Globální elitismus: Charakteristické rysy zlých lidí

…Elitáři věří, že svědomí je překážkou úspěchu, nikoliv přínosnou ctností. Vědomě a úmyslně opouští svoji morální orientaci, protože na ni nahlíží jako na nepřirozené omezení, překážku, která zvyšuje obtížnost dosažení jimi chtěného. Svědomí se však nikdy u nikoho úplně nevytratí. Aby sladili své zvrhlé vyladění mysli s tím dotěrným pocitem viny, tvrdí, že jejich akce jsou „pro vyšší dobro většího počtu.“ Zoufale chtějí věřit, že slouží budoucnosti lidstva a že my bychom měli jejich vůdčí ruku „ocenit“, ač ty věci, co činí, vypadají spíš nenávistně než přínosně. Oni by se však uráčili tohle nazvat „přísnou láskou“.

Dále se zkouší vyhýbat faktu o své vlastní funkční poruše tím, že zkouší podněcovat zločinnost u ostatních. Pokud mohou masy přesvědčit, že morálka je „relativní“, a že co je dobré, a co špatné, je jen věcí „interpretace“, pokud se jim povede nás přesvědčit, abychom ignorovali naše vlastní vnitřní hlasy, které jsou nám vrozené, pak by jejich monstróznost nakonec mohla být považována za normální, či dokonce výhodnou. Pro vnitřní svět morálních relativistů se člověk se svědomím stává zločincem a vyvrhelem, a to elitáři se stávají hrdiny, jak tomu o sobě vždy chtěli věřit…

Celý článek najdete na webu AC24, původní odkaz vede na zrušenou stránku

Námět: Jenka, Hudryper

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
14. 5. 2021 13:41

https://vimeo.com/530548665

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR! https://s.w.org/images/core/emoji/13.0.1/svg/270c.svg Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
14. 5. 2021 17:29

Dnes byl schválen Seznam států nepřátelských vůči Rusku. V něm figurují jen 2 (dva!) státy, hádejte komu se dostala ta „pocta“.
„Otázka omezení zaměstnávání Rusů na velvyslanectví USA byla zcela a neodvolatelně uzavřena a Moskva očekává, že USA si přivezou personál v souladu s požadavky do 1. srpna, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova.“
Rusko vyhodilo tiskového tajemníka velvyslanectví USA v Moskvě… Dobrý začátek. Byl vytvořen nástroj, který tam předtím nebyl. To je úspěch sám o sobě.

idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
15. 5. 2021 0:06

Před dávnými léty zaujal kruh kolem Františka Ringo Čecha transparentem s nápisem CHCEME BÝT SOUČÁSTÍ USA. Se zpožděním (větším, než vrbětickým) se to daří plnit…

PPK
PPK
Reply to  Irena
14. 5. 2021 19:00

K videu o petici „Otevřený dopis vládě atd. “ v odkazu paní Ireny: Petice lékařů může být účelným nástrojem demokracie pouze tehdy, pokud bude zákonem ustanovena povinnost adresáta petice, aby na ni (adresát) vstřícně a věcně a reagoval bez zbytečného odkladu, a to především osobním protokolárním jednáním adresáta s organizátory petice. Stanoví takovou povinnost = jednat ihned – zákon? … Aha! Takže: 1/ Je naprosto naivní předpoklad petentů, že jejich petice bude parlamentem brána vážně a že bude na ni vstřícně reagováno s cílem urychlit návrat společnosti před bod „Covid nula“.  2/ Petenti pro současnou situaci bez pochybností a naivně… Číst vice »

Last edited 2 let před by PPK
Gatta
Gatta
Reply to  PPK
15. 5. 2021 10:09

Povinnost reagovat na petici – jako nápad OK. Ale na kolik petic by byl schopen parlament, či jeho komise opravdu odpovědně reagovat a v jaké kvalitě? Natož s dotažením problému k zákonu ? Většinou by to skončilo na“ „projednáme, budeme věnovat pozornost, vytvoříme komisi …“. Parlament a v podstatě jakékoliv kolektivní rozhodování je pouze „kolektivní nezodpovědnost“ a pohodlný bo@del bez možnosti postihu kohokoliv a tím i bez možnosti nápravy. Postihnout (potrestat, odvolat) lze vždy jen konkrétního odpovědného člověka. To nakonec ví každá finanční, či jiná kontrola. Každá petice je vlastně jen bezzubý důsledek nějaké chyby vedení (nebo ale také jen… Číst vice »

prozaik
prozaik
Reply to  PPK
16. 5. 2021 6:34

1. Naivita petentů je přímý důsledek dezinformace, resp. iracionální víry v existenci demokracie. 2. Ano, to je trefa. Přebírání žargonu a premis je velkou chybou, protože lež je už v samotných pojmech i příčinách. 6. O lockdownu by mohli dlouze a poutavě vyprávět třeba starousedlíci z Lampedusy. Naše objektivní a vyvážená média jistě brzy na to téma přinesou investigativní reportáž, jinak je Cemper a Janda roznesou na kopytech. 7. Žel, realita policejního vyšetřování, zejména v současné ČR, patří do celkového tristního obrazu světa, kdy elementární neznalost či nerespektování zákonů a krytí či dokonce páchání trestných činů už je všední součástí… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  prozaik
16. 5. 2021 8:30

Děkuji Vám za doplňující poznámky a souhlasím.

Gatta
Gatta
15. 5. 2021 10:15

Zákony a morálka (jakožto nepsané zákony), vznikly už v prehistirii a jejich prvotní význam (dodnes platný) je řídit společnost „Tak aby vůbec mohla fungovat jako společnost“. A to pokud možno dlouhodobě.
Tedy zločinců a lidí nemorálních může být ve spoeřnosti vždy jen „snesitelně malé procento“ – jinak se společnost rozpadá.

O zneužívání zákonů mocnými ku svému prospěchu – to je zase jiné povídání.