Eroze atlantické internacionály

Dvě nenápadné zprávy, které mají velmi pravděpodobně větší význam, než jakému by nasvědčoval prostor, který jim česká média věnovala, přišly v minulých dnes z východu Evropy:

Protože je velmi nepravděpodobné, že by protiruské a prozápadní síly v obou zemích neměly vůbec žádnou marketingovou, morální, organizační a materiální podporu ze Západu, lze z toho vyvodit, podpora „atlantické internacionále“ (americkému vůdcovství) začíná erodovat. Proamerické liberální elity samozřejmě mohou i tyto výsledky diskreditovat a bagatelizovat tak, jako to vždycky dělají, tj. obviňovat Rusko z jejich ovlivňování či osočovat voliče z hlouposti, nicméně indicie, že USA sponzorovaná konfrontace s Ruskem již není tak atraktivní a Evropané, alespoň ti východní, dávají přednost spolupráci a mírovému soužití se svým blízkým sousedem, to jsou. Otázka je, zda bude atlantická internacionála podobné výsledky ochotna do budoucna tolerovat, nebo zda ve svých satelitech zintenzivní management demokracie.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
16. 11. 2016 18:57

V bulharských prezidentských volbách zvítězil generál Radev, bývalý náčelník bulharského letectva s 59 procenty hlasů voličů a jeho soupeřka, předsedkyně parlamentu Cačeva dostala 35,6 procenta. Pokud se stane Radev prezidentem hodlá odstoupit z funkce. Současný prezident Bojko Borisov ihned oznámil demisi své vlády, takže budou nové parlamentní volby. V bulharském parlamentu mají většinu strany k EU a NATO rezervované, vyjma vládní stranu Borisova. Radev šel do volebního klání s heslem nutně zlepšit vztahy s Ruskem a korigovat zahraniční směřování Bulharska tak, aby se více dbalo na národní zájmy země. To většině bulharských voličů vyhovovalo. Radev nemá v úmyslu stavět se… Číst vice »

zajoch
16. 11. 2016 19:40

Volby v Moldavsku byly pro zvítězivšího Igora Dodona složitější něž tomu bylo v Bulharsku pro Radeva. V prvním kole mu k vítězství chyběla 2 %. Na to se zmobilizovali „západní přátelé Moldavie“ a domácí prorumunské síly. Pro podporovatelku spojení s Rumunskem Mayu Sandu hlasoval především Kišiněv, což mohlo převážit výsledek ve zbytku země. Sandu motivovala především studenty k účasti ve volbách, hlasy dostala i ze zahraničí. Nakonec získal Dodon 52,11 % hlasů a Sandu 47,9 %. Pro Dodona hlasovalo například v 16 okruzích 60 % voličů, z toho v 10 přes 70 %, v Gagauzii 98,9 %, v dalších 84,7… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 11. 2016 20:14

Když článek zdůrazňující erozi atlantismu a udává jako hlavní argument výsledky voleb v Bulharsku a Moldavsku,působí dojmem analýzy zcela jiné problematiky,než má v nadpisu. Atlantismus skutečně prudce eroduje,nikoliv však volbou občanů,kteří se nechali tak dlouho bulhat,až se skutečně naštvali. Atlantismus se deformuje pod vidinou zásadních změn ve Washingtonu a z toho plynoucích obav v Evropském estabilismentu. Dokladem toho byla neúčast dokonce tří ministrů zahraničních věcí zemí EU na mimořádné schůzi s tématem -co dál a jak s Trumpem ? Že na tohle „krizové jednání“ hodili bobek Britové, to nijak nepřekvapuje,ale neúčast Francie a Maďarska – no to je opravdu silná… Číst vice »

fajt
16. 11. 2016 20:31

Bělobrádek: Je strašné, pokud 35 % populace věří alternativním zdrojům. Na dnešním dýchánku věnovanému popularizaci vědy na obrazovkách ČT, jehož se zúčastnili mj. předseda AV Drahoš, místopředseda vlády Bělobrádek (KDU-ČSL) a generální ředitel ČT Dvořák a jehož sestřih nabídla CT24, přinesl zajímavé konstatování na závěr krátké řeči Bělobrádka: „Věda podporuje kritické myšlení. Je přeci hrozné, pokud tady podle průzkumů 35 % populace věří alternativním zdrojům informací. Proto je třeba i nadále podporovat popularizaci vědy, aby se v populaci podporovalo kritické myšlení“. Pozoruhodné bylo taktéž opětovné tvrzení, že „díky vědě se zlepšuje lidský život, kvalita lidského života“, ačkoliv po stopadesáti letech… Číst vice »

peter.
16. 11. 2016 20:38

Viem,že ste to video už videli.Ale treba si ho pozrieť ešte raz,možno aj dvakrát,vypočuť Trumpa slovo za slovom aby ste zistili,že hovorí presne to čo kritizuje a odsudzuje každý normálne premýšľajúci človek.
https://www.youtube.com/watch?v=MSwHic4kaEE

Martin (už bez taky m)
16. 11. 2016 20:40

fajt napsal Bělobrádek: Je strašné, pokud 35 % populace věří alternativním zdrojům. Na dnešním dýchánku věnovanému popularizaci vědy na obrazovkách ČT, jehož se zúčastnili mj. předseda AV Drahoš, místopředseda vlády Bělobrádek (KDU-ČSL) a generální ředitel ČT Dvořák a jehož sestřih nabídla CT24, přinesl zajímavé konstatování na závěr krátké řeči Bělobrádka: „Věda podporuje kritické myšlení. Je přeci hrozné, pokud tady podle průzkumů 35 % populace věří alternativním zdrojům informací. Proto je třeba i nadále podporovat popularizaci vědy, aby se v populaci podporovalo kritické myšlení“. Pozoruhodné bylo taktéž opětovné tvrzení, že „díky vědě se zlepšuje lidský život, kvalita lidského života“, ačkoliv po… Číst vice »

jogín
jogín
16. 11. 2016 20:48

Inu, lze bez námahy konstatovat, že průměrný věk se silně prodlužuje. A kvůli usilovnějším modlitbám to nebude.

Sio
Sio
16. 11. 2016 22:00

Chlubil se mi jeden „podnikatel“ ve vlaku svými příjmy a pak nadával na ten hnusný silný stát, který ho chce obrat o daně. Když jsem se ho zeptal, kam jede tak se pochlubil, že jede do lázní. Už po čtyřiadvacáté. Zadarmo.
Tak podobného ražení jsou pro mě kecy o té hnusné materialistické vědě a zrovínka na internetu, který by tu bez té hnusné vědy nebyl. Ale nejspíše by na něj po celodenní šichtě s dřevěným pluhem na poli stejně nebyl čas, tak co…

Martin (už bez taky m)
16. 11. 2016 22:48

Zmiňoval jsem vědu která se dala ochotně do služeb, udělat z toho explicitní záležitost pochopitelně každý může. To, že výdobytky moderní vědy byly a jsou aktivně používány proti lidem však nikdo nesmaže. Na vině není věda, ale člověk, který ji i její výsledky používá často zcela bez nejmenšího ostychu přímo proti „jiným“ lidem, okolí. Ze „svého“ prostředí jsem měl na mysli rovněž mnohé „experty“ zejména na vliv staveb na životní prostředí, kteří dnes tyto stavby bezohledně účelově „natírají na zeleno“ i tam a i tehdy kdy je to zjevná hloupost či dokonce hovadina… Věda a její výsledky jsou zneužitelné naprosto… Číst vice »

zajoch
17. 11. 2016 5:12

Martin poznamenává: U Solovjova již Bulhary i Moldávii řešili…
Martine, Bulharsko a Moldávie byly řešeny leckde, to není nic zvláštního. Ale Tribun uvádí, že jsou to důležité skutečnosti, které opomíjejí česká sdělovadla. Proto na ně naše občany upozorňuje.

Martin (už bez taky m)
17. 11. 2016 10:31

Tak jsem se tím „prozvracel“: https://www.novinky.cz/domaci/420925-on-line-horacek-oslavujeme-aktivni-vzdor-proti-ponizeni-clovek-musi-vyjit-a-riskovat.html Asi vůbec to nepotřebuje komentář, naši úplatní mentálně retardovaní „sdělovači pravd“ svůj supernormalizační „článek“ doplnili také fotografiemi zcela nepochybně velmi přesně „vystihujícími“ „naši“ „dnešní“ „svobodu“. Všichni poblitici na těch snímcích si zaslouží solidní pruhované sako, a ocelový kulatý „náramek“ na noze… Merdiální žvanilové o „občanské společnosti v mezích zákona“: k těm „budíkům občanské společnosti“: včera jsem od úřadů coby „konstruktivní“ kverulant dostal skrze info od kamaráda zprávu o „zúřadování“ návrhů a námitek směřovaných ke zlepšení jednoho silničního obchvatu, a snížení dopadů na přírodu… Po jejich přečtení se dnes skoro domnívám, že tohle to už… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
17. 11. 2016 10:53

Když člověk sleduje chování „naší“ politrucké scény, získává skoro dojem, že se všichni opravdu velmi urputně snaží, aby je v příštích volbách lidé naházeli ne do volební urny- ale rovnou „naživo“ do Vltavy… Samodiskreditace jako vyšitá… Věřme, že v příštích parlamentních volbách nebudou normální lidé u nás hloupější než Američané, a dají tomuto zcela zdefraudovanému poblitickému panoptiku skutečně „černou známku“… Byl by to první nutný krok k jejich zabásnutí a pomalé očistě země. Protože „Co je moc, toho je…“ A lidi to musí udělat sami – žádný Trump to za ně neudělá… Tak a nyní si dám od „Novinek“ zase… Číst vice »

zedd
zedd
17. 11. 2016 14:01

Na jednu stranu pozorujeme, co se dělo pár set miliónů let po velkém třesku, na druhou stranu máme naprosto bezprecedentní vhled do fungování hmoty v nejmenších měřítcích. Biologové začínají být pokorní, protože objevili další vesmír, kde genetická informace je jen jeden z X způsobů, jak se dívat na život.

Pak vyleze člověk z metra na Můstku a je uzemněn.