Jde to i bez burky?

Ruskou federaci čekají 18. září 2016 volby do Státní dumy. Zůčastní se Jediné Rusko, Spravedlivé Rusko, komunisté i Žirinovského liberálové, jakož i opoziční Jabloko pana Javlinského. Rusko volby přežije. Co Středoevropana zajímá víc, je to, že se v RF poprvé uplatňuje tzv. Wágner-Pohankův fenomén, kdy poslanci odcházející „staré“ dumy dostanou zaplaceno i to, co neodpracují, konkrétně až do listopadu 2016 včetně.

Rusko, zdá se, volby prožívá jen okrajově. Co ovšem zaujalo, je to, jak RF integrovala obyvatele zcela odlišné, muslimské. V klipu z Baškorkostánu , v němž je 70 % obyvatel sunitskými muslimy, nikdo neprožívá „poloodhalené, potažmo prostovlasé „dívky na jakémsi svátku, bajramu. Také v klipu z Tatarstánu  je cítit pohoda, a paní Güzel, což znamená krásná, pouze dbá, aby nepřišla k úrazu, když už je jménem Urazova. A navíc zasloužilá umělkyně rovněž muslimského Tatarstánu. Když to má jít, jde to. Ovšem s burkinami, nechť jdou nově příchozí  i se svými stoupenci nejlépe do Burkiny Fasso. Dříve, než se naučí, jako Tataři, žít s jinými národy.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
29. 8. 2016 20:17

Vážený barone, Váš postřeh upozorňuje na důležitou zkušenost z bývalého SSSR i dnešního Ruska.
Není muslim jako muslim -parafráze na Gottwaldovo rčení o Němcích,kteří se stali Enderáky. Váš
bonmot s Burkinou Fasso zažije na webu nepochybně období rozkvětu.Pokud jste jeho jediným autorem ,zasloužíte si za něj medaili okurkové sezóny. Ale vážně. Řekněte ,prosímvás,jak to ten
ďábel z Kremlu dělá,že místo muslimského terorismu může pohybem malíčka poslat na nepřátele Ruska Kadyrovovy bojovníky,co zahnaly Gruzínce i s Amíky jak husité křižáky svým chorálem ?

Sio
Sio
29. 8. 2016 20:56

Písnička se mi líbila, krásně melodická. Jen mě mrzí, že nevím, o čem byla. Snad nebudeme svědky toho, že si chlapec bude pochvalovat „akú si tá jeho priatelka kúpila fasa burkinu“

Alena
Alena
30. 8. 2016 0:21

je vidět, že Rusové si svou kulturu nenechají vzít a hlasatelé multikulti se svými žvásty o xenofobii a pod. u nich nemají šanci

mm
mm
30. 8. 2016 18:58

přirozeně jsem chtěl odlehčit situaci. V klipu mladý muž sní o tom, že se setká se zpěvákem a zapěje s ním , no a pak cestuje na jakýsi svátek, bajram (ale nevypadá nábožensky), zpěváka potkává. Je to o snech, které se plní. Nemyslím si, že by RF neměla s islámem problémy. Má. Ale nikoli s „vnitřním islámem“. Provozovaným občany RF. Za vším hledej outside agitators, jak říkal Hoover, John Edgar. Dnes píše Libya Herald https://www.libyaherald.com/2016/08/30/6908-migrants-in-54-boats-rescued-monday-in-35-rescue-operations-off-libyan-coast/ o nešťastnících, zachráněných míli za teritoriálními vodami. Baví mne ty snímky pogumovaných člunů, kterých jen v to pondělí bylo 44 z 54 zachráněných „vessels“. Kterej… Číst vice »

fajt
fajt
31. 8. 2016 7:21

http://zpravy.idnes.cz/senatori-jedou-za-pul-milionu-do-omanu-a-kataru-fl5-/domaci.aspx?c=A130405_142829_domaci_kop – z drtivé většiny na tyhle sračkomety prdím, ale proč se potencionální prezidentík dojče kolonie cpe někam, kde se bude ještě více klanět a bude za ještě většího pitomce, mi je opravdu záhadou … asi síla mergli dostává u těchto servisních hovad nový drajw ( a nelze už ani mluvit o totálním zatmění mozku, páč ten je plně nahrazen porno ojro obrázkem ). ..

Viky
Viky
31. 8. 2016 7:23

Je to mm příjemně odlehčené. Šššécko je to složitější, ale část vypadá právě takto. Obecně se dá říci, že islám v Povolží je dosud velmi civilní, a dlouhodobě nemá obyvatelstvo problém se soužitím. A to hodně dávno. Dávno je 18.-19. století. Trochu jiná situace je na Severním Kavkazu a speciálně v Dagestánu. Do těchle věcí a souvislostí se raději nepouštět, tohle konkrétně není nijak zvlášť jednoduché, ani průzračné. Cosi jako hidžáb, nebo zmiňované burkiny – no, ono to existuje i v RF. Existují pžímo krejčovské salóny zabývající se „muslimskou módou“. A je-li něco v módě… Já bych to uzavřel takovou… Číst vice »

peter.
31. 8. 2016 7:58

Viky napsal Obecně se dá říci, že islám v Povolží je dosud velmi civilní, a dlouhodobě nemá obyvatelstvo problém se soužitím. V Rusku sa v priebehu jeho historického vývoja vygeneroval medzi kresťanmi a moslimami akýsi modus vivendi,ktorý vyhovuje všetkým.Tým nechcem naznačiť,že tam nedochádza k nacionalistickým a náboženským excesom,no darí sa ich udržiavať na žiadúcej úrovni. Chápem Putinovu snahu o likvidáciu IS priamo tam kde sa zrodil,lebo momentálne predstavuje radikálny islam najväčšie nebezpečenstvo a hrozbu pre narušenie tohoto krehkého rovnovážneho stavu.Tatarstan a Čečensko sú dve republiky,ktoré odmietli podpísať zväzovú zmluvu s RF.Pri tom práve Tatarstan s hlavným mestom Kazaň patrí medzi… Číst vice »

Gatta
Gatta
31. 8. 2016 8:23
peter.
31. 8. 2016 8:47

mm napsal
o nešťastnících, zachráněných míli za teritoriálními vodami. Baví mne ty snímky pogumovaných

Taliani „zachránili“10 000 „plavcov“ z Eritrey a Somálska za posledných 48 hodín.Vylovili ich v pobrežných vodách Líbye.
Tak ma napadlo,či by nebolo účelnejšie zriadiť letecký most medzi Líbyou a Európou.

fajt
fajt
31. 8. 2016 8:57

Gatta napsal
Že by podpora cestovního ruchu ?

ale před odjezdem do turecké země by chtivý turista měl konvertovat na islám, jinak se sám stane masovou zábavou pro prostý turecký lid. ..)

Gatta
Gatta
14. 9. 2016 14:06

Možná méně pobuřující řešení muslimských dámských plavek pro francouzské pláže:
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=burkiny.jpg