Havlíček: Držel bych se toho, že ne všechno, co vyjde v médiích, tak je

Politika „pražské kavárny“ reprezentovaná v nedělním vysílání ČT pořadem Otázky Václava Moravce zabředává do stále hlubší a hlubší stupidity. Už jen když vezmeme v úvahu, že něco tak pitomého a absurdního, jako je ruský agent přijuchavší do Prahy s aktovkou plnou jedu pro naše vynikající tři starosty, se vůbec může stát předmětem vážně se tvářící debaty a jmenovitě tedy nedělní debaty OVM, máme zde jako na talíři otázku duševního zdraví toho, kdo tento problém do debaty zařadil, stejně jako duševního zdraví těch, kteří jsou před tváří celého národa ochotni se s výtečníkem, který tohle provedl, vůbec bavit.

Protože propánakrále, copak jsme už z těch všech Agentů 007, které se na nás od sametu až dodneška z filmových pláten a TV obrazovek valí, zpitoměli tak, že si nedovedeme postavit otázku, pro koho je to dobré, či mohlo by to být dobré, a podle toho se i k problému, jako je tento, postavit? A tedy zeptat se sama sebe, co dobrého by Rusko dosáhlo a jak by se zlepšila jeho pověst ve světě, kdyby zabilo tři pravděpodobně nejpitomější obyvatele Prahy? Protože kdybychom to s rozumem nezkaleným nějakým dryákem provedli, či kdyby takovéto úvahy byli schopni též redaktor Moravec a pirát Bartoš, nemohli by přece dokonce ani oni brát tuhle neuvěřitelně groteskní kovbojku o ruském agentu s jedem v aktovce vážně, museli by se přece lidsky zasmát tak, jak se tomu dnes směje dle ankety Parlamentních listů 95 procent našich lidí, museli by další účastníky debaty obejmout kolem ramen a namísto tlachání nad nesmyslem, jaký jsme v naší novodobé historii ještě nezaznamenali, by je pozvali do místní kavárny na drink.

A teprve až tam, kdyby se mluvilo upřímně a od srdce k srdci, by věta ministra Havlíčka ze skutečně proběhlé debaty OVM i z titulu tohoto článku získala správný lesk, protože by ji jistě doprovodila spousta vět dalších, ministrův výrok dokumentujících i potvrzujících.

Což by se pochopitelně týkalo i pořadu OVM. A redaktor Moravec by se smál, až by se za břicho popadal, a možná by dokonce i kápl božskou…

13
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
5 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
PPKracekDolmenGattaAleš Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Emanuel Moravec, Václav Moravec…. Nedivil bych se, kdyby byli příbuzní. Každopádně povahu, morálku a chlebodárci mají stejné.

P.S. S označením „… tři pravděpodobně nejpitomější obyvatele Prahy“ nelze nesouhlasit. I když být blbem v Praze a v kavárně obzvlášť je těžké, neboť konkurence je příliš vysoká.

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Ale ani Hříbeček se nenechal včera zahanbit: „Je třeba si připomenout, že Rudá armáda dorazila do Prahy 9.května jako do fakticky svobodného města. Sověti tak nenesli hlavní zásluhu na jejím osvobození“. Ještě jsem nečetl kolosálnější pitomost, než je tahle. Měla Praha někdy ve své historii, ve svém vedení většího dějepisného primitiva, než je tenhle pomatenec, který zřejmě nevlastní ani nejprimitivnější schopnost uvažovat o příčinách a následcích jevů a o jejich logické provázanosti? Neměla. Ten si nikdy nepoloží otázku, proč Pražané – když jak říká, že Sověti nenesli hlavní zásluhu na osvobození Prahy – neuskutečnili své vítězné povstání třeba v roce… Číst vice »

Dolmen
Člen
Dolmen

Nechápu, proč Praha, když se za pomoci Vlasovců sama osvobodila, volala z rozhlasu rusky o pomoc. Že by volala Vlasovce? Pražská houba to určitě ví a neprozradí.

Patrik
Člen
Patrik

Můj komentář zde
https://outsidermedia.cz/paralelni-epidemie/#comment-97156

A dnes – BIS se shodla, jen Koten za SPD řekl, že vyhlašovat Rusku válku z Řeporyjí, je nesmysl.
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058300506

Patrik
Člen
Patrik

Tak nám ta Praha 75 let od konce války Česko osvobozuje, až to jeden nestíhá sledovat. Zrušený Koněv, oslavovaný Vlasov, hned na to obnovená kauza Nečas – komentář zde https://outsidermedia.cz/paralelni-epidemie/#comment-97157 a dnes další perla: „Stát se omluvil exšéfovi Národní galerie Jiřímu Fajtovi za jeho odvolání“ https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-kultury-jiri-fajt-narodni-galerie-stanek.A200505_175046_domaci_lesa A z toho plyne co? Místo katedrály Notre dome (podle posledních zpráv shořelý kříž už obnoven nebude) Centre Pompidou. A v Praze místo Koněva Vlasov, no a k němu ještě Kaplického knihovna – pobočka rothschildovského Centre Pompidou https://outsidermedia.cz/kauza-stanek-nejde-o-cssd-ale-o-kaplickeho-knihovnu/ Kdo si vzpomíná, jak Zeman za Staňka bojoval, tak tohle je další podraz ve stylu, jaký… Číst vice »

racek
Člen
racek

No, kdyby si jakýkoliv šéf nějakého státního zařízení napsal sám sobě odměnu jako p. Fajt či realizoval dosti nápadně předražené nákupy, , tak by šel sedět. Ovšem vyvolení lidé jsou beztrestní, jak je v kraji zvykem. Teď pronásleují pár motorkářů, kteří vzdávali úctu osvoboditelům. Před cca měsícem proběhla desetkrát větší akce p. Mináře na Letné, zsaměřená proti vládě… tehdy byl ještě platný zákaz vycházení. Nikdo nekritizoval.

Gatta
Člen
Gatta

K myšlence jsem se dostal poněkud nesouvisle od vzpomínky na film Apocalypse Now – od scény „francouzské večeře“ a politické hádky francouzů o věci a osoby tehdy už neaktuální a o války dávno prohrané, zatím co francouzská vdova už si plánovala sex s americkým kapitánem. Ženy mají prostě instinkt na to kde je a kde není skutečná síla. Film je dlouhý, postupně čím dál těžší a temnější, ale kdo neviděl tak MOC DOPORUČUJI !!! https://www.csfd.cz/film/1634-apokalypsa/komentare/ https://www.youtube.com/watch?v=snDR7XsSkB4 Ty zbytečné plané řeči a zpochybňování a různý výklad historie mě vrátily do CZ reality. Vše na čem vznikla a čím se utvářelo novodobé… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

PS
No, co vlastně chtít, jistě existuji skuteční historici, vědci a filozofové, ale drtivá většina těch ci si tak říkají jsou v podstatě jen prostými opakovači a okecávači aktuálně oficiální uznané „pravdy“.

racek
Člen
racek

Bohužel, pamětníci již neexistují. Takže lidé, zejména mládež, má jen ty názory, které se jí dnes a denně nalévají do hlavy. A člověk se jen diví …

Gatta
Člen
Gatta

Pro všechny, kdo mají opravdu vážnou obavo z „ricinového ruského agenta“ bych nechal zdarma zajistit ochranu i plnou péčí – nejlépe v nějakém dobře oploceném ústavu – pro vážné stavy strachu tam samozřejmě mají vždy odďelení pro těžší případy.

PPK
Člen
PPK

Chci tímto dodatečně poděkovat paní Ireně za otitulkování velice důležitého videa s názvem „Besogon TV Kdo má stát ve své kapse Nikita Michalkov Titulky CZ“ (je na https://www.youtube.com/watch?v=JUTg_xipjO4 ). Kvůli nedostatku času jsem ho shlédl až dnes – ale stálo to za to! Ještě jednou vřelý dík a omlouvám se, že tento příspěvek je zde poněkud o.t. článku …