Flash mob: Kde domov můj?

Česká hymna v poněkud jiném kontextu.

Námět: Peter

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
28. 3. 2015 0:52

Rozeslal jsem toto video všem z mého adresáře,o nichž si myslím,že na OM nechodí. Nadepsal jsem ho „Oblíbený koncert na ulici po česku“. S dodatkem : Za každou tváří člověka bez domova je dobré občas zahlédnout tvář malého dítěte,kterým každý z nich také kdysi byl. Co je to za společenský systém,který se neobejde bez neštěstí takového množství spoluobčanů ?

Béda
28. 3. 2015 4:59

Kruté. Vystihuje podstatu „humánního“ společenského modelu, kde člověk člověku vlkem jest, ve kterém žijeme.

Béda
28. 3. 2015 5:45

Ti zpívající lidé již vědí kde je jejich „domov“, ti kteří chodí netečně kolem ještě ne. Ještě netuší, že země předků byla zastavena cizím bankám, že velká část z nich nikdy hypotéky nesplatí, že exekutoři dlužníky vyženou z domovů, že celý systém je nastaven tak, aby lidé postupně přicházeli o majetek, dědictví a svou identitu a lidskou důstojnost, tak jako ti zpívající chudáci.

peter.
28. 3. 2015 6:37

Sú v každom meste,najčastejšie na staniciach.Akoby čakali,že raz príde ten ich vlak ktorý ich odvezie niekam,kde znova nadobudnú ľudskú dôstojnosť.Chodíme okolo nich,štítivo ich obchádzame,zhnusene sa na nich pozeráme,sťažujeme sa na nich.Hovoríme si „môžu si za to sami“!A pri tom,každý z týchto ľudí má svoj príbeh ktorý skoro vždy súvisí so stratou zamestnania,zadĺženosťou,opustením rodiny pre neschopnosť uživiť ju.Každý s nich žil pred tým ako sa stal bezdomovcom iný život.Štát vynakladá prostriedky na liečbu narkomanov,dáva obrovské prostriedky na cigánov,iba títo ľudia žijú zo dňa na deň,so svojou plastovou fľašou lacného vína a s igelitovou taškou v ruke.Bezcieľne,zo dňa na deň.Niekedy sa mi… Číst vice »

Alena
Alena
28. 3. 2015 7:40

nedůvěřuji ani armádě spásy, která je na konci klipu, zřejmě objednatel reklamy na podporu projektu. Když zde armáda spásy přišla těsně po revoluci, říkala jsem si, co zde tato organizace dělá? cožpak máme bezdomovce či dlouhodobě nezaměstnané? Všechny tzv.hodné nevládní organizace pomáhající lidem, mají na tomto systému svůj profit

fajt
28. 3. 2015 7:44

Alena napsal

nedůvěřuji ani armádě spásy, která je na konci klipu, zřejmě objednatel reklamy na podporu projektu. Když zde armáda spásy přišla těsně po revoluci, říkala jsem si, co zde tato organizace dělá? cožpak máme bezdomovce či dlouhodobě nezaměstnané? Všechny tzv.hodné nevládní organizace pomáhající lidem, mají na tomto systému svůj profit

jen nebojte, taky na lidech z ulice dělají nehezké pokusy ( krom toho, že na nich bohatnou ) – no a v čezku, tady maj auschwitzův ráj. ..

peter.
28. 3. 2015 8:38

Alena
Je to samozrejme propagačné video Armády spásy.Ale bezdomovci sú skutoční a mimovládky parazitujúce na nich sú tiež skutočnosťou.Ja som sa zaujímal o to,ako zdôvodňujú potrebu reštitúcií cirkve a zistil som,že ich najväčším a najčastejšie sa opakujúcim argumentom,je ich charitatívna činnosť.Teda všetky tie miliardy čo im boli a ešte budú vyplatené,sú podmienené aj existenciou týchto nešťastníkov z videa.Je to zvrátené.Štát vyprodukuje bezdomovcov,aby mohol vyplácať obrovské finančné čiastky cirkvám a mimovládnym organizáciám,ktoré časť tých peňazí použijú na charitu(uvaria občas bezdomovcom polievku)a druhú,tú väčšiu časť štátom pridelených peňazí použijú na pokrytie svojej réžie(mzdy,autá a pod.).Don Corleone by to lepšie nevymyslel.

Alena
Alena
28. 3. 2015 9:03

no, aby se stát přímo staral o bezdomovce či dlouhodobě nezaměstnané je trnem v oku pravicově zaměřené vrstvě obyvatelstva a všeobecně střední třídě- přece ta pomoc se platí z jejich peněženky. Takže těm bude přijatelnější fakt, že se o bezdomovce starají neziskovky a církve, i když v konečném důsledku to pro stát vyjde daleko dráž. Holt, ideologie nade vše

mirror
mirror
28. 3. 2015 9:52

Berte to tak, že pracovat pro Armádu spásy znamená pro řadu lidí příjem a vyhnutí se nezaměstnanosti. Dostanete uniformu a postáváte na rohu ulice a bubnujete na bubínek nebo troubíte na trubku tak, jak to vidíme v prvorepublikových filmech. Armáda spásy má velitelství v Anglii. Po převratu pracovali analytici velitelství prozíravě a poslali do Československa své lidi, i když bezdomovců zatím nebylo. Mezi obyvatelstvem přežívala bolševická mentalita a pracovat se považovalo za normální. První důstojníci Armády spásy přišli také do Ostravy a z nudy dávali v okolí hodiny konverzační angličtiny. Také podnik, kde jsem pracoval, najalo jeho školní oddělení důstojníka… Číst vice »

mirror
mirror
28. 3. 2015 10:18

mirror napsal Kdyby někteří nespokojenci po roce 1948 začali s nadšením budovat socialismus, jako já po převratu tržní hospodářství, pardon kapitalismus, ani represe nemusely být. Pro případ mylného vysvětlení mého prohlášení o nadšeném budování kapitalismu pro zdejší levicové publikum uvádím, že jsem se přestal politicky angažovat v několika společenských organizacích a začal jsem se starat sám o sebe, mimo jiné protože mi několik let nerostl plat. Nezaložil jsem žádnou zlodějskou stranu, která si sama sobě říká demokratická, a neúčastnil jsem se štvanic na lidi. Bez pověření jsem se začal v podniku starat o jednu důležitou laboratoř, protože hrozilo, že podnik… Číst vice »

K. J.
K. J.
28. 3. 2015 10:23

Vzpomněl jsem si na jeden velmi hezký film z prostředí bezdomovců, který je o tom, že bezdomovci jsou také lidé. Stejní lidé jako my.
Svatý z Fort Washingtonu:
http://www.csfd.cz/film/19418-svaty-z-fort-washingtonu/
http://www.ulozto.cz/xP7QZeDH/svaty-z-fort-washingtonu-cz-dab-danny-glover-93-avi

fajt
28. 3. 2015 10:37

K. J. napsal

Vzpomněl jsem si na jeden velmi hezký film z prostředí bezdomovců, který je o tom, že bezdomovci jsou také lidé. Stejní lidé jako my.
Svatý z Fort Washingtonu:
http://www.csfd.cz/film/19418-svaty-z-fort-washingtonu/
http://www.ulozto.cz/xP7QZeDH/svaty-z-fort-washingtonu-cz-dab-danny-glover-93-avi

si o bezdomovcích nemusím nic pouštět, každodenní realita vydá za cely vypráskaný hullywůd. ..)

aj
aj
28. 3. 2015 11:08

teď čtu.. Takoví nádražní bezdomovci jsou sice smradlaví, zpustlí, podvyživení a poddůstojní, ale jsou to v zásadě nejsvobodnější lidé. Nemají nic, takže nemají co ztratit. Vzít jim mohou jedině jejich svobodu nebo život. Ale existence bezdomovců není tak úplně bez významu pro tzv. „spořádané občany“. Odpudivé kreatury homelesáků slouží ostatním lidem jako výstraha a memento. Pohled na pouličního žebráka v hadrech poskytuje „slušným“ lidem falešný pocit úspěchu a postupu na společenském žebříčku. Ten pocit je pro systém životně důležitý. Vyvolává totiž pomyšlení na zhoubný úsudek, že otroctví se vyplácí. Kdyby bezdomovci dokázali přežít mimo z patra na ně hledící a… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 3. 2015 23:45

Tací v Olomouci prodávají Nový prostor. Po letech jsem našel 50kč navíc a koupil. ani nedočetl. Momentálně tam píší asociálové a neoliberální presstituti a vymývají v časopisu bezdomovců mozky jak kupujícím tak bezďákům. Nedivím se, že ti to pak musejí prochlastat. Za časopisem dnes stojí několik kolaborantských organizací….

zedd
zedd
29. 3. 2015 15:49

Aleši, prosím osvětlete, s kým takový Slačálek kolaburuje? Najděte si jeho texty. Je to duše sice akademicky vzdělaná, ale přesto v jistém smyslu prostá. Komu dělá užitečného idiota?

radyss
radyss
29. 3. 2015 19:19

To je sranda :-) Dobře živenej Roubíček v čele houfu bezďáků zpívají státní hymnu někde na peróně, zcela v rozporu se zákonem o užívání státních symbolů, za což by každý jeden z nich měl vyfasovat flastr 10 000 Kč. Chápu, že z těch bezďáků, kteří za lahváč nebo krabičku Startek udělají cokoliv, protože jim je všechno úplně jedno a žijou jen v přítomnosti, těch 10 táců nikdo nevyrazí, ale Roubíček by jim klidně mohl půjčit, protože mu přece jde o biznis. No kdyby mu nešlo o biznis, tak by to přece nedělal, a nějací bezďáci by mu byli u zadnice,… Číst vice »

radyss
radyss
29. 3. 2015 20:19

Zedd: Slačálek je levicový extremista, člen ČSAF, která je na seznamu nebezpečných extremistických skupin. Pro tuto pokřivenou dobu je bohužel typické, že darmošlap, flákač a budižkničemu jeho ražení, otevřeně se hlásící k extremistické ideologii, která je v příkrém rozporu se základními hodnotami evropské civilizace (právo na mejetek, národní cítění, role rodiny ve společnosti, protěžování homosexuality, integrita státu a jeho autority atd.), nevykonává nucené práce někde v kamenolomu, ale sedí v kanclu na fakultě a plive do světa svoje jedovaté hleny, zatímco BIS a Policie se buď znuděně dloube v nose, nebo se baví šmírováním nějakých blbounů, kteří v hospodě po… Číst vice »