Jihlavský seminář Nové republiky 2017: 4. průmyslová revoluce a ekonomika produktivních služeb

Na Jihlavském semináři Nové republiky 2017 vystoupil se svým příspěvkem i Doc. RNDr. Radim Valenčík, CSc. V přednášce pod názvem „4. průmyslová revoluce a ekonomika produktivních služeb“ se zabývá mj. systémem identifikace dnešní moci, jejím ustavením, charakteristikou, důsledky a opatřeními proti jejímu nebezpečnému působení.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
30. 4. 2017 7:14

Současné socioekonomické problémy Evropy. Nic povbudivého, Článek s jasnými daty i o nás.
Jens Berger: Sociální nůžky, stěhování národů
Semtex pod základy evropské civilizace německýma očima
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1912/jens-berger-socialni-nuzky-stehovani-narodu

Martin (už bez taky m)
30. 4. 2017 7:57

Starý doktor napsal Současné socioekonomické problémyEvropy. Nic povbudivého, Článek sjasnými daty i o nás. Jens Berger: Sociální nůžky, stěhování národů Semtex pod základy evropské civilizace německýma očima http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1912/jens-berger-socialni-nuzky-stehovani-narodu Poctivý článek se suchými statistickými daty jejichž hodnověrnost je navíc přiznaně podmínečná a omezená. Situace je mnohde na periférii ještě horší, na „jednotu“ Evropy (kdys okázale nazývanou „Evropou regionů“) má vilv mj. právě rozsáhlejší nerovnost promítaná nejen do sociální a demografické struktury. Kdys nejnadějnější kontinent s „klimatickými předpoklady pro sociální myšlení a přemýšlení vůbec“ se mění v kontinent (poloostrov) beznaděje… Zajímavé je, že ač Alternativa nabízí už roky řešení, „úspěšní“ neoliberálové se… Číst vice »

Starý doktor
30. 4. 2017 12:43

Souhlasím Martine (už bez taky m) s Vašimi závěry. Je čas se poučit z historie a přeznat si, že něco v minulosti bylo dobré. Rusové už se to snaží děIat i v praxi.
Rosselchoznadzor (orgán dozoru nad kvalitou potravin a hygienickými a potravinovými normami) navrhl návrat k sovětským normám kvality potravin:
http://zakonvremeni.ru/component/content/article/15-5-/31297-glava-rosselxoznadzora-predlozhil-vernut-sovetskie-standarty-kachestva-produktov.htmll
Kdy to bude i u nás je jen řečnická otázka….

Aleš
Aleš
30. 4. 2017 22:12

Starý doktor: Kdysi se pozitivní změny šířily od nás na východ, po té, co se ČR stala zemí 3. světa, bude trvat hodně dlouho, co ty pozitivní změny z Ruska dojdou k nám. Tady se jim budou bránit jak čert kříži, vidím, jaké dělají problémy s vízy ruským turistům. Parta mininsterských idiotů je schopna jako hybridní hrozbu vyhodnotit asi i ty turisty, NATOž tak ty změny. Ta naše NATOidní blbokracie je tu schopna vládnout ještě dva roky po pádu NATO. Tady zatím dělají projekty na snížení byrokracie z fondů EU spočívající v tom, že jedno lejstro je nahrazeno deseti, jedna… Číst vice »