Proč je pro USA výhodné vyprovokovat KLDR právě během olympiády

Další důvod, pro který start ruských sportovců na olympiádě v Koreji vyvolává otázky…

Pro začátek předpokládejme, že USA válku na Korejském poloostrově potřebují. Zda k destabilizaci Číny, k eskalaci napětí kolem jihovýchodní hranice Ruska, k blokování asijských námořních obchodních cest, k vnitropolitickému použití v samé Americe, není podstatné. Jen předpokládejme, že ji USA potřebují.

Dále vyvstává otázka: Jak ji vyprovokovat? Jižní Korea je proti, protože do její metropole doletí granát dalekonosného dělostřelectva KLDR za pár sekund a Soul je navíc místem dislokace atomových reaktorů, milionů obyvatel a armády, která v rámci dohod po poslední korejské válce v případě vojenského konfliktu přechází pod přímé velení USA. A Japonsko je proti tím spíš. Dokonce i slovutné „světové společenství“ se tomu ze všech sil brání. Tedy jak?

Je kvůli tomu nutno v rámci tradiční anglosaské falše nastrčit před sebe civilisty a udělat z nich „sakrální oběť“. Prostí Korejci se k tomu nehodí a tak je třeba hledat cizince – ale kde je vzít? Hledat je nebude třeba, protože oni sami tam brzy přijedou ze všech koutů planety. Ano, jedná se o jihokorejskou olympiádu.

Spojené státy mohou snadno využít sportovce a fanoušky jako živého štítu, aby dostali vládce KLDR do bezvýchodné situace. V zájmu toho stačí provést typickou speciální operaci. Terminologii tajných služeb se jí říká „pod cizí vlajkou“. Zkrátka, představitelé USA potřebují střelbu na Soul, diverzi ve městech, nebo něco podobného, aby z toho všeho mohli obvinit armádu KLDR a oficiální Pchjongjang. Zkušeností s tím má sedmnáct amerických tajných služeb víc než dost.

Vypukne eskalace a Kim Čong-un bude buď nucen odpovědět, a v tom případě budou zasaženi zahraniční sportovci a hosté z celého svatě, a pak USA označí KLDR za nepřítele celého světového společenství, anebo dovolit přenesení války na své území, aniž by využil druhý, co do významu, trumf, tedy už zmíněné desítky tisíc hlavní dalekonosného dělostřelectva.

To, že Američané jsou schopni živý štít použít, je mimo pochybnost – udělali to nejednou a dělají to i dnes. A pokud jde o smrt občanů té či oné spojenecké země, je vše ještě jednodušší – USA by ani to neudělaly poprvé.

Ale hlavní, co dělá takový scénář dvojnásob pravděpodobným, je to, že využití olympiády jako politického faktoru je pro USA už dávnou zvyklostí. Jen v posledních letech proti Jižní Osetii v roce 2008, kdy byla v plném proudu olympiáda v Pekingu. Podruhé na Ukrajině v roce 2014 během zimní olympiády v Soči. V Riu měli jiné starosti, protože byli zaměstnáni dopingem a dalšími hanebnostmi Ruska.

Smrt sportovců sváže ruce i Moskvě a Číně, no a před světovým společenstvím nebude možné takový zločin utajit. Ale protože je řeč o USA, nemůže být variabilita jejich plánů omezena na jeden scénář. A proto, pokud rozšíříme obzor vnímání, bude jasné, že i jiné rozhodnutí Kim Čen-una bude pro USA naprosto přijatelné.

Pokud se severokorejský vůdce vyhne úderu na mírumilovné účastníky jihokorejské olympiády, nabízí se mu jako lákavý a dostupný odvetný cíl Japonsko. A není to náhoda, pro Ameriku budou vážné škody způsobené Japonsku výborným důvodem k nefalšované radosti. Zničit cizíma rukama globálního konkurenta a vydělat na tom – co může být pro kapitalistu silnější? Navíc je zde nejen tento motiv, ale i závažná destabilizace celého asijsko-pacifického regionu. A přitom bez použití strategických jaderných sil, které jim nedovoluje použít ono „nenávistné Rusko“ se svou paritou strategických sil.

A tak všichni vyhrávají.
A všichni – to znamená Spojené státy…

Odsud vyvěrá vyvolání migračních, ekologických, hospodářských i politických problémů pro Rusko a Čínu i oslabení ekonomických konkurentů – Japonska a Jižní Koreje, i prudké přibrzdění ekonomického růstu Číny, i další izolace Moskvy a Pekingu, protože to přece oni „nedovolili zastavení šíleného režimu KLDR už dávno předtím“ a pochopitelně i pokus o blokování čínského projektu Nové Hedvábné Stezky s klíčovým podílem Ruska.

V tomto schématu je vše v pořádku, kromě jednoho. Možné nepředvídatelné reakce Moskvy. A ta je pro Američany už tradičně nepředvídatelná… A co když Rusové hned po provokaci vezmou KLDR pod svoji ochranu? A co když Číňanům doporučí, aby tam pustili svůj kontingent? Co potom? A možná Američané sami postrčí Peking k přímému vojensko-strategickému spojenectví s Moskvou.

Nebezpečné.

Ačkoli …

Zdroj: Cont.ws

Překlad: st.hroch 171229

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
30. 12. 2017 16:57

Keď USA zneužijú športovcov a návštevníkov OH v J.K. ako živý štít a zaútočia,tak sa stane to,že S.K.udrie všetkým čo má k dispozícii na všetky vopred určené ciele vedomá si toho, že v nasledujúcich minútach bude totálne zničená.Lenže,zničený bude aj Soul,časť Japonska a je možné,že niečo z jej jadrového arzenálu dopadne aj na USA.Jadrové zamorenie postihne Čínu aj RF.
Takže si myslím,že USA S.K.nenapadnú.Určite nie bez konzultácií s RF a Čínou.

Sinuhet
Sinuhet
31. 12. 2017 7:05

Že se v Pchjongčchangu kolem olympioniků KLDR něco semele je nad slunce jasné. Nakonec proč byl vybrán Pchjongčchang? Clintonovská státní elita je podstatně nebezpečnější než Kim Čong-un to přiznal na ČRO i Milan Slezák.