoru, že peníze !!! jsou konkurencí Bohu ?

Tak už v Starom zákone je príbeh o židoch ktorí si v neprítomnosti Mojžiša vyrobili zlaté teľa a klaňali sa mu ako ku svojmu Bohu.Vytvorili si z neho božstvo(Exodus 32-14).A vy koloděj vy ste šťastný človek ak ste doposiaľ nestretli ľudí,pre ktorých sú peniaze viac ako božstvo.Ja poznám kopu ľudí,ktorí by za peniaze zapredali nie len Boha,ale aj vlastnú mater,svoju česť aj vernosť k vlasti.Tak tak som na to prišiel.

Lena
Lena
16. 4. 2017 10:12

koloděj napsal Kde jsi četl, že bůh vytvořil peníze ?Jak jsi došel k názoru, že peníze !!! jsou konkurencí Bohu ? A když už jsme u toho Boha … Kdo to je ? co to je ? Díky za vysvětlení Koloději(n)e, jsi skutečně tak praštěný? Bůh jsi přece ty! To tě ještě nenapadlo? Jak dlouho bude trvat to strašné mučení a křižování náboženstvím (idealistickým a materialistickým), než to každému dojde? A navíc se každý jako bůh chová, jen se pokrytecky staví, že v boha jenom věří nebo nevěří! Bůh stvořil všechno, stvořil tedy i peníze. A Bohu díky za vysvětlení,… Číst vice »

Lena
Lena
16. 4. 2017 10:14

peter. napsal
e doposiaľ nestretli ľudí,pre ktorých sú peniaze viac ako božstvo.Ja poznám kopu ľudí,ktorí by za peniaze zapredali nie len Boha,ale aj vlastnú mater,svoju česť aj vernosť k vlasti.Tak tak som na to prišiel.

Docela vhodně jste sv. Petře, skálo na níž stojí církev, zapomněl na zaprodaného sebe. Ámen, dejte nám na hrob skálu (kámen).

Lena
Lena
16. 4. 2017 10:20

peter. napsal Bol to len bonmot,tak sa nevzrušujte.Neviem kto je Boh a neviem ani či existuje alebo nie.Ak áno,tak by som mal na neho dosť otázok.A peniaze?Keďže sa nič nedeje bez vôle Božej,tak logicky predpokladám,že aj peniaze ktosi vymyslel z jeho vôle. Nemáte začo,rád som poslúžil. Proč ty otázky nekladete sobě? To nevíte, že bůh o sobě neví, že neví, že je bohem? Tato nevědomost pochází z úpadkového náboženství (pověry), včetně vědy a techniky, nebýt jeho utrpení, nikdy by si bůh nepoložil žádnou otázku. Tak je to utrpení světa, které ta pověra svými masakry produkuje, vlastně dobré. Jinak by ten… Číst vice »

peter.
16. 4. 2017 11:08

Lena napsal
To nevíte, že bůh o sobě neví, že neví, že je bohem?

Nie neviem!A pravdupovediac,vo svojom živote som týmto otázkam nevenoval toľko pozornosti aby som sa mohol považovať za kompetentného vyjadrovať sa k nim inak ako len z pohľadu laika.
To viete : Som človek skôr vidiecky a to čo viem o Bohu mám len z našej tradície,z matkinej výchovy a niečo málo som si o tom aj prečítal.Preto sa necítim byť na takej znalostnej úrovni,aby som mohol diskutovať na túto tému s profíkmi v obore teológia.

Lena
Lena
16. 4. 2017 11:17

peter. napsal Nie neviem!A pravdupovediac,vo svojom živote som týmto otázkam nevenoval toľko pozornosti aby som sa mohol považovať za kompetentného vyjadrovať sa k nim inak ako len z pohľadu laika. To viete : Som človek skôr vidiecky a to čo viem o Bohu mám len z našej tradície,z matkinej výchovy a niečo málo som si o tom aj prečítal.Preto sa necítim byť na takej znalostnej úrovni,aby som mohol diskutovať na túto tému s profíkmi v obore teológia. Opakuji: Proč ty otázky nekladete sobě? Proč jste jim nevěnoval více pozornosti? Proč jste spoléhal jen na informace od druhých? Proč se nepovažujete… Číst vice »

peter.
16. 4. 2017 11:43

Lena napsal
Opakuji: Proč ty otázky nekladete sobě?

Lutujem,že som sa vôbec kedy k týmto otázkam vyjadroval.Viac sa na túto tému baviť nechcem s nikým.Nevedie to k ničomu dobrému.