Jaký bude další osud Andreje B.?

Po několikaletém snažení to vypadá, že se přece jen podaří „odstavit“ Andreje B.

Nepodařilo se to však politickým stranám, ani neziskovým nebo jiným organizacím, ale především českým médiím. Není v podstatě možné udržet si preference, když mnohá média pravidelně vysílají „minutu nenávisti“. Tím nechci říci, že Andrej B. nedělal žádné chyby. Naopak jich udělal hodně a docela zásadních.

Andrej B. je možná geniální podnikatel, s citem pro pravdu je to horší. S citem pro loajalitu také. Andrej B. má talent pro ekonomiku, ale tak jako mnoho bohatých lidí má poněkud zjednodušené vnímání světa a pocit, že vše zvládne a všemu poručí,  i dnešní epidemii. Je příliš orientován na úspěch, za který ovšem pokládá jenom zisk. Na tom by nebylo asi nic špatného v klidných dobách, ale dnes je třeba pečlivě vážit mezi zdravím a ekonomikou.

I přesto si myslím, že Andrej B byl a je asi jedním z nejlepších českých premiéro. Na rozdíl od mnoha svých předchůdců je obdařen potřebnou dávkou inteligence i pracovitosti. Velmi na něm oceňuji i relativně nízkou servilitu vůči cizím státům. (To vyvažuje bohatě senát.) Je to asi první premiér, který je v Bruselu i jinde vidět.

Podaří-li se odstavit Andreje B., kdo na jeho místo?

Pokud se porozhlédneme po dalších politických vůdcích, asi se nám nálada příliš nezlepší.

  • ODS už předvedla, co znamená její „pravicové vládnutí“, a podíváme-li se na jejího předsedu, doufat asi nemůžeme. (Jedině, že by se do čela, coby kádrová záloha, postavil starosta Řeporyjí.)
  • Pirátského předsedu Bartoše si jen těžko dokážu představit například při jednání s francouzským presidentem, ale ještě méně jako premiéra naší republiky (nicméně vzhledem k tomu, že ve svém životopise uvádí, že „jako diskžokej mixuje psychedelický trance, hraje na akordeon a zpívá v punkové kapele Nohama napřed.“, možná překvapí.)
  • Jan Hamáček mě příjemně překvapil svojí rozhodností a vystupováním v době pandemie.  Sociální demokracie ale doplácí na svou proměnlivost a myslím, že není reálné, aby získala rychle zpět své mírně levicové voliče. Což je škoda, jelikož levicových stran bude v budoucnu třeba víc, než si teď myslíme.
  • Od předsedy strany Starostů jsem kromě nestálého drmolení o „nebezpečí z Východu“ vlastně nikdy nic jiného neslyšel.
  • Okamurova a komunistická strana jsou médií neustále dehonestovány a i když v mnoha případech obě dvě strany argumentují mnohem rozumněji a slušněji než zbytek opozice, média se pravděpodobně postarají o to, aby v příštích volbách příliš neuspěly.
  • Paní předsedkyni a její TOP 09 s dovolením komentovat nebudu.

Pokud odejde Andrej B., nemyslím si, že nás čekají skvělé zítřky, spíše naopak.

Opoziční strany opakují mantru, že za vše může Andrej B. Samozřejmě to není pravda, ale protože „opozičníci“ nejsou schopni předložit důvěryhodný plán, jak vést zemi lépe, jsou nuceni stále dokola fabulovat.

Chtěl bych věřit tomu, že se najde někdo, kdo by z titulu své příští funkce chystal pro Českou republiku jiný scénář než „dolikvidaci“ českého průmyslu či, ve jménu „euroatlantických hodnot“, likvidaci zbytku svobody slova. Nerad bych totiž mimo jiné příští roky horentně sanoval zbrojní průmysl USA nebo Německa a žil v zemi, která bude mít nálepku vazala.

3.6 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
3. 11. 2020 6:24

Tyhle sýčkoviny miluju. Brod je vzdálen 155,5 km , ale autor už má kalhoty včetně slipů stočené na hlavě do tvaru turbanu.
To emerika , to je jiné kafe. CNN česká štěkna nás neustále bombarduje svými plky o boji o Bílou chýši. Boj, válka, apokalypsa informačních kaťuší.
Žádné usilování o post, zápas … nýbrž válka. Slovník třídních náčelníků štábů. Zelených lebkozpytů, Bušistů a Čejenů.
A toho si kupodivu nevšímá nikdo.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
3. 11. 2020 21:02

Ten pojem mediálně válečného BOJE hrubou silou versus diskusního logického hledání, nalezení a prokázání pravdy (tj. názorová soutěž), ten BOJ se mi zdá celkem snadno sociálně vysvětlitelný. Pokud totiž neexistuje věcný protiargument hlavního mediálního informátora proti námitkám a nesouhlasu odpůrce, tak to tiše signalizuje koncepční NESCHOPNOST mainstreamu své informačně řídící tvrzení logicky a morálně obhájit. Proto pak i (opět logicky) následuje už jen dvojí další cesta činů řídícího mainstreamu: Buď mocenské popření námitek oponenta a jeho silová likvidace, anebo „šéfovské“ prohlášení „podřízeného“ oponenta za konspirátora a blázna – a to druhé ještě jenom tehdy, když už není možné odpůrce hrubou… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  PPK
3. 11. 2020 21:18

Dodatek: Aby bylo jasno: Informačním ŠÉFEM tu v ČR nemusí být nutně AB. Ten imho jen tancuje mezi vejci, jak mu okolnosti dovolí. V politice totiž platí, že u každé kolonie je vždy šéfem velvyslanec velmoci, která tu svou kolonii skutečně silově řídí. 

Lena
Lena
Reply to  orinoko
4. 11. 2020 9:39

Nevím, proč máme takový strach z islámu, proč to nemáme na salámu. Prostě se dáme na islám, jako jsme se předtím dali na demokracii, předtím na internacionální socialismus, před tím na nacionální socialismus, předtím na libra-rní demokracii, předtím na absolutismus atd. Náš politický, umělecký a odborný předvoj, půjde vždy v čele, vždy pozorně sleduje hradní korouhvičku po kterém větru se obrací a kam se právě zvrací.

Lena
Lena
3. 11. 2020 9:59

Nebýt Andreje, tak bychom ty horší zítřky nepoznali. Ohledně pokroku v závislosti na ekonomickém růstu bezesporu platí dva kroky vpřed a jeden zpátky. Ohledně následků ekonomického růstu platí, že jeden krok vpřed a dva zpátky. Nejlepší je, jak všichni vyčítají premiérovi, že není prostým komunistou, který rozdává svůj privátní majetek jako nějaký sv. František, ale že je v současném kapitalistickém řádu kapitalistou. Vyčítají mu to hlavně ti kapitalisté, na které se nedostalo. Kapitalisté potřebují socializmus více, nežli komunisté. Pokud bychom byli všichni kapitalisté, přísně dodržující pravidlo egoizmu a privátního vlastnictví, tak by se dávno propadl do propadliště dějin. Kapitalisté potřebují… Číst vice »