Ruský nepřítel

Korporátní média nám ustavičně hrozí ruskou expanzí, ruským strašákem, který nemá jiných starostí než nejpozději dnes zaútočit na mírumilovný spolek NATO, zabrat Pobaltí, andělské Polsko, fašistickou Ukrajinu a obnovit sovětskou říši.

Nezohledňují přitom vůbec fakt, že Rusko je ze Západu obklíčeno členskými státy útočného spolku NATO (i v místech, kde podle závazku vysokých západních politiků NATO nemělo nikdy expandovat), že Rusko je vojensky početně mnohem slabší než válečný spolek NATO, že Rusko je ekonomicky řádově mnohem slabší než západní koalice, neprovozuje virtuální ekonomiku jako Západ, nemá monopol na tisk světové měny a tudíž nemůže vynakládat na zbrojení tolik peněz jako Západ a vést četné války zaplacené na dluh anebo koupené za potištěný inflační „hajzlpapír“ vnucený zbytku světa velkým klackem.

Základními východisky rusofobů jsou:

  1. Domnělá ruská rozpínavost, přičemž vůbec neberou v potaz fakt, že tím, kdo se celosvětově rozpíná, jsou především „mírumilovné“ po zuby vyzbrojené fašistické USA a Rusko spíš funguje jako hasič amerických konspirací ve svém blízkém okolí.
  2. Domnělá ruská útočnost, přičemž nezohledňují vůbec fakt, že všechny cíleně zinscenované převraty a války současné doby byly zahájeny, iniciovány anebo přinejmenším s účastí USA a Rusko do některých z těchto vykalkulovaných konspirací vstupovalo vždycky až jako druhé anebo reagovalo na situaci vzniklou v důsledku zahraniční politiky USA a Západu.
  3. Hluboce negativní zkušenost se sovětskou okupací. Rusofobové přitom neberou v úvahu fakt, že SSSR je dnes již hlubokou minulostí, že Rusko je klasický kapitalistický stát se vším všudy co k tomu patří, včetně konkurenčního boje o trhy a sféry vlivu, že prošlo historickou změnou, kupř. komunistická strana v jeho parlamentním systému hraje druhořadou roli stejně jako v ČR a pod.

Tento přístup je zvláštní v tom, že Rusko v hlavách rusofobů stále zůstává oním historickým Sovětským svazem, ale Německo Třetí říší nikoliv. Rusko zůstalo úhlavním nepřítelem slovanského národa bez toho, že ho zachránilo před Napoleonem i před programovým fyzickým vyhlazením „Herrenvolkem“, ale Západ, odkud historicky přicházelo na slovany mnohem víc nepřátelství než z východu (kupř. Napoleon a obě světové války, Protektorát Čechy a Morava, se najednou zázračně proměnil ve velkého přítele malého slovanského národa. Rusko zůstává v hlavách rusofobů největším nepřítelem i v době, kdy z jeho strany prokazatelně nebyl vůči NATO a ČR podniknut žádný nepřátelský akt, i v době, kdy USA vyprovokovaly a režírují globální protiruské tažení, politický komplot na Ukrajině, sérii násilných převratů a válek o zdroje a sféry vlivu v okolí Evropy a jejich německá loutka otevřela dveře dokořán muslimské invazi.

Rusofobové si nikdy nepoloží tyto otázky:

  • Co by Rusko z nepřátelství a konspirací vůči svým sousedům a obchodním partnerům  po zkušenosti ze dvou světových válek mělo? Že by nepřátelskými akcemi masochisticky usilovalo o protiruské sankce a další protiruskou válku? Tentokrát s NATO?
  • Komu vlastně stav války v sousedství Ruska a umělé hrocení protiruské hysterie vyhovuje?
  • Kdo má anebo může mít užitek z válek v sousedství Ruska, z chaosu v Evropě, z protiruských sankcí, kdo to všechno režíruje?
  • Kdo tahá bílým pěšcem na geopolitické šachovnici v unipolárním světě v současné době? Kdo všem, kdo se odmítnou bezpodmínečně podřídit, vyhrožuje „kroucením“ rukou?
  • Kdo se snaží politicky režírovat dění v Rusku, kdo měl prsty v přípravách politického převratu u svého klíčového geopolitického konkurenta, podporoval politické oponenty a násilné odbojníky uvnitř jeho státnosti?
  • Podporuje snad Rusko nějakou revoluci v USA, nějaký odboj proti americké vládě, obkličuje Rusko vojensky USA a inscenuje protiamerické převraty a války v sousedství USA, dosazuje protiamerické režimy v jejich okolí?

Jak je vůbec možné, že takové nelogičnosti jako je rusofobie přetrvávají v hlavách českých lidí? Není to jen a pouze důsledek cíleně a uměle propagandisticky budované a udržované virtuální reality? Proč se Německo v hlavách lidí změnilo z existenční hrozby v blízkého spojence a přítele (i když Mutti Merkel  jako velká přítelkyně zrovinka nevypadá) a Rusko s Putinem po  nenásilném rozpadu sovětské říše ne? A proč Spojené státy zůstávají hlavním přítelem, i když zcela otevřeně navázaly na politiku Třetí říše, provozují po celém Západě mimo své území četné protistátní „humanitární neziskové“ agentury, udržují v cizích zemích vojenské posádky a tajné mučírny, konspirují, odposlouchávají dokonce spojenecké politiky, vyhrožují, iniciují násilné převraty a války – mezinárodní zločiny pod vylhanou záminkou?

Jak je možné, že virtuální blbost vítězí nad realitou a fakty?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
karpi
karpi
29. 8. 2016 22:35

„Domnělá ruská rozpínavost, Domnělá ruská útočnost,..“ Já si myslím, že oni se nic takového ve skutečnosti nedomnívají. Že jde o jinou věc, lehce filozofickou. Pokusím se ji vyložit: Jde o určitý způsob zacházení s jazykem. Jde o vysledovaný způsob, jakým reaguje mentalita posluchače na klíčové pojmy a formulace. A na základě těchto poznatků pak přizpůsobím svoji řeč tomu, kam chci posluchače emocionálně dostat. Řeknu „Rusko je rozpínavé“, protože vím, co to „být rozpínavé“ vyvolá ve vaší mysli. A to bez nějakého obtížného respektu mé řeči k realitě. A bez jakéhokoli ohledu na to, že tady vůbec nějaká realita je. Mluvím… Číst vice »

leho
leho
29. 8. 2016 23:30

Béda v článku: Rusofobové přitom neberou v úvahu fakt, že SSSR je dnes již hlubokou minulostí…Rusko zůstalo úhlavním nepřítelem slovanského národa bez toho, že ho zachránilo před Napoleonem i před programovým fyzickým vyhlazením „Herrenvolkem“ … Tak moment, bylo to Rusko nebo Sovětský svaz kdo obsadil, pardon, „osvobodil“, východní Evropu po 2. světové válce? Že to osvobození znamenalo několik generací úpadku v podobě celkového zničení společnosti a téměř totální likvidace zbývajících elit národa včetně zasvinění zadrátované republiky průmyslovým sajrajtem, o tom jsem se už zmiňoval nejednou. Jo, ještě bezplatné vyrabování jáchymovského uranu a jeho přeměna na atomové bomby, to by se… Číst vice »

Aleš
Aleš
30. 8. 2016 4:34

Bédo: Vítej na euroatlantidě, zemi neomezených možností, však plné omezenců. Pokud nezačnou mít neokoni ty správné TRUMPoty, bude to na naši emigraci do RF a u nás mladších o narukování do armády RF… Až do úplného NATO rozpuštění… Tereza Spencerová předpověděla vítězství Hitlary. Ale za půl roku může být všechno jinak. I nezávislý kandidát nemusí brát hlasy jen tomu miliardářovi, ale může a především musí je sebrat i neokonům… Pak již nebude virtuálních „nepřátel“…

Béda
30. 8. 2016 4:54

leho napsal Béda v článku: Rusofobové přitom neberou v úvahu fakt, že SSSR je dnes již hlubokou minulostí…Rusko zůstalo úhlavním nepřítelem slovanského národa bez toho, že ho zachránilo před Napoleonem i před programovým fyzickým vyhlazením „Herrenvolkem“ … Tak moment, bylo to Rusko nebo Sovětský svaz kdo obsadil, pardon, „osvobodil“, východní Evropu po 2. světové válce? Že to osvobození znamenalo několik generací úpadku v podobě celkového zničení společnosti a téměř totální likvidace zbývajících elit národa včetně zasvinění zadrátované republiky průmyslovým sajrajtem, o tom jsem se už zmiňoval nejednou. Jo, ještě bezplatné vyrabování jáchymovského uranu a jeho přeměna na atomové bomby, to… Číst vice »

Béda
30. 8. 2016 4:54

zaplatí USA za všechny své okupace a mezinárodní zločiny?

Martin (už bez taky m)
30. 8. 2016 6:35

karpi napsal „Domnělá ruská rozpínavost, Domnělá ruská útočnost,..“ Já si myslím, že oni se nic takového ve skutečnosti nedomnívají. Že jde o jinou věc, lehce filozofickou. Pokusím se ji vyložit: Jde o určitý způsob zacházení s jazykem. Jde o vysledovaný způsob, jakým reaguje mentalita posluchače na klíčové pojmy a formulace. A na základě těchto poznatků pak přizpůsobím svoji řeč tomu, kam chci posluchače emocionálně dostat. Řeknu „Rusko je rozpínavé“, protože vím, co to „být rozpínavé“ vyvolá ve vaší mysli. A to bez nějakého obtížného respektu mé řeči k realitě. A bez jakéhokoli ohledu na to, že tady vůbec nějaká realita… Číst vice »

Tribun
Admin
30. 8. 2016 6:42

K tomu bodu 3: nejzajímavější na tom je srovnání se vztahem k Němcům, podle reakcí rusofobů na sovětskou okupaci to vypadá, že Protektorát byla selanka. To snad i ti Vietnamci mají lepší vztah k Američanům, než my máme k Rusům.

Gatta
Gatta
30. 8. 2016 9:20

Re karpi – moc dobré. K článku: Nemá vůbec smysl argumenovat co bylo, co kdo komu udělal a neudělal a zda a co reálně od Ruska hrozí. Je to totiž úplně jedno. Každá společnost má nějaké problémy a naše západní společnost má velké problémy. Každé problémy mají svoje příčiny a prakticky vždy i osoby které tyto problémy způsobily. A také ty problémy mají i svoje řešení – a to se vzahuje k těm příčinám a zodpovědnosti příslušných viníků, byť třeba způsobené jen jejich neznalostí či omylem. Je tedy vždy třeba najít tu příčinu, najít viníky a nabídnout společnosti vidinu na… Číst vice »

RSokol
RSokol
30. 8. 2016 9:24

karpi to vystihl velmi dobře, ale opomněl užitečné idioty, kteří tomu skutečně věří. Tady máte luxusní ukázku dnešní stále častější „vzdělané idiocie“ v podání historika Krystlíka. Kesudis mu vcelku nestíhá, což ale není tak úplně na škodu, protože se alespoň Krystlík může rozjet. Drsná přehlídka přesně těch nepochopitelných nesmyslů, které ovšem podle mne vykládá někdo, kdo jim do morku kostí věří. Já nejsem vzdělaný idiot, pouze idiot, takže mi leho jistě rád přepapouškuje něčí moudra jako odpověď na následující: Kolikrát v historii se Rusové sebrali a řekli si: Jdeme zabrat Evropu? Kolikrát k nám jejich vojáci dorazili, protože se sami… Číst vice »

Gatta
Gatta
30. 8. 2016 10:02

Re RSokol: „vzdělaná idiocie“ – výstižné :-) Ještě jeden fenomén zde funguje, vedle vrozené lidské pohodlnosti – tedy i „nemyslet“. Vidím to dnes na mladé generaci. Vše je na internetu, vše je napsáno v knihách – a tak, jak byli zvyklí ve škole za dobu svého obvykle dlouhého studia – jde jen o to najít správný zdroj informací – posoudit jeho věrohodnost – předložené nastudovat – a pak zaujmout správný postoj a pak už jen to načtené dost razantně a sebevědomě OPAKOVAT a prosazovat jako svůj názor. Žádné vlastní životní poznání, žádný pokus o vlastní myšlenky. Vlastní přemýšlení totiž často… Číst vice »

RSokol
RSokol
30. 8. 2016 11:26

Gatta napsal Re RSokol:„vzdělaná idiocie“ – výstižné Ještě jeden fenomén zde funguje, vedle vrozené lidské pohodlnosti – tedy i„nemyslet“. Vidím to dnes na mladé generaci.Vše je na internetu, vše je napsáno v knihách – a tak, jak byli zvyklí ve škole za dobu svého obvykle dlouhého studia – jde jen o to najít správný zdroj informací – posoudit jeho věrohodnost – předložené nastudovat –a pak zaujmout správný postoj a pak už jen to načtené dost razantně a sebevědomě OPAKOVATa prosazovat jako svůj názor. Žádné vlastní životní poznání, žádný pokus o vlastní myšlenky. Vlastní přemýšlení totiž často přináší víc otázek, než… Číst vice »

Gatta
Gatta
30. 8. 2016 11:46

Re RSokol:
Jak se říká: „Kdo nic nedělá – nic nepokazí“
A k tomu bylo i pokračování: “ … a kdo nic nepokazí – ten je pochválen, a kdo je pochválen – bývá povýšen … a kdo je povýšen – ten nic nedělá …“

Každý dělá chyby. Riskér z riskování, opatrný člověk z opatrnosti, hloupý ze své hlouposti, chytrý protože přeceňuje svoji chytrost, pomalý z pomalosti … …
No a alibista je dělá z toho alibismu – ten má ale vždy krytá záda a pro své chyby vždy dobré alibi. :-)

Svoboda
Svoboda
30. 8. 2016 11:53

Překvapuje mě nízká úroveň textu. Věta, kterou měl článek začínat se stala větou poslední. To zajímavé, co mohlo, mělo, být rozvito, zůstalo jen v jakémsi náznaku, udušeno záplavou obecně známých faktů…

Trošku to nedávno nakousl Tribun, úvahou o síle konzumu, což s blbostí i propagandou bezesporu souvisí, doufal jsem tedy, že Béďův příspěvek půjde dál. Ale zase nic.

Už tedy víme, že vlastně nevíme, proč jsou lidé takoví a co s tím, ale za to to víme naprosto přesně…

Svoboda
Svoboda
30. 8. 2016 12:10

RSokol napsal karpi to vystihl velmi dobře, ale opomněl užitečné idioty, kteří tomu skutečně věří. Tady máte luxusní ukázku dnešní stále častější „vzdělané idiocie“ v podání historika Krystlíka. Kesudis mu vcelku nestíhá, což ale není tak úplně na škodu, protože se alespoň Krystlík může rozjet. Drsná přehlídka přesně těch nepochopitelných nesmyslů, které ovšem podle mne vykládá někdo, kdo jim do morku kostí věří. Já nejsem vzdělaný idiot, pouze idiot, takže mi leho jistě rád přepapouškuje něčí moudra jako odpověď na následující: Kolikrát v historii se Rusové sebrali a řekli si: Jdeme zabrat Evropu? Kolikrát k nám jejich vojáci dorazili, protože… Číst vice »

Bety
Bety
30. 8. 2016 12:37

Co když se k tomu všemu, co tu bylo řečeno, přidá ještě Pjakinovo bezstrukturní řízení? Takové ty řeči: Přece od nás nikdo nemůže chtít, abychom těm Rusům byli vděčni napořád, – no tak nás osvobodili, ale stejně jim nic jiného nezbývalo, když chtěli Hitlera definitivně porazit, klasické – kdybychom náš uran prodávali na západ, dostali bychom za něj mnohem víc, ti věčně ožralí mužici nám stejně nemohou nic nabídnout… Jo, to západ, tam se všechno leskne, tam je všechno kvalitní (nic o kurvítkách, samozřejmě), podívejte na SRN, jaký kurs má marka,(nic o tom, kdo má tvorbu výše měn pod palcem),… Číst vice »

fajt
30. 8. 2016 13:35

http://ceskoaktualne.cz/2016/08/zpravy-z-domova/muz-uhodil-miminko-pozorne-sledujte-reakci-cechu-ktera-sokovala-cely-svet/ – to mluví za vše, po dvaceti pěti letech kapitalistického sadismu největším nepřítelem nakonec nebude agresívní islám. ..)

fajt
30. 8. 2016 13:43

comment image?oh=17fd6a3f88ee7cfe06a4a224fcc24109&oe=58443E1D – a pak že to poláci vidí marně. ..)

Béda
30. 8. 2016 13:56

Bety, mně by kupř. zajímalo, jak je možné že lidi v Československu – takto prý koloniii sovětského impéria, které nás surově prý vykrádalo (kupř. uváděný uran) měli vyšší životní úroveň a vyšší mzdy než v SSSR. Jak je možné, že jsme byli soběstační téměř ve všem. Jak je to možné, že nyní v době kdy se prý máme nejlépe (podle některých katastrofistů je prý bankovní zima se všemi z toho plynoucími důsledky již na dohled a humanitární válka a chaos obcházejí německé impérium Evropu) jak jsme se kdy měli nejsme soběstačni téměř v ničem a český dělník v německé montovně… Číst vice »

Béda
30. 8. 2016 14:01

Taky mě zaujal fakt, že v kolonii máme světové ceny zboží (mnohdy vyšší než mají třeba ve stejných řetězcích v Německu, kde mají mnohem vyšší mzdy za kvalitnější zboží), měna stále oslabuje a přitom je setrvalý „konkurenční“ tlak na pokles mzdy. Kam to v dlouhodobé perspektivě vede?

Bety
Bety
30. 8. 2016 14:33

Bédo, to jsou ty paradoxy, víte?

PPK
PPK
30. 8. 2016 14:48

fajt napsal http://ceskoaktualne.cz/2016/08/zpravy-z-domova/muz-uhodil-miminko-pozorne-sledujte-reakci-cechu-ktera-sokovala-cely-svet/ – to mluví za vše, po dvaceti pěti letech kapitalistického sadismu největším nepřítelem nakonec nebude agresívní islám. ..) Inu vážení, to záměrně zinscenované video nemusí jen obecným průzkumem chování lidí. Právě proto totiž, že bylo natáčeno s cílem jej následně šířit na internetu, tak ono může mít účel ještě docela jiný, než se zdá. Např. tzv. spin-doctoring a psychopolitický marketing. Může se pak totiž (to video) například i stát báječným psycho-nástrojem k vyvolávání a k psychologické „výuce“ ještě pasivnějšího a už čistě sobeckého nezájmu lidí vůči jakémukoliv násilí, které se přímo neděje těm, kteří jej uvidí. Jinými… Číst vice »

PPK
PPK
30. 8. 2016 14:49

prava – nemusí být …

Bety
Bety
30. 8. 2016 15:17

PPK – může to tak být. Také může tohle, případně pár dalších podobných inscenací spustit sluníčkářský proces: Hrůza!!! Tohle vyřeší jen norský model, Barnevernet sem!!!!

fajt
30. 8. 2016 15:19

Béda napsal

Taky mě zaujal fakt, že v kolonii máme světové ceny zboží (mnohdy vyšší než mají třeba ve stejných řetězcích v Německu, kde mají mnohem vyšší mzdy za kvalitnější zboží), měna stále oslabuje a přitom je setrvalý „konkurenční“ tlak na pokles mzdy. Kam to v dlouhodobé perspektivě vede?

no , že si českýho študovanýho otroka bude moci dovolit i negramotný džihádista na dojče podpoře – husité musí v tuto chvíli rotovat v hrobě a prvotní gottwaldovic komunisté jakbysmet. ..)

fajt
30. 8. 2016 15:33

PPK napsal Inu vážení, to záměrně zinscenované video nemusí jen obecným průzkumem chování lidí. Právě proto totiž, že bylo natáčeno s cílem jej následně šířit na internetu, tak ono může mít účel ještě docela jiný, než se zdá. Např. tzv. spin-doctoring a psychopolitický marketing. Může se pak totiž (to video) například i stát báječným psycho-nástrojem k vyvolávání a k psychologické „výuce“ ještě pasivnějšího a už čistě sobeckého nezájmu lidí vůči jakémukoliv násilí, které se přímo neděje těm, kteří jej uvidí. Jinými slovy, taková dobrá psycho-pedagogická přípravka k výchově nových davových stádních sobeckých ovcí, řídících se čistě individualistickou zásadou, tak typickou… Číst vice »

peter.
30. 8. 2016 16:12

Bety napsal
Také může tohle, případně pár dalších podobných inscenací spustit sluníčkářský proces: Hrůza!!! Tohle vyřeší jen norský model, Barnevernet sem!!!!

+++++

PPK
PPK
30. 8. 2016 16:36

fajt napsal tak trochu jsem ( za ta léta ) poputoval po Evropě a musím, chcá nechcá připustit, že švejk to asociálno má ( oproti jiným národům ordnung rasy ) nastavené hodně hluboko … snad jedině štětináčův bandero azov avatar je na tom o kropelke hůře. ..) Mám-li hovořit jen za sebe, tak osobně se spíše přikláním k názoru, že spin-doctoring a psychopolitický marketing nejsou jednoduchého původu švejko-tuzemského. To je vysoká škola strategie a davové manipulace vyškolených PR specialistů. Štětináči a kraďouskové žádní velcí stratégové sice nejsou, ale nasliněný sociopatický prst ve větru vyhodnocovat – to ano – to uměli… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
30. 8. 2016 20:21

Aleppo, útok Syrské armády
https://www.youtube.com/watch?v=HH1SOtg3Wps

Martin (už bez taky m)
30. 8. 2016 20:27

Saudi dostávají na prdel od Jemenců
https://www.youtube.com/watch?v=-deGZ3BrWqY#t=7.59102

Martin (už bez taky m)
30. 8. 2016 20:35

Něco k borcům SA a silám syrské sebeobrany
https://www.youtube.com/watch?v=eyLIvdoRw1Y

Béda
31. 8. 2016 6:36

https://www.youtube.com/watch?v=LvbwCyd_MsE Něco o Rusku (L.Procházková, J. Petránek, J. Bašta…)

RSokol
RSokol
1. 9. 2016 8:38

Další příklad vzdělané idiocie můžete nalézt například zde. Tentokrát se aktéři dokonce vzdělaností přímo zabývají, ale výsledek je opět jen gejzír idiocie. Mohl bych napsat pomalu větu od věty rozbor přímo neskutečnosti myšlení, které se tam předvádí, ale nemá to cenu. Takže snad jen jeden moment, kterého si ihned všiml i můj bratr, který jako absolvent jednoho roku střední školy je vzdělané idiocie více prost než já coby maturant. Pan profesor totiž zjevně závidí a nepřeje druhým úspěch, když se musí svézt po odměnách pro fotbalisty, a když notabene ani nechápe, že stát je těžko tím, kdo určuje, za kolik… Číst vice »

Gatta
Gatta
1. 9. 2016 9:17

Re RSokol – už to tu bylo, ale dá se to číst znovu – včetně rozkliku všech „tady“ a případně i četby „pdf“ práce za niž je pak oprávnění si psát před jménem VŠ titul „Bc.“
http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=391928

Martin (už bez taky m)
1. 9. 2016 12:41

povznášející „elektronika“…
https://www.youtube.com/watch?v=ARvzFAR-Qug
a výstižné rusky psané komentáře…
svědčící, vypovídající o něčem…

leho
leho
1. 9. 2016 17:31

Rusko je jednoznačně agresor jaký nemá v dnešním světě obdoby. Anexe Krymu, invaze na Ukrajinu, sestřelení MH17, invaze do Gruzie ve 2008 a samozřejmě pamětníci si velmi dobře vybaví 21. 8. 1968, což bylo sice v dobách SSSR, ale dnešní Rusko má právní kontinuitu Sovětského svazu, nebo ne?

Dále bych zdejším hledačům pravdy doporučil pořad Českého rozhlasu Zaostřeno a to konkrétně ze včerejška odpoledne co zažil ukrajinský aktivista Hennadij Afanasjev. Přeji příjemný poslech…

Béda
1. 9. 2016 23:23

„Rusko je jednoznačně agresor jaký nemá v dnešním světě obdoby.“ Sestřelení MH 17 je stejný podfuk jako 11/9/2001, které odstarovalo celou dnešní mezinárodní mizérii americkou expanzí na východ a seriálem válek směrujícím ke světovému konfliktu o zajištění dominance USA. Rusko pragmaticky reaguje na americké konspirace – v Gruzii (v čase LOH v Pekingu kdy na popud americké MZV C.Rice vydal kravatožrout z Tbilisi púovel zahájit noční bombardování jihoosetského hlavního města Tschinvali (včetně ruských „modrých přileb“), to samé v Kyjevu v čase ZOH v Soči, podobně v Sýrii kam nechaly USA napochodovat své páté islamistické radikální kolony. Hlavní nebezpečí dnes pro… Číst vice »

Béda
1. 9. 2016 23:31

Kontrolní otázka: Jestliže je pro ČR kvůli historickým reminiscencím nepřítelem dnešní Rusko, proč není z toho samého důvodu nepřítelem Německo (3.říše), Polsko (Těšínsko), Francie (Napoleon), Rakousko (viz Windischgratz v Praze) a Švédsko, se kterými mely české země taky v historii negativní zkušenost? Bez ohledu na to, že je ČR v NATO, které je určené pouze k útoku na jiné země a k vyrábění vnějších nepřátel. Nechrání ani vnitřní hranice EU a druhák není vůbec určené k hašení konfliktů svých členských zemí (viz konflikt Turecko – Řecko o Kypr).

leho
leho
2. 9. 2016 0:56

Béda: Jestliže je pro ČR kvůli historickým reminiscencím nepřítelem dnešní Rusko, proč není z toho samého důvodu nepřítelem Německo (3.říše) Není, jelikož bylo denacifikováno. Rusko ale na druhou stranu dekomunizováno vůbec nebylo; Stalin je pořád hrdinou i když byl hlavně v počtu mrtvol daleko úspěšnější než Hitler. Jo, ještě jsem ve výčtu Ruských agresí nejmenoval zabrání pobaltských republik v 1940 a ten samý rok invazi do Finska. Rozdělení Polska koordinované s německými nácky, to už jsem zmiňoval, není liž pravda? A co ukradení Zakarpatské Ukrajiny? To bylo Československé území a za to Rusko Československu taky nijak nezaplatilo. Jistě to Béda… Číst vice »

Béda
2. 9. 2016 1:26

leho napsal Béda: Jestliže je pro ČR kvůli historickým reminiscencím nepřítelem dnešní Rusko, proč není z toho samého důvodu nepřítelem Německo (3.říše) Není, jelikož bylo denacifikováno. Rusko ale na druhou stranu dekomunizováno vůbec nebylo; Stalin je pořád hrdinou i když byl hlavně v počtu mrtvol daleko úspěšnější než Hitler. Jo, ještě jsem ve výčtu Ruských agresí nejmenoval zabrání pobaltských republik v 1940 a ten samý rok invazi do Finska. Rozdělení Polska koordinované s německými nácky, to už jsem zmiňoval, není liž pravda? A co ukradení Zakarpatské Ukrajiny? To bylo Československé území a za to Rusko Československu taky nijak nezaplatilo. Jistě… Číst vice »