Hloupý stát: Nejen ten protikuřácký…

Jak už ze samotného názvu zákona plyne, vlastně to není ani tak docela zákon proti kouření, jako spíše zákon namířený proti kuřákům. Ale budiž. Přesto si to jako problém vyspecifikujme podrobněji, co vlastně taková jen zdánlivá slovní hříčka teprve až v dalších myslitelných souvislostech vůbec může znamenat.

Zákon je totiž odůvodněn jednak snahou státu zabránit obtěžování nekuřáků v blízkém okolí kuřáků, jednak prevencí proti ohrožování zdraví národa návykovými látkami a způsobování údajně mnohem vyšších než nutných nákladů na léčení možných chorob kuřáků než nekuřáků.

Přitom se ten zákon sice tváří tak, jako že kuřákům jejich právo kouřit tak docela vzít nechce, pouze jim chce zakázat kouřit jen někdy či někde, přičemž zatím pokrytecky nedeklaruje, že v jeho legislativní perspektivě možná časem bude platit zákaz kouření všem, všeho a všude, protože např. v USA a jinde něco podobného už beztak dávno mají a prý si velice chválí, jak báječný je to právní stav.

A co ještě? Co to všechno nedávné české poslanecké snažení mělo za smysl? Inu kdo ví? Možná že i to, že pravým, ale zatím zamlčovaným smyslem takového zákona jsou i jiné záměry a úmysly zákonodárců a příslušných pojišťováckých lobistů, přičemž nelze vyloučit ani tu možnost, že už je kdesi kýmsi dávno předem dohodnuto, že o té perspektivě se však zatím bude ještě zdvořile zeleně mlčet.

– – –

Nuže dobrá, rozeberme si proto ten problém ještě z hlediska společenských souvislostí a následků poněkud důkladněji, protože platí zkušenost: Pokud obecně jakákoliv světská vrchnost něco lidem bude zakazovat, logicky to zároveň bude i znamenat, že těm samým lidem ta samá vrchnost bude tím samým zákazem zároveň mlčky vydávat příkaz k chování opačnému. Co to však v realitě může znamenat?

Může to totiž také znamenat, že především nastanou problémy se zásadně nejvyšším principem demokracie, tj. se spravedlivým zdůvodněním oprávněnosti zákonů, jež budou svými zákazy a příkazy postihovat už nejen činy výslovně povahy násilné a zavrženíhodně a majetkově nemorální, ale i činy povahy obecně jiné tak, jak se poslancům může právě podle jejich nálady právě zalíbit. Proto zde čtenáři navrhnu tento myšlenkový pokus:

Prozatím pomiňme společenskou teorii, že zákazy a příkazy na prkotiny a méně důležité věci mají za cíl jen odvádět pozornost lidu obecného od vnitrostátních problémů politicko organizačních a od problémů sociálně třídních a podívejme se na věc jaksi z druhého analytického úhlu tak, že se zamyslíme nad eventuálními důsledky, kam až politika svévolnosti a sociální tyranie mocensko ideologických menšin může vést, dojde-li nějaký děj až ad absurdum v praxi reality života, přičemž z důvodů čistě pedagogických pisateli článku dovolme, aby věc prezentoval jako jeho problém zatím jen teoretický a navíc čistě osobní.

Dejme tomu, že autor tohoto článku usoudí: V zájmu mého autorského zdraví mi elita státu v budoucnu jednoho dne zcela zakáže kouřit, čili mi nařídí nekouřit, aby mne osobnostně a zdravotně ukáznila. Já sice po zralé úvaze si už vůbec nepůjdu nikam stěžovat, ale budu zákonnými iniciativami a způsoby na zákonných orgánech požadovat, aby stát ve stejném zájmu ochrany mého zdraví (a tím i v zájmu snížení výdajů státu na zdravotní péči o mne), aby proto ten samý stát například zakázal i mému zaměstnavateli ve fabrice platit mi dosavadní mzdu tak malou jako až dosud, přičemž by stát tím samým zákonem jemu naopak zároveň přikázal, aby mi proto platil mzdu řádově mnohem vyšší.

Důvody toho by přece mohly být velmi srozumitelné a docela jednoduché i pro úplného debila: Lze totiž přece snadno prokázat, že má dosavadní cenově dostupná strava, kterou si mohu k obživě nakupovat, pro mne není vůbec zdravotně správná a svou kvalitou a složením zcela optimální z toho důvodu, že má mzda od zaměstnavatele mi neumožňuje kupovat si jen bio-jídla zdravotně vyvážená a nezávadná, jelikož ta jsou cenově mnohem dražší, na což však má mzda svou výškou ani zdaleka nestačí.

Dále je zároveň také třeba, aby i můj bankéř mi napříště zásadně půjčoval už jen bez úroků včetně poplatků z prodlení a můj zaměstnavatel aby měl zákonem zakázáno mě mzdově odměňovat jen tak málo jako dosud, ale naopak aby měl zákonem přikázáno mi za práci platit řádově mnohem víc, jinak … Jinak by totiž tak závažné ohrožení mého zdraví dokonce dvojnásob ohrožovalo i chod celostátní ekonomiky státu. Jak ohrožovalo?

Ohrožovalo jednak vysokými výdaji na mou případně nutnou zdravotní léčbu, kterou by si časem mohly vyžádat následky mých eventuálních dluhových stresů a zejména pak mé nutné konzumace zdravotně nevhodné, leč pro mne jedině cenově dostupné dosavadní stravy, druhak by mohli být ohrožováni na zdraví a obtěžováni(!) i všichni občané v mém rodinném a pracovním okolí mým labilním psycho-chováním a zejména pak mou častou a určitě i nakažlivou nemocností vlivem mé nezaviněné neodolnosti vinou dluhů a zdravotně neoptimální stravy a tím i mé slabé kondice jak při psychické a fyzické námaze, tak i při schopnosti ubránit se alergiím a chorobám.

Nu a jaký to může mít ještě důsledek? Důsledek ten, že původní politika legislativní šikany a disciplinační tyranie ideologicky vlivnějších politických menšin původně s cílem sociálně názorově rozdělit dosavadní povahově pasivnější a tím i méně vlivné občanské většiny se změní. Změní se tak, že politika legislativních zákazů, konstruovaná k tomu, aby většinová společnost byla touto disciplinací názorově dělená a rozhádávaná jen proto, aby ti lidé zapomněli na své sociální problémy, se jednoho dne velmi snadno obrátí na svůj pravý opak a lidé pak už i kvůli absurditě zcela otočí svůj sociální postoj právě elitám státu na truc.

Názorově spontánně se tak vytvoří stav, jenž lidi z původní pasivní a trpělivé většiny radikálně sjednotí v tom nejtypičtějším sociálním požadavku, tj. aby například bankovní poplatky, úroky a nízké zaměstnanecké mzdy byly přísně zakázány. Protože – a to přece dá rozum – vždyť právě nedostatek peněz zaměstnanců ničí nejen jejich zdraví psychické, ale zejména jejich zdraví fyzické tím, že hrozba krmení se nekvalitní potravou a případná vitamínová podvýživa z nedostatku potravin bio-zdravých, tak vlastně ohrožuje celou naši společnost a tím i samotný stát v jeho úplných základech.

Zákonodárci sami pak následně začnou čelit žalobám u soudů a pouličním demonstracím občanů, či dokonce – nedej bohové a božky! – i nějakým projevům ještě více revolučního chování mas jen proto, že ideologiemi nadbytečných zákazů prkotin politici nakonec vyvolají všeobecný pocit stavu občanské nevole, prezentované jako pocit obecného ohrožení nejen psychického a zdravotního, ale potažmo i ohrožení sociálního! No a co potom s tím?

Co potom asi udělá ta mocensko legislativní morálně pokrytecká neomarxistická elita státu, když sklidí takové plody dračí setby svých zbytečných a buzerujících zákazů v občanské nespokojenosti, kterou právě ona sama vytvořila? Není proto rozumnější, pokud je k tomu vůle u „smluvních občanských stran“ jakýchkoliv sociálních vztahů, především v legislativě dávat přednost svobodným a dobrovolným dohodám mezi těmi, jichž se jakékoliv možné problémy týkají především? A jenom tehdy, když vůle k dohodě vůbec žádná vlivem okolností už být nemůže, tak teprve až potom – aby zasahoval zákon?

Ona totiž platí zkušenost: Technické normy si lidé vymýšlejí a domlouvají jen kvůli normalizaci. kompatibilitě a unifikaci produktů práce. Naopak právo si rozumní lidé vymýšlejí a domlouvají kvůli souladu vzájemných sociálních vztahů. Stát, v němž právě toto poslanci nevědí a navíc si technicko organizační normy pletou s normami práva a zákonů, tak to je typický polodiktaturní systém, kandidující na pojmenování: hloupý stát, řízený hloupými politickými diletanty, kteří pro stromy nedokážou vidět les. Zato vykrádat marxismus ideologií neomarxismu – na to kadeti jsou.

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
84 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
18. 6. 2016 17:14

Jasně, a měla by se zlegalizovat marihuana, kokain a opium. Co se ten stát do toho cpe, ne? Marihuana se prý rozpouští v mléce, ani ve školce by neměly být děti nemístně omezovány. U škol by měly být automaty na jointy, stánky s opiem, crackem a kokainem.
Svoboda nade vše, do hajz.. s protektorským státem!

J. W.
J. W.
18. 6. 2016 17:27

Ona je marihuana, kokain, opium a další drogy dávno zlegalizované. Pouze se vytváří umělá clona („prohibice“), aby nešly ceny drog dolů a protidrogové orgány ničí nekalou konkurenci, která zkracuje ty zisky a navíc to pusobí na veřejnost dobře, že se jako bojuje proti drogám. Mladí z toho mají srandu, jak to my staří blbci s „komunistickými“ předsudky nemůžeme pochopit.

J. W.
J. W.
18. 6. 2016 17:35

Kuráky, by mělo být přinejmenším povolené veřejně fackovat, za to že zahazují vajgly na ulici nebo podkuřují druhým pod nos. Osobně bych kouření okamžitě zakázal pod trestem smrti oběšením, což je milosrdnější, než trest smrti rakovinou. A to za proto, že se válí vajgly na ulici. Ať si dělají plynovou komoru s popelníkem doma a bez venkovní ventilace, žejo?

Sio
Sio
18. 6. 2016 18:11

J. W. napsal

Ona je marihuana, kokain, opium a další drogy dávno zlegalizované. Pouze se vytváří umělá clona („prohibice“), aby nešly ceny drog dolů a protidrogové orgány ničí nekalou konkurenci, která zkracuje ty zisky a navíc to pusobí na veřejnost dobře, že se jako bojuje proti drogám. Mladí z toho mají srandu, jak to my staří blbci s „komunistickými“ předsudky nemůžeme pochopit.

No a co ty automaty před školou? Chce to zlidovění, revoluci, zrušit fujtakbl stát. Je tu určitá šance, že každá škola dostane přiděleného jednoho Afghánce, pardon, Syřana.

Sio
Sio
18. 6. 2016 18:16

J. W. napsal Kuráky, by mělo být přinejmenším povolené veřejně fackovat, za to že zahazují vajgly na ulici nebo podkuřují druhým pod nos. Osobně bych kouření okamžitě zakázal pod trestem smrti oběšením, což je milosrdnější, než trest smrti rakovinou. A to za proto, že se válí vajgly na ulici. Ať si dělají plynovou komoru s popelníkem doma a bez venkovní ventilace, žejo? Jo, a vůbec nekouří úsporně, ty vajgly je zapotřebí dohulit až po filtr. Měly by být u každé školy založeny recyklační pointy, kam se dávají nedokouřené cigára. Zavést prodej cigaret s nápisem 100% recyklováno, ne? Ty malé hulicí… Číst vice »

Bety
Bety
18. 6. 2016 22:09

Inu, Brusel schvaluje zákazy a příkazy jako na běžícím pásu, naši se je snaží se svými dodatky, dodatky k dodatkům, následnými opravami a změnami dodatků, dotažením legislativy tu i onde a opět následnými dodatky celkem úspěšně dohonit tak, že myslím i kovaní právníci už musí náš právní systém považovat za něco jako irský guláš. A samozřejmě nejlepší je fakt, že stále platí, že neznalost zákona neomlouvá, v důsledku čehož se my všichni vlastně ocitáme v permanentním prů.eru. Takže těžká ruka zákona může na nás neznalé dopadnout vlastně kdykoli za cokoli, ale hlavně že se můžeme hádat o kuřáky. Co takhle… Číst vice »

J. W.
J. W.
19. 6. 2016 6:00

Sio, dobré připomínky. Nebo, najde-li někdo na ulici vajgl, tak by to měl ihned ohlásit na policii a ta předat oznámení magistrátu a ten by měl na rok zakázat kouření ve městě na rok pod trestem smrti.
Psi mohou volně chcát a srát na chodnících ulic zabarikádovaných auty, kuřáci zahazovat vajgly, feťáci špekvajgly (vajgly z jointů) a stříkačky , volové a krávy žvýkačky, ale člověk nemá, kam by nohu vložil a kde by hlavu složil.

Dolmen
Dolmen
19. 6. 2016 6:51

Bety napsal
Co takhle zakázat obezitu? Je přece nezdravá, plynou z ní četné zdravotní komplikace a jak můžeme pozorovat, je jí všude plno a ničí naše estetické cítění.

Nemělo by se zákonem přikázat, aby na všech sladkých vodičkách v PETflaškách a na obalech většiny lákavě zabalených sraček v regálech hypermarketů bylo umístěno varování, že jejich konzumace škodí zdraví? Zároveň s odstrašujícími obrázky ilustrujícími, jak jejich konzument může dopadnout?

J. W.
J. W.
19. 6. 2016 6:53

Na druhé straně jsme my nekuřáci pěkní pitomci. Myslíme to upřímně s kuřáky, protože kouření škodí zdraví a znepříjemňuje druhým život. A oni se nám za to mstí, jsou na nás zlí, ONI TO S NÁMI NEKUŘÁKY VŮBEC DOBŘE NEMYSLÍ! A navíc, pasivní kouření je horší než aktivní, proto bychom měli jako nekuřáci také raději aktivně kouřit. My nekuřáci to myslíme upřímně s kuřáky i nekuřáky, se všemi, dobře – jako nějací přiblblí komunisté nebo sluníčkáři. Myslet to upřímně se všemi dobře se dnes ovšem nenosí, je to pokládáno za náramnou blbost. Vždyť kouření je nejlepší způsob, jak se zbavit… Číst vice »

aram
aram
19. 6. 2016 11:46

Sio napsal Ty malé hulicí komory, navrhoval bych velikosti S, L, XL, XXXL a PRASE, jsou dobrý nápad. Zužitkování materiálu je pak mnohem vyšší. Vrátila jsem se z dovolené a hned první článek a ejhle je veselo. Nemám moc času, ale tohle mi sio nedá. Myslel jste to zřejmě jako vtipně velmi přehnaný návrh, avšak divil byste se, že něco takového už několik let existuje (nebo alespoň existovalo před osmi lety) Viděla jsem to na trajektu z Dánska do Švédska (z Helsingoru (Elsinor) do Helsingborgu). Na vnější palubě! se kouři nesmí zato uvnitř je kabina, která vypadá trochu jako kabina… Číst vice »

J. W.
J. W.
19. 6. 2016 11:54

Nebylo by to krásné udělat taková krematoria, kdy by se topilo jenom tabákem a trávou, jejichž svatý dým by lačně dýchali umírající?
No, není to úžasné? „Nové abonenti žehu se jen hrnou, každý utíká od země k žárovištím a popelu.“ (Ladislav Fuks – Spalovač mrtvol, MF Praha 1983).
(PS: Výrazu „od země“, lze rozumět jako „od sebe“.)

Sio
Sio
19. 6. 2016 13:16

aram napsal Vrátila jsem se z dovolené a hned první článek a ejhle je veselo. Nemám moc času, ale tohle mi sio nedá. Myslel jste to zřejmě jako vtipně velmi přehnaný návrh, avšak divil byste se, že něco takového už několik let existuje (nebo alespoň existovalo před osmi lety) Viděla jsem to na trajektu z Dánska do Švédska (z Helsingoru (Elsinor)do Helsingborgu). Na vnější palubě! se kouři nesmí zato uvnitř je kabina, která vypadá trochu jako kabina výtahu (velikostí), má zasouvací dveře a je celá prosklená. To je jediné místo, kde se kouřit může. Na kuřáka je ze všech stran… Číst vice »

PPK
PPK
19. 6. 2016 17:06

Zatím se stále ještě zdráhám rozebírat pitomosti, které nám aktivisté legislativního „změnového“ typu chystají do let budoucích. Například, jak se děti našich dětí jednoho dne snad už v mateřské školce budou muset úředně rozhodovat, jaké pohlaví vlastně mají nejen fyzicky, ale zejména psychicky a jak poslanci jim to nakonec zákonem sjednotí. Také už jsem četl úvahy některých internetových „vědeckých“ neziskových aktivistů, že jak souložení buzerantů, tak i incest jsou vlastně geneticky prospěšné a kdoví, zda to nakonec nebude vládou nařízeno (a kdovíjestli dokonce úřady nebudou kontrolovat, jak se to dodržuje) … – a tak se proto raději vrátím k otázce… Číst vice »

aram
aram
19. 6. 2016 17:36

Sio napsal Vynikající nápad. Každý správný kuřák by měl hrdě vystavovat své nepopiratelné lidské právo kouřit. Navíc, bychom my, nekuřáci, měli býti kuřákům vděčni. Vždyť oni přece pálí drogy, tede většinou jen tabák. Ale jsou mezi nimi i zasloužilejší soudruzi. Měli bychom jim, podle znalostí, zkušeností a pracovitosti přidělovat vyznamenání. Barvy stuhy jako v judu, nejvyšší metál by měl být z grafitu a stuha by, podobně jako mistrovský pásek v judu, byla černá. Nemyslím a přiznám se, že mne opravdu překvapujete při vaší deklarované toleranci. Já jsem toho názoru, že všechno lze zneužít a právě tento nápad je už opravdu… Číst vice »

peter.
19. 6. 2016 17:52

aram napsal
Jako vtip dobrý, ale jako skutečnost ubohost.

Aram:
Vy ste môj človek.Zažil som takú klietku pre fajčiarov na letisku v Tel-Avive a bolo naozaj ponižujúce pozerať sa na tú presklenenú klietku a na ľudí čakajúcich pred ňou,kedy sa uvoľní miesto.Je čestnejšie zakázať predaj,prechovávanie aj používanie tabakových výrobkov celkom.Ako „maryšku“a iné drogy.To,čo sa deje okolo fajčiarov,je urážkou ľudskej dôstojnosti.

Lena
Lena
19. 6. 2016 17:59

PPK napsal Zatím se stále ještě zdráhám rozebírat pitomosti, které nám aktivisté legislativního „změnového“ typu chystají do let budoucích. Například, jak se děti našich dětí jednoho dne snad už v mateřské školce budou muset úředně rozhodovat, jaké pohlaví vlastně mají nejen fyzicky, ale zejména psychicky a jak poslanci jim to nakonec zákonem sjednotí. Také už jsem četl úvahy některých internetových „vědeckých“ neziskových aktivistů, že jak souložení buzerantů, tak i incest jsou vlastně geneticky prospěšné a kdoví, zda to nakonec nebude vládou nařízeno (a kdovíjestli dokonce úřady nebudou kontrolovat, jak se to dodržuje) … – a tak se proto raději vrátím… Číst vice »

Sio
Sio
19. 6. 2016 18:04

aram napsal Nemyslím a přiznám se, že mne opravdu překvapujete při vaší deklarované toleranci. Já jsem toho názoru, že všechno lze zneužít a právě tento nápad je už opravdu na hraně. Ne-li za hranou.Jako vtip dobrý, ale jako skutečnost ubohost. Vy byste se zřejmě cítil dobře při pohledu na kuřája v kleci. Já nikoliv. Na kohokoliv v kleci. Pokud mám mluvit vážně, tak kuřáky mám na háku. Většině není už pomoci. Děti, co se to díky i jejich bezděčné propagaci učí být kuřáky, na háku nemám. Každý kuřák v kleci je a vidím je takto stále. Mříže si ukoval sám… Číst vice »

hudryper
hudryper
19. 6. 2016 18:28

Lena napsal Střední (maloburžoazní) třída se na západě příliš přemnožila, chudina ve třetím světě také. Tato masa neprodukuje žádné duševní ani fyzické hodnoty, její životní síla průmyslově dojená hlavou a pohlavím, je zcela vyčerpána. Tato hlušina není životaschopná. Parazitní elita již vysátý a mdlý substrát (mrtvé schránky) nepotřebuje, jen jí překáží. Navíc i trpící příroda má již toho dost. Všechna opatření přírodní i umělá tedy směřují k likvidaci hlušiny. Atomová válka by byla lepší, rychlejší, milosrdnější a méně bolestná, ale ta by určitým způsobem postihla i elity, tak s ní váhají. Jsou to také jenom srabové…. LenaCitovat Stane, všimni si… Číst vice »

Sio
Sio
19. 6. 2016 18:35

Lena napsal Je se nutné vnitřně vžít a ztotožnit s hlediskem parazitů (tzv. elity), kteří vládnou. Pouhá neurčitá úvaha je nedostatečná: „Kapitalismus jako systém vlastně určitým lidem vůbec nevadí, protože oni sami osobně – jsou sociálně už dávno za vodou.“ Střední (maloburžoazní) třída se na západě příliš přemnožila, chudina ve třetím světě také. Tato masa neprodukuje žádné duševní ani fyzické hodnoty, její životní síla průmyslově dojená hlavou a pohlavím, je zcela vyčerpána. Tato hlušina není životaschopná. Parazitní elita již vysátý a mdlý substrát (mrtvé schránky) nepotřebuje, jen jí překáží. Navíc i trpící příroda má již toho dost. Všechna opatření přírodní… Číst vice »

PPK
PPK
19. 6. 2016 19:22

Sio napsal Pokud mám mluvit vážně, tak kuřáky mám na háku. Sio, vzhledem k ostatním Vašim vyjádřením, tomu vůbec nevěřím. Na háku kuřáky nemáte ani náhodou, Vy je hluboce NENÁVIDÍTE! Víte, až dosud jsem se pečlivě vyhýbal použití slova NENÁVIST, kterou z Vašich výroků vůči kuřákům cigaret čím dál tím víc cítím. Takže se ptám: Čím Vám osobně kuřáci cigaret tak agresivně UBLÍŽILI jinak než tím, že existují? Nenávist má totiž jen jediný kořen a tím je předchozí násilí a agrese někoho druhého. Ergo – nenaučili Vás snad oni někdy v minulosti také kouřit a nyní jste v situaci trvale… Číst vice »

Sio
Sio
19. 6. 2016 19:57

PPK napsal Sio, vzhledem k ostatním Vašim vyjádřením, tomu vůbec nevěřím. Na háku kuřáky nemáte ani náhodou, Vy je hluboce NENÁVIDÍTE! Víte, až dosud jsem se pečlivě vyhýbal použití slova NENÁVIST, kterou z Vašich výroků vůči kuřákům cigaret čím dál tím víc cítím. Takže se ptám: Čím Vám osobně kuřáci cigaret tak agresivně UBLÍŽILI jinak než tím, že existují? Nenávist má totiž jen jediný kořen a tím je předchozí násilí a agrese někoho druhého. Ergo – nenaučili Vás snad oni někdy v minulosti také kouřit a nyní jste v situaci trvale vystresovaného abstinujícího kuřáka, který možná z kouření v minulosti… Číst vice »

peter.
19. 6. 2016 20:26

Sio napsal Je to drogově závislý člověk Závislý na droge,ktorá si každý môže voľne kúpiť v každom obchode ,obchodíku aj v trafike.Droga,z ktorej má štát nemalý príjem do svojej kasy.Povolená od čias,čo ju Kolumbus priviezol z Ameriky.Zákonom povolená droga.Preto kým ju štát nezakáže,tak nemá nikto právo fajčiarov diskriminovať,ponižovať ich ľudskú dôstojnosť a malo by sa k nim pristupovať minimálne tak, ako zákon ukladá správať sa ku akejkoľvek menšine.Ak je zakázané pod trestom odňatia slobody diskriminovať Rómov, homosexuálov a príslušníkov národnostných menšín alebo náboženstiev a musí sa tomu podriadiť aj každý diskutér na tomto fóre,prečo si myslíte,že o fajčiaroch sa vyjadrovať… Číst vice »

peter.
19. 6. 2016 20:31

peter. napsal
vyjadrovať hanlivo a zatvárať ich do klietok je normálne?

Nocoval som v hoteloch v Betleheme a Nazarete.Na každom poschodí bol vytvorený fajčiarsky kútik s pohodlnými kreslami,a účinným odsávaním.Nikto tam fajčiarov neponižoval, ani sa nesnažil z nich robiť menejcenných ľudí druhej kategórie.

Sio
Sio
19. 6. 2016 21:10

peter. napsal Závislý na droge,ktorá si každý môže voľne kúpiť v každom obchode ,obchodíku aj v trafike.Droga,z ktorej má štát nemalý príjem do svojej kasy.Povolená od čias,čo ju Kolumbus priviezol z Ameriky.Zákonom povolená droga.Preto kým ju štát nezakáže,tak nemá nikto právo fajčiarov diskriminovať,ponižovať ich ľudskú dôstojnosť a malo by sa k nim pristupovať minimálne tak, ako zákon ukladá správať sa ku akejkoľvek menšine.Ak je zakázané pod trestom odňatia slobody diskriminovať Rómov, homosexuálov a príslušníkov národnostných menšín alebo náboženstiev a musí sa tomu podriadiť aj každý diskutér na tomto fóre,prečo si myslíte,že o fajčiaroch sa vyjadrovať hanlivo a zatvárať ich do… Číst vice »

Sio
Sio
19. 6. 2016 21:16

peter. napsal
Nocoval som v hoteloch v Betleheme a Nazarete.Na každom poschodí bol vytvorený fajčiarsky kútik s pohodlnými kreslami,a účinným odsávaním.Nikto tam fajčiarov neponižoval, ani sa nesnažil z nich robiť menejcenných ľudí druhej kategórie.

Samozřejmě, protože kuřáci NEJSOU méněcenní lidé druhé kategorie. Jsou jen drogově závislí, toť vše. Požívání této drogy je však posvěceno zákonem a kuřáci tudíž nemohou být za kouření pronásledováni. Jedním z práv nekuřáků je ovšem i právo vyjádřit se, co si o kouření obecně a chování NĚKTERÝCH kuřáků myslí a to i v přítomnosti kuřáka.

Sio
Sio
19. 6. 2016 21:20

Zažil jsem tlustou paní v kupé pro kuřáky (už je to dávno), kde se děla i matka s dvěma dětmi. Vlak byl totiž narvaný. Paní si zapálila a když zjistila, že její popelník v opěradle nefunguje, odklopila si z toho mého a odklepávala mi to přes uličku rovnou pod rukou. S matkou i dětmi jsme vedli dlouhou a plodnou debatu o kouření s tím, že pokusy kuřačky vmísit se do hovoru jsme ignorovali. Ponížili jsme ji? Nebo diskriminovali? Zkrátili její právo si v tom kupé zakouřit?

PPK
PPK
19. 6. 2016 21:34

Sio napsal Zkuste nám raději vy napsat, proč je z vás obhájce kuřáků? Máte snad ke kuřákům nějaký pozitivní vztah? Jste snad sám kuřák? Sio, stalo se, co už od začátku s úsměvem očekávám: 2x v jednom příspěvku jste se naléhavě tázal, odpovím jednou bez vytáček: Ano, kuřák jsem od 25 let, včetně více než jednoho roku po třicítce, kdy jsem nekouřil proto, abych zjistil, zda si mohu odvyknout, aniž bych se stresoval (v sázce byla jen láhev gruzínského koňaku, pokud to dokážu rok). Má zkušenost je, že u kouření cigaret jde spíše o zvyk, než závislost. O zvyk zakouřit… Číst vice »

Sio
Sio
19. 6. 2016 21:48

PPK napsal Sio, stalo se, co už od začátku s úsměvem očekávám: 2x v jednom příspěvku jste se naléhavě tázal, odpovím jednou bez vytáček: Ano, kuřák jsem od 25 let, včetně více než jednoho roku po třicítce, kdy jsem nekouřil proto, abych zjistil, zda si mohu odvyknout, aniž bych se stresoval (v sázce byla jen láhev gruzínského koňaku, pokud to dokážu rok). Má zkušenost je, že u kouření cigaret jde spíše o zvyk, než závislost. O zvyk zakouřit si např. po dobrém obědě nebo při posezení v hospodě u dvou piv. No a protože jsem po té době zkonstatoval, že… Číst vice »

PPK
PPK
19. 6. 2016 22:34

Sio napsal já jsem ty klece nikterak neobhajoval, jen jsem z legrace navrhoval vytvoření takových prostor. U každé zakazovací kampaně platí, že na ní vždy nejvíc vydělají ti, kteří nějak zakazovanou komoditu vyrábí, distribuují a prodávají. Kdo nevěří, ať si přečte něco o období prohibice v USA dvacátých let minulého století, jak to bylo a jak to skončilo. Takže: Kdy u nás začala ideo-kampaň proti alkoholu a kouření? Tehdy, když čs pravice spolu se zahraničními výrobními, obchodními a POJIŠŤOVÁCKÝMI korporacemi začali připravovat tzv. zdravotnickou deformu, kdy se rozjela privatizace lékařských ordinací a ambulancí podle nových not nově vzniklých soukromých bank… Číst vice »

aram
aram
20. 6. 2016 8:58

Sio napsal Zažil jsem tlustou paní v kupé pro kuřáky (už je to dávno), kde se děla i matka s dvěma dětmi. Vlak byl totiž narvaný. Paní si zapálila a když zjistila, že její popelník v opěradle nefunguje, odklopila si z toho mého a odklepávala mi to přes uličku rovnou pod rukou. S matkou i dětmi jsme vedli dlouhou a plodnou debatu o kouření s tím, že pokusy kuřačky vmísit se do hovoru jsme ignorovali. Ponížili jsme ji? Nebo diskriminovali? Zkrátili její právo si v tom kupé zakouřit? Sio, s vámi je tedy sranda. Tak nejdřív (prý vtipně) navrhujete prostor… Číst vice »

peter.
20. 6. 2016 9:33

Keď tak sledujem neustále priťahovanie protifajčiarskej „skrutky“ u nás,tak tie klietky sa stanú u nás čo nevidieť bežným vybavením.Budú stáť v mestách,kde nahradia bývalé telefónne búdky a každý krčmár aj na dedine si bude musieť zo zákona takúto búdku zadovážiť.Pred takou búdkou v dedinskej krčme budú netrpezlivo prešľapovať z roboty unavení traktoristi, kombajnisti a gazdovia,v jednej ruke s krabičkou cigariet a zapaľovačom a na tej druhej si budú obhrýzať nechty a budú porikovať na tých v búdke,aby sa poponáhľali. Pri tom v Holandsku majú krčmy(coffeshopy) kde si môžete pofajčiť aj marihuanu. https://www.holandsko.cz/prakticke-informace/povolene-lehke-drogy.html Vyzerá to tak,že zase chceme byť pápžskejší ako… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2016 10:35

aram napsal Sio, s vámi je tedy sranda. Tak nejdřív (prý vtipně) navrhujete prostor pro kuřáky kam byste je separoval a pak se přiznáte, že jste se (když ten prostor pro ně vyčleněn byl) nasáčkujete (protože jinde nebylo místo)a ještě máte protikuřácké kecy. Podle vaší logiky, jak výše uvedeno, jste s tou matkou s dětmi neměli co dělat a pokud, tak s rizikem, že tam bude sedět kuřák a kouřit. Nemáte náhodou problém s logikou? Vy ajťák? Já bych třeba navrhla prostor pro blbce (vtipně) a pokud bych tam usedla, protože jinde nebylo místo, tak bych holt ty blbé kecy… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2016 10:49

PPK napsal U každé zakazovací kampaně platí, že na ní vždy nejvíc vydělají ti, kteří nějak zakazovanou komoditu vyrábí, distribuují a prodávají. Kdo nevěří, ať si přečte něco o období prohibice v USA dvacátých let minulého století, jak to bylo a jak to skončilo. Takže: Kdy u nás začala ideo-kampaň proti alkoholu a kouření? Tehdy, když čs pravice spolu se zahraničními výrobními, obchodními a POJIŠŤOVÁCKÝMI korporacemi začali připravovat tzv. zdravotnickou deformu, kdy se rozjela privatizace lékařských ordinací a ambulancí podle nových not nově vzniklých soukromých bank a pojišťoven. Tehdy bylo mj. lživě hlásáno, že zejména pacient je vinen, když nějak… Číst vice »

peter.
20. 6. 2016 11:47

Áno! Všetky drogy treba zakázať!Kávu,čaj čierny zelený aj bylinkový.Tabak aj alkohol.A hlavne strukoviny,lebo produkujú plyny ako metán,sírovodík a merkaptán.Tieto plyny sú už teraz zaradené k faktorom,ktoré ničia ozónovú vrstvu a ničia tak život na Zemi.Ide o to,že niekto spočítal,koľko kusov hovädzieho dobytka a prežúvavcov žije na Zemi.Potom spočítal počet prdov a grgnutí u jednej kravy a zmeral objem vyprdnutého a vygrgnutého plynu za deň jednou kravou.Prenásobil a vyšlo mu ohromujúce číslo.Strukoviny požierané ľuďmi túto bilanciu produkcie skleníkových plynov oživujú špecifickým spôsobom-typickým smradom.(Aj keď kto vie.Ak si 7 miliárd ľudí prdne hoci len raz za deň…?)Prosto prdy a grganie ohrozuje ľudstvo… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2016 12:04

peter. napsal Áno! Všetky drogy treba zakázať!Kávu,čaj čierny zelený aj bylinkový.Tabak aj alkohol.A hlavne strukoviny,lebo produkujú plyny ako metán,sírovodík a merkaptán.Tieto plyny sú už teraz zaradené k faktorom,ktoré ničia ozónovú vrstvu a ničia tak život na Zemi.Ide o to,že niekto spočítal,koľko kusov hovädzieho dobytka a prežúvavcov žije na Zemi.Potom spočítal počet prdov a grgnutí u jednej kravy a zmeral objem vyprdnutého a vygrgnutého plynu za deň jednou kravou.Prenásobil a vyšlo mu ohromujúce číslo.Strukoviny požierané ľuďmi túto bilanciu produkcie skleníkových plynov oživujú špecifickým spôsobom-typickým smradom.(Aj keď kto vie.Ak si 7 miliárd ľudí prdne hoci len raz za deň…?)Prosto prdy a grganie… Číst vice »

peter.
20. 6. 2016 12:28

Sio napsal
Tak kolik jich je denně od 7 miliard? Nebude to moc.

Tak len narýchlo som to prepočítal a vyšlo mi,že by to mohlo byť okolo 1 milióna kubíkov smradľavého,životné prostredie zaťažujúceho a naviac výbušného plynu.To nie je zase tak málo!(ak som sa pravda nepomýlil v prepočte)
Osobne si myslím,vychádzajúc zo skúseností s niektorými ľuďmi (môj sused napr.),že by to mohlo byť aj násobne viac.

peter.
20. 6. 2016 12:34

Sio:
Kofeín,teín a quaranín sú návykové látky.

Gatta
Gatta
20. 6. 2016 12:44

Že lidi obtěžuje kouření ….? Také mě obtěžuje kouření. Ale možná ještě víc ně obtěžuje hluk z dopravy, hluk vyhlídkových letů helikoptér, obtěžjuí mě reklamy v obchodech, bilboardy na dálnici a les reklam ve městech, přes které je často problém najít dopravní značky a semafory, debilní keci v rádiu … … … Taky na to bude bude podobně drakonický zákon ? ** Také mám jeden problém se zákonodárstvím: „Proč je povinné, dokonce pod drsnými sankcemi, používání pásů v autech a nošení přileb na motocyklech?“ Přínos v ochraně života je jasný, ale co je do toho státu, nebo dokonce státní policii,… Číst vice »

Lena
Lena
20. 6. 2016 13:21

hudryper napsal Stane, všimni si tohohle píšícího monstra ! Jakoby mluvčí zmr.a Gatese. Tohle by snad mělo být trestné nemyslíš ? Anebo jde o provokaci,která když si ji nebudeme všímat,bude demonstrována jako nenávistná diskuse na OM. Neblbněte Hudrypere proboha! Přišel jste o rozum, že jste si nevšiml toho, co ono vyjádření uvádí??? Bylo tam napsáno: „Je se nutné vnitřně vžít a ztotožnit s hlediskem parazitů (tzv. elity)“, proto abychom je pochopili. A pak je uvedené to jejich hledisko a názory, které si o nás, o obyčejném plebsu, myslí…. Nebo si myslíte, že kvůli nám ti roztomilí miláčkové nemohou spát??? Že… Číst vice »

Lena
Lena
20. 6. 2016 13:22

Mělo by být trestné, být na OMu duševně mdlý….

Sio
Sio
20. 6. 2016 13:29

Gatta napsal Že lidi obtěžuje kouření ….?Také mě obtěžuje kouření. Ale možná ještě víc ně obtěžuje hluk z dopravy, hluk vyhlídkových letů helikoptér, obtěžjuí mě reklamy v obchodech, bilboardy na dálnici a les reklam ve městech, přes které je často problém najít dopravní značky a semafory, debilní keci v rádiu… … … Taky na to bude bude podobně drakonický zákon ? ** Také mám jeden problém se zákonodárstvím: „Proč je povinné, dokonce pod drsnými sankcemi, používání pásů v autech a nošení přileb na motocyklech?“ Přínos v ochraně života je jasný, ale co je do toho státu, nebo dokonce státní policii,… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2016 13:35

peter. napsal

Sio:
Kofeín,teín a quaranín sú návykové látky.

Všeho moc škodí i u těchto drog, to jistě. V našich podmínkách ovšem není moc nadměrných konzumentů (snad u kafe je to na hraně) a nějak nevím, že by pití čaje nebo kávy obtěžovalo jakkoli okolí. Osobně bych neměl obavy z propuknutí závislosti svých dětí nebo vnuků na kofeinu nebo teinu. Co se týče nikotinu, s tím bych problém měl. Co vy?

Lena
Lena
20. 6. 2016 13:47

Koření škodí zdraví!

Gatta
Gatta
20. 6. 2016 14:01

Re Sio: A jak kouření ohrožuje fungování společnosti jako takové ? Ohrožuje nás kde co – antikoncepční hormony v pitné vodě, látky uvolňující se z plastů (tedy i z koberců, nábytku, domácího vybavení), kombinace předepsaných léků, konzervační látky ve věšině potravin, neomezené dusičnany v zelenině … … Proč drakonické ? – tou snahou – proč to nenechají na provozovateli hospody (nebo majiteli nemovitosti), jaké chce hosty ? Věříte na osvětu ? Je to ale vůbec zajímavé – lidi asi prostě potřebují poručit a potěhem po hřbetě. Dokud za ty pásy bylo „ty ty ty“ a 200 korun pokuty , tak… Číst vice »

Gatta
Gatta
20. 6. 2016 14:06

Lena napsal

Koření škodí zdraví!

Nedobrovolné poslouchání Radiožurnálu mi přináší mnohem větší utrpení než kuřák u oběda.

peter.
20. 6. 2016 14:08

Sio napsal Co vy? No! Ja mám nikotín rád.A u mňa sa veľmi dobre znáša s rannou dávkou kofeínu.Pravdou ale je,že som rád,že ani jeden z mojich synov nefajčí.Neskromne si myslím,že na tom mám zásluhu,lebo som ich viedol ku športovaniu a kritické pubertálne aj postpubertálne roky svojho života strávili v hokejovej škole,v mladšom aj staršom doraste.. Všetok voľný čas im zabrali tréningy, zápasy a učenie.Ani z jedného sa nestal „Jágr“,skončili po maturite, ale do života si už niesli návyky a vyhranený odmietavý vzťah aj k fajčeniu. Takto nejako si ja predstavujem boj proti fajčeniu.Zákazy,obmedzenia ani škaredé obrázky na krabičkách cigariet… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2016 14:20

Gatta napsal Re Sio: A jak kouření ohrožuje fungování společnosti jako takové ? Ohrožuje nás kde co – antikoncepční hormony v pitné vodě, látky uvolňující se z plastů (tedy i z koberců, nábytku, domácího vybavení), kombinace předepsaných léků, konzervační látky ve věšině potravin, neomezené dusičnany v zelenině … … Proč drakonické ? – tou snahou– proč to nenechají na provozovateli hospody (nebo majiteli nemovitosti), jaké chce hosty ? Věříte na osvětu ? Je to ale vůbec zajímavé – lidi asi prostě potřebují poručit a potěhem po hřbetě. Dokud za ty pásy bylo „ty ty ty“ a 200 korun pokuty ,… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2016 14:25

peter. napsal No! Ja mám nikotínrád.A u mňa sa veľmi dobre znáša s rannou dávkou kofeínu.Pravdou ale je,že som rád,že ani jeden z mojich synov nefajčí.Neskromne si myslím,že na tom mám zásluhu,lebo som ich viedol ku športovaniu a kritické pubertálne aj postpubertálne roky svojho života strávili v hokejovej škole,v mladšom aj staršom doraste.. Všetok voľný čas im zabrali tréningy, zápasy a učenie.Ani z jedného sa nestal „Jágr“,skončili po maturite, ale do života si už niesli návyky a vyhranený odmietavý vzťah aj k fajčeniu. Takto nejako si ja predstavujem boj proti fajčeniu.Zákazy,obmedzenia ani škaredé obrázky na krabičkách cigariet nič nevyriešia. Máte… Číst vice »

peter.
20. 6. 2016 14:34

Sio napsal
každý asi nemá to štěstí mít za otce chlapa na svém místě. A co s těmi? Je nám to fuk?

Sio:
Keď si prezriete štatistiky tak zistíte,že počet fajčiarov z roka na rok klesá.
Tak nás nechajte v pokoji vymrieť bez zbytočných,našu ľudskú dôstojnosť ponižujúcich obmedzení a hlúpych zákazov.