P. C. Roberts: Washington plánuje nukleární útok na Rusko a Čínu

Řeči o hrozbě nukleární války oblíbené rozhodně nejsou a lidé se snaží věřit tomu, že nukleární válka je nemožná už proto, že postrádá smysl. Ale, bohužel, lidstvo už ve své historii nastřádalo tak dlouhý seznam činů, které neměly smysl, že nechat se ukolébat právě touto útěchou by taktéž moc smyslu nemělo.

Už v minulých letech jsem psal, že některé z dokumentů o změně americké válečné doktríny dosvědčují skutečnost, že Washington připravuje preventivní nukleární útok na Rusko a Čínu. A snažil jsem se též ukázat, že způsob, kterým americká vláda démonizuje Rusko a prezidenta Putina, ty nekonečné a neustávající lži o ruských činech a záměrech, i tvrdá americká odmítání spolupracovat s Ruskem při řešení jakéhokoli problému, přesvědčily ruskou vládu, že Washington připravuje západní společnost na útok proti její zemi. A ke stejnému závěru dospěla i Čína.

Není pro lidstvo většího nebezpečí, než když přesvědčíte dvě nukleární mocnosti o tom, že proti nim chystáte atomový útok. A zdá se v téhle situaci nemožné představit si cosi ještě bezohlednějšího a nezodpovědnějšího. A přece právě to dokázal teď Washington lidstvu na práh jeho domu položit.

Generál poručík Viktor Poznikin, zástupce operačního velitele ruského generálního štábu prohlásil v minulých dnech, že Washington ve snaze dosáhnout globální nadvlády nad světem zřizuje aktuálně takový antibalistický raketový systém, o němž se domnívá, že dokáže ruskou odpověď na americký preventivní útok znemožnit:

Velmi důkladné informace a studie Rusy přesvědčily, že Washington skládá komponenty zařízení, jež nemají žádný jiný smysl než Rusko zdevastovat a zcela paralyzovat jeho schopnost na americký útok odpovědět útokem svým. Řečeno jasněji: Washington se zcela vážně chystá rozpoutat nukleární válku.

Teoreticky počítá tento šílený plán s tím, že po americkém preventivním úderu bude Rusko tak zdevastováno, že s tím, co mu vojensky zbude, na americký úder už neodpoví. A to z děsu před tím, že Američané by na jeho odpověď zareagovali úderem druhým – a to ještě mocnějším. Kromě toho má Washington v plánu využít svých agentů v Moskvě k zavraždění co největšího počtu členů ruské vlády, aby se tak země ocitla bez vedení.

Ano, i takovýmto způsobem jsou šílení americko-izraelští neokonzervativci rozhodnuti získat vládu tentokrát už opravdu nad celým světem.

A je vůbec nějaká naděje, že k naplnění takovéhoto scénáře nedojde? Vždyť Rusové a Číňané přece nebudou sedět a čekat, až jim americký meč setne hlavy.

Uvádí se v souvislosti s touto otázkou i druhý scénář možného postupu Washingtonu. A to ten, že americká armáda na Rusko a Čínu materiálně sice nezaútočí, ale obě země přesvědčí o tom, že je na takovýto útok na ně tak znamenitě připravena, že obě země raději sklopí hlavu a Washingtonu se podvolí.

Ale zase: proč by Rusko a Čína měly čekat na dokončení amerických příprav na válku, jejímž cílem je přeměnit jejich státy na státy loutkové?

Americký vojenskobezpečnostní komplex už dodneška převálcoval Trumpův záměr normalizovat vztahy USA a Ruska, a většina Američanů, zdá se, propadla i propagandě o tom, že Rusko je pro USA hrozbou. A tak chápou agresivní akce Washingtonu jako obranu proti hrozbě, a nikoliv tedy jako politiku, jež ukončí život na zemi.

A nikde proto nebudou a nejsou žádné protesty. Idioti britští, němečtí, francouští, italští, kanadští, australští, belgičtí, řečtí, portugalští, španělští, japonští (a čeští – pozn. překl.), stojí všichni pěkně a poslušně seřazeni za Washingtonem, který se duševně už zcela pomátl.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
29. 4. 2017 8:42

Funkční a spolehlivý „systém odzbrojovacího vraždícího úderu“který má zlikvidovat obranyschopnost RF a Číny již sestrojit nelze. Ano, neocons sebranka v USA se o to léta snaží, naštěstí pro nás již není rok 2008. RF a Čína jsou dnes připraveny na každou globálnější špinavost neoconszmetků. To ale neznamená, že to neocons nebudou dále zkoušet. Neocons svou snahou o realizaci věrolomným přepadem ve formě prvního jaderného úderu ani neuvažují o nějaké obraně svého systému. Proto žádný prvek jejich „obranného systému“ není žádnou zárukou obrany země, která jej nechá na svém území vybudovat. Naopak, každá taková země se stává reálným cílem skutečně zničujícího… Číst vice »

Dana
Dana
29. 4. 2017 21:37

V reakci na clanek bych si dovolila zminit nekolik postupu, jak osobne resit nuklearni svetovou valku.

1. Vyhrabat is kryt 100 metru pod povrchem zeme. Nezapomenout na sebemensi detail, ani na vkusne hackovane decky na stolcich, a cekat na konec sveta.

2. Prejit na fundamentalni viru, vyzpovidat se ze hrichu a pokorne ocekavat vstup do Kralovstvi nebeskeho..

3. Ukoncit si trapeni a nejistotu skokem z vysokeho, treba i Nuselskeho mostu do naruce vecnosti.

4. Usoulozit se k smrti. Plati pro damy i pany. Prudky infarkt pri sexu je slastny a rychly….

J. W.
J. W.
30. 4. 2017 5:38

No konecne konecne reseni. Vyzareni globalni Atomovou explozi behem 0,5 sekund je prece pani Dano Teliskova nejepsi a nejvice prudky orgazmus pro organizmus. Pri skoku z Nuselaku nebo Panelaku hrozi ze spadnete do odpadniho kontejneru na nejakeho duchodce a vas organizmus bude bezmocne dochcipavat radu smutnych a opustenych let v upirskem zdravotnickem zarizeni, ktere z vas bude sat duchod, socialni davky, krev, bunky, moc a jinou chutnou vyzivu. Ale takto, se udelame vsichni najednou. Nebo snad jde o neco jineho v tomto prastenem a zdegenrovanem svete? Kazda vira oddaluje orgazmus (exitus) organizmu na buhvikdy a umoznuje mezi tyto dva poly… Číst vice »

Aleš
Aleš
30. 4. 2017 21:49

Taky jsem si naplánoval stát se prezidentem svobodného Kurdistánu a tak nějak se mi to zatím nedaří… Nicméně Bašár Assad je stále prezidentem Sýrie a J.W. může s potměšilým úšklebkem humanitárně bombardovat vojína Danu svým ostrovtipem a šiřitelé a obránci západních či euroatlantických hodnot můžou rozjímat nad svobodnými a demokratickými a jedinými správnými jatkami jež vzniknou, pokud Erdragon nebude jen kalit vodu. Nejapnost spoluovčanů, kterým ani tohle nestačí opustit fanatismus, se kterým hystericky prohlašují: „naši bezpečnost nám zajistí jedině NATO“, sice nezná mezí, ale tohle by na rozdíl od řecko tureckých sporů zaznamenal i kdejaký imbecil, kdyby došlo k přímému… Číst vice »