Kambodža dostala účet ve výši 500 milionů USD za vykonanou genocidu

Tento požadavek vzbudil v hlavním kambodžském městě Phnomphenu velkou nevoli a pobouření. Země má platit za vlastní zrádce z loutkové proamerické vlády, kteří zemi zavlekli do války.


Kambodža byla padesát let poté, co Spojené státy zabily 500 tisíc Kambodžanů, požádána, aby zaplatila 500 milionů USD svých „válečných dluhů“. Námezdní forma otroctví je na Západě opravdu v módě. Ale představte si sami sebe v kůži Kambodžanů, kteří jsou nuceni k tomu, aby „zaplatili dluh“ Spojeným státům za bombardování své země a zavraždění půl milionu svých obyvatel před téměř padesáti lety. Pokud byste skutečně byli Kambodžany, nemusíte si nic představovat, protože právě to teď Spojené státy požadují. Citujme australský deník Sydney Morning Herald.

Půlstoletí poté, co americké bombardéry B-52 svrhly více než 500 tisíc tun munice na území Kambodže, požaduje Washington po této zemi, aby splatila 500 milionů USD svých válečných dluhů. Tento požadavek vzbudil v hlavním kambodžském městě Phnomphenu velkou nevoli a pobouření. Jen v roce 1973 dopadlo v průběhu 200 nocí v utajeném programu kobercového bombardování 257 456 tun výbušnin – polovina množství, které dopadlo na Japonsko za 2. světové války. (…) Podle vědců zkoumajících genocidu bylo zabito více než 500 tisíc Kambodžanů, mezi nimi mnoho dětí.

Více než 500 tisíc mrtvých kambodžských dětí zajisté nedělá dobrý dojem. Ke splácení vlastních dluhů to však nepomáhá. Podívejme se, co k tomu říká současný velvyslanec USA v Kambodži, William Heidt.

William Heidt, velvyslanec USA v Phnomphenu, pro Cambodia Daily napsal:
„Neschopnost splácet dluh staví Kambodžu na úroveň Súdánu, Somálska a Zimbabwe… Podle mého názoru Kambodža nevypadá jako země, která by se měla zpožďovat se splácením svých dluhů… Všude ve městě se staví, přicházejí zahraniční investice, příjmy vlády prudce stoupají.“

Byli bychom rádi, abyste se na chvíli zastavili, klikli si na tento odkaz a na vlastní oči se přesvědčili, že přesně to americký velvyslanec v Kambodži řekl. Opravdu to není nějaká halucinace, ale takhle to prostě v životě chodí. Podle bývalého šéfa kanceláře Reuters v Ho Či Minově městě, který je citován v tomto šíleném článku, „Kambodža nedluží Spojeným státům za to, že se podílely na likvidaci jejich obyvatel, divokých zvířat, rýžových polí a lesů, ani halíř.“ A Elizabeth Beckerová, Američanka, jedna z mála novinářek, která svědčila o genocidě Rudých Khmérů, napsala, že Spojené státy „dluží Kambodži na reparacích více, než co může být vůbec kdy splaceno v hotových penězích.“

Zdroj: Russia Insider

Překlad: Stan


P.S.  Přeložili jsme článek, ale na vysvětlenou by se slušelo dodat, jak konkrétně tento dluh vznikl. Kambodža nebyla oficiálně ve válce s USA na straně Vietnamu, protože ten ji protiprávně okupoval. Šlo o to, že proamerická loutka jménem Lon Nol svrhl prince Sihanuka a uvrhl zemi do občanské války. O finanční a vojenskou pomoc požádal své přátele, tedy USA. Válku prohrál, uprchl na Havaj, kde pod americkou ochranou v klidu dožil. Jeho zradu a kolaboraci s USA má podle USA také někdo zaplatit. A kdo jiný by měl platit, ne-li kambodžský lid? Válka je byznys a loutkové vlády nejsou zřízeny pro šíření lidských práv a osvobození lidu. To je je zástěrka placených klubů pro šíření těch či oněch „hodnot“. Realita je taková, že platíte za vlastní zrádce, kteří vás do této situace legálně či polo-legálně zavlekli. Proto se tak dlouze věnujeme dění na Ukrajině.

Bombardování, o kterém je v článku řeč, bylo součástí války proti „komunistickému“ Vietnamu. Půl milionu mrtvých Kambodžanů představuje pouhé „vedlejší ztráty“ svaté války proti šíření komunismu. Rozvrácená země jakbysmet. Naštěstí je tu po takové „komunistické“ devastaci nabídka férové půjčky bez rizika. Nákup vojenské techniky, střeliva, bomb, Pandurů či Gripenů přeci není zadarmo a musí se zaplatit hned nebo na splátky, lhostejno, zda jsou tyto zbraně použity proti vlastnímu nebo cizímu lidu. Jde o byznys. Otázka nezní, kolik a které děti přijdou o život. Stačí se podívat na současnou západní podporu saúdského bombardování v Jemenu, kde pod vedením jimi založené loutkové vlády už vypukl hladomor. Otázka pro Západ zní, kolik ty bomby a střelivo budou stát, kdo a kdy je zaplatí. Jde přece jen o obchod, nic osobního.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 350 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
20. 3. 2017 22:14

Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozývá aneb Každé prase najde svého reznika.
To už není ani Kafka. To nejsou Bohnice, ani Kosmonosy či kopeček v Jihlavě.
Tohle je totální bekovina. Rozuměj … křeče naprosto paralyzovaneho kripla , který už vlastně prosí o eunathASII.
Nevesme hlavu. Soudruh Rockefeller zvici zombie konečně našel svoji černou díru.
Emerika je vrcholná ukázka civilizační degenerace. Zajímalo by me, jak americké lejno, hodlá v tomto svém díle pokračovat? Kobercovym bombardováním? Všechny režimy , u nichz došlo k přepolování, by měly zbystrit. Především Vietnam.

Dana
Dana
20. 3. 2017 22:47

Kambodza nedostala ucet zrovna vcera, ale tato zalezitost se tahne uz dost let, dluh je zminovan urcite 25 let co si pamatuji. Malo platne, vrchni predstavitel teto zeme si formalne vzal statni pujcky, ke kterym se nasledne nikdo nehlasi. . ..Na jednu stranu chapu, velka humanitarni cast pomoce byla prosustrovana , dnesni obcane by pak trpeli za chyby predesle generace. To je k mladym Kambodzanum nespravedlive. Predpokladam, ze jakmile bude nynejsi kambodzska vlada vstricna k pohledavkam, pak jiste i svetova banka IMF najde cesty, jak Kambodze dluh slevit nebo splatit jen z casti. Tech 280 milionu dolaru je pro takovy… Číst vice »

peter.
21. 3. 2017 6:51

V tomto prípade ide evidentne o konflikt medzi morálkou a právom.Vzťah medzi týmito pojmami v žiadnom prípade nie je vertikálny (nadriadenosť – podriadenosť).Je horizontálny,pričom nemožno medzi morálku a právo klásť rovnítko.Aj keď by to tak malo byť,lebo právo by malo vychádzať z morálky.Bohužiaľ, „nožnice“medzi právom a morálkou neboli nikdy tak roztvorené ako v XX. a XXI.storočí.No ale ak sú zákony a morálka v protiklade,tak občan je potom postavený pred voľbu – buď stratí zmysel pre mravnosť,alebo rešpekt pred zákonom.Popisovaný prípad vymáhania dlhu od Kambodže je očividne nemorálny,no nie som si istý tým,či je aj protiprávny.Žiaľ,rozpory medzi morálkou a právom nie… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 3. 2017 8:23

A ten obsah pum které vysypaly nejen B-52 na Kambodžu i Laos i s dlouhodobými otravnými a devastačními účinky budete chtít také zaplatit?? Kdykoliv slyším něco podobného, nepochybuji o i absenci jen zbytků soudnosti a lidskosti těch, kdo dnes vznáší takové požadavky. Na obě země (i bez toho co „darovali“ Vietnamcům) USA svrhlo mnohem více bomb nežli na nacistické Německo za II. světové války… Krystalická hrůza a skutečné peklo, které USA v tehdejší „Indočíně“ způsobily dalece přesahují vše co kdy jakýkoliv jiný stát jinému způsobil, snad s výjimkou již zmíněných Hitlerovců. Kdykoliv cosi kdosi ze „Západu“ mumlá o „má dáti… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
21. 3. 2017 10:44

Postrádám v historických pramenech, že by Kambodža vyhlásila válku USA.
Kambodžané nechť žádají stejnou částku za zničenou zem, miliony mrtvých.
Zkrátka daň za agresi. pokud si všechny země nechají všechno líbit, nikdy se jednání agresorů nezmění. Není přece možné, aby zem, která je agresorem a neřídí se mezinárodním právem, bude pomocí téhož mezinárodního práva požadovat nějaké peníze z půjček. To se to vydělává, nejdřív zničit a pak půjčit na obnovu.

Martin (už bez taky m)
21. 3. 2017 11:13

Vlastimil napsal Postrádám v historických pramenech, že by Kambodža vyhlásila válku USA. Kambodžané nechť žádají stejnou částku za zničenou zem, miliony mrtvých. Zkrátka daň za agresi. pokud si všechny země nechají všechno líbit, nikdy se jednání agresorů nezmění. Není přece možné, aby zem, která je agresorem a neřídí se mezinárodním právem, bude pomocí téhož mezinárodního práva požadovat nějaké peníze z půjček. To se to vydělává, nejdřív zničit a pak půjčit na obnovu. Rozumím Vám, válka vyhlášena nebyla, to byla pokud vím klasická „Západní internacionální pomoc“… K stanovení výše škod podotýkám, že dlouhodobé poničení životních podmínek a ekosystémů vč. zátěže snad… Číst vice »

peter.
21. 3. 2017 11:20

http://karolondrias.blog.pravda.sk/2011/11/27/zlociny-americkych-prezidentov-v-kambodzi-cerveni-kmeri-a-hrdinstva-moralnych-uchylakov/
Myslím,že práve tieto argumenty použije Kambodža v prípadnom súdnom spore o vrátenie dlhu USA.

zedd
zedd
21. 3. 2017 12:22

No tak si to spočítejme: Strejda Sam doručil 250.000 tun bomb a chce za to 500.000.000 chechtáků. To je ubohých 2.000 virtuálů za 1 tunu munice. Strejda Sam už to srazil na skutečně symbolický poplatek: Náklady na výrobu jsou účtovány tak z jedné setiny. Dovážku až do domu + rozdíl ve výrobních nákladech už dávno zatáhlo US stádo.

Tady nejde o prachy, je to jako když svatej Venca posílal volky do Němec. Je to tribut vazala lennímu pánovi.

zedd
zedd
21. 3. 2017 12:43

Pokud se těm vyžírkům (včetně MMF a WB) hned a ostře nevysmějou, budou nuceni privatizovat za hodně nevýhodných podmínek. Mimochodem zjišťuji překvapivé paralely mezi současným globálním světem a středoevropským prostorem v době před a během Třicetileté války. Vemte si jen, jak probíhaly konfiskace po stavovském povstání: To byl naprostý majstrštyk dopočítaný do konce, včetně devalvace měny. To všechno za nějaký jeden a půl rok! 1. Stávající ekonomické vztahy byly zcela zpřetrhány. 2. Vznikla nová a daleko užší majetková elita (3 – 5 nejbohatších jedinců) 3. Císař (stát) nedostal vůbec nic 4. Plebs zchudnul a jeho značná část se dostala do… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 3. 2017 14:19

Z těch 30 předpovídaných let zde cca 29 a 3/4 budou „bojovat“ krysy, švábi, viry a houby s baktériemi. Celkově bych vsadil, že zvítězí houby a baktérie, řekněme že některé viry „uhrají“ možnost přežití, což je pro ně vlastně taky výhra. Ovšem asi již nebude existovat žádná metodika a žádný posuzovatel a hodnotitel. Teda nepočítám -li „substrát“ který někde může přežívat nějaký ten pátek, nežli se v ten substrát skutečný změní. Půjde o pohyblivé misky s agarem pro to co by poté přišlo… Ale proč si posledních několik miliard let historie „nezopakovat“, že ano… Celá „naše“ „civilizace“ představuje jen jednu… Číst vice »

Dana
Dana
21. 3. 2017 18:09

Problem je ten, ze Kambodza nema dobry kredit, protoze nema sve statni finance v poradku. Takze zadne investice ci pujcky od mezinarodnich financnich organisaci nedostane. Spojene Staty posilaly cela leta financni pomoc kolem 15-20 milionu dolaru rocne- s jinou vsemoznou pomoci. Kambodzska vlada sice pomoc zadarmo brala, ale neukazala dobrou vuli platit alespon neco z jejich dluhu. Ani ne symbolicky. Obama mel ten napad, ze kdyz se Kambodza dostane do lepsi hospodarske situace, zacne aspon platit par tisic dolaru. Coz by byl jen zlomek z tech milionu, co jinak od USA dostavaji a ukazali by seriosnost. K tomu se ale… Číst vice »

Béda
21. 3. 2017 18:48

Dana,

půjčka je pomoc? Problém je v tom, že americké zločince nelze soudit před mezinárodním soudem a napálit mu reparace za ZPŮSOBENÉ VÁLEČNÉ ŠKODY. Pak by měla Kambodža vystaráno.

Béda
21. 3. 2017 18:53

Dana,

„Doufam, ze Trumpova administrativa tuto pomoc razantne seskrta, jako jine humanitarni pomoce…“ Úplně by pro začátek stačilo, kdyby seškrtali svoji válečnou „pomoc“.

Béda
21. 3. 2017 18:54

„Problem je ten, ze Kambodza nema dobry kredit, protoze nema sve statni finance v poradku.“ Podobně jak USA.

Aleš
Aleš
21. 3. 2017 20:26

Až někdo udělá lidstvu obrovskou službu a do bezživotí uvede pár desítek milionů podpindosníků a generace jejich pravnuků necháme splácet nejenom za hříchy jejich prarodičů, ale i náklady genocidy jejich bližních, pak bude teprve možné uvažovat o tom, zda nějaké drobné by neměla někomu platit Kambodža… Co tak preventivně humanitárně vybombardovat sídla banksterů a členů Rockeffellerovic a Rottschildovic klanů, Wallstreet, FED, Pentagon, Londýn i Brusel. Ať mají ty debaty aspoň nějakou váhu… V pietě k obětem v Jugoslávii, Vietnamu, Lybii, Sýrii či na Donbase by to nebylo ani tak nelidské…