Domů » Ruský nepřítel

Ruský nepřítel

by Stan
75 komentáře

Korporátní média nám ustavičně hrozí ruskou expanzí, ruským strašákem, který nemá jiných starostí než nejpozději dnes zaútočit na mírumilovný spolek NATO, zabrat Pobaltí, andělské Polsko, fašistickou Ukrajinu a obnovit sovětskou říši.

Nezohledňují přitom vůbec fakt, že Rusko je ze Západu obklíčeno členskými státy útočného spolku NATO (i v místech, kde podle závazku vysokých západních politiků NATO nemělo nikdy expandovat), že Rusko je vojensky početně mnohem slabší než válečný spolek NATO, že Rusko je ekonomicky řádově mnohem slabší než západní koalice, neprovozuje virtuální ekonomiku jako Západ, nemá monopol na tisk světové měny a tudíž nemůže vynakládat na zbrojení tolik peněz jako Západ a vést četné války zaplacené na dluh anebo koupené za potištěný inflační „hajzlpapír“ vnucený zbytku světa velkým klackem.

Základními východisky rusofobů jsou:

  1. Domnělá ruská rozpínavost, přičemž vůbec neberou v potaz fakt, že tím, kdo se celosvětově rozpíná, jsou především „mírumilovné“ po zuby vyzbrojené fašistické USA a Rusko spíš funguje jako hasič amerických konspirací ve svém blízkém okolí.
  2. Domnělá ruská útočnost, přičemž nezohledňují vůbec fakt, že všechny cíleně zinscenované převraty a války současné doby byly zahájeny, iniciovány anebo přinejmenším s účastí USA a Rusko do některých z těchto vykalkulovaných konspirací vstupovalo vždycky až jako druhé anebo reagovalo na situaci vzniklou v důsledku zahraniční politiky USA a Západu.
  3. Hluboce negativní zkušenost se sovětskou okupací. Rusofobové přitom neberou v úvahu fakt, že SSSR je dnes již hlubokou minulostí, že Rusko je klasický kapitalistický stát se vším všudy co k tomu patří, včetně konkurenčního boje o trhy a sféry vlivu, že prošlo historickou změnou, kupř. komunistická strana v jeho parlamentním systému hraje druhořadou roli stejně jako v ČR a pod.

Tento přístup je zvláštní v tom, že Rusko v hlavách rusofobů stále zůstává oním historickým Sovětským svazem, ale Německo Třetí říší nikoliv. Rusko zůstalo úhlavním nepřítelem slovanského národa bez toho, že ho zachránilo před Napoleonem i před programovým fyzickým vyhlazením „Herrenvolkem“, ale Západ, odkud historicky přicházelo na slovany mnohem víc nepřátelství než z východu (kupř. Napoleon a obě světové války, Protektorát Čechy a Morava, se najednou zázračně proměnil ve velkého přítele malého slovanského národa. Rusko zůstává v hlavách rusofobů největším nepřítelem i v době, kdy z jeho strany prokazatelně nebyl vůči NATO a ČR podniknut žádný nepřátelský akt, i v době, kdy USA vyprovokovaly a režírují globální protiruské tažení, politický komplot na Ukrajině, sérii násilných převratů a válek o zdroje a sféry vlivu v okolí Evropy a jejich německá loutka otevřela dveře dokořán muslimské invazi.

Rusofobové si nikdy nepoloží tyto otázky:

  • Co by Rusko z nepřátelství a konspirací vůči svým sousedům a obchodním partnerům  po zkušenosti ze dvou světových válek mělo? Že by nepřátelskými akcemi masochisticky usilovalo o protiruské sankce a další protiruskou válku? Tentokrát s NATO?
  • Komu vlastně stav války v sousedství Ruska a umělé hrocení protiruské hysterie vyhovuje?
  • Kdo má anebo může mít užitek z válek v sousedství Ruska, z chaosu v Evropě, z protiruských sankcí, kdo to všechno režíruje?
  • Kdo tahá bílým pěšcem na geopolitické šachovnici v unipolárním světě v současné době? Kdo všem, kdo se odmítnou bezpodmínečně podřídit, vyhrožuje „kroucením“ rukou?
  • Kdo se snaží politicky režírovat dění v Rusku, kdo měl prsty v přípravách politického převratu u svého klíčového geopolitického konkurenta, podporoval politické oponenty a násilné odbojníky uvnitř jeho státnosti?
  • Podporuje snad Rusko nějakou revoluci v USA, nějaký odboj proti americké vládě, obkličuje Rusko vojensky USA a inscenuje protiamerické převraty a války v sousedství USA, dosazuje protiamerické režimy v jejich okolí?

Jak je vůbec možné, že takové nelogičnosti jako je rusofobie přetrvávají v hlavách českých lidí? Není to jen a pouze důsledek cíleně a uměle propagandisticky budované a udržované virtuální reality? Proč se Německo v hlavách lidí změnilo z existenční hrozby v blízkého spojence a přítele (i když Mutti Merkel  jako velká přítelkyně zrovinka nevypadá) a Rusko s Putinem po  nenásilném rozpadu sovětské říše ne? A proč Spojené státy zůstávají hlavním přítelem, i když zcela otevřeně navázaly na politiku Třetí říše, provozují po celém Západě mimo své území četné protistátní „humanitární neziskové“ agentury, udržují v cizích zemích vojenské posádky a tajné mučírny, konspirují, odposlouchávají dokonce spojenecké politiky, vyhrožují, iniciují násilné převraty a války – mezinárodní zločiny pod vylhanou záminkou?

Jak je možné, že virtuální blbost vítězí nad realitou a fakty?

Může se vám také líbit

75 komentáře

Martin (už bez taky m) 3. 9. 2016 - 8:50

odkaz dokazující, že zasvinění světových oceánů je US vymoženost a laskavý příspěvek k „rozvinutí demokracie“, který „svobodně“ trousí po celé planetě…
a z mainstreamového zdroje…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ochuzen%C3%BD_uran

Lze se tam mj. dočíst, že i jeden chrápající zločinný dědek z dnešního Česka“ se spoluzasadil o to, aby mezi OSTUDNOU ŠESTICÍ zemí odmítající alespoň přezkoumání „zdravotních rizik“ zbraní používajících ochuzený uran byla i již „demokratizovaná ČR“…
I těm „vězňům robotujícím za režimu na Uranu“ by to „náš“ „šlechtic“ nepochybně snadno vysvětlil…

Martin (už bez taky m) 3. 9. 2016 - 8:38

„Několik generací úpadku v podobě celkového zničení společnosti a téměř totální likvidace zbývajících elit národa včetně zasvinění zadrátované republiky průmyslovým sajrajtem“…cit leho,
„vlády západních demokracií“… cit. leho…
Poslyšte vy „vtipálku“ – kde na podobné kidy chodíte?
Od vás – vy frakující obludy ničící plošně přírodu „vlastní“ (ve skutečnosti surovým násilím ukradené) země to opravdu sedí!
Vás měli protáhnout těmi hořícími ropnými písky Alberty, nacpat do toho (jednoho ze stovek) neutěsněného vrtu v Mexickém zálivu, nechat vypít „panáka“ made by Exxon Valdez chlazeného zasviněným ledem Aljašky…
Doufám že denně papáte „demokratické“ GMO „burgry“ made by Monsanto…
I tady platí ono „Poturčenec horší Turka“.
Znám i skutečné Američany, kteří roli SSSR a jeho národů v osvobození Evropy zpod jha hitlerovců úspěšně financovaných US korporacemi nijak nezpochybňují. To jen mamlas vašeho typu – placený smrad – mám li se vyjádřit decentní terminologií – si myslí, že bude tím víc „Američanem“, čím hloub do… těm vašim neocons poleze…
Zvykejte si: končíte – a ne jen na UK a BV, ale zejména – tam „u vás“!
A o vašem „příspěvku do dějin“ např. při podpoře Pol-Pota, „decentním a vysoce ekologickém demokratickém bombardování“ Indočíny (kde jste se nerozpakovali naházet více pum než na sebranky onoho Hitlera a Hirohita dohromady) by před novým Norimberským tribunálem měli nechat vypovídat i postižené děti z vaším ochuzeným uranem otrávené Mezopotámie či Balkánu!
Ten nový tribunál vám a vám podobným ale uspořádají ti skuteční Američané – a tam za tou „velkou louží“, vy „elito“…

Béda 3. 9. 2016 - 7:22

leho napsal

Nacisti, fašisti, bolševici a komunisti využívali západní bankovní systém, to není žádné tajemství. Vlády západních demokracií nic proti tomu nedělaly, což ale neznamená, že je aktivně podporovaly. Spíš se jedná o ignoraci západních představitelů a jejich vlád než o nějaké záměrné financování. Bédo, tyhle videa jsou o ničem. Děkuji, tak teď zase tu o červené Karkulce…

Poslechněte si toho Suttona – „Červená Karkulko“. Tam máte konkrétní formy spolupráce a ekonomického propojení (ne jenom finanční) „civilizovaného“ imperiálního Západu se 3.říší.

leho 3. 9. 2016 - 6:45

Nacisti, fašisti, bolševici a komunisti využívali západní bankovní systém, to není žádné tajemství. Vlády západních demokracií nic proti tomu nedělaly, což ale neznamená, že je aktivně podporovaly. Spíš se jedná o ignoraci západních představitelů a jejich vlád než o nějaké záměrné financování. Bédo, tyhle videa jsou o ničem. Děkuji, tak teď zase tu o červené Karkulce…

Béda 3. 9. 2016 - 6:13

leho,

Prof. Antony C. Sutton DrSc.- Peníze koupí i toho největšího nepřítele CZ titulky https://www.youtube.com/watch?v=cvEBsOnhSHE&nohtml5=False

leho 3. 9. 2016 - 0:08

Béda: Poláci nekonspirovali spolu s nacistickým Německem proti SSSR?

Prosím vás, odkud máte tuhle blbost? Pakt o neútočení z roku 1934 byl výrazem strachu z dalšího dělení Polska z Německé strany hlavně proto, že západní hranice s Německem byla velmi komplikovaná a nakonec byla smlouva stejně vypovězena.

Béda: …Skromně vyzbrojená Západ po zkušenosti z 1.WW dělal co mohl aby Německo překotně zbrojilo? Zavíral oči nad militarizací, dával nacistům peníze, západní firmy orientované na vojenství vytvářely s Němci společné podniky…?

Jakže západ dělal co mohl? Co vlastně dělal? Já bych řekl, že nedělal nic a to byl ten problém. Západ a hlavně USA se především potýkal s krizí a nezaměstnaností, která byla vyřešena až narukováním milionů odvedenců do armády na začátku 40. let. Myslím tu nezaměstnanost, následy krize byly překonány až koncem 40. let, léta po válce s návratem demobilizovaných, mladých a schopných mužů. Ty společné podniky západních firem orientované na vojenství, nechápu, co tady máte na mysli. Kolik nacisté obdrželi peněz od svých západních „spojenců“? O žádném konkrétním údaji nevím. Vy ano?

Kdyby ty západní firmy vyzbrojovaly Německo před válkou tak by během války také vyzbrojovaly vlastní armády stejnými zbraněmi a k tomu samozřejmě nedošlo. Západ totiž žádné zbraně skoro neměl a když měl, tak pěkně zastaralé, podívejte se na jejich děla, tanky s nýty a i pěchotní zbraně mnohdy ještě z 19. století. Bédo, bédo, máte to celé postavené tak říkajíc na hliněných nohách…

Béda: (viz film O.Stonea o stoletíí válek)

Na holywoodského levičáckého pomatence bych se jako na historický pramen rozhodně neodvolával…

Béda 2. 9. 2016 - 21:24

podpora radikálních islamistických skupin. Prý CHYBA. Jenom drobnost která byla přímým otevřením dveří k doposud k největší válce v dějinách. 4.říše poučená z minulých chyb již pracuje na přípravě WW.3 – viz restart vztahů s Ruskem Nobelisty války.

Béda 2. 9. 2016 - 21:22

leho napsal

Béda: Jak je možné, že Západ setrvale umetal Hitlerovi cestu k válce?

Já to asi nenapsal jasně a historická fakta Bédovi a i jiným jaksi pořád nedochází. Západ umožnil Německu vyzbrojit a začít 2. světovou válku appeasementem z toho důvodu, že jeho politika byla paralyzována strachem z daleko horšího konfliktu než byly hrůzy války 1. světové. Byly toho tehdejší noviny plné, pořád se o tom mluvilo a to hlavně v USA, tam se zcela reálně uvažovalo o přetrhání všech vazeb s Evropou kvůli hrozbě války. Tvrdit, že korporace válku chtěly, je totálně mimo, veškeré důkazy svědčí o opaku, že vlastně k válce došlo kvůli strachu z ní a kvůli appeasamentu. Západ neměl pozemní armádu, britské námořnictvo bylo zastaralé, zrovna tak letectvo, US Army čítala ne více než 100 tisíc mužů ve zbrani a americká Navy na tom byla dost podobně jako britská. Je tedy přirozené, že vyzbrojené nacistické Německo a veřejnost zblblá ideologií ne nepodobné té bolševické pak začalo válku a nejhorší katastrofu v dějinách.

Béda: ke zradě západních „spojenců“ po zabratí zbytku Československa nacisty a vyhlášení Protektorátu (bylo mimochodem porušením Mnichovské dohody)

To máte pěkně pošmodrchané, udělejte si v tom zmatku pořádek, Bédo, prosím vás! Brzy po vyhlášení Protektorátu Britové přiznali, že šlo o chybu a poskytli československé vládě azyl. Churchill pak oficielně v listopadu 1940 prohlásil Mnichovskou dohodu za neplatnou. Britové si velmi brzy uvědomili, že Mnichov byla obrovská chyba a to, že Československo bylo obnoveno po válce ve svých původních hranicích mínus Zakarpatská Ukrajina, což byla zase sovětská a komunistická zrada, konečně svědčí o věcném přiznání Mnichovské chyby.

„Západ umožnil Německu vyzbrojit a začít 2. světovou válku appeasementem z toho důvodu, že jeho politika byla paralyzována strachem z daleko horšího konfliktu než byly hrůzy války 1. světové.“ Z jakého konfliktu? Snad že krize kapitalismu bude řešena socialistickou revolucí anebo na co narážíte? Proto podle Vás Západ umetal nacistům cestu k militarizaci, zavíral oči a podporoval zbrojení a nacisty s jejich expanzivními vojnovými plány? Vždyť nacismus byl veskrze program blahobytu pro Němce založený na loupení v jiných zemích, v židovských sejfech a pod..

„Tvrdit, že korporace válku chtěly, je totálně mimo,…“ Tak to jo. Ani dnes vojensko-průmyslový komplex Západu žádnou válku nechce, přesto v jeho zájmu byly vytvořenykoncepty NWO a PNACX a válčí se ostošest všude, kde by z toho mohly být potenciální velké zisky pro korporace.

USA prý válku nechtěly: Amíci se prý podle odtajněných dokumentů (viz film O.Stonea o stoletíí válek) chystali v té době svést samo ryze obrannou válku jak už u nich bývá zvykem s mírumilovnou imperiální Británií o Kanadu. Běh událostí tyto jejich původní plány a přípravy přerušil.

„Západ neměl pozemní armádu, britské námořnictvo bylo zastaralé, zrovna tak letectvo, US Army čítala ne více než 100 tisíc mužů ve zbrani a americká Navy na tom byla dost podobně jako britská. Je tedy přirozené, že vyzbrojené nacistické Německo a veřejnost zblblá ideologií ne nepodobné té bolševické pak začalo válku a nejhorší katastrofu v dějinách…“ To má být vtip? Skromně vyzbrojená Západ po zkušenosti z 1.WW dělal co mohl aby Německo překotně zbrojilo? Zavíral oči nad militarizací, dával nacistům peníze, západní firmy orientované na vojenství vytvářely s Němci společné podniky…?

Prý Mnichovská chyba. (tak jako byla chyba zničení Libye, zničení Iráku a

aram 2. 9. 2016 - 21:13

Sio napsal

No, jak to tak čtu má za sebou leho celý think-tank, jsem tu jediný, kdo má podobný dojem?

Nejste.

Sio 2. 9. 2016 - 20:55

No, jak to tak čtu má za sebou leho celý think-tank, jsem tu jediný, kdo má podobný dojem?

leho 2. 9. 2016 - 20:42

Béda: Jak je možné, že Západ setrvale umetal Hitlerovi cestu k válce?

Já to asi nenapsal jasně a historická fakta Bédovi a i jiným jaksi pořád nedochází. Západ umožnil Německu vyzbrojit a začít 2. světovou válku appeasementem z toho důvodu, že jeho politika byla paralyzována strachem z daleko horšího konfliktu než byly hrůzy války 1. světové. Byly toho tehdejší noviny plné, pořád se o tom mluvilo a to hlavně v USA, tam se zcela reálně uvažovalo o přetrhání všech vazeb s Evropou kvůli hrozbě války. Tvrdit, že korporace válku chtěly, je totálně mimo, veškeré důkazy svědčí o opaku, že vlastně k válce došlo kvůli strachu z ní a kvůli appeasamentu. Západ neměl pozemní armádu, britské námořnictvo bylo zastaralé, zrovna tak letectvo, US Army čítala ne více než 100 tisíc mužů ve zbrani a americká Navy na tom byla dost podobně jako britská. Je tedy přirozené, že vyzbrojené nacistické Německo a veřejnost zblblá ideologií ne nepodobné té bolševické pak začalo válku a nejhorší katastrofu v dějinách.

Béda: ke zradě západních „spojenců“ po zabratí zbytku Československa nacisty a vyhlášení Protektorátu (bylo mimochodem porušením Mnichovské dohody)

To máte pěkně pošmodrchané, udělejte si v tom zmatku pořádek, Bédo, prosím vás! Brzy po vyhlášení Protektorátu Britové přiznali, že šlo o chybu a poskytli československé vládě azyl. Churchill pak oficielně v listopadu 1940 prohlásil Mnichovskou dohodu za neplatnou. Britové si velmi brzy uvědomili, že Mnichov byla obrovská chyba a to, že Československo bylo obnoveno po válce ve svých původních hranicích mínus Zakarpatská Ukrajina, což byla zase sovětská a komunistická zrada, konečně svědčí o věcném přiznání Mnichovské chyby.

Béda 2. 9. 2016 - 20:07

leho,

„Tak jo, nepamatuji si vše i když jsem Churchillovi paměti četl. Samozřejmě je pravda, že Poláci s Čechoslováky měli problém a že v roce 1934 si vůbec neuvědomili, kam Hitler Německo až zavede a že bude další dělení Polska s Ruskem….“ Komediante. Poláci měli s Čechoslováky problém. Jaký prosím pěkně mělo Pilsudského Polsko problém s Československem? Poláci nevěděli nic o Mein Kampfu? Polsko nemělo své agenty v Německu? Poláci nekonspirovali spolu s nacistickým Německem proti SSSR?

„…Je ale fakt, že SSSR 2. světovou válku začal s Německem agresí proti Polsku, pak zabráním pobaltských republik a pokusem o obsazení Finska…“ No i tak je to možno brát. Chraňbůh jít trochu dál – k politice Appeasementu, k Mnichovské zradě Západu, ke zradě západních „spojenců“ po zabratí zbytku Československa nacisty a vyhlášení Protektorátu (bylo mimochodem porušením Mnichovské dohody), k paralyzování Západu spolu s polskými konspirátory návrhu na systém kpolektivní bezpečnosti navrženého Stalinem… Myslíte, že kdyby cokoli z toho nebylo došlo by ke 2.SV? Jak je možné, že Západ setrvale umetal Hitlerovi cestu k válce?

leho 2. 9. 2016 - 17:46

RSokol: In this same speech [z 28. dubna 1939] Hitler also denounced the German-Polish Non-Aggression Pact. He gave as his direct reason the Anglo-Polish Guarantee,“

„The denunciation of the German-Polish Non-Aggression Pact of 1934 is an extremely serious and menacing step

Tak jo, nepamatuji si vše i když jsem Churchillovi paměti četl. Samozřejmě je pravda, že Poláci s Čechoslováky měli problém a že v roce 1934 si vůbec neuvědomili, kam Hitler Německo až zavede a že bude další dělení Polska s Ruskem. Vy si myslíte, že si Poláci sami schválili svoji nejhorší tragédii v moderních dějinách?

Je ale fakt, že SSSR 2. světovou válku začal s Německem agresí proti Polsku, pak zabráním pobaltských republik a pokusem o obsazení Finska. Sovětský svaz bojoval téměř dva roky na straně nacistického Německa. Za brutální vyvraždění polských důstojníků měl být SSSR v Norimberku rovněž na lavici obžalovaných. Že válka byla financována západní buržoazií je totální nesmysl. Předchozí válka byla ještě v živé paměti a nikdo ji nechtěl, Amerika se chtěla zaizolovat za oceánem, nechat Británii napospas Německu a pro Británii bylo nějaké Československo moc malé a moc daleko než aby riskovali pokračování hrůz z doby před pouhými 20 lety. Hlasování v Americkém kongresu o pomoci Británii v roce 1940 prošlo o jediný hlas, pokud se nepletu. Kdyby neprošlo, válka by možná trvala až dodnes.

Schválně si zkontrolujte s Churchillovými pamětmi, zdali nemám pravdu.

Rusko, coby pokračovatel Sovětského svazu, je dnes agresivní a velmi nebezpečný stát. Už se rozpíná víc než tisíc let a celou tu dobu se vymlouvá na útoky zvenčí. To šlo ještě v případě Tatarů a Mongolů a i nacistického Německa, ale dávat je do toho samého pytle Američany a západní Evropu, to je dost silná káva, nemyslíte?

Gatta 2. 9. 2016 - 12:32

Sio napsal
Gatto, přemýšlím o těch mladých a neviděl bych to tak beznadějně. Potřebují se trochu otřískat v životě a získat zkušenosti. Když si vzpomenu na sebe, tak v mnohých věcech jsem byl tele do čtyřiceti a pár by se jich našlo dodnes. Dnes jsou vystavováni jen školní a internetové propagandě, záleží, co si přečtou a jak si to dají dohromady s tím, co je učí ve škole. Ač to tak nevypadá, většinou jsou nejistí a mají z reálného života větší strach než my. Měli jsme své jistoty.

Re Sio – zdravím – jasně – jak jste kdysi výstižně napsal – a já Vás často cituji: „Mladí dnes dozrávají asi o 10 roků později než my“.

Každý musí vyzrát a to je věc nejen generační ale i individuální. Někdo to ale jaksi nestihne ani do 70 🙂
Osobně si myslím, že ten dnes běžný dlouhý pobyt ve škole, kde se pohybují střídavě jen mezi zkouškami a hledáním zábavy, že je do života vyloženě škodlivý.
Za našich dob byla většina mladých v 18 v procesu s dospělýma – tedy i v „životě“.

Jste napsal: „Ač to tak nevypadá, většinou jsou nejistí a mají z reálného života větší strach než my. Měli jsme své jistoty.“
SOUHLAS – taky mi to došlo – mají strach – mají potřebu pořád potvrzovat svoji identitu, svoji potřebnost a důležitost na světě, ve kterém o ně mnohdy nikdo nestojí. A mnohdy jejich jediným majetkem, mimo nejnovější mobilní telefon, je jejich tělo a jejich ego.
To jsou i ty selfíčka, snaha zaujmout alespoň prezentováním své nahoty, snaha okázale „konzumovat a prožívat“ jako sebedůkaz svého báječného žití,ty tisíce teoretických přátel na FB, snaha u všeho jednička se ve strachu že dvojka rovná se nule.

Sio 2. 9. 2016 - 11:51

RSokol napsal
Nemyslet, nepochybovat, nepřezkoumávat, ale hlavně nedělat žádné chyby! Lidi se bojí chybovat, bojí se uznat „Chybami se člověk učí.“ jako nezbytnou podmínku rozvoje myšlení. Dnes je dělat chyby děsivý postrach, protože obvykle následuje zostouzení, obvykle z devadesáti procent od lidí, kteří sami chyby nedělají jen proto, protože sami nic nepromýšlejí ani nezkoušejí, jen přijímají jinými ověřené.

Den, kdy neudělá člověk ani jednu chybu, jakoby ani nežil.

Sio 2. 9. 2016 - 11:49

Gatta napsal
mladé

Gatto, přemýšlím o těch mladých a neviděl bych to tak beznadějně. Potřebují se trochu otřískat v životě a získat zkušenosti. Když si vzpomenu na sebe, tak v mnohých věcech jsem byl tele do čtyřiceti a pár by se jich našlo dodnes. Dnes jsou vystavováni jen školní a internetové propagandě, záleží, co si přečtou a jak si to dají dohromady s tím, co je učí ve škole. Ač to tak nevypadá, většinou jsou nejistí a mají z reálného života větší strach než my. Měli jsme své jistoty.

RSokol 2. 9. 2016 - 9:33

Například další citát z Churchilla, táž kniha i kapitola, odstavec hned následující:

„The British Government had to consider urgently the practical implications of the guarantees given to Poland and to Rumania. Neither set of assurances had any military value except within the framework of a general agreement with Russia. It was, therefore, with this object that talks at last began in Moscow on April 15 between the British Ambassador and M. Litvinov. Considering how the Soviet Government had hitherto been treated, there was not much to be expected from them now. However, on April 16 they made a formal offer, the text of which was not published, for the creation of a united front of mutual assistance between Great Britain, France, and the U.S.S.R. The three Powers, with Poland added if possible, were furthermore to guarantee those states in Central and Eastern Europe which lay under the menace of German aggression. The obstacle to such an agreement was the terror of these same border countries of receiving Soviet help in the shape of Soviet armies marching through their territories to defend them from the Germans, and incidentally incorporating them in the Soviet-Communist system of which they were the most vehement opponents. Poland, Rumania, Finland, and the three Baltic States did not know whether it was German aggression or Russian rescue that they dreaded more. It was this hideous choice that paralysed British and French policy.“

Hitlera vyprodukovala západní civilizace se svojí staletí zakořeněnou bezbřehou nenažraností a rozpínavostí, což ale samozřejmě neanuluje další vlivy, které se na jeho vzestupu podílely. Jen to chce nevybírat si strany s jejich jedinou, svatou, nedotknutelnou, všeobjímající pravdou, protože taková je nakonec vždycky jen jednobarevná lež.

RSokol 2. 9. 2016 - 9:20

Víte, leho, ono to bude asi přesně tak zbytečné, jak píše i Aleš, ale budiž:

„In this same speech [z 28. dubna 1939] Hitler also denounced the German-Polish Non-Aggression Pact. He gave as his direct reason the Anglo-Polish Guarantee,“

„The denunciation of the German-Polish Non-Aggression Pact of 1934 is an extremely serious and menacing step. That pact had been reaffirmed as recently as last January, when Ribbentrop visited Warsaw.“

„The German-Polish Agreement enabled Nazi attention to be concentrated first upon Austria and later upon Czechoslovakia, with ruinous results to those unhappy countries. It temporarily weakened the relations between France and Poland and prevented any solidarity of interests growing up among the states of Eastern Europe. Now that it has served its purpose for Germany, it is cast away by one-sided action. Poland is implicitly informed that she is now in the zone of potential aggression.“

Všechno jsou to citáty z Winston S. Churchill, The Second World War, volume I. The Gathering Storm, chapter 20 The Soviet Enigma. Je v tomhle Churchill pro Vás dost věrohodný?

A jen mimochodem, rozvíjíte laciné vřískání, notabene nakažené nemocí, kterou nesnáším snad nejvíc ze všeho, a to je černobílé vidění, místo abyste odpověděl na moji předchozí otázku.

Aleš 2. 9. 2016 - 4:52

PPK: Mám stejný pocit.
Béda: Trollům sice „ušlo“, co se stalo 26.1.1934, zaštiťováním se vlastní nevědomostí jako důkazem ve stylu, co nevidí oči mé, neexistuje, je sice na úrovni batolete, ale před hloupnoucím publikem dostačující. Přesně takto (jako ten troll ve vaší diskusi) argumentují i fašouni od Kalouska, když se něco nehodí do krámu, o existenci něčeho takového nejraději pomlčet či se tvářit, že o tom nikdy neslyšeli… Přesvědčit blbce v diskusi nejde, kdykoliv se jim to hodí, použijí tuhle taktiku a pro jistotu silně agresivně vyžadují citaci zdrojů. Pokud si člověk náhodou vzpomene, zdroj onálepkují jako ruskou propagandu….

leho 2. 9. 2016 - 2:51

Bédo, ta vaše demagogie je tak hloupá, že by byla směšná a člověk by smíchem spadl pod stůl, ale mám pocit, že to je to samé, jako se smát beznohým mrzákům. Jen pro vaši informaci, Německo mělo s Ruskem tajnou vojenskou smlouvu už od roku 1924 včetně dělení Polska. Oni totiž bolševici velice těžce nesli porážku od polských legií, které by klidně mohly v roce 1920 napochodovat do Moskvy, kdyby chtěly, zrovna tak jako ty legie československé o rok dva dříve. Oni si opravdu bolševici udrželi moc velikou náhodou, v té době by na ně nikdo nevsadil. V Sovětském svazu ve 20. a 30. letech si Německo tajně vytrénovalo piloty společně s motorizovanou pěchotou a tankovými jednotkami, jelikož dle Versailleské smlouvy nesmělo mít jak vojenské letectvo, tak pozemní armádu. To si asi neuvědomujete, že ta blitzkrieg by bez SSSR nikdy nespatřila světlo světa, že. O smlouvách Německa s Polskem jsem moc neslyšel, tam nemohu sloužit. Takhle odkaz na nějaký DŮVĚRYHODNÝ zdroj by nebyl? Spory o Těšínsko byly úplně někde jinde a o úplně něčem jiném. Vy všechno mícháte dohromady jak ty nudle v bandě, fakt sranda na to pohledět.

Béda: Válka byla v této době již neodvratná – Německo zbrojilo na (západní) úvěr

Vsadím se, že úvěrů si nabral Sovětský svaz stejně ne-li ve větší míře než nacistické Německo. Víte jak začal sovětský automobilový průmysl? Že nevíte? Kdo bolševikům postavil první automobilku? Schválně, hádejte…

Béda: Poláci by mohli taky uvažovat o tom, že místo požadavků by mohli Rusa odškodnit

Jo a co takhle odškodnit za vraždu 14000 polských důstojníků? Kolik peněz stojí skoro veškerá elita národa? Co nepovraždili Stalinovi pochopové, to dodělali náckové. Jo, Poláci si vytrpěli a přežili ty všechny hrůzy, zdá se, daleko lépe, než Češi a Slováci…

Béda 2. 9. 2016 - 2:16

K Polsku: Polští fašisté v čele s Pilsudskim uzavřeli polsko-německou smlouvu o neútočení již v r.1934 – rok po nástupu Hitlera k moci.

Pakt Ribentrop – Molotov byl přímým důsledkem předchozích neúspěšných jednání mezi Ruskem, Polskem a Francií. Sabotovaných zejména Polskem, jehož vedení se bálo komunismu víc než Hitlera. Naopak důsledkem tohoto paktu bylo dočasné obrácení zájmu Hitlera na západ a po porážce Polska a pád Francie.

Válka byla v této době již neodvratná – Německo zbrojilo na (západní) úvěr. Na zbrojení šla až polovina rozpočtu , takže Německo bylo prakticky před bankrotem. A dluh šlo zaplatit jedině z příjmů z vítězné války.Bylo jen otázkou s kým a kdy. Všichni to věděli, včetně Polské vlády.

Béda 2. 9. 2016 - 1:31

Jinak pokud jde o Poláky, tak nemýlím li se, tak tito dávno před SSSR uzavřeli s náckem svůj pakt, před uzavřením paktu Molotov – Ribbentrop se čile paktovali s Hitlerem a vedli tajná zákulisná jednání o tahu na východ a Těšínská jablíčka jim taky moc dobře nepadnou. O těch bych raději pomlčel. Poláci by mohli taky uvažovat o tom, že místo požadavků by mohli Rusa odškodnit za jeho oběti při záchraně polského národa. Jinak taky mohli všichni vylétnout německým komínem.

1 2

Zanechat komentář