Informace k plošnému testování dětí ve školách

PŘEDMĚT: Informace k plošnému testování dětí ve školách

 

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli (případně: Vážené vedení školy)

Dovolujeme si Vás oslovit ve věci testování školáků, povinnost, kterou vláda delegovala na samotné školy. Chápeme, že jste se nyní ocitli v nezáviděníhodné situaci a doufáme, že se zachováte podle svých nejlepších úmyslů.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že je zde mnoho úskalí, které byste měli vzít v úvahu při rozhodování, zda ve škole zavézt toto testování, či nikoliv.

V příloze Vám zasíláme průvodní dopis a právní rozbor Mgr. Jany Zwyrtek Hamplové, advokátky, k danému tématu. Doufáme, že Vám pomohou zaujmout zodpovědné stanovisko.

Děkujeme

S pozdravem

Aliance národních sil


Stanův komentář: Nechtěl bych být v pozici ředitele školy, který se ocitá mezi mlýnskými kameny. Vládní byrokraté se totiž opět předvedli v tom nejhorším možném světle a podzákonnými normami mu nařizují věci, které jsou v rozporu s těmito právními normami:

  • Listinou základních práv a svobod (Ústava ČR, čl. 33, čl. 31) – ustanovení o bezplatném a povinném základním a středoškolském vzdělání, ochrana zdraví
  • Úmluvou o právech dítěte (104/91 Sb.) – ustanovení o bezplatném a povinném základním vzdělání
  • Úmluvou na ochranu lidských práv a biomedicíně (96/2001 Sb.) – nutnost svobodného a informovaného souhlasu s jakýmkoli zákrokem v oblasti péče o zdraví
  • Školským zákonem (561/2004 Sb.) – zákaz bezdůvodné diskriminace
  • Pandemickým zákonem (94/2021 Sb.), který neobsahuje právo ani povinnost testovat žáky
  • Přestupkovým zákonem (250/2016 Sb.) – nezletilý žák nemůže spáchat přestupek
  • Zákonem o ochraně veřejného zdraví (258/2000 Sb.) – od kolektivu smí být odděleno jen dítě s příznaky akutního onemocnění
  • Zákonem o veřejných zdravotních službách (372/2001) – testování smí být svěřeno jen odborně způsobilým osobám
  • Občanským zákoníkem (89/2012 Sb.) – nepřípustný zásah do integrity

Ředitelům hrozí žaloby a vleklé soudní spory jak od příznivců, tak od odpůrců vládních opatření, ať už se ve věci testování žáků rozhodnou jakkoliv, proto bych jim doporučoval velmi pečlivě prostudovat a zvážit právní rozbor Mgr. Zwyrtek Hamplové i argumenty JUDr. Vališové z předchozího článku.

4.6 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hudryperman
Hudryperman
10. 4. 2021 9:03

Intuice a zkušenost s organizátory staného práva v posledním roce mi říkají,že testování školáků zdechne na úbytě,že se konečně Češi naserou a ve své většině to nedovolí. Informací k tomu mají dostatek.Nejisté odpovědi toho dermatologa a majitele salónu krásy na tiskovce s připravenými dotazy prestitutů mne o tom přesvědčily.Pokud
se mýlím,zasloužím si pár štiplavých slovíček od Orinoka. Ale nešť….!

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
10. 4. 2021 9:46

Čau, jsem součástí sítě, která se hromadně obrací formou peticí na české úřady. I v tomto ohledu. Včera jsem se v bance, kde mi zase měřili termopistolí teplotu /opět podchlazen/ , zeptal ženské na kase, jestli má děti. Jen jedno, starší už , a nechá to něm. Kluk je na předepsané praxi, bere i nějaké peníze, a do školy už se mu nechce právě kvůli vydělaným penězům. Ona mít děti do základky , tak to nejspíše odmítne. Já osobně bych byl rád , kdyby celá věc proběhla rychle do vytracena a nikdo se tím dále nezabýval. Od spousty řidičů městské… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Hudryperman
13. 4. 2021 20:20

Po dnešním článku na aeronetu ( https://aeronet.cz/news/rodice-ceske-skolacky-nasli-v-cinskem-antigennim-testu-pohybujici-se-morgellony-zacaly-vypadavat-pod-mikroskopem-z-udajne-sterilni-spejle-a-po-zahrati-se-cerna-vlakna-zacala-pohybovat/) se musím kát. Je jasné,že rodiče dětí od 6 do11 let jsou v Čechách beznadějně indokrinovaní medií tak silně,že vystavují své děti nesmyslné a zdá se i zločinné aktivitě svědků covidových ve vládě a jejích orgánech. Dnes už vím,že když si Češi nechají sáhnout na zdraví svých dětí,že je hotovo ! Každým dnem se množí zprávy o skutečně závažných následcích očkování,přičemž už nejméně dvě vakcíny byly i jinak poslušnými vládami zastaveny a existuje vážné podezření,že podobně tomu je i s používanými testy. Kde se bere důvěra k čínským dodavatelům (ne vždy pouhým výrobcům-viz… Číst vice »

orinoko
orinoko
10. 4. 2021 10:20

Holandsko – právě probíhá.

https://www.youtube.com/watch?v=P395otgD1pc

U nás totálně zazděné Irsko. Městská gerila.

https://www.youtube.com/watch?v=-upyPouRrB8

Nový Jork.

https://www.youtube.com/watch?v=aC3jVY6d-Sk

orinoko
orinoko
10. 4. 2021 10:52

Nevídané, neslýchané …
Precovidový záznam z Ruska. Smrtky /ruský orchestr/ , heavy metalový Accept z Německa a monumentální verze Smetanovy Vltavy:

https://www.youtube.com/watch?v=UoFr2XsmIF0