Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Ondřej Kolář, starosta Prahy 6, pronesl před hlasováním zastupitelstva ohledně Koněva toto: „Pokud se nám podaří přepsat 40 let komunistického výkladu dějin a vrátíme historii opět její faktičnost, pak máme vyhráno a můžeme na sebe být hrdí. Nechceme vykládat historii podle pouček marxismu-leninismu. Obyvatelstvo bylo vystaveno 40 letům komunistické masírky. Nechci, aby byli zastupitelé a zaměstnanci úřadu vystavováni lžím a nátlaku lživých dezinformačních kampaní, jakých jsme v posledních dnech svědky.“ Přidal ještě cosi o prasatech, hnusu z Hradu a teroru Rudé armády. Ukončil větou: „Na tom je založena liberální demokracie.“

No dobře, tak ať přepíší dějiny, ať napraví a opraví fakta a dodají zamlčená fakta. Rád si to přečtu.

Ondřej Kolář chce začít tím, že sochu Koněva odstraní a nahradí ji sousoším, které bude symbolizovat skutečné osvoboditele. Takže v popředí sousoší bude pět či deset postav černochů, pardon, správně má být Afroameričanů, ale v roce 1945 to byli ještě černoši, a samozřejmě budou v nadživotní velikosti. Nikdo přece nemůže popřít, že právě oni osvobozovali Plzeň. Mezi nimi budou zamícháni Vlasovci a také nějací Ukrajinci. No a uprostřed sousoší na vyvýšeném podstavci bude hrdinská postava generála Vlasova, hned vedle něho bude generál Kutlvašr. Klidně by tam mohl být i Churchill a Roosevelt (nebo raději Truman a Eden?) No proč ne? No ne? Žádnou vysvětlovací tabulku by toto sousoší nepotřebovalo. K vytvoření nového monumentu věnovanému osvoboditelům Prahy v roce 1945 se budou moci vyjádřit i obyvatelé Prahy a mohou doručovat k rukám Ondřeje Koláře další návrhy.

Jenomže syn diplomata nedomyslel důsledky. Rusko to zajisté nemůže nechat jen tak bez odpovědi. A jaká bude ruská reakce? Zrcadlová! Po celém Rusku jsou rozesety všelijaké pamětní desky, památníky a sochy našich legionářů. Zatím jsou tyto památníky udržovány v přiměřeném stavu, i když byly návrhy na jejich odstranění, nikde k tomu nedošlo. Samozřejmě, že pro obyvatelé Ruska byli legionáři vetřelci, kteří společně s bělogvardějci tvrdě válčili proti sovětskému státu. Mají na svědomí spousty zavražděných sovětských lidí.

Takže Rusové konečně vyslyší hlas lidu a odstraní jakoukoliv památku na naše legionáře.

Bravo Ondřeji Koláři!

Pokud má někdo rád konspirační teorie, tak logicky může přijít k závěru, že Ondřej Kolář je za to odstranění Koněva zaplacený Putinem, protože Putin bude mít konečně rozvázané ruce k odstranění legionářů. Proč by za takovou službu dobře nezaplatil, no ne?

Je to logické, přece syn diplomata nemůže být idiot, nebo…?

A ještě poznámku k historickým pracím Vladimíra Bystrova. Proč pan Bystrov neuvádí důvody k únosům našich občanů, tedy emigrantů ze SSSR, kteří dostali naše občanství? Sovětské tajné služby samozřejmě dobře věděly, koho mají zatknout a poslat do gulagu, neboť bělogvardějci v občanské válce se dopouštěli pěkných zvěrstev. Ani Sověti nezapomínali, stejně tak Židé si našli Eichmanna až někde v jižní Americe.

Stanův komentář: Můj osobní názor je, že pomník sice bude někam odvezen, ale na jeho místě nebude vztyčen pomník nový, ale vybudován vjezd do podzemních garáží. Považuji to celé za šaškárnu, pokud tato země nemá jiná politická témata k řešení než „Čapák“ a „Koněvův pomník“, můžeme si gratulovat. A co se týče ruské reakce, posledních cca 20 let nás učí, že Rusko reaguje zásadně asymetricky. Takže neočekávám likvidaci pomníků našich legionářů, ale něco, co organizátory a podporovatele této šarády (včetně ministerstva zahraničních věcí, které si místo starosty Koláře prosazujícího usnesení v rozporu se zákonem o válečných hrobech a pietních místech povolává na kobereček ruského velvyslance) pořádně zabolí. A ještě jedna poznámka: To se v ČR nenajde jediné město, jehož zastupitelé ještě neztratili poslední zbytky rozumu a které nabídne, že sochu maršála Koněva umístí na svém katastru? Proč by ta socha měla být někde, kde ji nechtějí a kde jí neustále hrozí vandalské útoky?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
14. 9. 2019 15:20

Na první pohled člověka zarazí, jak málo lidí se ptá, jestli Kolář se svou partou smí o něčem takovém rozhodovat. Takhle to vypadá, že Praha 6 je jejich soukromým majetkem.
Druhá pozoruhodnost je, že tito paralytici rozhodují, kdo je smí osvobodit – tedy komu za to poděkují a komu plivnou do ksichtu.
Třetí a nejnápadnější je hnusná drzost, která je vede k urážení a špinění těch, o kterých jsou přesvědčeni, že se nesmějí bránit. Něco jako kopání do svázaného. Tento povahový rys se bohužel neomezuje jen na Kolářovce. Tak třeba protikřesťanské plácání na tomto webu se někdy Kolářovi spolehlivě vyrovná.

Bety
Bety
14. 9. 2019 17:11

Lidé, hlavně pražáci, by se měli ptát, co pan Kolář udělal dobrého pro obyvatele Prahy 6. Jestli má vyhození kdovíkolika milionů v téhle záležitosti přednost před tím, co by opravdu potřebovali. Protože to, co tento pán a jeho spolek potřebuje, tj. zviditelnění před západními a místními páníčky, jim samým bude naprosto k ničemu. A Rusko? Sami tam mají podobné týpky, viz Bystrov. Myslím, že je to jen utvrdí v přesvědčení, že je nám pojem vděčnost neznámý. A pokud by někdy nastala situace, kdy by nám mohli, ale nemuseli prospět, vzpomenou si na to. Ono to vypadá možná na bouři ve… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
14. 9. 2019 21:43

Bety, hnědý starosta Kolář mezitím dostal policejní ochranu, protože prý je mu na sociálních sítích „vyhrožováno“. Určitě se rovněž nezjistí, kdo mu tak vyhrožoval, jako se nezjistí, kdo sochu postříkal barvou a začal celý ten ostudný kolotoč právě ve dnech, kdy si rozumnější a vzdělanější část veřejnosti připomíná osmdesát let od začátku „druhé německé války“. Kdy vzpomíná na milióny sovětských vojáků, kteří spolu s dalšími armádami protihitlerovské koalice položili životy, abychom se my dnes mohli dívat na „nesnesitelnou lehkost tuposti“, s níž se jejich památka pošlapává. Není výročí jako výročí. To srpnové, které hlupák a nevychovanec Kolář chtěl zneužít proti… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
15. 9. 2019 8:39

Praha nehnědne – Praha je už dávno hnědá.
Američtí poradci už nestačí? Mimochodem americké poradce má i radnice Prahy 6:

https://aeronet.cz/news/video-rozhodnuti-prahy-6-o-odstraneni-pomniku-marsala-koneva-se-opira-o-znalecky-posudek-americke-advokatni-skupiny-ktera-je-ve-washingtonu-registrovana-jako-lobbisticka-skupina/

Bety
Bety
15. 9. 2019 10:40

Botičky dík. Ten odkaz opravdu stojí za přečtení. Tak radnice rozhodla na základě právnického posudku americké lobbysticko- advokátní firmy, posudek byl „nevyžádaný“ a zadarmo, a vůbec v tom nehraje roli fakt, že otecko pana Koláře je členem pražské pobočky této firmy… Za koho tato firma např. lobbuje jinde ve světě je též velmi zajímavé. (Za Turecko aby smělo bombardovat Kurdy bojující proti ISIL, za Saudskou Arábii, aby dostala všechny zbraně co chce…) Jinak bych se ještě vrátila k Maďarsku, které má Kolář a spol. maršálu Koněvovi tak za zlé. Nějak jim vypadlo z paměti, že fašistické Maďarsko bylo ceněným spojencem… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
16. 9. 2019 14:36

Pro Bety:
S Maďarama máte naprostou pravdu, zde jsou i fotky činů těch „bojovníků za svobodu“:

https://aeronet.cz/news/pravda-o-povstani-v-madarsku-v-roce-1956-tak-jak-jste-dosud-neslyseli-marsal-konev-potlacil-sionisticky-statni-prevrat-proti-zidum-veskerou-moc-behem-povstani-prevzali-sioniste-a-do-cela-dosadili/

Bety, včera jsem viděl tento film:

Маршал Конев. Иван в Европе. Документальный фильм
https://www.youtube.com/watch?v=YY17FxI_XP0

možná právě teď by se mělo o tom vědět i u nás. Umí někdo udělat titulky?
K názoru p. Mana, že „Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašismu v naší zemi“ nemám co dodat.