Ještě k Davosu: Nová doba v Indii a lidé jako chodící platební terminály

Indie bude schopná zavést systém biometrického placení během tří let. Vyhne se tak používání hotovostních peněz a omezí využívání peněžních automatů a dalších elektronických metod placení, zejména debetních a kreditních karet.


Jakoby náhodou vystoupil na davoském Světovém ekonomickém fóru Amitabh Kant, šéf úřadu indické vlády pro transformaci (National Institution for Transforming India). O něm se komentáře týkající se vystoupení jednotlivých účastníků na fóru moc nezmiňují.

Tento vysoký vládní úředník účastníkům davoského setkání sdělil, že Indie přeskočí jeden krok v digitalizaci platebního styku a nebude sázet vše na platební karty, nýbrž přejde hned na biometrické elektronické placení. A oznámil, že Indie bude schopná zavést systém biometrického placení během tří let. Vyhne se tak používání hotovostních peněz a omezí využívání peněžních automatů a dalších elektronických metod placení, zejména debetních a kreditních karet. Pro CNN vyřkl Amitabh Kant neuvěřitelná slova: „Každý z nás v Indii se stane chodícím peněžním automatem“. (Each one of India be a walking ATM). Pěkné video k tématu najdete zde First cash, now India could ditch card payments by 2020.

Co je program UIDAI

Indie zahájila v roce 2010 program biometrické identifikace obyvatel pod názvem UIDAI. Každý z 1, 2 miliardy obyvatel Indie musí poskytnout svá biometrická data, to znamená otisky všech deseti prstů, obraz síťovky obou očí a frontální fotografii obličeje. Bezesporu vytoužený sen každé tajné služby a všech, kteří chtějí mít pod kontrolou každého jednotlivého člověka této planety.

Doba pokročila. Každý člověk dostane dvanáctimístné číslo, které díky technice nemusí být vyraženo na paži jako v rekonvalescenčních táborech minulého století, které své pravé úmysly kryly heslem umístěným nad vstupní branou tábora „Arbeit macht frei“. Identifikační číslo má název Aadhaar. A platí pro celý život. Nenahrazuje ovšem automaticky průkaz o státní příslušnosti, který by znamenal nějaké nároky na služby indického státu.

Podle níže uvedeného zdroje bylo do dubna 2015 zaregistrováno a zařazeno do databáze 814,5 milionu Indů. Prý je to dobrá věc. Protože v Indii se byrokrati a politici rádi obohacují prostřednictvím mrtvých duší, tedy lidí, kteří ve skutečnosti nežijí a pobírají na ně sociální dávky. A Aadhaar takovým podvodům má zamezit.

Za rohem číhají na kořist dravci jiného kalibru

Malým zlodějíčkům možná takto vláda klepne přes prsty. Stejně jako česká vláda postihuje jednotnou elektronickou evidencí v Česku především maloživnostníky, kteří se sotva uživí, ale velkým umožňuje legálně placení minimálních daní, přihraje Aadhaar databáze velkým korporacím a bankám obrovský byznys. Pokud by banky, regionální vlády a jiné instituce a úřady do této databáze, která umožňuje snadnou identifikaci, získaly přístup. Není pochyby, že jakmile bude systém zaveden plně, stane se UIDAI perfektním nástrojem k identifikaci v Indii, píše Aaron Saenz ze Singularity Saenz Hub.

Saenz ještě před listopadovou akcí k likvidaci hotovostních peněz v Indii varoval, že program UIDAI bude kromě jiných věcí nasazen především pro platební styk. Bude propojen s bankovním kontem, které si musí nyní otevřít každý občan Indie.

Indický premiér Módí v závěsu světových globalizačních elit: Indie bude nejotevřenější ekonomikou světa. Indie je pokusným králíkem plánů na ovládnutí lidstva. Přes peníze, jak jinak, a tady jsou slova Módího: „Můžeme postupně přejít od společnosti, která sníží používání hotovosti na minimum na společnost digitálního placení“. Malým indickým obchodníčkům a výrobcům na ulici vzkázal: „ Chtěl bych mým sestrám a bratřím říci, že to je pro ně šance vstoupit do digitálního světa.“.

O souvislosti tohoto projektu biometrické evidence s likvidací hotovostních peněz není pochyb. O projektu USAid Catalyst Inclusive Cashless Payment Partnership, který stojí za indickou šokovou měnovou reformou, si každý zájemce najde dost informací na internetu. A jméno osoby jménem Aloka Gupta se vyskytuje nejenom v Catalystu, ale i v týmu, který vyvíjí indický biometrický systém. Tento expert pracuje mimo jiné i pro Wall-street.

Je to budoucnost mladé naivní generace, se kterou je čím dál obtížnější diskutovat, jak se mi osobně přihodilo minulý týden na jedné oslavě v Rakousku při debatě s mladým odborným asistentem právnické fakulty univerzity v Insbrucku. Tato mladá generace vychovávaná na elitních universitách a sloužící 0,01 %, jako je to v případě Aloka Gupty, je na novou dobu perfektně připravována. Nejde jenom o elitní univerzity, ale i celý systém západního školství, který trvale připravuje na novou digitální dobu již malé děti od školky.

Nejdříve jsme se museli stát ovcemi. Abychom pak mohli být hnáni na jatka. Ještě otázka na závěr: Co na to církve s definicí „důstojnosti člověka“?

Zdroje:
http://niti.gov.in/content/digital-payments
https://www.corbettreport.com/cashless-biometrics-and-indias-demonetization-experiment/
https://www.konjunktion.info/2016/11/indien-bargeldabschaffung-und-die-biometrische-erfassung-aller-einwohner/
https://www.thequint.com/currency-ban/2016/12/14/did-usaid-suspected-of-cia-link-push-india-cashless-drive-demonetisation-jan-dhan-narendra-modi-raw-cia


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
8. 2. 2017 7:23

To jsou jen další a velmi závažné kroky samozvaných globálních vládců k nastolení NWO podle
představ svých teoretiků.Je to plíživé a organizováno tak,že se proti tomu jednotlivec neubrání.
Co by to znamenalo pro naše vnoučata si může podle své schopnosti vidět do budoucna představit
každý sám.

fajt
8. 2. 2017 7:33

hudryper napsal

To jsou jen další a velmi závažné kroky samozvaných globálních vládců k nastolení NWO podle
představ svých teoretiků.Je to plíživé a organizováno tak,že se proti tomu jednotlivec neubrání.
Co by to znamenalo pro naše vnoučata si může podle své schopnosti vidět do budoucna představit
každý sám.

NWO je realita a jedinou nadějí budoucí většinové generace je spoléhat na to, že vládnoucí špička, které se zcela oddělila od populace, po čase zdegeneruje do stadia, kdy pozbude svých mocenských schopností – s představou blízké budoucnosti musí každému trochu uvažujícímu vyvstat na mysli i totální selhání. ..)

Bety
Bety
8. 2. 2017 8:39

Z indické literatury je zřejmé, že většina chudého obyvatelstva přežívá jen díky šedé ekonomické zóně. Tento pokrok je přinutí buď zemřít hlady, nebo se může to 0,001 procento těšit na velkou revoluci. Vzhledem k nepřátelství mezi muslimskou a hinduistickou populací, navíc s Pákistánem za zády mohou případné nepokoje nabýt až obludných forem.

Béda
8. 2. 2017 9:06

V (početně nikoliv územně) mrňavém Švédsku, které se stalo předskokanem v oblasti umělého zavádění multikulti provádějí již nějakou dobu testovací zkoušku
v oblasti povinného bezhotovostního platebního styku, což je jedden z mezikroků k zavedení globální bankovní totality.

Zdá se, že v ve velice lidnaté hierarchicky rozkastované (narodíš se jako „nedotknutelný“ žebrák a tvým údělem je celý život zůstat „nedotknutelným“ žebrákem – máš omezený pohyb i aktivity) Indii („proletářsky“) internacionalizované globální finanční elity (1% nejbohatších lidí světa) provádějí
test o jeden level výše směřující k zavedení bankovního (ve prospěch kasty mezinárodních bankéřů) „komunismu“.

Béda
8. 2. 2017 9:12

Řekl bych, že není daleko doba, kdy se šariátníci zcela legálním způsobem dostanou k jaderným knoflíkům v Evropě.

zedd
zedd
8. 2. 2017 10:58

Nejde jen o mladou generaci. Ségře je 50 a jinak než kartou neplatí. Mě je sice o deset míň, moji vrstevníci jsou si perfektně vědomi mechanismů, na kterých je založen Google a Facebook, nicméně to považují buď za fair trade, nebo za něco sice špatného, ale v podstatě nevyhnutelného. Widle, Flussbuch a GoogleCosi používaj i ty, co maj živnost na jejich kritice.

zedd
zedd
8. 2. 2017 11:12

Tohle jsme všichni nějak tak tušili a odsouvali do budoucnosti. Je to ale nepopiratelně tu:
http://a2larm.cz/2017/02/data-jez-obratila-svet-vzhuru-nohama/

Admirál
Admirál
8. 2. 2017 16:04

Bety napsal

Z indické literatury je zřejmé, že většina chudého obyvatelstva přežívá jen díky šedé ekonomické zóně. Tento pokrok je přinutí buď zemřít hlady, nebo se může to 0,001 procento těšit na velkou revoluci. Vzhledem k nepřátelství mezi muslimskou a hinduistickou populací, navíc s Pákistánem za zády mohou případné nepokoje nabýt až obludných forem.

Přesně tak! Jestli chtějí v Indii pořádnou, na solidní nespokojenosti založenou, krvavou revoluci těch, co nemají co ztratit přesně podle Leninova návodu, tak je třeba dotáhnout celou tu reformu důsledně dotáhnout.

Jen tak dál.

racek
racek
8. 2. 2017 16:35

Špatné samozřejmě převládá. Nicméně, spravovat strašlivě přelidněnou Indii a jiné státy v podstatě jinak už nejde. Asi se s tím musíme smířit, s tímhle vyháněním čerta ďáblem.
Ach jo, ještě že jsem už stařík. Ten Malthus měl pravdu. Tohle jsme si zavinili sami. Že jsme změnili přirozený běh věcí v zemích, které jsme dříve ovládali a vyžírali. Tedy, pro čechy to zrovna neplatí. Ty vyžírali jiní, už tisíc let.

zedd
zedd
9. 2. 2017 14:30

Jj, ještě na podzim jsem tomu nevěřil, ale v Indii se odehrává vskutku světodějný experiment.

peter.
9. 2. 2017 15:48

Je to už dávno,čo som čítal Herzánovu „Totalitnú svetovládu“.Keď som čítal,že všetci ľudia budú označení na čele alebo ruke,neveril som.Teraz už verím.
Úhlavným nepriateľom života je on sám – život.(Peter Ward)

Gatta
Gatta
9. 2. 2017 16:04

zedd napsal Nejde jen o mladou generaci. Ségře je 50 a jinak než kartou neplatí. Mě je sice o deset míň, moji vrstevníci jsou si perfektně vědomi mechanismů, na kterých je založen Google a Facebook, nicméně to považují buď za fair trade, nebo za něco sice špatného, ale v podstatě nevyhnutelného. Widle, Flussbuch a GoogleCosi používaj i ty, co maj živnost na jejich kritice. Co mě na mladé generaci vadí ? – Pohodlná odevzdanost. Mají všechny informace, mají svobodu a možnosti o kterých se nám za socíku ani nezdálo, ale oni řeknou: „No, je to blbý, ale co já s… Číst vice »

Gatta
Gatta
9. 2. 2017 16:07

peter. napsal

Je to už dávno,čo som čítal Herzánovu „Totalitnú svetovládu“.Keď som čítal,že všetci ľudia budú označení na čele alebo ruke,neveril som.Teraz už verím.
Úhlavným nepriateľom života je on sám – život.(Peter Ward)

Kamarád – opravdový věřící – to ví dávno – ze Zjevení sv. Jana.
A taky prý je tohle možná poslední papež. A toho Vatikánského Františka nemá ani trochu rád.

Gatta
Gatta
9. 2. 2017 16:15

Pro Stan – Komentář čeká na schválení.

Nebyl by k mání kompletní slovníček nedovolených výrazů zadaných do té hlídací databáze ?
Tentokrát to nebylo žádné slovo začínající na C ani slovo začínající na N …
Nároky diskuzní slušnosti se pomalu blíží prvnímu oddělení mateřské školy – předškoláci by už neprošli.

zedd
zedd
9. 2. 2017 16:35

Jde to napříč generacemi. U studentů je to sice nejmarkantnější, ale jinak jde o převládající názor. Pokud má člověk nějaký pojem národněobrozenecké společnosti 19. stol., nebo i rel. úpadkové její verze z první republiky, musí se stydět.

zedd
zedd
9. 2. 2017 16:41

Paradoxní je, že čím jsou průsery globálního kapitalismu zjevnější, tím zaťatější je reakce dojnic: Jen to moje vemeno ždímejte víc!

Gatta
Gatta
9. 2. 2017 16:59

Re zedd Vůbec to nechci nějak generalizovat, ale pokud se člověk setká se stejným jevem nezávisle u většího množství jedinců, tak se nevyhne myšlenkám o trendu. A tak jim povídám: „Jasně, nic proti tomu zrovna nenaděláš, ale musíš vědět, že je to tak špatně, a že je potřeba to změnit, a že pokud to má být lepší, tak to nebude zadarmo a vše začíná uvědoměním si …“. Nechtějí slyšet – oni si chtějí „užít svůj krásný svět“, oni nechtějí slyšet o ŽÁDNÝCH problémech. Taková lehčí forma „sluníčkářství“. Nechci být dnes tvrdý, ale možná je to jejich ztráta vnitřního systému hodnot… Číst vice »

Bety
Bety
9. 2. 2017 17:47

racek napsal – asi se s tím musíme smířit. To je přesně to, co od lidí poslední dobou dost často slýchám – Na to si musíme zvyknout. Ptám se proč? Já si na žádné plíživé nehoráznosti zvyknout odmítám. Nějaký rádobyučený debil z nás chce pod praporem pokroku udělat očipovaný dobytek a já si na to mám zvyknout? Dalších pár pitomců odtržených od reality prosazuje pofidérní multikulti a já si na to mám zvyknout? Ani náhodou!

peter.
9. 2. 2017 17:48

Gatta napsal
A toho Vatikánského Františka nemá ani trochu rád.

Kto?

Gatta
Gatta
9. 2. 2017 17:55

Re peter – no, ten moj kamoš – ozajstný ŘK .

peter.
9. 2. 2017 18:18

Gatta napsal
ozajstný ŘK .

Vážte si takého kamoša!Už je ich málo tých ozajstných ŘK,sú na vyhynutie a čo nevidieť budú zapísaní v červenej knihe ohrozených druhov…..živočíchov(?)