Exkluzivní rozhovor s poslancem Evropského parlamentu Pavlem Pocem o TTIP, geneticky modifikovaných potravinách, glyfosátech a alternativních médiích. Rozhovor byl natočen 30. května 2015 v hotelu Internacional v Brně během Konference o kolorektálním karcinomu. Poprvé byl odvysílán na České nezávislé televizi.
Námět: Starý doktor
http://www.nwoo.org/2015/06/03/monsanto-brzy-obdrzi-30-evropskych-patentu-na-plodiny/
„Jak ukazuje výzkum z poslední doby, chystá se European Patent Office (EPO) udělit 30 patentů na rostliny odvozené z běžného šlechtění korporaci Monsanto a jejím pobočkám. Švýcarská společnost Syngenta může očekávat velmi brzy udělení přibližně 12ti patentů. Mnohé z těchto patentů se týkají zeleniny jako jsou rajčata, papriky, květák, mrkev a hlávkový salát. V současné době se objevují znamení, že Syngenta může být převzata americkou společností Monsanto. Tím by došlo ke spojení podaných patentových přihlášek a zároveň několika stovek existujících patentů na rostliny držené jednou ze společností. V důsledku toho by Monsanto výrazně posílilo svou vedoucí pozici na světovém trhu… Číst vice »
Myslím,že jestliže poslanci EP došli k závěru,že je nezbytné spolupracovat s nezávislými médii,tím spíše mne překvapuje poměrně nízká úroveň organizace spolupráce mezi weby,které jednoznačně nepatří do skupiny provokačních,se šmírováním spolupracujících portálů. Poslanec EP má pro financování své práce ,včetně asistentů a své réžie měsíčně cca 32 000 Euro.To je více než slušná částka ,která skoro každému z nich zabezpečuje konfort i do budoucna,kdy už poslancem nebude. Kdyby se přiznal k reálným aktivitám a aktivistické spolupráci s reálnou opozicí vůči bruselskému cirkusu,mohl by mít na rozdíl třeba od Farage (GB) starosti s pokračováním v tomto zajímavém a příjmově lukrativním zaměstnání.Kdo si… Číst vice »
hudryper: ano. Ovšem na straně „reálné opozice vůči bruselskému cirkusu“ je to mnohdy dost bída co se týče způsobu jednání, možností plně se podkladové analytické práci věnovat… Jak už to bývá, na tyto aktivity vesměs NNO nemají dostatečný počet zkušených lidí. Je příjemné slyšet, že odpor veřejnosti proti ACTA v podstatě výrazně ovlivňuje i projednávání TTIP. Osobně jsem z principu proti této smlouvě jako celku tak jak je nastavena a jak jsem měl možnost se maličko s ohlasy a poznámkami k ní v „nezávislém světě“ seznámit, uvědomuji si případné dopady. Trans GMO, cis-GMO: tady nejsem úzce specializovaný odborník, ale v… Číst vice »
http://politikus.ru/events/51455-wikileaks-cel-taynogo-soglasheniya-trans-tihookeanskogo-partnerstva-davlenie-na-strany-briks.html
Monsanto a další firmy produkující GMO, jako třeba BASF a Syngenta lze považovat za nepřátele celého lidstva, přičemž je nezbytná likvidace nebezpečných technologií, které ohrožují přírodu i zdraví lidí konzumujících jejich produkty. Naštěstí už nyní je na světě dost velké množství rozumných a moudrých politiků, kteří si uvědomují, že současná národní i mezinárodní politika je založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je nejvyšší čas začít budoucnost… Číst vice »
Re Miloslav – už dlouho se chytám zareagovat.
Ve všech Vašich jinak dobrých uvahách mi jedna věc chybí: „Kdo to zajistí“ – tedy lépe řečeno hlavně „jakou silou to bude zajištěno“ ?
Zvláště, když světové silové nástroje – tedy moc, právo, armády a majetky jsou v držení „Monsanto a spol.“.
Jedna věc je vědět „co dělat“, druhá věc mít prostředky to udělat.
Anatolij Vasserman
https://youtu.be/l0ND0Bo-jg8
Jednání EU o prodloužení protiruských sankcí bude probíhat paralelně s jednáním o TTIP. Přijaté rozhodnutí o TTIP bude s největší pravděpodobností konečné. Proto, nehledě na výsledek, ať už bude rozhodnutí pro-východní nebo pro-západní, Rusko bude mít po přijetí rozhodnutí rozvázané ruce, zatím se zdržuje mnoha logicky potřebných kroků kvůli ohledům na jejich možné zpracování západní propagandou. Vážné změny v ruské domácí i zahraniční politice lze čekat už na začátku srpna.
„Moskva začne válku proti Kyjevu v případě útoku na ruské mírotvorce v Přidněsteří“ – místopředseda ruského parlamentu Sergej Železňjak.
http://topwar.ru/76235-vice-spiker-gosdumy-rf-moskva-nachnet-voynu-protiv-kieva-v-sluchae-napadeniya-na-rossiyskih-mirotvorcev-v-pridnestrove.html
Všestranně stejně výhodné mezinárodní smlouvy jsou ve světové politice bílými vránami. Naopak mezinárodní smlouvy a návrhy řešení různých politických problémů, smlouvy a návrhy výhodné jen jednostranně, tak ty jsou v mezinárodních vztazích naopak na denním pořádku. Kdo jsou iniciátoři takových návrhů smluv? Jsou to vždy vojensky nejsilnější velmoci (buď jednotlivé anebo předem domluvené jejich spolky – viz Mnichov) a ti, jimž jsou ty smlouvy navrhovány, jsou ostatní státy, slabší ekonomicky a zejména vojensky. U velmocí v těch procesech „smlouvání“ navenek vystupují ješitní politici a ambiciózní generálové, v pozadí jsou vždy bankéři a majitelé korporací. Všechny ty smlouvy vždy zcela bourají… Číst vice »
oprava – neokolonialismus