Havárie na Jihoukrajinské JE

Automatická ochrana odpojila jeden z generátorů Jihoukrajinské jaderné elektrárny. Únik jaderných látek nepřevyšuje limity.

Korrespondent.net s odkazem na tiskovou službu společnosti Energoatom oznámil, že automatická elektrická ochrana odpojila generátor Jihoukrajinské JE.

Úroveň radiace je podle informací společnosti na normální úrovni. Úniky radioaktivních látek nepřesahují limity.

„11. dubna ve 14,37 hod byl automoatickou elektrickou ochranou odpojen generátor 3. energobloku Jihoukrajinské JE. Pravděpodobnou příčinou je výpadek napětí v generátoru,“ píše se v oznámení.

Je třeba poznamenat, že nehoda nemá žádnou souvislost palivem od Westinghouse a týká se výhradně činnosti elektrické části zařízení.

Specialisté Jihoukrajinské JE v březnu dokončili vsádku modernizovaného paliva TBC-WR, jejímž výrobcem je americko-japonská společnost Westinghouse do reaktoru 3. energobloku jaderné elektrárny.

P. S. Těmhle jaderné elektrárny do ruky nepatří. Měli jsme je odvézt společně s jadernými zbraněmi. Tohle nedopadne dobře.

Zdroj: http://dima-piterski.livejournal.com/226490.html

Překlad: Stan

K tématu nedávno napsal Aeronet toto: Po neúspěšném použití amerického paliva v Česku je Ukrajina druhou zemí, kde firma Westinghouse palivo do elektráren stejného typu dodává. A jak firma Westinghouse informuje: „Jihoukrajinská jaderná elektrárna byla vybrána jako pilotní pro zavedení Programu kvalifikace jaderného paliva pro ukrajinské jaderné elektrárny, jehož cílem je diverzifikace dodávek paliva do jaderných reaktorů v zemi. Pilotní použití palivových souborů (TBC-W) vyrobených společností Westinghouse, běží od roku 2005. V září 2014 schválila Státní inspekce pro jadernou regulaci zavedení paliva TBC-WR ve 3. bloku Jihoukrajinské jaderné elektrárny. Zavedení proběhne během plánované údržby bloku od 6. prosince 2014 a bude trvat 119 dní. – více.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lomikel
lomikel
13. 4. 2015 15:18

havarie je u ruskych hranic muze byt pro usa vyhodna, poskodi rusko a neni mozne ji interpretovat jako spoustec odvetneho uderu jaderneho uderu.
hraje se o globalni hemegomii a zasoby nerostnych surovin v RF, nejake zamoreni v evrpske casti nevadi, ba pomuze.

zedd
zedd
13. 4. 2015 16:10

Tož budiž to mementem všem zapřisáhlým věrozvěstům energie z jádra. Kapitalista řekne, že westinghouse palivová tyč štymuje a inženýři hopkaj, jak Porošenko káže. Že se soubor prohne jak banán, je jistě vinnou zákeřného Putina, který vsugeroval jinak ideálním US inženýrům mouchu do jinak bezchybného plánu – a to byl sotva 5ti letý kluk. Nezahrávejte si s ním. Je to monstrum!

Sio
Sio
13. 4. 2015 16:31

Dobře udělali, kluci.

aram
aram
13. 4. 2015 18:12

aram napsal

Irena, peter.
http://narodnidemokracie.cz/memorandum-cs-vojaku-v-zaloze-proti-valce-planovane-velenim-nato/

http://vk.com/club84715176
Tato skupina sdružuje české a slovenské vojáky v záloze nebo ve výslužbě. Vznikla jako nutná preventivní obrana a záchytný bod pro případ náhlého „zmizení“ původní stejnojmenné skupiny na Facebooku https://www.facebook.com/groups/848441708527635, jež se během pouhých pěti dnů od založení rozrostla z pouhé čety na sílu jednoho tisíce mužů.

peter.
13. 4. 2015 18:27

aram napsal
Tato skupina sdružuje české a slovenské vojáky v záloze nebo ve výslužbě. Vznikla jako nutná preventivní o

Dobre sa to číta.Cez takéto združenia možno dôjsť k masovému vystúpeniu ľudu proti tejto svinskej politike ktorá ovládla a ohrozuje svet.

hylahty
hylahty
13. 4. 2015 18:37

Já tomu teda vůbec nerozumím, ale co to je za organizace, na něž se odkazuje ten článek na politikus.ru? ČSLA je Československá Lidová Armáda? SNB je co? Sbor Národní Bezpečnosti? PS je co? To mě ani nic nenapadá. Kromě teda Poslanecké Sněmovny a ta to asi nebude, protože od té jsem žádné takové vyjádření nezaznamenal. Takže Požární Sbor? A to ruskou azbukou „ВМВ“ je co? Vtaraja Mirovaja Vajna? Jakože veteráni 2.světové války? A existujou ještě tyhle organizace? Nebo jakou váhu a jaký význam má případné takovéto prohlášení lidí, kteří by se i případně k těmto (dost možná už neexistujícím organizacím)… Číst vice »

peter.
13. 4. 2015 19:48

hylahty napsal
ČSLA je Československá Lidová Armáda? SNB je co? Sbor Národní Bezpečnosti? PS je co? To mě ani nic nenapadá. Kromě teda Poslanecké Sněmovny a ta to asi nebude, protože od té jsem žádné takové vyjádření nezaznamenal. Takže Požární Sbor? A to ruskou azbukou „ВМВ“ je co? Vtaraja Mirovaja Vajna? Jakože veteráni 2.světové války? A existujou ještě tyhle organiz

ČSĽA – československá ľudová armáda
PS – pohraničná stráž
VMV – vojská ministerstva vnútra
ZNB – zbor národnej bezpečnosti

Irena
13. 4. 2015 19:55
hylahty
hylahty
13. 4. 2015 20:20

peter. napsal ČSĽA – československá ľudová armáda PS – pohraničná stráž VMV – vojská ministerstva vnútra ZNB – zbor národnej bezpečnosti Díky, takže jsem netrefil 2 (PS a VMV). Nicméně opět ani jedno z toho už neexistuje. Všechno jsou to organizace, které existovaly a měly platnost za dob ČSSR, nebo mi něco uniká? ČSSR už neexistuje, takže nemůžou existovat a mít právní podstatu / platnost / platformu, nebo jak to nazvat (omluvek, nejsem příliš učený), v současnosti. Takže zase nějak nechápu, proč se o tom píše v tom článku na tom politikus.ru. Jedná se víceméně o absolutní dezinformaci z mého… Číst vice »

koloděj
koloděj
13. 4. 2015 20:25

tak, článek je o jaderce … Je docela zmateně sepsán, ať už to psal pisálek od baletu nebo překladatel „tvořil“ slova, podstatou je, že byl odpojen generátor (to je opak elektromotoru – takové „dynamo u kola .. trochu větší). Odpojen byl pravděpodobně v důsledku přetížení. Víme jak Ukrajina látá tu svou elektrosíť. Uhlí není, plyn není, tak vše táhnou jaderky. Jedou tam fakt na hranici možnosti, a dá li pánbů, tak to neskončí jako v Černobylu.

peter.
14. 4. 2015 5:27

hylahty napsal
Takže zase nějak nechápu, proč se o tom píše v tom článku na tom politikus.ru. Jedná se víceméně o absolutní dezinformaci z mého laického pohledu.

preto,že sa jedná o záložákov,ktorí na rozdiel od mladej generácie sú dobre vycvičenými vojakmi a vedia narábať so zbraňou a vojenskou technikou.V prípade potreby(nedajbože) by to boli oni,kto by sa dokázal postaviť na účinnú obranu vlasti.
Zistite si,koľko mladých chalanov rukovalo v ČSSR ročne na ZVS a aké boli početné stavy ozbrojených síl v tej dobe.

peter.
14. 4. 2015 5:34

peter. napsal
že sa jedná o záložákov,k

Títo záložáci,pretože sú už vycvičení v zbrani, by v prípade vojny museli narukovať a bojovať v NATO armáde.Tak jasne oznámili svetu,NATO aj našim politikom,že proti RF bojovať nebudú.A preto o tom písal aj politicus.ru

fajt
14. 4. 2015 7:25

http://www.novinky.cz/ekonomika/366898-kontrola-toxickeho-odpadu-se-statu-vymkla-z-rukou.html – no vot, to je taky dobrá facha ( a politicky krytá) , hlavně že prostý domkař a baráčník musí panstvo poníženě žádat, aby mu na jeho zahradě povolili pokácet kdejaký připosraný strom ( jebat na ně, nikoho o nic nežádat a každému z vrchnosti , který chce buzerovat otevřít hlavu). ..)

fajt
14. 4. 2015 7:29

peter. napsal
Títo záložáci,pretože sú už vycvičení v zbrani, by v prípade vojny museli narukovať a bojovať v NATO armáde.Tak jasne oznámili svetu,NATO aj našim politikom,že proti RF bojovať nebudú.A preto o tom písal aj politicus.ru

já jsem si do dnešních banderovských časů pro jistotu pro forma opatřil modrou knížku (může mi vojenská správa s případnou mobilizaci za zájmy NATO políbit zadnici) ať rukuje bratr kokot Kalousek a spol. a kikina jim ukáže , jak házet dlažební kostky na tank a tím ho naprosto vyřadit s provozu. ..)

fajt
14. 4. 2015 7:41

http://archiv.ihned.cz/c1-63853390-pracovnimu-trhu-v-nbsp-nemecku-maji-ulehcit-uprchlici – a němci maj problém, aby byli stejně výkonní ( a udržel se ostatním němcům vysoký standard) i za dvacet let a více potřebují ročně nabrat přes půl milionů imigrantů – to je šance pro banderovce z Kyjeva, obsadit Německo pravým sektorem, sice nikdy ni nevyrobí, německá kvalita bude navždy kaput , ale zase tam vrátí nefalšovaný fašismus, který na Ukrajině Abwehr tak úspěšně vybudoval. ..)

fajt
14. 4. 2015 13:51

Starý doktor napsal

USAvypsaly výběrové řízení na uniformy ukrajinské armády . .. .
https://www.fbo.gov/index?s=opportunity&mode=form&id=f35962dceaea9c934d8a8603475a770b&tab=core&_cview=1&utm_source=Sailthru&utm_medium=email&utm_term=*Situation+Report&utm_campaign=2014_Situation+Report

doufám, že výběrovku vyhraje někdo od ruské armády a celé to zaplatí emerický fed poplatník ( ne nadarmo nechávají Porošenka v Rusku tlačit cukierky, které on tak šikovně na Ukrajině mění na olovo). ..)

hylahty
hylahty
14. 4. 2015 16:40

peter. napsal preto,že sa jedná o záložákov,ktorí na rozdiel od mladej generácie sú dobre vycvičenými vojakmi a vedia narábať so zbraňou a vojenskou technikou. Nezlobte se (chtěl jsem tykat, ale vykáte, tak u toho zůstanu), ale pořád tomu nerozumím. Chápu samozřejmě, že lidi, kteří prošli ZVS v dobách ČSSR by teoreticky měli mít lepší schopnost pracovat s vojenskou technikou (otázka je, jak moc se to od těch dob ČSLA změnilo, ale tak samopal VZ58 je pořád v arzenálu asi). Ale copak ty zmiňované organizace ještě stále alespoň neformálně (formálně bych řekl, že určitě ne) existují? Já jsem byl u odvodu… Číst vice »

peter.
14. 4. 2015 18:06

ZVS na Slovensku aj v ČR skončila pred 10 rokmi.To znamená,že v prípade ak NATO niekde rozpúta vojnu,tak by hneď-prednostne museli narukovať vycvičení záložníci 30 a viac roční,otcovia detí,niekedy aj starí otcovia.Tí mladší by museli najskôr prejsť výcvikom.Na Slovensku 12 tisíc takýchto vojakov písomne oznámilo MO,že odmietajú vziať do rúk zbraň,pokiaľ sa nebude jednať o obranu vlasti.Záložáci sa združili (viď odkaz) a vyhlásili,že oni do cudzej vojny nepôjdu,najmä ak by išlo o vojnu proti RF alebo inému slovanskému národu.Čo vám je na tom nejasné!Záložáci ČR a SR vydali „memorandum“ ktorým odmietajú zúčastniť sa vojny vyvolanej NATO.K tomu nemusia mať legitimáciea… Číst vice »