Journalistenwatch: Obdaří nás „korona“ novými uprchlíky?

Vypadá to, že osud Německa je zpečetěn. Také v budoucnu jde v této zemi pouze o to, přijmout tolik občanů zeměkoule, kolik je jich tento stát schopen uživit a obsloužit.

Jestli to byla válka, klima a nyní koronavirus, vždy je zde důvod, proč se lidé přesouvají z jednoho místa do druhého, nebo jsou k tomu okolnostmi přímo donuceni.

A Německo je cíl zvlášť oblíbený, neboť zde vládnou síly, které považují každého uprchlíka za obohacení.

Vedoucí regionálního úřadu pro Dálný Východ a severní Afriku pod hlavičkou UNHCR – pomoc uprchlíkům, Andreas Kirchhof, vidí situaci syrských uprchlíků i deset let od začátku války v Sýrii, jako výrazně zhoršenou.

„Situace je dramatická,“ říká Kirchhof, který popisuje stav  z jordánského hlavního města Ammánu „Je to největší světová uprchlická krize. V minulém roce bylo možno pozorovat zcela nový vývoj. Chudoba se rozšířila, když se objevil Covid-19 . V Libanonu nyní žije devět z deseti Syřanů v extrémní chudobě. Přitom i současná Sýrie je postižena humanitární krizí.“

„Mezitím více než 13 milionů lidí potřebuje pomoc,“ sděluje   zástupce UNHCR  a dodává, že  „Německo a ostatní státy mohou pomoci rodinám, které už nevidí v současné hospodářské krizi žádnou naději. Koncem března se koná mezinárodní konference a my doufáme v solidaritu s ostatními zeměmi, které přijaly až 80 % syrských uprchlíků. Sousedící země, Jordánsko, Libanon a Turecko, jich přijaly většinu.“

Komentář uživatele Bernd pod článkem: Proč se Syřané nevracejí zpět do své vlasti, jsou snad v táborech drženi, nebo se jedná o rodiny a příslušníky IS bojovníků a jiných teroristických skupin? Pokud by se tito uprchlíci vrátili zpět do vlasti, byla by to pro Západ blamáž, především pro EU a německou spolkovou vládu.

Zdroj: Journalistenwatch.com

Překlad: malymax

 

 

 

5 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
14. 3. 2021 16:46

Zajímalo by mne, kolik Němců „už nevidí v současné hospodářské situaci žádnou naději?“
Navíc – stále se mluví o syrských uprchlících, ale Sýrie přece není v severní Africe,
a už od začátku bylo složení uprchlíků velice různorodé – Albánci, Kosovští, Afghánci…
Klasika v tahání za nos a samozřejmě – „situace je DRAMATICKÁ, jak také jinak, všechny situace musí, PROSTĚ MUSÍ být DRAMATICKÉ.

PPK
PPK
Reply to  Bety
14. 3. 2021 22:14

Pro cokoliv, co se na této zemi sociálně a politicky děje, podle mého názoru platí: Kdyby právě to či ono vládci světa nechtěli, tak se to nikdy nestane a nikdy to nebude. Snad jen s výjimkou výbuchu sopek, pádů asteroidů nebo jiné přírodní katastrofy, kterou by někdo nezpůsobil těm druhým naschvál. Jenže i to, co „jako“ člověk způsobuje, způsobují vždy jen společenští vládci a jejich poskoci, nikoliv ti obyčejní lidé. Koronavirové i jiné „pandemie“ či migrace, to je jen špinavá práce vládců, nikoliv nějaký zákon přírody.