Jak vyrobit bulvárni titulek

Toto krátké zamýšlení nad dnešními médií není o podpoře-nepodpoře islámu a přistěhovalectví, ale o nenápadném a nebezpečném mediálním zneužívaní či manipulaci a snaze o senzačnost a výhodný prodej reklamy. Směřujeme na mediální úroveň Ukrajiny.

K věci. Na Aktuálně/DVTV vás uvítá tento titulek:

Cílek: Islám má tendenci expandovat, muslimské děti jsou odmala živeny nenávistí vůči křesťanům

Velké procentu Čechů má tímto jasno hned po přečtení titulku a dvacet čtyři minut poslechu tomu už věnovat nebude. Pozorný a všímavý posluchač si řekne, že k Cílkovi takové krajní názory nesedí. Přidal jsem se k těm, kteří si rozhovor poslechly celý. Rozhovor je to zajímavý, vyvážený a podnětný.

Ale zpět k titulku. Titulek je složen ze dvou různých vět. První část (10:35)je vytržená z této části rozhovoru: „Máme tu historickou zkušenost ve vztahu k islámu. Máme zkoušenost, že kam vstoupil islám, tam většinou zůstal. Historikové uvádějí, vlastně že islám se stáhnul jenom z Krymu, Sicílie a z jižního Španělska a jinak je tomu islámu doopravdy dána ta tendence expandovat. S tím křesťanstvím na sebe naráží vlastně logickým způsobem, protože jak islám, tak křesťanství mají ten misionářský rozměr. Běžte a šiřte víru.“

Druhá část(16:23) je vytržená zde: „Mimochodem, když jste na tom Blízkém východě, tam se opravdu potkáváte s komunitami, konkrétně islámskými, který jsou, ty děti odmala jsou živeny nenávisti vůči křesťanům, prostě.“

Okamžitě je patrná rozdílnost mezi řečeným a titulkem. Zajímavé je, že na tento „morální“ aspekt manipulací naráží v rozhovoru s Cílkem moderátorka Drtinová.

Závěr

Všechny nenávistné muslimské děti si Aktuálně.cz vycucalo z prstu.  Protože pak by muselo platit i to, co jsem zaslechl v Německu: Co Čech, to zloděj v supermarketu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ghis
Ghis
17. 12. 2015 9:41

Zajímavý francouzský dokument na ČT 2 :
18.12.2015, 14:35 – 15:35 (01:00)
Jak si Chruščov podmanil Ameriku
Podzim roku 1959 byl …

Béda
17. 12. 2015 14:36

Jenom drobnost odjinud: http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21196-lomo-sand-jedeme-s-kopce-a-nevime-kam „Když jsem dokončoval první kapitolu, narazil jsem na krátký novinový článek, který opatrně naznačoval, že Římané možná Židy do exilu vůbec nevyhnali. Šel jsem do univerzitní knihovny, která uchovává tisíce a tisíce knih o židovských dějinách, a zkoušel najít alespoň jedinou, která by vědecky pojednávala o exodu Židů z Judeje. Dodnes si vzpomínám na ten den, kdy mně — po marném hledání — starší kolegové ujistili, že žádnou vědeckou knihu o exodu nenajdu, protože nikdo žádnou nenapsal. Cože? Celý život jsem vyhnání Židů bral jako axiom, jako základní vysvětlení, proč jsou Židé po celém světě, a… Číst vice »

Béda
17. 12. 2015 14:38

pokračování…A druhá otázka? Ta byla vlastně velmi snadná. Zatímco vzdělané vrstvy – a jejich příslušníků nebylo zase tolik – se vydaly do světa šířit monoteistický judaismus, nelze najít žádné důkazy o tom, že spolu s nimi vyrazili i ostatní. Většinu tehdejších obyvatel totiž tvořili rolníci, a ti jsou spjatí s půdou, nikam nemigrují. A Římané sice uměli potlačovat povstání, trestat a popravovat, ale nikdy nepřesídlovali celé regiony. Znamená to tedy, že většina původních obyvatel zůstala prostě doma. Je proto hodně vysoká šance, že nějaký dnešní lídr Hamasu v pásmu Gazy bude bližším potomkem dávných Hebrejců než třeba já…Za svůj druhý… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
17. 12. 2015 21:32

V těchto chvílích na 1. kanálu Ruské televizi probíhá debatní diskuse ohledně dnešního vystoupení V.Putina. Nebylo by to nic zvláštního, kdyby se do sebe nepustili Žirinovskij a … zpravodaj aktuálně, čecháček jiří just. Žirík se s tým „naším“ blbečkem nemazlí, just se zmohl jen na „podle CZ-kontrarozvědky máte u nás hodně špiónů“. „No moment, Vy abyste měli kontrarozvědku, musíte míti i rozvědku, že, což znamená, že jste na tom líp než estonci“ :-))) Dobré šou.

Bety
Bety
17. 12. 2015 21:48

Bédo, zajímavý odkaz. Asi si tu knihu přečtu.

Irena
18. 12. 2015 20:38

https://www.youtube.com/watch?v=1Z_V6FfJkq0
Ростислав Ищенко Формула смысла 18.12.2015