Kanál, samý kanál, a co na dně?

Přiznám se, že už nejsem schopen listovat v místním Tabáku čerstvou denní makulaturou riskovin, protože mne zahlcují internetová vydání zejména zahraničního mainstreamu. Někdy má mainstream i zábavné fotografie. Třeba Libya Herald, list jakési tripoliské vlády, měl  nedávno místo otevíráku, článku na první straně, foto pobřeží s lodí migrantů, která se postupně naplňovala ještě na africkém břehu v pozadí s malou evropskou záchrannou lodí, evidentně narušující teritoriální vody Libye. Ovšem, které Libye…?
Dnešek jsem zase trávil lustrováním jména Alesia Shevchenko, o kterém psal the Guardian, že náleží (všeho)schopné ruské hackerce. Slečna Alesia na fotu Guardianu vypadala spíše jako něčí milenka, což nevadilo, limitovalo to  pouze vlastní hledání. Bohužel pro fakta, z 99,99 % jména ve formátu Alesia Shevchenko náležela mladým rodilým Ukrajinkám. Nechápu, proč právě ty by měly pracovat pro Kreml a Vladimíra Putina. Slibně však  vypadala jedna ukrajinská dívka uvedeného jména, která žije v San Marinu. Žít blízko a nežít v EU, toť téměř sen.
Z kanálů tiskových jsem se dostal ke kanálům reálným, a to zde.  Fascinuje mne ono prázdno, které je nyní mezi benátskými ostrovy a ostrůvky, a přemýšlím, jak se zde lidé aktuálně přepravují. Vrtulníkem? Kdo nocoval v Benátkách, či je jako jednodenní český turista alespoň spatřil, jistě si vybaví osobitý puch vody, do níž se mísí odér spalované nafty, když už kanály křižujete veřejným dopravním prostředkem. Vůně Benátek dnes může připomínat pach zastaralé a zanedbané čističky odpadních vod. Zvířecí mrtvolky na dně kanálů, lidský odpad, hnijící bahno, to vše tvoří dnes půvab afrických pobřežních měst, třeba Monrovie, a teď vlastně i půvab Benátek. Za monrovizaci druhdy hrdé středověké republiky Benátské  ovšem noví Italové z Afriky nemohou. Mohou za ni Bruselané, ordinující ochranu před vodou za italské miliardy  v době, kdy voda… není. Pět hvězdiček má dobrý koňak. Chce-li Beppe Grillo poskytnout Italům lok dobrého moku, mělo by jeho hnutí Cinque stelle přejít do politické ofenzívy. Je čas nejvyšší, pokud zejména Donald Trump začně ještě tento měsíc čistit letité washingtonské bahno (drain the swamp), jak sliboval. Ostatně ve dvou, třech či čtyřech se to lépe táhne. Swamp and slurry není pouze specifikou amero-italskou… Bahno a odpad přitékájí i z rovin Maaských.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
8. 1. 2017 11:19

“ Chce-li Beppe Grillo poskytnout Italům lok dobrého moku, mělo by jeho hnutí Cinque stelle přejít do politické ofenzívy. Je čas nejvyšší, pokud zejména Donald Trump začně ještě tento měsíc čistit letité washingtonské bahno (drain the swamp), jak sliboval. Ostatně ve dvou, třech či čtyřech se to lépe táhne. “ Copak o to,vážený barone, Italové přistupují ke snahám je zotročit přece jen trochu jinak,než je jinde v Evropě zvykem. Můžete si být jistý,že národ,který za ta tisíciletí prošel tolika okupacemi a válkami jako snad žádný jiný je schopen zareagovat v okamžiku,kdy šance na úspěch bude reálná a ztráty co nejmenší.… Číst vice »

mm
mm
8. 1. 2017 15:03

udělal jste mi radost, hudrypere. Na vás jsem svou skromnou glosou necílil, ale jsem rád, že jste Itálii vystihl. Itálie se sjednotila, počínaje Garibaldim, zdola, a máte pravdu, že dole, v lidech, je její síla, byť trochu divadelní, neb Ital toť gesto a hra. Commedia ma non gia finita. Už jsem oželel pláže, kde dnes, až na půlmetrové průchody k moři mají rozloženy deky Afričané s haraburdím, ale nerozdýchal jsem ten benátský hřbitov, který už Eco nepopíše. Na druhé straně, pusté kanály mohou skrývat tajné chodby, protože v nich je zapovězená historie každého velkoměsta. Neměliť Benátky rabiho Löwa, nenajdou ani… Číst vice »

hudryper
hudryper
8. 1. 2017 16:15

mm napsal Neměliť Benátky rabiho Löwa, nenajdou ani svého Golema, kterého by k boji s materializovanou úřednickou hydrou tolik potřebovaly. Zato však barone mají v Trevisu,což je coby kamenem dohodil mou před 3 měsíci narozenou pravnučku jménem Cora. Když se podíváte na její fotky a na způsob,jakým se kouká na lidi (oči jak dva reflektory) a jak se usmívá jak miniaturní mona Líza ,je jasné,že to bude parádní ženská jak vystřižena z Vlastiny družiny z dívčích válek . Musíme to těm našim mladým dopřát,nemůžeme přece všechny životní obtíže nést jenom na svých bedrech. My jsme se nepodělali a oni si… Číst vice »

mm
mm
8. 1. 2017 17:04

Vaší (nebo vaší) Coře připíjím na zdraví. Naše zkušenosti, toť komár zalitý jantarem před miliony let. Vaše Cora bude snad opět žít ve světě lidí, nebo mužů. Muže dělá slovo a výsledky. Jeden z mála, když si ho díky afinitě k Slovanům zidealizujeme, se na titul Mr. Augiáš jen třese A chlév, ten zde http://www.nationalreview.com/article/443612/f-35-donald-trump-should-cancel-failed-f-35-fighter-jet-program

mm
mm
8. 1. 2017 17:07

Ovšem podotýkám, že pravnuček se dožívali jen bájní Rekové slovanští. I miei rispetti….

Aleš
Aleš
9. 1. 2017 12:33
Aleš
Aleš
9. 1. 2017 13:05