Jak Hillary prodala Rusku americký uran

Ve svém článku, zveřejněném na našem webu včera, to je ve středu, vyjadřuje jeho autor P. C. Roberts údiv nad tím, že neexistující a vymyšlená aféra tzv. Russiagate (údajné ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb), se vyšetřuje, zatímco aféra skutečná a doložitelná, jíž je Clintonové prodej uranu Rusku, se nevyšetřuje. A protože řada čtenářů o něm dříve neslyšela, připojujeme tento osvětlující výtah z komentáře Neda Ruyna z TV stanice Fox News:

Ned Ruyn: Hillary Clintonová a skutečný utajený obchod s Rusy

Možná jste už slyšeli o skandálu, který ve Washingtonu začíná bublat. O obchodech s cizí mocností reprezentovaných mnohamilionovými lobbistickými smlouvami nabízejícími oné mocnosti nejen úplatky, ale i bezprecedentní přístup k vládním americkým agenturám včetně těch, které rozhodují o amerických přírodních zdrojích. A co když vám teď prozradím, že tou cizí mocností je Rusko?

Skandál říkáte? Snad. A skandál spojený s Trumpem? Ani náhodou!

Mluvím o zpravodajském příběhu, který příhodně vzešel z letošního Svátku zesnulých, to je těsně před Halloweenem. Kdybyste se do něj chtěli ponořit hlouběji, obstarejte si knihu „Clinton Cash“ od P. Schweitzera. Zde jsou její základní fakta:

Frank Giustra, sponzor Nadace Clintonových, před deseti lety prodal svoji uranovou společnost jiné firmě Uranium One. Díky této koupi získala Uranium One vlastnictví uranových dolů v západní části USA, včetně sátu Wyoming, které představují 20 % amerických uranových zásob a zhruba 10 % uranu dnes v USA těženého.

V roce 2009 získala ruská jaderná agentura Rosatom ve firmě Uranium One 17procentní kapitálový podíl. A o rok později, v létě 2010, koupila Rusatom už většinový, čili rozhodující balík akcií Uranium One, čímž poskytla ruské vládě vlastnický přístup k jedné pětině uranových zásob USA.

Takto se Rusko ukotvilo na americkém uranovém trhu v kratším čase, než za který náš 16letý mladík získá řidičský průkaz.

Ptáte se, jak je to možné? Odpověď zni: nic neobvyklého. Byli zde prostě lidé, správně motivovaní k tomu, aby takovýto obchod uzavřeli. A mezi nimi osoba nejvýznačnější: Hillary Clintonová, tehdejší ministryně zahraničí, jejíž rodinná nadace už roky shrabuje miliony od dárců, zvláště pak od těch, kteří jsou jakýmkoli způsobem spojeni s uranovým průmyslem. Některé údaje od médií hovoří o tom, že z celého uvedeného obchodu mohly do pokladny Nadace Clintonových sklouznout až čtyři miliony dolarů.

Rada na závěr: Jestliže vám jakýkoli případ nedává smysl, zaměřte pozornost na tok peněz.

Zdroj: Fox News

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments