Kde jsou kočky?

11391925

Překvapily mě nenávistné, zlé reakce v diskuzi na OM na adresu dvou unesených a vrácených dívek i jejich rodin. Dívky jsou uráženy nevybíravými výrazy, prakticky nikdo je nenazve slušně, jsou to „pipky“, „nány“. Diskutující zpochybňují jejich výchovu a pyšní se tím, že jejich děti byly vychovány lépe, nikde po světě se necourají a sedí pěkně doma na zadku.

Nevíme nikdo, čím vším si prošly, co musely prožít, jaké byly jejich zážitky. Můžeme se o tom jen dohadovat. Mohly zažít věci velmi zlé, mohly však poznat i něco jiného.

To, co prožívají doma, je však velmi ošklivé. A naděje na vysvobození už není žádná. Kam mohou utéct z domova, pošpiněné a poplivané „vlastními“?

Na OM se ozývají hlasy, kde že se dívky schovávají a proč. Nedivím se, že se před touto společností ukrývají.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
14. 2. 2016 14:49

V diskusi jsem se Tribunova stanoviska zastal ,snad jako jediný na OM. Pamatuji se na mnohem
větší a naprosto nezasloužené urážky a tresty ze strany české veřejnosti vůči lidem,kteří se stali
ozdobou tohoto národa. Což se nedá říci o těch dvou dívkách,jejichž rodiče měli možnost zařídit
150 milionové výkupné na účet nás všech,tedy i bezdomovců a dětí,co mají ve škole hlad. Nelze se
potom divit lidem,kteří zažili desítky ztracených Čechoslováků a stát pro ně nehnul brvou.
Chtělo by to Janiko ubrat na srdceryvném lkaní a zajímat se také trochu o realitu celé kauzy.

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 15:55

hudryper napsal V diskusi jsem se Tribunova stanoviska zastal ,snad jako jediný na OM. Pamatuji se na mnohem větší a naprosto nezasloužené urážky a tresty ze strany české veřejnosti vůči lidem,kteří se stali ozdobou tohoto národa. Což se nedá říci o těch dvou dívkách,jejichž rodiče měli možnost zařídit 150 milionové výkupné na účet nás všech,tedy i bezdomovců a dětí,co mají ve škole hlad. Nelze se potom divit lidem,kteří zažili desítky ztracených Čechoslováků a stát pro ně nehnul brvou. Chtělo by to Janiko ubrat na srdceryvném lkaní a zajímat se také trochu o realitu celé kauzy. nezlob se na mě, ale… Číst vice »

peter.
14. 2. 2016 16:09

Keďže vaše slová váž.Janika o tých ktorí cit.“pyšní se tím,že jejich děti byli vychovány lépe,nikde po světě se necourají a sedí pěkně doma na zadku“kon.cit.sa pravdepodobne týkajú mňa,lebo len ja som svoje deti spomínal,považujem za nutné reagovať. Pokiaľ si prečítate moje príspevky k téme,tak ja tie dve osoby nazývam „dievčinami“,čo je nežný slovenský výraz pre dievčatá(dívky).Žiadne „pipky“ ani „nány“v mojich príspevkoch nenájdete. A k tomu,že moji synovia sedia „pěkně“doma na zadku vám musím oznámiť,že tomu tak nie je,lebo jeden z mojich synov-inžinier strojár,odborník na letecké motory a draky,pracuje pre zahraničnú firmu a v rámci svojho zamestnania cestuje po celom civilizovanom… Číst vice »

peter.
14. 2. 2016 16:18

peter. napsal
moji synovia sedia „pěkně“doma na

A áno p.Janika! Som pyšný na to,že sa nám s manželkou podarilo vychovať naše deti tak,že nie sú spoločnosti na škodu,na obtiaž ale že sú spoločnosti na osoh.A podarilo sa nám to aj preto,že sme ich vychovávali k tradičným hodnotám v úcte k rodičom,starším ľuďom a k úcte k práci a zodpovednosti.Viete,u nás sú regióny,kde deti ešte aj dnes svojim rodičom vykajú.

Sio
Sio
14. 2. 2016 16:51

Ibrahim Ag Alhabib napsal
nezlob se na mě, ale Ty jsi také přesvědčen, že Peníze jsou Všechno. snad se mýlím…a tím se zároveň omlouvám

Buď hloupost nebo čistá demagogie. Peníze pro zdravého a silného jedince by skutečně neměly být všechno. Vydrží snadno i určitý stupeň chudoby. Ale pro lidi oslabené, nemocné nebo jen prostě v zoufalé finanční situaci (prý v Česku 3000 lidí nemá na obědy ve školní jídelně), znamená i trocha peněz velmi mnoho.
Tvoje moralizování je jednoduše podpásovka.

Sio
Sio
14. 2. 2016 17:03

Jinak k článku. Pokud je někdo nazve jako „pipky“ a „nány“, tak to je ještě něžné oslovení vzhledem k tomu, co provedly. Šly někam, kam normální člověk nejde, když nemusí a všichni jsme je museli tahat z bryndy, do které spadly, ač byly varovány. Dalším následkem jejich činu byla mnohamiliónová finanční odměna teroristům, kteří to pravděpodobně zkusí znovu. Fujtajbl! Podle mého je to dost na to, aby ty Darwin prize nositelky (česky blbky) byly v určitém opovržení. Jistě se to teď usilovně snaží odčinit (snad aspoň tolik cti v sobě mají) službou národu, který jim pomohl. Za čas se na… Číst vice »

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 17:15

Sio napsal Buď hloupost nebo čistá demagogie. Peníze pro zdravého a silného jedince by skutečně neměly být všechno. Vydrží snadno i určitý stupeň chudoby. Ale pro lidi oslabené, nemocné nebo jen prostě v zoufalé finanční situaci (prý v Česku 3000 lidí nemá na obědy ve školní jídelně), znamená i trocha peněz velmi mnoho. Tvoje moralizování je jednoduše podpásovka. milý bratře, jsem potěšen tvojí odpovědí na můj nic neříkající „výkřik“, ale moje city a přesvědčení mne nutí reagovat, ptám se „proč čech nebojoval za chudé a za práva než se objevil ten zlotřilý muslim“? možná tě to uráží, ale věz, že… Číst vice »

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 17:17

Sio napsal Jinak k článku. Pokud je někdo nazve jako „pipky“ a „nány“, tak to je ještě něžné oslovení vzhledem k tomu, co provedly. Šly někam, kam normální člověk nejde, když nemusí a všichni jsme je museli tahat z bryndy, do které spadly, ač byly varovány. Dalším následkem jejich činu byla mnohamiliónová finanční odměna teroristům, kteří to pravděpodobně zkusí znovu. Fujtajbl! Podle mého je to dost na to, aby ty Darwin prize nositelky (česky blbky) byly v určitém opovržení. Jistě se to teď usilovně snaží odčinit (snad aspoň tolik cti v sobě mají) službou národu, který jim pomohl. Za čas… Číst vice »

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 17:21

Sio napsal
Buď hloupost nebo čistá demagogie. Peníze pro zdravého a silného jedince by skutečně neměly být všechno. Vydrží snadno i určitý stupeň chudoby. Ale pro lidi oslabené, nemocné nebo jen prostě v zoufalé finanční situaci (prý v Česku 3000 lidí nemá na obědy ve školní jídelně), znamená i trocha peněz velmi mnoho.
Tvoje moralizování je jednoduše podpásovka.

Bratře, myslíš, že mezi hloupostí a demagogií nic jiného není?

Béda
14. 2. 2016 17:36

Vůbec netuším kdo ty dvě nazval „pipky“ a „nány“. To je problém s paní Janikou, že ve své kritice bývá dost nekonkrétní. Já je nazval ŽENSKÉ a hlásím se k tomu. Podle mě za to co provedly a jaké jsou důsledky jejich činu pro českou společnost si ani nic mírnějšího nezaslouží. (mimochodem byl zaveden precedent, který únoscům dal na vědomí, že český stát je bohatě vydíratelný, dal ne vědomí nejrůznějším podvodnikatelským výlupkům, že podnikání v oboru únosů je velice výnosné, ukázal „dvojí“ metr českého státu, kdy za nezodpovědné jednání – konání přes upozornění českého státu na nebezpečí v dané oblasti,… Číst vice »

Béda
14. 2. 2016 17:41

Za poslední, česká společnost je hluboce zadlužená a v poslanecké sněmovně zápasí o 30 milionů pro dětské Klokánky, nemá peníze na náročnou léčbu pro vážně nemocné děti (jejich rodiče na tom nejsou o nic lépe ve srovnání s rodiči obou unesených ženských – a musejí prosit o sbírku pro své děti v částce několik set tisíc až několika jednotek milionů) a na druhé straně doslova vyhodí 150 milionů za 2 nezodpovědné ženské. Zajímavé jak rozdílná je pro český stát cena lidského života. Čímpak si to tyto dvě ženské zasloužily takové privilegium?

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 17:59

Béda napsal Za poslední, česká společnost je hluboce zadlužená a v poslanecké sněmovně zápasí o 30 milionů pro dětské Klokánky, nemá peníze na náročnou léčbu pro vážně nemocné děti (jejich rodiče na tom nejsou o nic lépe ve srovnání s rodiči obou unesených ženských – a musejí prosit o sbírku pro své děti v částce několik set tisíc až několika jednotek milionů) a na druhé straně doslova vyhodí 150 milionů za 2 nezodpovědné ženské. Zajímavé jak rozdílná je pro český stát cena lidského života. Čímpak si to tyto dvě ženské zasloužily takové privilegium? Bédo, co to pořád řešíte? mě není… Číst vice »

fajt
14. 2. 2016 18:03

tohle nemá ani cenu komentovat, místo toho, aby darebáci byli pod drnem a země a národ se konečně otřepal od všeho marasmu, tak se tady probírají dvě pipiny, které by měly být ve zdravé společnosti naprosto marginální a k politování události a kterými by se hlavně zabýval psychiatr. ..)

Béda
14. 2. 2016 18:08

Ibrahim Ag Alhabib napsal
Bédo, co to pořád řešíte? mě není líto peněz za 2 unesené, mě je líto peněz nezaplacených daní, jistě si domyslíš…

Nějak mi uniká souvislost. Pokud vím článek i diskuse byla o těch dvou unesených a podmínkách jejich propuštění. Těch 150 milionů výkupného má nějakou souvislost s nezaplacenými daněmi?

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 18:31

Béda napsal
Nějak mi uniká souvislost. Pokud vím článek i diskuse byla o těch dvou unesených a podmínkách jejich propuštění. Těch 150 milionů výkupného má nějakou souvislost s nezaplacenými daněmi?

Vy tu v jednom kuse žvaníte na téma „nejsou na nic peníze“…Ty jsi toho nevšímáš?

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 18:34

fajt napsal

tohle nemá ani cenu komentovat, místo toho, aby darebáci byli pod drnem a země a národ se konečně otřepal od všeho marasmu, tak se tady probírají dvě pipiny, které by měly být ve zdravé společnosti naprosto marginální a k politováníudálosti a kterými by se hlavně zabýval psychiatr. ..)

milý fajte, souhlasil bych s tebou…ale ten výraz, že má být někdo „pod drnem“ je odpuzující

Béda
14. 2. 2016 18:37

Ibrahim Ag Alhabib napsal
Vy tu v jednom kuse žvaníte na téma „nejsou na nic peníze“…Ty jsi toho nevšímáš?

To znamená, že kdyby se podařilo vybrat víc peněz z daní, vyhazovaly by se zbůhdarma na podobné pochybné akce? Proč na raději pro ty nemocné děti? Má snad český stát ještě štědřeji podporovat lidskou nezodpovědnost a byznys únosců?

fajt
14. 2. 2016 18:39

Ibrahim Ag Alhabib napsal
milý fajte, souhlasil bych s tebou…ale ten výraz, že má být někdo „pod drnem“ je odpuzující

daleko více mě odpuzuje činnost těchto psychopatů, která nakonec zničí svět. ..)

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 18:45

není mi líto peněz i z mých daní na záchranu životů. tečka

Béda
14. 2. 2016 18:48

Ibrahim Ag Alhabib napsal

není mi líto peněz i z mých daní na záchranu životů. tečka

To mně také ne. Akorát jestli se za ty peníze nedalo zachránit mnohem víc lidských životů. A třeba zodpovědnějších lidí než velice velkoryse podporovat organizovaný zločin a nezodpovědnost.

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
14. 2. 2016 18:50

Béda napsal
To znamená, že kdyby se podařilo vybrat víc peněz z daní, vyhazovaly by se zbůhdarma na podobné pochybné akce? Proč na raději pro ty nemocné děti? Má snad český stát ještě štědřeji podporovat lidskou nezodpovědnost a byznys únosců?

jedu těžce na city, byli by jste tak razantní a radikální kdyby šlo o Vaše děti?

Béda
14. 2. 2016 18:57

Ibrahim Ag Alhabib napsal
jedu těžce na city, byli by jste tak razantní a radikální kdyby šlo o Vaše děti?

Jistěže byl. Jako každý rodič, kterému záleží na jeho dětech. (viz ty nemocné děti) To ale není v tomto případě klíčové protože rodiče to neplatili. Kdyby to zaplatili z vlastních peněz anebo zorganizovali sbírku – neřekl bych ani popel. Ale zde bylo vyplaceno ze státních peněz (z daní všech anebo na dluh všech, anebo na úkor sociálních fondů) 150 milionů korun ve prospěch 2 osob, které si svým vědomým jednáním přes upozornění zavinily svůj osud.

Ghis
Ghis
14. 2. 2016 19:26

ČR se velmi pěkně umí postarat o občany kteří se vlastní vinou dostali v cizině do nesnází ( tyto 2 dívčiny, česká posádka s jachtou plnou drog, pašeráky drog v Thasku atd…), ale o dva nevinné nezletilé unesené a od sebe odloučené kluky Norskem neudělá nic. I kdyby jejich rodiče udělali cokoliv, měli být okamžitě jako nezletilí občané ČR předány do ČR k vyřízení. Místo tvrdé diplomatické nóty a požadavku předání do ČR jsme oblažováni kecy odpovědných činitelů. To asi proto, že únoscem je „spřátelený“ stát NORSKO !!!

peter.
14. 2. 2016 19:31

fajt napsal

tohle nemá ani cenu komentovat, místo toho, aby darebáci byli pod drnem a země a národ se konečně otřepal od všeho marasmu, tak se tady probírají dvě pipiny, které by měly být ve zdravé společnosti naprosto marginální a k politováníudálosti a kterými by se hlavně zabýval psychiatr. ..)

Aj podľa mňa by bolo pre všetkých lepšie,keby darebáci ktorí rozpútavajú vojny,zabíjajú ľudí a ožobračujú celé národy boli „pod drnom“.A ak sa niekomu ten výraz nepozdáva a je mu odporný,tak možno použiť ešte výraz „eliminovaní“ alebo niečo podobné.Kremácia napr.

fajt
14. 2. 2016 19:47

peter. napsal
Aj podľa mňa by bolo pre všetkých lepšie,keby darebáci ktorí rozpútavajú vojny,zabíjajú ľudí a ožobračujú celé národy boli „pod drnom“.A ak sa niekomu ten výraz nepozdáva a je mu odporný,tak možno použiť ešte výraz „eliminovaní“ alebo niečo podobné.Kremácia napr.

ano, nechci být korektní k darebákům, kteří dotlačili celý svět na hranu propasti. ..

to je jedno
to je jedno
14. 2. 2016 19:50

Ibrahim Ag Alhabib napsal nezlob se na mě, ale Ty jsi také přesvědčen, že Peníze jsou Všechno. snad se mýlím…a tím se zároveň omlouvám Dobrá poznámka. Peníze rozhodně vše nejsou. Nad tím je vždy princip. Zde ideje, jako: Etika, Čest, Láska, Pomoc bližnímu, Krása, Dobro… Je to velké dilema: zaplatit výkupné či nezaplatit? A já bych zde řekl, že zaplacením způsobím více zla než dobra. Nezaplacením taktéž žádné dobro nepáchám, ale nepodpořím zlo. Teď i Vy a Vaše děti jste ve světě, kde opět stouplo riziko únosů lidí za účelem získat výkupné!!!! Únoscům se to velmi vyplatilo. A jestli jde… Číst vice »

Sio
Sio
14. 2. 2016 20:37

Ibrahim Ag Alhabib napsal milý bratře, jsem potěšen tvojí odpovědí na můj nic neříkající „výkřik“, ale moje city a přesvědčení mne nutí reagovat, ptám se „proč čech nebojoval za chudé a za práva než se objevil ten zlotřilý muslim“? možná tě to uráží, ale věz, že mám obavy, aby tvoje myšlenky neprezentoval nějaký Sládek, Konvička, Zeman atd. skutečně Tě nechci urazit, jen se bojím (nejsem nic, jen si myslím, co myslím, jsem přesvědčen o tom, že Lidem se má pomáhat) Kamaráde, myslel jsem, že diskutujeme o těch dvou darwinprajzkách. Pokud se tato kauza týká muslimů, tak ne všech, jen zlotřilých… Číst vice »

Sio
Sio
14. 2. 2016 20:44

Ibrahim Ag Alhabib napsal
až Tobě někdy někdo ublíží, běž si stěžovat víš kam…

Hmm, tobě ještě nikdy nikdo neublížil? A nebyl jsi nikdy potrestán za svou blbost?

Sio
Sio
14. 2. 2016 20:49

Ibrahim Ag Alhabib napsal
Bratře, myslíš, že mezi hloupostí a demagogií nic jiného není?

Je, ale to není případ komentované odpovědi hudryperovi. Tam je to jedno nebo druhé. Neodpovídá to totiž na to, co je tam řečeno, hudryper jasně napsal, že s výkupným souhlasí a ty mu na to, že myslí na peníze. Ostatně, ani já jsem nikde neřekl, že s výkupným nesouhlasím. Mluvil jsem o něčem jiném, to sis nevšiml?

Sio
Sio
14. 2. 2016 20:55

Ibrahim Ag Alhabib napsal

není mi líto peněz i z mých daní na záchranu životů. tečka

No dobře, ale ty dvě jsou nány, pipky a blbky, nebo jejich čin schvalujete? Můžu jim i odpustit. Můžu je i vykoupit. Ale také si o nich mohu myslet své. A pokud by někdo takto vykoupil mě, myslím, že by následovalo něco jako pokání a začalo by to před kamerami. Alespoň tolik může slušný člověk udělat. Děkuji nestačí.

Sio
Sio
14. 2. 2016 20:57

Ibrahim Ag Alhabib napsal
jedu těžce na city, byli by jste tak razantní a radikální kdyby šlo o Vaše děti?

No, jistě, asi bych zkoušel prosit a žebrat, to je normální. Ale věřím, že mám alespoň tolik rozumu, abych pochopil postoje kritiků.

fajt
14. 2. 2016 20:59

Sio napsal
No, Konvička … má své místo v tomto procesu. Oslovuje ty politicky jednodušší lidi.

i Zemana?? :-)

Sio
Sio
14. 2. 2016 21:00

Stan napsal

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/americane-kritizuji-neco-co-sami-delaji-s-teroristy-vyjednav/r~84c3367ecf4c11e58a2b0025900fea04/

Vyjednávají a platí všichni, jen u Rusů se neví.

Zajímavé. Podřezávání Rusa před kamerami je rozhodně méně časté, než podřezávání Američana. Žeby Amíci měli zpoždění s platbami?

Sio
Sio
14. 2. 2016 21:03

fajt napsal
i Zemana??

Vtipné. Nechci vás podezírat, že tomu nerozumíte.

fajt
14. 2. 2016 21:08

Sio napsal
Vtipné. Nechci vás podezírat, že tomu nerozumíte.

dobře, tak jinak, kdo bude vrtět ( nebo už vrtí ) kým? ..)

v každém případě Konvička je stále perspektivní a aktivní hráč. ..)

fajt
14. 2. 2016 22:17

peter. napsal
Všetky ku.vy zastreliť!
http://mtdata.ru/u25/photo4D0D/20491501701-0/original.png#20491501701

kdysi všechno špatné a jejich psychopatické nositele šlo zastavit pouhými slovy, dneska by na to bylo potřeba palebnou sílu jak z hvězdných válek.

idiotronic
15. 2. 2016 2:56

Výraz ,,darwinprajzky“ je únosný, výraz blbky je zbytečná urážka. Dámy nemohou zatím zúročit svoji zkušenost napsáním knihy, sdělovacím prostředkům zjevně nemohou posytovat interview. Ano, taková Věra Šťovíčková-Heroldová byla úspěšnější, byla to jistě její schopnost, bylo to i v jiné době. Český stát tentokrát jednal , jak uměl a v zájmu své pověsti doma i venku.Nešlo o kosmetickou záležitost. Náhodou je nedaleko článek o psychopatech. Nejde výhradně o odpudivé charaktery, i když právě z těch jde největší hrůza. Benjamin Franklin by skončil v kriminále a syna by mu sebrali, protože jeho pokusy s elektřinou ohrožovaly na životě oba dva. Přesto po… Číst vice »

idiotronic
15. 2. 2016 3:03

(pokračování)
Všech, o kterých byla řeč, je mnohem větší škoda, než sebestředných psychopatů, jedoucích po Praze dvěstěkilometrovou rychlostí odnikud nikam osobním automobilem a v parlamentu hlasujících proti omezení rychlosti.

Alena
Alena
15. 2. 2016 5:37

celkem nic se nestalo, sluníčkové dámy, které žijí mimo realitu, jeli na výlet tam, kde by reálně uvažující ženy nikdy nejely.
Náraz na realitu bude v české kotlině častý, pokud nás zaplaví uprchlíci. Jen se o tom nebude mluvit….

Alena
Alena
15. 2. 2016 5:48

cituju text paní Janiky……V tomto případě je to obyčejná závist a nepřejícnost. Navíc hloupá, protože nikdo z nás tu ztrátu ani v nejmenším nijak na vlastní kůži nepocítí………
Kdopak to napsal, že dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí? Citát výše je typická ukázka toho, jak se hospodaří s našimi penězi.
Dívky by si měly to výkupné alespoň částečně odpracovat

Béda
15. 2. 2016 7:40

cituju text paní Janiky“……V tomto případě je to obyčejná závist a nepřejícnost. Navíc hloupá, protože nikdo z nás tu ztrátu ani v nejmenším nijak na vlastní kůži nepocítí………“ Takhle si ve svém svědomí mohli argumentovat tuneláři všeho ražení, ti co přijímali zákon o fotovoltaice anebo o restitucích. Je zajímavé jak se někteří „levicoví“ autoři začínají blížit pravicovým postojům, že z „cizího“ (státního = nás všech – naše dědictví, naše daně, naše sociální a důchodové fondy) krev neteče, že se vlastně nic neděje. Akorát se pak začnou (až nazraje čas – zestárnou, onemocní, stane se jim -anebo někomu z rodiny úraz)… Číst vice »

Béda
15. 2. 2016 7:44

Ještě dovětek: něco jiného by bylo, kdyby se podobný příápad stal někomu v tzv. bezpečných zemích (= které stal označil za bezpečné a přesto došlo k podobné situaci). Tam by stát měl velice aktivně vstupovat do děje a nezříkat se své odpovědnosti. Ostatně, v takových zemích má zpravidla mnohem větší možnosti a páky (spolupráce s vedením těch států, policejní spolupráce atd.)

Béda
15. 2. 2016 7:52

Poslední připomínka stran svobody jednotlivce. Samozřejmě i v tomto případě má jednotlivec svobodu volby. Může se svobodně rozhodnout a cestovat do rizikových a nebezpečných oblastí. Je to ovšem jeho ryze soukromá volba a měl by tudíž odpovědně nést taky náklady svého svobodného rozhodnutí, nikoliv socializovat je a nutit ostatní aby platily případné důsledky takovéto volby a nutit stát aby podporoval mezinárodní organizovaný zločin.

Sio
Sio
15. 2. 2016 8:26

fajt napsal
dobře, tak jinak, kdo bude vrtět ( nebo už vrtí )kým? ..)

v každém případě Konvička je stále perspektivnía aktivní hráč. ..)

To se v názoru lišíme. Konvička sice jede na vlně, nabídl něco, na co je poptávka, takže nějaký ten úspěch mít bude. Ale podle mého mu chybí charisma, jako má například Okamura, o Zemanovi nemluvě. Takže Konvička je druhá liga, pro Zemana něco jako užitečný idiot. Jede na vlně ale moc mu to nejde. Viz jeho rozhovor s Veselovským.

karpi
karpi
15. 2. 2016 15:21

Hm,…
..když to tady čtu….
A kolik byste za ně teda ještě dali? A kolik už ne?
Případně za kterou více a proč..?

Je to absurdní, že, chtít odpovědi na nezodpověditelné?
Tak bych se neshazoval kritizováním špatného rozhodnutí tam, kde dobré neexistuje.

Alena
Alena
15. 2. 2016 17:31

karpi napsal

Hm,…
..když to tady čtu….
A kolik byste za ně teda ještě dali? A kolik už ne?
Případně za kterou více a proč..?

Je to absurdní, že, chtít odpovědi na nezodpověditelné?
Tak bych se neshazoval kritizováním špatného rozhodnutí tam, kde dobré neexistuje.

kde máte jistotu, jak ty peníze skončily? v rukou únosců, či se ještě dělily ? V ČR je možné všechno, i to , že takto “ utajené “ peníze mohly skončit zčásti v rukou českých tunelářů.

Sio
Sio
15. 2. 2016 17:57

karpi napsal

Hm,…
..když to tady čtu….
A kolik byste za ně teda ještě dali? A kolik už ne?
Případně za kterou více a proč..?

Je to absurdní, že, chtít odpovědi na nezodpověditelné?
Tak bych se neshazoval kritizováním špatného rozhodnutí tam, kde dobré neexistuje.

No a co vy? Měl byste 150 miliónů a šmytec. Kdybyste měl volbu mezi zaplacením pár desítek operací zachraňujících nemocné děti a jejich vykoupením. Co byste dělal? To, za co by vám novináři zatleskali nebo to, co by zachránilo více životů? Nebo jste si právě řekl – tfuj, ještě že to nemusím rozhodovat?

karpi
karpi
15. 2. 2016 22:50

„kde máte jistotu, jak ty peníze skončily… že si je nerozkradli?“ To je jiná otázka. A pouze hypotetická. Dá se stejně tak otočit: „Těch 150 je lepší dát za ty holky, než je tady nechat rozkrást – což by se pravděpodobně stalo, jako s jakýmikoliv jinými penězi“ Je tedy lepší předražená dálnice, než předražené výkupné? A co předražených „pár desítek operací zachraňujících nemocné děti“? Myšlenka, že by v naší společenské situaci někdo jen tak financoval operace dětem (nebo cokoliv jiného nějak společensky smysluplného) – to je úplně mimo realitu. Bylo by to těžké rozhodování, ale to, aby se léčili děti,… Číst vice »

Go
Go
15. 2. 2016 23:29

hudryper napsal V diskusi jsem se Tribunova stanoviska zastal ,snad jako jediný na OM. Pamatuji se na mnohem větší a naprosto nezasloužené urážky a tresty ze strany české veřejnosti vůči lidem,kteří se stali ozdobou tohoto národa. Což se nedá říci o těch dvou dívkách,jejichž rodiče měli možnost zařídit 150 milionové výkupné na účet nás všech,tedy i bezdomovců a dětí,co mají ve škole hlad. Nelze se potom divit lidem,kteří zažili desítky ztracených Čechoslováků a stát pro ně nehnul brvou. Chtělo by to Janiko ubrat na srdceryvném lkaní a zajímat se také trochu o realitu celé kauzy. Cetl jsem v ceskem tisku,… Číst vice »