Retro: Má smysl hlídání elektroměru v baráku bez střechy?

6. 8. 2012

Seděli jsme se známými na jedné vesnici a pozorovali, jak jsou místní lidé suroví k vlastním rodákům. Všichni kupují ve zdejším megakvelbu, a právě proto jim zavřeli zdejší pekárnu. Ta pekla chleba a rohlíky. Necpali do chleba posypovou sůl a jiné svinstvo; dělali jej ručně, s láskou a s fortelem, tak byl výsledek o něco dražší. Jenže lidé myslí jako Klaus a další neoliberálové v médiích, takže slušnost zkrachovala. Už i valašská vesnice se v praxi chová jako vládní Pražáci.

Tragický je fakt, že jejich předkové bojovali ve zdejším kraji o život, a tak mysleli na generace dopředu. Pořád měli v hlavě starost o les, pole, pastviny a své malé chaloupky. Věděli, že přežijí jen jako celek, protože každý z nich životně závisel na druhém. Jejich potomci v družstevních bytovkách už mají místo hlavy kapesní kalkulačku a myslí jen na to, jak ušetřit bůra tím, že zruinují souseda.

Výsledek je o to tristnější, že jsem po dlouhé době sledoval i televizi. Kýble blbství vylévané na hlavy populace v hlavních zprávách Novy, Primy a veřejnoprávní TV udělaly z lidí přesně to, co všichni dnes a denně děláme. Svobodní občané se změnili na stádo vystrašených sobců, kterému lidovládci právě rozebírají střechu nad hlavou. Začala plíživá privatizace veřejno-právních institucí typu VZP, zdravotnictví, důchodů a školství. Jinak už opravdu, ale opravdu není co rozkrást, soudruzi. Až zmizí střecha baráku, hlídání elektroměru v bytě bude mít stejný smysl jako současná občanská pasivita.

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
14. 9. 2019 20:34

Takřka všichni živočichové přírody uvnitř svých druhů pudově spolupracují, aby přežili. Některé druhy ryb, ptáků, zvířat a hmyzu dokonce spolupracují vědomě a využívají fenomén vysoce organizovaného života a práce na zachování své existence. Jen někteří primáti a z nich zejména lidé společenských řádů otrokářů, feudálů a kapitalistů už nespolupracují druhově ale pouze jen ti tzv. vyvolení, kteří spolupracují výhradně sociálně, přičemž jsou typičtí vlastnostmi zvanými spekulativnost a chamtivost. Takže, kdo a kde u lidí spolupracuje a jak? Přímo komunisticky spolu kooperují jen sociální elity, protože je spojuje fenomén renty, vlastnictví výrobních prostředků jako zdrojů financí. Kapitalisticky a bezohledně konkurenčně mezi… Číst vice »

PPK
PPK
14. 9. 2019 20:52

oprava: elity vychovaly