Imigranti, Cikáni a rasisti (rozšířená verze)

Je na čase strašit lidi na domácím českém dvorečku, aby se přimkli ke korporátním vůdcům, kteří byli demokraticky zvoleni v rámci jimi založených partají.

Ježíš se narodil jako dítě uprchlíků. Bájný praotec Čech byl imigrant. Téměř všichni Američané jsou potomci imigrantů. V tzv. období stěhování národů byl v eurasijském prostoru a Středomoří takový šrumec, že můžeme totéž prohlásit i o většině Evropanů, velké části Asijců a Afričanů. Celé dějiny lidstva nejsou ničím jiným, než dějinami migrace, stačí se podívat na tuto mapu . Ale my jsme ve studené válce s Ruskem a možná za chvíli i s polovinou zemí světa sdružených v bloku BRICS.

A tak je na čase strašit lidi na domácím českém dvorečku, aby se přimkli k našim chrabrým korporátním vůdcům, pochopitelně demokraticky zvoleným v rámci jimi založených partají. Příklad Itálie prý varuje, viz Deník.cz .

Invaze imigrantů nebo Imigranti z invaze?

Deník.cz napsal: „Itálie dnes vystupňovala volání po změně azylové politiky v Evropské unii. Učinila tak podle agentury Reuters v době, kdy sousední státy zpřísnily hraniční kontroly a vracejí zpět imigranty do Itálie. Řím pohrozil blíže neupřesněnými jednostrannými opatřeními.“

O tom, kde se ti imigranti ve Středozemním moři vzali, o tom, že se už více než deset let realizuje neokonzervativními think tanky vymyšlená „strategie chaosu“, v jejímž rámci jsou vytvářeny nesnesitelné životní podmínky ve „vzpurných“ státech, nepadne ani slovo. Například na e-republice o tom píšeme už dva roky, viz články o Sýrii a Libyi. A to jsme hned u islámu, dalším velkém zaklínadle a strašáku českých médií. Zdroj citace, viz Blog Kamila Gregora na Aktuálně.

Karel Gregor napsal: „Podle sčítání lidu z roku 2011 se u nás k islámu přihlásilo 1 921 lidí, tento počet je ale podhodnocený, protože ne všichni muslimové jsou do sčítání zahrnuti nebo uvedou islám jako své vyznání. Studie Ministerstva vnitra z roku 2007 uvádí 11 235 muslimů v Česku. To je 0,11 % populace (1 muslim připadá na 919 nemuslimů). Podle výše zmíněné studie Pew Research Center zůstane podíl muslimů okolo 0,1 % i v roce 2030.“

Opět se podívejte na heslo „ISIL“, na špinavou druhou válku v Iráku. Pak platí následující vtipná průpovídka.

Bloger Tribun Dogmaticus napsal:
„- EU migrantům: Nikam nechoďte, pomůžeme vám u vás doma.“
„- Migranti EU: U nás už jste pomáhali, proto jdeme.“

Takže je na čase přestat lhát a podívat se na svinstvo, které Západ způsobil svou destruktivní politikou na Blízkém východě. A možná si také uvědomit, že české dějiny v sobě obsahují několik masivních vln emigrace vynucených vnější mocí nebo nesnesitelnými životními podmínkami vynucenými válkou, epidemiemi či neúrodou a že čeští „ilegální“ imigranti byli v cílových zemích zpravidla přijati úplně jinak, než jak se na to nyní chystá českými korporátkami a cíleně šířenou šuškandou na sociálních sítích zmasírovaná česká veřejnost. A že se tato cílená manipulace povedla, o tom svědčí i průběh a výsledky vzrušené parlamentní debaty k tomuto pro ČR v podstatě marginálnímu problému, který by se dal vyřešit naprosto jednoduše – stanovením personálních kvót uprchlíků těm politikům, kteří rozhodovali o invazích do Iráku, Afghánistánu, Somálska, Libye, Sýrie, Jemenu a dalších zemí. Stačilo by zákonem určit kolik tisíc uprchlíků ve svých luxusních rezidencích ubytují Bush, Obama, Albrightová, Blair, Cameron, Sarkozy, Berlusconi, Merkelová a další světoví politici. Náš parlament by pak mohl uzákonit, kolik stovek jich ve svých toskánských a dalmatských vilách ubytují jejich čeští patolízalové a přicmrndávači. O tom, že jsme se stali neokolonií nadnárodních korporací, z níž kvůli ztrátě perspektiv začínají utíkat vzdělaní a chytří mladí lidé, se však z parlamentních debat a rezolucí nedozvíme.

Cikáni alias Romové

„Podle shrnutí ERRC kolísají odhady početnosti romské komunity v ČR mezi 150 000 a 300 000 osobami (1,4-2,8 % obyvatel), přičemž 60 000 – 80 000 žije v sociálně vyloučených komunitách. Romská populace je přitom relativně rovnoměrně rozprostřená s většími středisky v Ústeckém, Moravskoslezském a Středočeském kraji. Na formálním pracovním trhu bylo v roce 2010 zaměstnáno pouze zhruba 39 % romské populace ve věku 15-64 let. Zhruba 14 % Romů žije v domech v dezolátním stavu nebo ve slumech. Zhruba 7 % Romů není zdravotně pojištěno. V oblasti vzdělání pokračuje segregace romských dětí do praktických škol s etnicky vydělenými třídami.“ Zdroj: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

O Romech se v poslední době šíří po sociálních sítích také neskutečné nesmysly. Ten poslední mi přišel nedávno a popisoval, jak „nepřizpůsobivý jedinec“ bere plné láhve piva a dává je do automatu na prázdné láhve. Poté si u pokladny nechává proplatit lístek z automatu. Přestože je to naprostý nesmysl, protože plnou láhev by mu automat vrátil, historka se lavinovitě šíří, podobně jako ty další o „průměrných důchodech“, padesátitisícových sociálních dávkách apod. Že je to vše v očividném nesouladu s neskutečnou chudobou a otřesnými podmínkami, v níž žije většina romské populace, to šiřitele podobných „zaručených zpráv“ vůbec netrápí. A veřejnost, která má zkušenost s drobnou pouliční kriminalitou, kterou část romské populace praktikuje, bere podobné nesmysly, stejně jako ty, které se šíří o imigrantech, za bernou minci.

Čím se chlubí Češi

Paradoxně k výše napsanému snad jen v české hospodě se vám může stát, že se vaši známí po několika pivech začnou chlubit, kdo kdy a kde co ukradl. Mám s tím osobní zkušenost a věřte mi, že jsem si připadal jak v Jiříkově vidění. A to není nic proti těm, kteří už do obyčejných hospod nechodí. Připomeňme si v této souvislosti všeobecně známá základní fakta z historie české privatizace. Jsem přesvědčen, že jeden průměrný „bílý ministr“ i dnes ukradne za rok více než všichni romští kapsáři dohromady.

A perlička na závěr: Kdo krade více v hypermarketech? Kolik Romů pracuje v hypermarketech? Jaký je poměr mezi zákazníky, zaměstnanci a dodavateli? Podívejte se na tento graf, z bakalářské práce, kterou najdete zde . Modrá: zaměstnanci; žlutá: zákazníci (všichni); zelená: dodavatelé; červená: interní chyby.

Kolem roku 2008 se u nás kradlo jako v USA, které jsou naším kapitalistickým vzorem. Takže jsme náš vzor dohnali, a možná i předehnali. Možná bude lépe potlačit vybuzené emoce, začít trochu přemýšlet a nahlas se ptát médií na základní fakta o světě i o naší zemi.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
20. 6. 2015 6:06

Vážený pane Stane, pokud budou Vaše www stránky fungovat dlouhodobě, doporučovala bych Vám článek zarchivovat a pustit ho za 10, 20, 30 let. Pak sledovat reakce čtenářů

lomikel
lomikel
20. 6. 2015 6:58

dalsi sebeobetni clanek, chapu proc OM tento problem prehlizi a maximalne pokryje uspavacvim slohovym cvicenim na tema jsme zli prohnili kapitaliste a sklidime co jsme zaseli. obsahle diskutovano zde, prispevatele meji rekl bych velmi siroke pole nazoru. vybere si kazdy :) https://janica9.wordpress.com/2015/06/17/peklo-a-raj/ https://janica9.wordpress.com/2015/06/16/co-nam-mohou-vzit-imigranti/ Otazky ktere jsou IMHO zakladni – kdo inicioval masovou migraci a s jakym cilem v zemich puvodu i v evrope – jak se k tomu stavi vedeni EU – jak se k tomu stavet na narodni urovni – jak se k tomu stavi kazdy osobne – existuje nejak strategie EU/USA pro reseni situace jak v zemich puvodu… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2015 7:12

Ve všech debatách a v reálné praxi vidím reálné nedostatky. Mluví se o tom, co nebo kdo situaci způsobil. To je OK. Mluví se o tom, jaké to bude mít následky. Také OK, názory se různí, kloním se spíše ke skeptikům, protože v jejich názorech pozoruji kromě emocionálních výlevů i náznaky analýzy se snahou o predikci. Co ale vidím málo, je diskuse, jak se s tím vyrovnat, co budeme muset udělat byť na základě modelů založených na zkušenostech jiných zemí. Takže, potlačím své intuitivní názory a položím pár otázek, třeba na ně dostanu v diskusi odpovědi. 1. Co ta imigrace… Číst vice »

lomikel
lomikel
20. 6. 2015 7:16

http://www.youtube.com/watch?v=9N-WO2mE7Qk&t=24m10s

prevzato z 24:10 – záměna původního obyvatelstva Evropy migranty z Afriky a Blízkého východu
http://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-15-6-2015/

Alena
Alena
20. 6. 2015 7:22

http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-15-06-2015/
otázka čas 24:10 – záměna původního obyvatelstva Evropy migranty z Afriky a Blízkého východu;

lomikel
lomikel
20. 6. 2015 7:23

alena :) , ano je to velmi jasne a strucne shrnute. bylo by mozne aby se s tim nejaky zastance masoveho importu vyrovnal, tedy argumentacne to rozcupoval, treba autor clanku, dik

Béda
20. 6. 2015 8:08

Vznik problému s migrací se zdá být, alespoň v internetových diskusích na alternativních fórech jasný – je jím prvotní příčina = koloniální politika zadlužování, zbídačování, vykrádání, vysávání národního bohatství „demokratizovaných a polidšťovaných“ států a zahraniční politika cizího arogantního poručníkování a válek. Migrace, dopady na zvýšenou kriminalitu ve vynuceně „hostitelských“ zemích, na jejich hospodaření, porodnost – postupnou plíživou asimilaci a pod. jsou pouze následky prvotní příčiny. K řešení by bylo nutné především veřejně pojmenovat pojmenovat příčinu a hlavní viníky, kteří vypustili džina války a násilí z lahve (kupř. Wolfovitze, Kagana, Bushe mladšího, Allbrightovou, Powella, Rumsfelda, Cheneyho, Blaira, Sarkoziho…) a postavit je… Číst vice »

lomikel
lomikel
20. 6. 2015 8:45

Beda – dost frazovite bez spetky navrhu nejakeho reseni skalovaneho dle strukruty moci a jecjich moznostech/ochote se projevit. Apelovani a cekani na vyhniti vredu je program bez spetky nadeje na uspech, protoze zcela ponechava iniciativu tem co uz ji maji a ktery proces importace zpustili. Ted se nebavime o eropske utopii ale o nejmene spatnem reseni.

Béda
20. 6. 2015 8:55

lomikel napsal

Beda – dost frazovite bez spetky navrhu nejakeho reseni skalovaneho dle strukruty moci a jecjich moznostech/ochote se projevit. Apelovani a cekani na vyhniti vredu je program bez spetky nadeje na uspech, protoze zcela ponechava iniciativu tem co uz ji maji a ktery proces importace zpustili. Ted se nebavime o eropske utopii ale o nejmene spatnem reseni.

Co navrhujete vy? Z vaší strany jsem nezaregistroval ani „frázovitý“ návrh.

pupik
pupik
20. 6. 2015 8:55

Sio, velmi souhlasím. Jednoduše řečeno: nemá smysl se dohadovat, jestli přijímat emigranty je či není naší morální povinností. Teď, když se na nás řítí katastrofa, nemá smysl se dohadovat, kdo (a proč) ji zavinil. Teď má smysl jediná věc. Racionálně, bez emocí uvážit, jaké možnosti vlastně máme a pak se rozhodnout pro tu, která je nejméně špatná. Veškeré city stranou. Jaké možnosti tedy máme? Jako schůdné vidím dvě (možná někdo doplní další?): — imigranty za každou cenu zastavit a pomoci jim doma; — imigranty přijmout a urychleně je integrovat do společnosti. O dalších možnostech, jako nechat je osudu napospas apod.… Číst vice »

Béda
20. 6. 2015 9:06

pupík,

přijímat běžence a přitom dál provozovat politiku rozvracení jejich zemí, dodávat tam zbraně, podporovat vzájemnou nenávist v nich se jeví jako přilévání benzínu do ohně v očekávání že tím oheň uhasíme. Je to asistovaná sebevražda podpory nádorového bujení – akorát těch běženců při takovéto politice bude stále víc.

petr
petr
20. 6. 2015 9:17

Jak to vidí Ivan Mládek :-)
https://www.youtube.com/watch?v=_RnqfnJ0ams

hudryper
hudryper
20. 6. 2015 9:26

Dovolím si Tě,Stane,doplnit. Dochází nejen k strašení obyvatelstva,dokonce je zcela cílevědomě pčstován a provokován primitivní rasismus. Podle mého názoru to dělají v systému nepřímého řízení přesně ti,kteří před léty vymysleli a naplánovali proti svým poněkud váhavým spojencům v Evropě jejich budoucí potíže. Řada exekutivních hlav této politiky byla v předchozích příspěvcích vzpomenuta. V této souvislosti připomínám překvapivou zpověď generála Clarka,ve které prozradil světu strategický plán zpracovávaný plánovacími orgány Pentagonu vyvolat v 7 zemích severní Afriky a SV totální válečný chaos pod milým jménem “ arabské jaro“. Díky tomuto vojenskému pánovi dnes nikdo,kdo se alespoň trochu zajímá co se dělo,děje a… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
20. 6. 2015 9:51

Béda podal naprosto správné řešení z pohledu právních principů. Jde ale o řešení naprosto nevynutitelné, a tedy nereálné. Stejně tak se zdá být nereálnou změna imperiální politiky Západu, zejména (či pod vedením) USA. Spíš se obávám, že s novým americkým prezidentem, ať už jím bude Clintnová nebo Bush nebo někdo jiný, to bude ještě horší. Reparace za zničené země a Norimberk, jako soud se zločinci proti lidskosti, byly kdysi umožněny jen proto, že fašismus prohrál válku. Teď tomu asi nemůže být jinak, ledaže by došlo k nějaké revoluci, což ale považuji za nepravděpodobné. Stejně tak se obávám, že na vůli… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
20. 6. 2015 9:52

Azylový zákon zní jasně. Azyl je možné poskytnout jen z taxativně uvedených důvodů, kterými jsou důvody politického pronásledování, sloučení rodiny nebo důvody hodné zvláštního zřetele. V daném případě je tedy potřeba uvést důvody zvláštního zřetele, aby bylo možné azyl udělit (politické důvody a možnost jejich prokázání nevidím). Pokud tyto důvody najdeme, pak je potřeba počítat i s tím, že následně pak budeme již muset udělovat azyly z důvodů sloučení rodiny (pak už nepůjde o možnost správního uvážení, ale o povinnost azyl udělit). Rád bych zdůraznil, že azylové právo je právem pro jednotlivé více méně vyjímečné případy, nikoliv pro řešení nějakých… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
20. 6. 2015 9:58

Škoda, že zde není umožněna editace, aby si jeden po sobě opravil zhubky :)

pupik
pupik
20. 6. 2015 11:20

Béda napsal

pupík,

přijímat běžence a přitom dál provozovat politiku rozvracení jejich zemí, dodávat tam zbraně, podporovat vzájemnou nenávist v nich se jeví jako přilévání benzínu do ohně v očekávání že tím oheň uhasíme. Je to asistovaná sebevražda podpory nádorového bujení – akorát těch běženců při takovéto politicebude stále víc.

Asi omylem reaguješ na někoho jiného. Já jsem nikde nic takového nenapsal.

Béda
20. 6. 2015 11:26

Alena napsal

fuj, další rasista
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/465942/zavrete-hranice-a-vystupte-z-evrosajuza-anebo-se-naposledy-rozhlidnete-at-vidite-jak-tu-bylo-fajne.html

Nechápu kde bere pravičák Větva ty napády se SOCIJALISTYCKYM Evrosajuzem.
Co je na korporátní Bruselské eurodiktatuře socialistického? Jsou snad Schwarzenberg, Bakala, pravičák Babiš, Juncker, Bildt, baronka Ashtonová a korporátní lobisté, kterým od začátku sloužila a slouží EU (založili ji pro své zájmy ocelářští a uhelní magnáti – takoví evropští Bakalové, Mittalové…) i NATO nějací socialisté?

Sio
Sio
20. 6. 2015 11:28

Béda napsal Vznik problému s migrací se zdá být, alespoň v internetových diskusích na alternativních fórech jasný – je jím prvotní příčina = koloniální politika zadlužování, zbídačování, vykrádání, vysávání národního bohatství „demokratizovaných a polidšťovaných“ států a zahraniční politika cizího arogantního poručníkování a válek. Migrace, dopady na zvýšenou kriminalitu ve vynuceně „hostitelských“ zemích, na jejich hospodaření, porodnost – postupnou plíživou asimilaci a pod. jsou pouze následky prvotní příčiny. K řešení by bylo nutné především veřejně pojmenovat pojmenovat příčinu a hlavní viníky, kteří vypustili džina války a násilí z lahve (kupř. Wolfovitze, Kagana, Bushe mladšího, Allbrightovou, Powella, Rumsfelda, Cheneyho, Blaira, Sarkoziho…) a… Číst vice »

Béda
20. 6. 2015 11:29

Béda napsal
Nechápu kde bere pravičák Větva ty napády se SOCIJALISTYCKYM Evrosajuzem.
Co je na korporátní Bruselskéeurodiktatuře socialistického? Jsou snad Schwarzenberg, Bakala, pravičák Babiš, Juncker, Bildt, baronka Ashtonová a korporátní lobisté, kterým od začátku sloužila a slouží EU (založili ji pro své zájmy ocelářští a uhelní magnáti – takoví evropští Bakalové, Mittalové…) i NATO nějací socialisté?

To že ten projekt podporují vedle konzervativní pravice i zkorumpovaní „socialisté“ má být známkou toho, že jde o socialistický projekt? Usiluje snad evrobrusel o nějaké rovnostářství, posilování role sociálního státu, proletářský internacionalismus, progresivní zdanění…?

Béda
20. 6. 2015 11:33

Sio napsal
Jinými slovy, až padne systém na hubu, bude rozvrat, násilí, vraždy, hlad atd… bude se to dát vyřešit. To může trvat 10,20,50 let. Bédo, a do té doby? Ten problém je tu hned, co s tím? Čím hůře, tím lépe?

To bych se vás mohl taky zeptat já vás, stejně jak jsem se zeptal Lomikela. Jaké je podle VÁS řešení té rovnice? Co, pane Sio? Jak chcete dostat lidi do ulic a docílit, aby viděli dál než do „Růžové zahrady“ a začali se brát za svoji budoucnost dřív než bude pozdě?

pupik
pupik
20. 6. 2015 11:34

Asfalt: Imigrantům nelze pomoci doma proti vůli jejich vlád… To je bohužel pravda. Stejně tak i to, že nestačí tiše blejt do internetu, protože především musíme přinutit své politiky, aby konali podle našich zájmů a ne podle jejich kapsy. Uvažme, jaké prostředky máme k tomu, abychom ovlivnili chování našich politiků. Já to vidím tak, že když pominu 3. defenestraci, tak těch prostředků moc není. Politici nerespektují přirozenou spravedlnost, pohrdají justicí (přesněji: justici si omotali kolem prstu), nějaké petice jsou jim k smíchu. Podle mne jediné, čeho se opravdu bojí je, že v příštím období nebudou zvoleni (nebo, nedejbože, že na… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2015 11:44

Béda napsal pupík, přijímat běžence a přitom dál provozovat politiku rozvracení jejich zemí, dodávat tam zbraně, podporovat vzájemnou nenávist v nich se jeví jako přilévání benzínu do ohně v očekávání že tím oheň uhasíme. Je to asistovaná sebevražda podpory nádorového bujení – akorát těch běženců při takovéto politicebude stále víc. Bédo, znovu. To co píšete, víme tady všichni. A co dál? Co uděláte vy? Přestanete provozovat politiku rozvrácení a přestanete tam dodávat zbraně? Ne, nepřestanete, protože jste to vy osobně nedělal. Nebo ano? Mluvíte v infinitivech … Tak teda odpovězte na otázku. Nebagatelizují tu někteří ten problém, když se omezují… Číst vice »

Béda
20. 6. 2015 11:45

pupik napsal Asfalt: Imigrantům nelze pomoci doma proti vůli jejich vlád… To je bohužel pravda. Stejně tak i to, že nestačí tiše blejt do internetu, protože především musíme přinutit své politiky, aby konali podle našich zájmů a ne podle jejich kapsy. Uvažme, jaké prostředky máme k tomu, abychom ovlivnili chování našich politiků. Já to vidím tak, že když pominu 3. defenestraci, tak těch prostředků moc není. Politici nerespektují přirozenou spravedlnost, pohrdají justicí (přesněji: justici si omotali kolem prstu), nějaké petice jsou jim k smíchu. Podle mne jediné, čeho se opravdu bojí je, že v příštím období nebudou zvoleni (nebo, nedejbože,… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2015 11:49

: Dobře řečeno.

Béda
20. 6. 2015 11:50

Sio napsal Bédo, znovu. To co píšete, víme tady všichni. A co dál? Co uděláte vy? Přestanete provozovat politiku rozvrácení a přestanete tam dodávat zbraně? Ne, nepřestanete, protože jste to vy osobně nedělal. Nebo ano? Mluvíte v infinitivech … Tak teda odpovězte na otázku. Nebagatelizují tu někteří ten problém, když se omezují na to, aby nám implementovali pocit viny za to, že je tu nechceme? Já je tu nechci a nechci se na tom podílet.Je v podstatě zločin. Jak lze zjistit z wiki, v Africe je > 1 mld obyvatel. To ani EU s US dohromady nepříjme. Kdo asi má… Číst vice »

Béda
20. 6. 2015 11:54

Jinak, že by měla být pomoc u nich doma – prvním předpokladem je ale ukončení podpory válčení, dodávek zbraní, potrestání zločinců, vymezení konkrétní viny a určení podílu konkrétních viníků (nikoliv, že náklady a následky ponesou nevinní, ti kteří s těmi zločiny a svinstvem neměli nic společného – jak je to v „demokracii“ pravidlem – ) tento návrh jsem zde publikoval snad jako jeden z prvních již kdysi před časem. Na tom se jistě shodneme.

Béda
20. 6. 2015 11:59

Jak to vypadá nyní, tak bez ohledu na naše názory a postoje „podporujeme“ (finančně, politikcky… politiku mezinárodních zločinů a válek), důasledky taky budeme snášet z „demorkatického“ rozhodnutí „shůry“, ať již to bude příval migrantů z válečných zón a s ním spojené náklady anebo pokud se jedná o náklady v místě původu migrantů. A to je myslím velice špatné. Náklady by měly být adresné – ať je snášejí (ty finanční, zákonné…) především ti, ty státy, ti politici, ty firmy a lobisté, kteří na tom násilí, zločinech a politice profitovali.

Asfalt
Asfalt
20. 6. 2015 12:00

Pupík:
Muluvíte o potřebě zorganizovat akceschopnou opozici na široké platformě. Ano, ale celé dějiny lidstva jsou o tom, že dobře organizovaná menšina ovládá špatně organizovanou většinu. Možná jsem příliš velký pesimista, ale na základě jakých důvodů se nějak akceschopně podaří právě tady a teď zorganizovat tu špatně organizovanou většinu proti dobře organizované menšině?

pupik
pupik
20. 6. 2015 12:03

Beda: Žít v naději, že jako volné politicky indiferentní sdružení osob napříč politickým spektrem dokážete významně ovlivňovat politiku země je podle mého mínění pošetilost. Ano, skoro jistě to je pošetilost. Ano, mají to dobře ošéfované. Ale je to lepší, než sedět u piva, cpát se tlačenkou a koukat, jak venku stavějí šibenici. Ostatně, Hus si možná taky myslel, že koná pošetilost. Dobře, tak navrhni něco lepšího. Ale jinak si nemyslím, že to je tak úplně ztracený boj. Když si vzpomenu, kolik lidí kolem mne (a včetně mne) nevědělo, komu mají ten hlas hodit, protože jeden politik za 18 a druhý… Číst vice »

Béda
20. 6. 2015 12:07

pupík,

naštěstí nejsem „prokurátor“. Můj podíl, kterým se pokouším věci ovlivňovat je v mých článcích a v návrhu vzájemné křížové podpory a ve zveřejňování článků v politicky příbuzných a názorově blízkých internetových webech. To byl můj dosavadní příspěvek k osvětě, kterou v poslední době omezuji.

Béda
20. 6. 2015 12:25

Taková drobnost. Dnes na rozdíl od předplyšáku prý máme demokracii. V nedemokracii shůry vládne jakási klika, kterou názor veřejnosti prakticky nezajímá. Jak se v tomto ohledu liší politika předplyšáku od politiky poplyšáku, kdy se nás elitářská politická klika taky prakticky na nic neptá a vládne jak si zamane bez ohledu na své volební sliby. Realizuje politiky, které neměla v politických programech, zatahuje stát do válek a válečných spolků aniž se zázala obyvatel, rozprodává a demontuje stát, surovinové zdroje, zadlužuje stát a tím nás všechny včetně budoucích generací jako kdyby nic třeba fotovoltaickým tunelem církevními restitucemi… Je to vůbec demokracie –… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
20. 6. 2015 12:33

Někdy se stává, že řešení se znenadání objeví. V této souvislosti si dovolím vyslovit možný překvapivý scénář, že třeba uprchlící Evropě otevřou oči, přimějí ji přehodnotit své spojenectví s USA a podaří se prosadit nezávislou politiku ve svém zájmu.
V takovém případě zůstanou USA samy i s dosti podlomenou vnitřní stabilitou. Bylo by pak otázkou času, kdy by se zhroutily samy včetně dobyvačného PNACu, nebo by alespoň svoji politiku přehodnotily.
Dík patří každému, kdo pomáhá třeba v tom otevírání očí nebo v pupíkově návrhu na vytvoření bloku stejně smýšlejících. Zbytečné to určitě není.

pupik
pupik
20. 6. 2015 12:40

Béda napsal pupík, naštěstí nejsem „prokurátor“. Můj podíl, kterým se pokouším věci ovlivňovat je v mých článcích a v návrhu vzájemné křížové podpory a ve zveřejňování článků v politicky příbuzných a názorově blízkých internetových webech. To byl můj dosavadní příspěvek k osvětě, kterou v poslední době omezuji. Toho prokurátora jsem nemyslel na tebe (causa Kesudis…) Ale jinak to je dobrý nápad! Přijde mi, že většina názorově blízkých blogů (kromě OM) umírá na to, že autoři nemají čas ani sílu, doplňovat svůj web několikrát denně. Což se nelíbí čtenářům a ti houfně odcházejí. Takže co udělat pro to, aby vznikl souhrnný… Číst vice »

Béda
20. 6. 2015 12:50

pupik napsal Toho prokurátora jsem nemyslel na tebe (causa Kesudis…) Ale jinak to je dobrý nápad! Přijde mi, že většina názorově blízkých blogů (kromě OM) umírá na to, že autoři nemají čas ani sílu, doplňovat svůj web několikrát denně. Což se nelíbí čtenářům a ti houfně odcházejí. Takže co udělat pro to, aby vznikl souhrnný web pro podobně smýšlející? Třeba něco jako je http://www.aktualne.cz (ten ovšem je výlučně pro zprávy, nikoliv pro názory a diskuse)? To je spíš společná otázka pro majitele domén, administrátory těch názorově blízkých blogů, webů… Autoři a diskutéři mohou pouze navrhnout řešení – vy jste navrhl… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2015 13:37

Béda napsal To bych se vás mohl taky zeptat já vás, stejně jak jsem se zeptal Lomikela. Jaké je podle VÁS řešení té rovnice? Co, pane Sio? Jak chcete dostat lidi do ulic a docílit, aby viděli dál než do „Růžové zahrady“ a začali se brát za svoji budoucnost dřív než bude pozdě? Ano. Chci je radikalizovat. Chci aby nadávali na každém kroku a v žádném případě nepodléhali klamu, že dělají něco chvályhodného, když s imigrací souhlasí. Chci, aby všichni věděli, že jde o podvod. Že budou mít strach nevadí. Strach má svou funkci, když je opodstatněný. Chci aby lidi… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2015 13:39

pupik napsal Asfalt: Imigrantům nelze pomoci doma proti vůli jejich vlád… To je bohužel pravda. Stejně tak i to, že nestačí tiše blejt do internetu, protože především musíme přinutit své politiky, aby konali podle našich zájmů a ne podle jejich kapsy. Uvažme, jaké prostředky máme k tomu, abychom ovlivnili chování našich politiků. Já to vidím tak, že když pominu 3. defenestraci, tak těch prostředků moc není. Politici nerespektují přirozenou spravedlnost, pohrdají justicí (přesněji: justici si omotali kolem prstu), nějaké petice jsou jim k smíchu. Podle mne jediné, čeho se opravdu bojí je, že v příštím období nebudou zvoleni (nebo, nedejbože,… Číst vice »

Béda
20. 6. 2015 13:46

Sio, a jak je chcete radikalizovat? Já si myslím, že lidi nemusejí být radikální. Stačí aby si rozumem uvědomili ten uměle vytvořený problém, jeho skutečnou příčinu a její dopady na sebe – svoji peněženku a svoji budoucnost, vyšli umírněně ve velkém počtu do ulic – ale to by museli v několika státech EU a donutili tak politiky (své Zaorálky a jiné sebestředné tupé tlachaly) přehodnotit svoji politiku. Bohužel problém je v tom, že dokonce i referendum je pro dnešní „demokraturnickou“ nomenklaturu nezávazné. Takže je nic nedonutí tu politiku změnit. A proti zradikalizovaným masám bez mrknutí oka použijí to co zakázali… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2015 13:51

@Béda: Jen stručně za sebe. * V žádném případě nedám hlas kterékoli straně, která tento způsob imigrace schválí nebo se k tomu postaví jako mrtvý brouk. * Vynasnažím se ovlivnit všemi dostupnými způsoby co nejvíce lidí, aby udělali totéž. Tento názor vyjádřím kdekoli veřejně. * Nedopustím se v tomto kontextu jediné rasistické ani xenofobní poznámky. O tom to není a bylo by to hloupé. Nemám nic konkrétně proti těmto lidem, jejich jednání chápu. Nepřátelé jsou ti, kteří je k tomu podporují a ponoukají. Ti, kteří tu šílenost odůvodňují a nutí nám ji. Jistěže každý, z té miliardy afričanů by si… Číst vice »

Béda
20. 6. 2015 13:51

Dovětek,
takže v obou případech bude výsledek prakticky stejný. V případě umérněných protestů si nomenklatura stejně prosadí co chce bez ohledu na lidi. V případě radikálního vystoupení využijí všechny prostředky propagandy, budou ostrakizovat mluvčí odmítačů sebevražedné politiky jako „extremisty a teroristy“ , v krajním případě prosadí svou zákonnými prostředky které si nechali posvětit zákonem – brutální silou. Snad nechcete říct – vašimi vlastními slovy – čím horší tím lépe“?

Béda
20. 6. 2015 13:54

Sio napsal @Béda: Jen stručně za sebe. * V žádném případě nedám hlas kterékoli straně, která tento způsob imigrace schválí nebo se k tomu postaví jako mrtvý brouk. * Vynasnažím se ovlivnit všemi dostupnými způsoby co nejvíce lidí, aby udělali totéž. Tento názor vyjádřím kdekoli veřejně. * Nedopustím se v tomto kontextu jediné rasistické ani xenofobní poznámky. O tom to není a bylo by to hloupé. Nemám nic konkrétně proti těmto lidem, jejich jednání chápu. Nepřátelé jsou ti, kteří je k tomu podporují a ponoukají. Ti, kteří tu šílenost odůvodňují a nutí nám ji. Jistěže každý, z té miliardy afričanů… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2015 13:56

@Béda: Jistěže nebudu se s nikým honit s klackem v ruce. V jednom se mýlíte. Politici mají taky strach. Vidíte, že se taky tomu brání. A navíc mají bobky z občanů. Není pravda, že velkou manifestaci si dovolí ignorovat. Může jim tu pak být zatraceně horko. EU kráčí spolehlivě cestou bývalého SSSR, tedy ke kolonizaci ze zámoří. Jakmile se to tu rozsype, mnozí politici možná ani nestačí zdrhnout a budou souzeni za porušování zákonů, možná i vlastizradu. Nemůžou úplně ignorovat, co si lidi myslí. A navíc – jsou většinou proti tomu.

Sio
Sio
20. 6. 2015 13:58

Béda napsal
no, otázka je, jestli na tom komu dáte svůj hlas ve finále vůbec záleží. Já se již nějakou dobu snažím vplývat na to aby si lidé ten problém uvědomili v širších souvislostech popsaných výše. Zatím se nezdá, že by to na věci mnoho změnilo.

Tyhle věci neprobíhají okamžitě. Problém prakticky ještě nenastal. U nás ještě neteče nikomu do bot. V Itálii už ano. Bude zajímavé sledovat, co to udělá s lidmi tam.

Béda
20. 6. 2015 14:00

Sio napsal
Tyhle věci neprobíhají okamžitě. Problém prakticky ještě nenastal. U nás ještě neteče nikomu do bot. V Itálii už ano. Bude zajímavé sledovat, co to udělá s lidmi tam.

Takže vašimi slovy mně určenými výše. Kolik času tomu dáváte: kolik let, desetiletí? Nezdá se vám, že nakonec říkáme různými slovy to samé?

Sio
Sio
20. 6. 2015 14:01

@Béda: mimochodem. Myslíte že ve válce záleží na tom, co udělá průměrný vojín xy, který má ovšem na věc stejný názor, jako 90% z miliónové armády, ve které bojuje? Je to přece jen jedinec …

Béda
20. 6. 2015 14:09

Sio,

jinak zde máme stále původní problém. Ten problém je zdroj té migrace. Pouhý zákaz migrace není žádné řešení. Je to jenom pokus o záchranu sebe sama před důsledky politik svých vlastních „elit“. Pokud budou dosavadní politiky podpory státních převratů, vývozu násilí, okupace, válek pokračovat a dojde k zákatu migrace, nic se tím v podstatě neřeší. Iniciátoři zločinné politiky akorát přesměřují problém a budou muset „humanitárně“ potápět plavidla s utečenci, enbo je rovnou „lidskoprávně“ střílet, aby se nemohli dostat ze svých zdecimovaných zemí.

Dana
Dana
20. 6. 2015 14:21

Svadet emigrantskou tragedii na Ameriku je alibismus a nechapani reality. Uz jste se podivali, z kterych zemi prichazi nejvice immigrantu ? Jedna africka zeme bohate zastoupena prebytkem mladych muzu je Eritrea, kde zadne imperialisticke rozvraty neexistuji. Zadna valka. A zamysleli jste se, jak je mozne, ze bezenci maji kolem 10 tisicu dolaru pro paseraky na dopravu do Evropy ? Vetsina emigrantu cestuje za lepsim, nelze se jim divit. Ovsem Evropa neni nafukovaci. Hlavni strediska odplouvacich pristavu jsou v Egypte a Lybii. . V Egypte se vubec nevalci, lidi svrhli Mubaraka, odmitli islamisty- pro ted – a je tam celkem klid.… Číst vice »

Sio
Sio
20. 6. 2015 14:32

Béda napsal
Takže vašimi slovy mně určenými výše. Kolik času tomu dáváte: kolik let, desetiletí? Nezdá se vám, že nakonec říkáme různými slovy to samé?

Možná ano. Proto jsem to trochu vyostřil, ať se to vyjasní.

Béda
20. 6. 2015 14:34

Dana,

paninka si účelově vytrhla dílčí problém – Eritreu ze širšího kontextu. Chcete snad říct, že do Evropy migrují pouze lidé z Eritrei? Já si nepamatuji nějaký vážnější problém s islámskými běženci než šiřitelé „humanity, míru, demokracie a lidských“ práv začali se šířením civilizace, pokroku, západních hodnot pomocí Tomahavků, obrněné techniky letadel začali provádět svou bohulibou činnost v islámském světě, rozvracet na různý způsob stabilní země… Vy jste nějaký masový příliv běženců z těchto zemí do EU zaznamenala než USA a jejich západní vazalové zničily Afghánistán, Irák, Libyi, Sýrii a podnítili barevné převraty vpodle jednotné metodiky v různých zemích?