Diskuze k článku


 • Sio • 10. února 2016

  Možná ale aspoň trošičku závisí na okolnostech, které k zajetí přivedly?

 • Tribun • 10. února 2016

  Sio napsal

  Možná ale aspoň trošičku závisí na okolnostech, které k zajetí přivedly?

  To myslíte takové to že se opovážili vystrčit nos z Kotlinky?

 • hudryper • 10. února 2016

  Po delší době souhlasím s Tribunovým článkem bez výhrad. Strašně rád mám prdelaté úředníčky s mimořádnými platy i cenami v parlamentní restauraci obklopené policajty,jak jsou za mikrofonem
  kurážní a plní odvahy chráněné imunitou. Zkrátka jde o IMUNY .

 • Sio • 10. února 2016

  Tribun napsal
  To myslíte takové to že se opovážili vystrčit nos z Kotlinky?

  Nos z Kotlinky dnes vystrkuje kdekdo, už dávno to není zajímavé, jako kdysi. Ale jde o to kdy, jak a kam, nebo ne? A možná také proč.
  http://zpravy.idnes.cz/jak-ziji-unesene-cesky-pul-roku-po-navratu-fjj-/domaci.aspx?c=A150815_112726_zahranicni_san

 • Dana • 10. února 2016

  Kazdy v zajeti voli vykoupeni, ovsem od toho mate vladni administrativu, ktera se neridi jen osudem jednotlivcu, ale nutne podleha zajmum statu a zajmu vsech obcanu.
  Nasledne americka politika vuci unosum je vice vypracovana.. Voditko jsou okolnosti, tedy pricina a kontextualni situace unesenych. V pripade novinaru a zpravodajcu je to jasne, ti jdou to risikovych lokalit dobrovone a jsou si vedomi, ze kdyz budou uneseni, vlada je nevykoupi a isilak jim urizne hlavu.. To uz je risiko povolani..
  Je to take o zodpovednosti za sve chovani.
  V pripade normalnich Americanu zalezi na tom, zda se ridili bezpecnostnim varovanim ruznych utvaru vlady a lehkomyslne riskovali a to i v pripadech jako pracovnici humanitarni organisace.
  Turisty do Pakistanu a hlavne oblasti Bauschistanu uz bezpecnstni sluzby odrazuji mnoho let – travel alert uz je davno znamy. Ceskym holkam preji, ze se dostaly domu, ovsem ma to odvracenou stranu priciny a dusledku pro celou Ceskou republiku. Ted, kdyz se provalilo, ze ceska vlada vyplaci turisty, kazdy gauner o tom vi, tak bych se nedivila, ze to mafiany, i nepoliticke, jen vice povzbuzuje.
  Cimz jsou Tribunovy deti vice zranitelne – a nemusi se jednat jen o o cizinu, hrozba je ted i pro cesky prostor. Unest nekoho treba do chaotickych casti na Ukrajine je proveditelne cim dal tim vic, unest nekoho do Kosova a zadat vykupne je take mozne. Tim si kriminalni elementy zajistuji finance. A to jeste nedosla hlavni vlna migrantu, nenastal zmatek, policie v Cesku zatim funguje.

 • peter. • 10. února 2016

  To,že tie dievčiny Česi vykúpili…dobre.Iná možnosť nebola.Ale po návrate,mali byť brané na zodpovednosť.Vydali sa na cestu cez nebezpečnú krajinu napriek varovaniu MZV.Išli na vlastnú zodpovednosť a vedeli,že je to riskantné.Spôsobili svojou nezodpovednosťou škodu štátu a zamestnali spústu ľudí.Nejakú zodpovednosť by niesť mali.
  Nerozumiem takémuto správaniu :
  http://cestovanie.pravda.sk/ostatne/clanok/5180-preco-cesi-umieraju-v-tatrach/
  O niekoľko rokov neskôr sa v Tatrách stal dokonca prípad,keď skupinka mladých,zhodou okolností tiež Čechov,si v lavínovom žľabe postavili tábor.Našťastie lavína nespadla a na druhý deň sa Horskej službe priznali,že o nebezpečenstve vedeli,ale urobili to vraj kvôli „adrenalínu“.Tie dievčiny sa správali rovnako nezodpovedne a zaslúžili by si za to aspoň pár štipľavých po holej riti.

 • peter. • 10. února 2016

  peter. napsal
  zaslúžili by si za to aspoň pár štipľavých po holej riti.

  A denne dve hodiny verejno prospešných prác po dobu aspoň jedného roka!

 • Dana • 10. února 2016

  Odpracovavani vykupneho je velmi rozumny navrh….

 • to je jedno • 10. února 2016

  Sio napsal

  Možná ale aspoň trošičku závisí na okolnostech, které k zajetí přivedly?

  Souhlas, že na okolnostech záleží. S článkem ale jinak naprosto nesouhlasím. Jistěže se s teroristy vyjednává – ideálně olovem, ale rozhodně se jim neplatí peníze! Výměna lidí za lidi, ideálně „oštěnicovaných“ a „očipovaných“ (aby se dali daní únosci ihned pochytat) je snad přijatelná. To asi patří k válce s terorismem, kdy se vyměňují „vojáci“ jedné strany za „vojáky“ druhé strany. Únos teroristům oněch 2 našich namyšlených slepiček vyšel = vydělali na něm velice pěkné peníze, a to je to nejhorší možné řešení ze všech blbých řešení. Zítra se v jistých částech světa rozjede „únosový byznys“ turistů = dvě zachráněné osoby povedou k dalším desítkám či možná stovkám únosů a asi i souvisícím smrtím. Pokud jde o mě, kdyby mě kdokoli unesl, nechci, aby za mě mí spoluobčané a daňoví poplatníci cokoli platili. S.rme na city – chápu rodiče unesených dcer, ale tyto věci se nedají řešit emocionálně, ale jen dle rozumu. Nyní se chybným jednání vlády únosci i potenciální únosci nepochybně budou cítit povzbuzení a bezpečnost obyčejných lidí ve světě opět poklesla níže.

 • to je jedno • 10. února 2016

  Dana napsal

  Odpracovavanivykupnehoje velmi rozumny navrh….

  To je za každou z nich 75 melounů. Jak to mohou odpracovat? A měli by to odpracovat ty dvě? CO celá rodina? A ani ta na to nebude stačit… Jen si to spočítejte! Možná úředníci a politici, co to výkupné dojednali…

 • idiotronic • 11. února 2016

  Kdybych stál před redakčním úkolem zkrátit Tribunův článek za každou cenu, rozhodně bych v něm ponechal poslední větu. Tam je o motivech vlády ČR všechno. Čas se nezastavil a dnešní postoje hlavních protagonistek jsou stále součástí příběhu.
  Já čtu postoj ČR jako sdělení: Já jsem tvoje vlast a angažuji se za tebe.
  Samozřejmě, nikde není psáno, že historie se opakuje každý týden a stejně tak se můžete v životě dočkat na velkorysé gesto vulgární odezvy.

 • Gatta • 11. února 2016

  Klasická otázka – „Cena lidského života“.

  V Pakistánu, nebo v Ostravě na ulici … pořád je to lidský život. Čím jeho cenu měříte ?
  Takže ono to asi nebude o té „neměřitelné ceně za každý lidský život“.
  Ono jde spíše o ty okolnosti.

 • bbb • 11. února 2016

  Když si jeden přečte, že jedna z vykoupených jela nedávno s rodiči do muslimské země Tur., zřejmě jako turistka, pak by snad bylo vhodné požadovat po ní splacení vydaných obrovských peněz.
  Také nemocnice, pokud jejich chybou dojde ke smrti pacienta, budou se pozůstalým vyplácet 70 miliony korun? Asi by měly?
  Druhá prý pracuje v nějakém centru ve prospěch cizinců, to je pěkné. Lze posuzovat, zda by i ona měla aspoň po několik let splácet ze svých příjmů způsobenou škodu.

 • Sio • 11. února 2016

  Gatta napsal

  Klasická otázka – „Cena lidského života“.

  V Pakistánu, nebo v Ostravě na ulici … pořád je to lidský život. Čím jeho cenu měříte ?
  Takže ono to asi nebude o té „neměřitelné ceně za každý lidský život“.
  Ono jde spíše o ty okolnosti.

  Také jde o to, jak si cenily svého života ty holky, když šly do takového rizika. Ono nejde jen o to, že by teď mohl někdo další někoho unést. Jde taky o to, že se právě namnožili pitomci, co to po těch holkách možná zopakují, třeba i někde jinde a jinak. Však kdyby něco, stát nás vykoupí, nééé?
  Já bych těm holkám alespoň udělil Darwinovu cenu. Nějaké médium by se toho mohlo ujmout.

 • Gatta • 11. února 2016

  Re Sio – líbilo se mi (bylo to v diduzi na Novinkách nebo na iDnes …???) jak tam někdo vyčíslil, kolik se za tu sumu mohlo udělat věcí pro společnost, nebo pro postižené lidi, nebo pro děti.
  To jen tak – aby si to obě Milky uvědolily …

 • fajt • 11. února 2016

  Gatta napsal

  Re Sio – líbilo se mi(bylo to v diduzi na Novinkách nebo na iDnes…???) jak tam někdo vyčíslil, kolik se za tu sumu mohlo udělat věcí pro společnost, nebo pro postižené lidi, nebo pro děti.
  To jen tak –aby si to obě Milky uvědolily …

  v rajchu se vždycky drželi pravidla, že na chudý lid musí být přísnost a pořádný bič, no a imigranti to je bejkovejc jako cumel – Německo minulý rok mělo rekordní zisky ze své kapitalistické lichvy, takže mergle nejsou problém, ale feudální myšlení ano, tady je to stejný jako všude na světě u bohatých, kteří absolutně nenávidí chudé a svou servisní klaku – chce to prostě jiné zvíře, aby monitorovalo tuhle planetu, opičák je extrémně nebezpečnej i sám sobě. ..)

 • Tribun • 11. února 2016

  To je báječné, jak jste všichni zásadoví až do těch hrdel a statků – když jde o cizí hrdla a cizí statky. Už vás vidím, jak v podobné situace sepisujete supliky a petici, aby vám nikdo nepomáhal, protože jako vlastenci znáte svoji povinnost zahynout v zajetí, a že nechcete státu dělat zbytečné výdaje a komplikovat mu vztahy s USA, takže budete jen rádi, když si únosci vaše děti ponechají. No, kdyby šlo vás, tak byste na to měli právo, ale protože o vás nejde, máte povinnost buď pomoct, nebo mlčet.

  A nebo si přečíst kdyby nic jiného, tak alespoň tohle: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/americane-kritizuji-neco-co-sami-delaji-s-teroristy-vyjednav/r~84c3367ecf4c11e58a2b0025900fea04/

 • peter. • 11. února 2016

  Tribun napsal
  Už vás vidím, jak v podobné situace sepisujete supliky a petici, aby vám nikdo nepomáhal, protože jako vlastenci znáte svoji povinnost zahynout v

  Tribun:
  Ani jeden príspevok neodsudzuje ČR,že zaplatila za tie dve dievčatá výkupné.Každý odsudzuje ich nezodpovednosť.Tak si nevymýšľajte niečo,čo v diskusných príspevkoch nie je a nedrístajte chu…..ny!

 • Béda • 11. února 2016

  Ten článek je mimo. Něco jiného je, když se člověk nedobrovolně – objektivními podmínkami dostane do nesnází a něco jiného, když ty nesnáze dobrovolně vyhledává, když jim vychází vstříc. (ostatně, jak se později ukázalo, jedna ze zachráněných českých občanek prý v zajetí konvertovala k islámu a prý se po zaplacení výkupného – 75 milionů z peněz českých daňových poplatníků chtěla vrátit do země, kde byla v zajetí. Co když ji zajmou opět? Pak se nabízí otázka. Byla to záchrana – byly to účelně vynaložené prostředky, když víme že česká vláda nemá 30 milionů na Klokánky a na okologicky nemocné děti musíme sbírat víčka z PET lahví?) .

 • Béda • 11. února 2016

  Ještě jedna otázka se nabízí. Bude český stát obdobně přistupovat k řešení každého jednotlivého případu? Má připravených 75 milionů pro každého Čecha, který se octne v život ohrožujících nesnázích?

 • Gatta • 11. února 2016

  „Balúčistán – vaše zážitková dovolená“.

 • niky • 11. února 2016

  Proč tam ta děvčata jezdila? Sympatizují s islámem, ale z průšvihů je potom tahá Česká republika. Pro únosce je to signál, že se to vyplatí někoho vydírat a s jídlem roste i chuť. Teď jde o to, zda nakonec to nebyla dohodnutá hra……
  A pak se také musí říct i B,že ty dvě krásky jedna pracuje u sluničkářů a ta druhá konvertovala k islámu a zadržená byla pří útěku v Turecku a vrácena zpět o tom nic se nepíše…..

 • Béda • 11. února 2016

  Tribun napsal

  To je báječné, jak jste všichni zásadoví až do těch hrdel a statků – když jde o cizí hrdla a cizí statky. Už vás vidím, jak v podobné situace sepisujete supliky a petici, aby vám nikdo nepomáhal, protože jako vlastenci znáte svoji povinnost zahynout v zajetí, a že nechcete státu dělat zbytečné výdaje a komplikovat mu vztahy s USA, takže budete jen rádi, když si únosci vaše děti ponechají. No, kdyby šlo vás, tak byste na to měli právo, ale protože o vás nejde, máte povinnost buď pomoct, nebo mlčet.

  A nebo si přečíst kdyby nic jiného, tak alespoň tohle: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/americane-kritizuji-neco-co-sami-delaji-s-teroristy-vyjednav/r~84c3367ecf4c11e58a2b0025900fea04/

  Milý Tribune. Když v nemocnici vinou lékaře umře pacient anebo je nevratně (doživotně) poškozeno pacienta zdraví a stane se z něj s prominutím „živoucí mrtvola“ příbuzní se po soudních peripetiích (pokud náhodou nedojde k mimosoudnímu vypořádání) stěží domohou pár milionů za „objektivními okolnostmi“ zničený anebo odebraný život svého příbuzného. Tyto dvě ženské vyrazily do mimořádně nebezpečné (nejenom pro ženy) oblasti – z jakého asi důvodu? Díky svému dobrovolnému, vědomému, subjektivnímu rozhodnutí upadly do zajetí únosců (dodnes není ujasněno jestli náhodou nešlo o umírněnou opozici bojující za demokratizaci pákistánské společnosti . viz příklad Sýrie) . Stát který je hluboce zadlužen (zřejmě díky další půjčce) vyplatil za jejich propuštění 150 milionů korun, které jinde chybějí. A jedna z propuštěných se patrně chtěla vrátit. Jak k tomu přijdou ostatní občané? Šlo o efektivní vynaložení státních peněz?

 • Tribun • 11. února 2016

  Prostě jsme měli vyslat signál, že jsme barbaři a lidi v nouzi házíme přes palubu. Ale jen tak mimochodem, ale uvědoměle, protože si za to mohou sami.

 • peter. • 11. února 2016

  Tribun vyzýva všetkých dobrodružstva chtivých mladých ľudí k tomu,aby kašľali na varovania Ministerstva ZV a cestovali,využívali ten ohromný výdobytok „Nežnej revolúcie“ a vydali sa najlepšie stopom, cez divoký Afganistán,Pakistán až do Indie.Ak ich pri tom nikto neunesie,neznásilní alebo nezabije,tak nech na spiatočnej ceste nevynechajú Irák a Sýriu.Veď sú mladí a patrí im celý svet.A keby ich uniesli,tak nech nemajú obavy.Ich vlasť za nich rada zaplatí výkupné!!!
  Tribun! To je na žalobu!!!

 • Béda • 11. února 2016

  Tribun napsal

  Prostě jsme měli vyslat signál, že jsme barbaři a lidi v nouzi házíme přes palubu. Ale jen tak mimochodem, ale uvědoměle, protože si za to mohou sami.

  Nechoďte na nás s demagogií, pane kolego. Barbaři už jsme kvůli tomu, že je zde milion lidí s exekucí, že lidi umrzají každým rokem na ulicích, že nemají kde bydlet, že pomáháme mezinárodním lupičům v porušování mezinárodního práva a ničení domoviny stamilionů lidí. Máme pro tyto naše anebo cizí chudáky stejnýá metr? Máme 75 milionů pro každého z nich? Přitom mnozí z těch lidí naletěli legalizovaným anebo nelegalizovaným podvodníkům, různým podvodnikatelům (třeba přišli po desítkách let práce o živobytí a vzhedem k jejich stáří a zdravotnímu stavu je nikdo nezaměstná a na důchod ještě nemají nárok- jsou živiteli rodin. Proč mají být tyto adrenalinové dobrovolné turistky takhle státem zvýhodněny? Proč nemůže být s vynaložením mnohem méně peněz pomoženo lidem (kolikrát i s celou rodinou)?

 • Tribun • 11. února 2016

  Demagog jste vy, Bédo, protože podsouváte, že není na důchody, protože se pomohla dvěma holkám v nouzi, jenže tak to není. To jsou dva odlišné problémy, to není buď, a nebo, ale to i ono. Kdyby ty dvě holky nechali těm únoscům napospas, potřebným u nás doma by to nijak nepomohlo, ba právě naopak, protože by zase stoupla míra otrlosti. Že jsme dokázali pomoci těm dvěma dává totiž naději i těm tisícům dalším, že někdo třeba pomůže i jim. Hodit ty holky přes palubu by naopak znamenalo, že roste pravděpodobnost, že někdo hodí přes palubu i je.

 • Tribun • 11. února 2016

  Víte vy vůbec, kolik stojí léčba některý nemocí, operace, transplantace? Budete každému dědovi po bypassu vyčítat, kolik stál společnost peněz a že si ho nezaslouží, protože a) stejně pil a kouřil a b) stejně brzy umře?

 • jaa • 11. února 2016

  bbb napsal

  Když si jeden přečte, že jedna z vykoupených jela nedávno s rodiči do muslimské země Tur., zřejmě jako turistka, pak by snad bylo vhodné požadovat po ní splacení vydaných obrovských peněz.
  Také nemocnice, pokud jejich chybou dojde ke smrti pacienta, budou se pozůstalým vyplácet 70 miliony korun? Asi by měly?
  Druhá prý pracuje v nějakém centru ve prospěch cizinců, to je pěkné. Lze posuzovat, zda by i ona měla aspoň po několik let splácet ze svých příjmů způsobenou škodu.

  Ano, NÁHRADA ŠKODY. I když asi nebude celková,měly by to děvenky splácet.Vzhledem k tomu, že ta druhá ,tam jela znovu i s rodinou a taky že ta jejich cesta nebyla právě laciná, nepatří zřejmě k těm chudším, ale právě movitějším, Stejně je to ostuda,že NA NÁHRADU ŠKODY SE NEPAMATUJE ???? JSME TAKOVÍ PITOMÍ DOBRÁCI, NA NEMOCNÉ DĚTI MUSÍME SBÍRAT VÍČKA A TĚMHLETĚM TO ZAMILIONY PROJDE?? KDE TO JSME…
  Jednu věc ale nechápu,jak mohla a opět chce ftačíletka s topáky být ve vedení státu,když chtějí podávat žaloby na ty co to zveřejnili a na Zemana že to nezapřel,
  Jo to ohrožení dalších čechů,že to vyšlo najevo-když i pitomému musí být jasné,že ti turečtí „zachránci“co převzali výkupné si to stejně řeknou a stejně se to mezi nimi rozšíří.Akorát se otom nepíše v novinách…
  Já měla turecko ráda…jo MĚLA!!!! ale události poslední doby to změnili. Už nikdy více…

 • Béda • 11. února 2016

  Tribun napsal

  Demagog jste vy, Bédo, protože podsouváte, že není na důchody, protože se pomohla dvěma holkám v nouzi, jenže tak to není. To jsou dva odlišné problémy, to není buď, a nebo, ale to i ono. Kdyby ty dvě holky nechali těm únoscům napospas, potřebným u nás doma by to nijak nepomohlo, ba právě naopak, protože by zase stoupla míra otrlosti. Že jsme dokázali pomoci těm dvěma dává totiž naději i těm tisícům dalším, že někdo třeba pomůže i jim. Hodit ty holky přes palubu by naopak znamenalo, že roste pravděpodobnost, že někdo hodí přes palubu i je.

  Tribune, já o důchodech v těchto příspěvcích nemluvil. „Bezděka“ jste do diskuse zatáhnul svým posledním příspěvkem VY. A jste to vy, který sem chcete zatáhnout prstíček muslimského „obohacení“, ne já. Víte jak to obohatí místní důchodce? Zkuste nám o tom popovídat?

  Kdyby těm dvěma adrenalinovým turistkám nebylo pomoženo, (kdoví co by se s nimi stalo, třeba by vyjednávání pokračovala, anebo by jako nevytěžitelný matroš – jedna byla muslimka, byly únosci nakonec propuštěny) , byl by to signál pro podobné adrenalinové dobrodruhy, pro jejich únosce, anebo pro spekulanty – podvodnikatele s fingovanými únosy , nezvyšovalo by to státní dluh a zbylo by víc prostředků pro místní potřebné, kteří se ne vlastní vinou dostali do život ohrožující situace.

 • Gatta • 11. února 2016

  Jsem tem příspěvek na diskuzi iDnes dohledal:

  Karel Malý 66401

  Tak to máme průměrně:
  20 7142 dní péče o seniora (567 let) nebo
  1 116 velmi dobrých elektrických invalidních vozíků nebo
  12 174 dětských invalidních vozíků nebo
  12 641 dětských zdravotních kočárků nebo
  659 vycvičených asistenčních psů nebo
  414 2857 průměrných obědů pro dítě ve školní jídelně (11350 let každý den) nebo
  263 636 balení inkontinenčních plen pro seniory nebo
  13 499 průměrných starobních důchodů (1124 let pro jednoho) nebo … nebo… nebo…..

  A to vše náš stát vyhodil oknem. Děkuji našim politikům, že jsem na tohle mohl přispět ze svých daní.

 • jaa • 11. února 2016

  Tribun napsal

  Demagog jste vy, Bédo, protože podsouváte, že není na důchody, protože se pomohla dvěma holkám v nouzi, jenže tak to není. To jsou dva odlišné problémy, to není buď, a nebo, ale to i ono. Kdyby ty dvě holky nechali těm únoscům napospas, potřebným u nás doma by to nijak nepomohlo, ba právě naopak, protože by zase stoupla míra otrlosti. Že jsme dokázali pomoci těm dvěma dává totiž naději i těm tisícům dalším, že někdo třeba pomůže i jim. Hodit ty holky přes palubu by naopak znamenalo, že roste pravděpodobnost, že někdo hodí přes palubu i je.

  Jo ale další by si rozmysleli,kam pojedou??? Vždyť jak dlouhopo tom co se děvenky vrátily-zajali tu slavnoupětku a drželi je …akdoví jakévýkupné se za ně zaplatiloa ještě ten „speciál“.Hmm

 • Béda • 11. února 2016

  Tribun napsal

  Víte vy vůbec, kolik stojí léčba některý nemocí, operace, transplantace? Budete každému dědovi po bypassu vyčítat, kolik stál společnost peněz a že si ho nezaslouží, protože a) stejně pil a kouřil a b) stejně brzy umře?

  Pane Tribune,

  já nepsal o „každém“ ale o těch co se nevlastní vinou dostali do život ohrožující situace. Což je diametrálně odlišný případ od těch dvou adrenalinových turistek. Jinak pro vaši informaci – ne každý děda, kterému je prováděn Bypass „pil a kouřil“. Je mezi nimi zajisté řada nekuřáků a naelkoholiků (takových co si dají frťana pouze příležitostně).

 • Amenre • 11. února 2016

  Hlavně, že má ta sluníčkářská pátá kolona radost.
  Za jak dlouho se tu bude článek od Tribuna, kde bude kritizovat vyhozený peníze na něco, co se mu subjektivně nebude líbit a bude to obhajovat podobnými argumenty ?

 • Amenre • 11. února 2016

  Tribun napsal

  Víte vy vůbec, kolik stojí léčba některý nemocí, operace, transplantace? Budete každému dědovi po bypassu vyčítat, kolik stál společnost peněz a že si ho nezaslouží, protože a) stejně pil a kouřil a b) stejně brzy umře?

  V sobotu mi zemřel dobrý kamarád na raka.
  Ty peníze bych raději vrazil třeba do výzkumu ( a ano, je to můj subjektivní názor do jisté míry ovlivněný touto tragédií ) této nemoci.

 • Sio • 11. února 2016

  Tribun napsal
  máte povinnost buď pomoct, nebo mlčet.

  „máte povinnost buď pomoct, nebo mlčet.“
  No vy jste ale arogantní. Nikdo nemá povinnost mlčet, tyhle fašisující kecy si nechte. Máme tu snad svobodu slova, máte něco proti?

 • peter. • 11. února 2016

  A to ani nevieme,či tie unesené vôbec túžili po návrate.Tá,čo konvertovala asi nie.
  On,ten štokholmský syndróm dokáže byť niekedy pekná sviňa.

 • Béda • 11. února 2016

  Měl bych takové doporučení do budoucna. Jestliže dojde v budoucnosti k podobnému případu jako nyní s adrenalinovými turistkami, to znamená, že se přes upozornění MZV, že daná lokalita není vhodnou turistickou destinací rozhodnou riskovat svoji bezpečnost, stát jim pomůže pod podmínkou, že se předem pojistí na dané nebezpečí anebo zavážou státu splatit případné náklady s řešením situace, kterou si samy svým rozhodnutím přivodí. V opačném případě je to plně na jejich riziko a nebezpečí, pro které se dobrovolně rozhodly. Pak by jim měly pomoct svými prostředky rodina a příbuzenstvo anebo by měly nechat vypsat sbírku pro pomoc uneseným, podobně jak to řeší rodiče postižených dětí.

 • Sio • 11. února 2016

  Tribun napsal

  Prostě jsme měli vyslat signál, že jsme barbaři a lidi v nouzi házíme přes palubu. Ale jen tak mimochodem, ale uvědoměle, protože si za to mohou sami.

  A vy jste hluchý, pokud vám to vyhovuje. Všichni tu zastávají stanovisko – zachránit a potrestat. Tedy já asi jsem barbar, protože říkám, že to záleží na okolnostem. Kdyby chtěli 100 miliard, také byste je jistě vyplatil, z vašeho to nejde. Nebo byste se – nedejbože – se zachoval jako barbar? Moralizátory mám rád. Když za tím stojíte, rozprodejte svůj majetek, postavte se na náměstí a rozdávejte bezdomovcům. Přece jim MUSÍTE pomoci, ne? Nebo jste snad barbar?
  Aháá, ono by vás to bolelo … takže dvojí metr. Když platí jiní, je to OK, když vy, tak to ne?

 • Béda • 11. února 2016

  Jinak, pane Tribune

  potenciální pacienti si POVINNĚ předplácejí pro strýčka příhodu zdravotní pojištění.

 • Sio • 11. února 2016

  Tribun napsal

  Demagog jste vy, Bédo, protože podsouváte, že není na důchody, protože se pomohla dvěma holkám v nouzi, jenže tak to není. To jsou dva odlišné problémy, to není buď, a nebo, ale to i ono. Kdyby ty dvě holky nechali těm únoscům napospas, potřebným u nás doma by to nijak nepomohlo, ba právě naopak, protože by zase stoupla míra otrlosti. Že jsme dokázali pomoci těm dvěma dává totiž naději i těm tisícům dalším, že někdo třeba pomůže i jim. Hodit ty holky přes palubu by naopak znamenalo, že roste pravděpodobnost, že někdo hodí přes palubu i je.

  Ono se dá za těch 150 miliónů zachránit i víc lidí, než ty blbky. Ostatně, nikdo je nezabil, jedna se plně domestikovala, takže nepřehánějte. Kolik lidí asi potřebuje náročnou operaci v zahraničí, která by stála dejme tomu 5 miliónů?

 • Sio • 11. února 2016

  Tribun napsal

  Víte vy vůbec, kolik stojí léčba některý nemocí, operace, transplantace? Budete každému dědovi po bypassu vyčítat, kolik stál společnost peněz a že si ho nezaslouží, protože a) stejně pil a kouřil a b) stejně brzy umře?

  Jak jsem zmínil, to něco jiného.

 • Béda • 11. února 2016

  pane Tribune,

  kontrolní otázka v souvislosti s důchody. Za jak dlouho (za kolik let) podle vás dva průměrní důchodci „zkonzumují“ na průměrných (vyplacených) důchodech 150 milionů? Jak dlouho by jim trvalo než by si na důchodovém pojištění předplatili 150 milionů, které by pak mohli čerpat? Kolik důchodců by podle vás při průměrném dožití 20 let konzumovalo průměrný důchod v částce 150 milionů?

 • Gatta • 11. února 2016

  Možná by nebylo od věci, kdyby stát stanovil taxu na kterou až může jít – neco jako „cena obvyklá v česku“. Určitě takové nějaké číslo existuje pro případy kdy stát je nucen nějak odškodňovat svoji chybu s následkem něčí smrti.

  A na vyšší výkupné – ??? – no přeci už tradičně – sponzoři a jiné dobrovolné dary.

 • peter. • 11. února 2016

  Koho z tých parazitických pijavíc ešte zaujíma názor väčšiny občanov Európy.Opovrhovaného plebsu.
  http://www.hlavnespravy.sk/orban-zacal-sa-realizovat-nemecko-turecky-tajny-pakt-o-migracii/743425
  Tribun! Môžete si pokojne tú fľašku s Janikou dať.Monokultúra,ktorej sa tak desíte tu pravdepodobne nebude.Potom môžete začať boj,za genderovú agendu(ČR v týchto dňoch ratifikovala Istambulský dohovor),zahájiť boj proti klasickej rodine,strčiť si pávie brká do zadku a ísť propagovať LGBTI ideológiu.Plnia sa Marcuseho a vaše sny.

 • to je jedno • 11. února 2016

  Tribun napsal

  To je báječné, jak jste všichni zásadoví až do těch hrdel a statků – když jde o cizí hrdla a cizí statky. Už vás vidím, jak v podobné situace sepisujete supliky a petici, aby vám nikdo nepomáhal, protože jako vlastenci znáte svoji povinnost zahynout v zajetí, a že nechcete státu dělat zbytečné výdaje a komplikovat mu vztahy s USA, takže budete jen rádi, když si únosci vaše děti ponechají. No, kdyby šlo vás, tak byste na to měli právo, ale protože o vás nejde, máte povinnost buď pomoct, nebo mlčet.

  A nebo si přečíst kdyby nic jiného, tak alespoň tohle: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/americane-kritizuji-neco-co-sami-delaji-s-teroristy-vyjednav/r~84c3367ecf4c11e58a2b0025900fea04/

  Trubune nepohrdejte vysokými mravními standardy svých spoluobčanů. Spousta z nich je ochotna za svou zem i dnes třeba i umírat a stále ještě mají slušný smysl pro to, jak by věci měly být – navzdory tomu, jak se elity různými cestami snaží tyto lidi zkazit (až se rozhodli je raději vyměnit za jiný lid…). Neposuzujte své bližní jen podle politiků, kteří jim stojí v čele státu a kteří se tam dostali čertví jak. Rusové jdou na věc správně – opravdu s teroristy nevyjednávají a zdá se, že tento přístup funguje – i když u toho někdy fakt teče krev. Ale jinak to s terorismem a únosy nejde. Já za sebe tvrdím, že když pojedu do takových oblastí, jako je Belúčistán, tak beru na sebe vědomě příslušná rizika a vím, že se nemohu dožadovat toho, aby za mou blbost platili jiní… Jenže ač jsem chlap, mě takové cesty ani nenapadnou! Ne proto, že jsem srab, ale dle rozumu. Když takovou cestu napadne ženu, zůstává nad tím prostě rozum stát. Kdo vleze dobrovolně do klece s hyenami v zoo? A toto je podobné! Na světě je spousta míst, kam se dá cestovat a je tam bezpečně. Já vím, je to hnusné vůči těm holkám a jejich rodičům, ale vše má své mantinely přes které se nejde – a náš svět je hnusný. Já jsem drobný podnikatel, a ze zásady daně platím poctivě. Vím, že stát musí z něčeho žít. Kupuji si za daně civilizaci! A v této zemi je spousta podobně zásadových lidí. V USA bych pak vzor ani nehledal – zdá se, že jde o stát terorismus podporující a sám v něm zapletený… Viz. např. Al-Kaida.

 • Béda • 11. února 2016

  http://www.zemavek.sk/articles/view/europska-byrokracia-nahle-zistila-ze-vacsina-utecencov-nie-su-utecenci

  Prvý podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans len nedávno zistil, že podľa oficiálnych údajov je väčšina tzv. utečencov len prúdom ekonomických migrantov. Čísla jedného z najvyšších predstaviteľov EÚ dokazujú, že 6 z 10 nelegálne migrujúcich (60%), ktorí prichádzajú do Európy, sú ekonomickí migranti bez akéhokoľvek práva na azyl. ..

 • fajt • 11. února 2016

  nikdo tady ani čárkou nezavadil o tom, proč zrovna tyhle dvě důry česká vláda zachraňovala ( přitom zhruba v 90 % české orgány na své občany v nesnázích házejí těžký bobek) – proč zrovna tyhle dvě slepice, které tak moc inklinovaly k islámu už před cestou, měly vládní pomoc, které by se nedostalo ani Zemanovi v potížích – dokonce se nese informačním prostorem, že jedna porodila v nové vlasti ( tak to i sama cítí) potomka nějakému místnímu náčelníkovi – český stát je silně asociální a čí výše do vrcholných pater moci, tím více psychopatů, takže důvod, který vedl tyhle šupáky utrácet nekřesťanské peníze bude určitě spojen s nějakou výhodou, požitkem a nebo záměrem, který je nám stále skrytý, a charita a či pomoc bližnímu svému to nebudou ani omylem. ..)

 • Béda • 11. února 2016

  Tribune,

  ještě takovou věc bych vzpomenul. Mluvil jste o tom, co bychom jako rodiče dělali, kdyby to byli naše děti. Zde se jako analogie nabízí případ rodičů, kteří mají onkologicky nemocné děti. Stát jim není schopen pomoct v jejich trápení ani peněžitou částkou v řádu jednotek milionů korun, přičemž ty děti si tu nemoc sami aktivně nepřivodili. Jejich rodiče musejí prosit veřejnost o pomoc – a ne vždy se jim této pomoci (anebo ne včas) dostane. Proč bychom se měli spokojit s tím, že stát vynakládá velké prostředky potřebné jinde na záchranu zcela nezodpovědných osob? (navíc jedna ze zachráněných za cenu nedostatkových 75 milionů chtěla okamžitě prchnout zpátky k „únoscům“? Jsme si všichni rovni anebo jsou někteří „rovnější“? A proč? Čím si to ty dvě ženské zasloužily? Proč jim stát nepomohl stejně jako těm nemocným dětem? (přitom, kdyby byl zohledněn vlastní aktivní podíl na neštěstí, musel by jim stát pomoct ještě mnohem méně než těm nemocným dětem.)

 • Magnus Maximus • 11. února 2016

  Výborně fajte ! Konečně někdo, kdo uvažuje normálně. Ty holky podle mě byly namočeny do pořádného svinstva, které sahá možná až do nejvyšších politických pater a může například ohrozit něčí bezpečnost. Jinak by ČR nezaplatila tolik peněz. Kdokoliv z nás kdyby se ztratil nebo byl unesen, tak stát nezaplatí ani pětník. Kolik Čechů se ročně ztratí ve světě a řeší to někdo ? A dále jak dobře poznamenáváš, tak se říká, že jedna ta holka měla porodit jedno nebo dokonce dvě děti. Proto možná se tam chtěla opět podívat. Tentokrát s rodinou. Proto jakoby ten výlet do Turecka a pak by cestu ohnuli někam na ten Pákistán. Třeba za účelem únosu dítěte či dětí, nebo prostě se na dítě či děti podívat i s rodinou. A dále není jen tak samo sebou, že Zeman jakoby potvrdil výši výkupného. Určitě tím něco sleduje. Není hloupý. Mohl například celou záležitost vůbec nekomentovat. V každém případě je zarážející, že je utajeno místo pobytu holek a i to, čím se dnes zabývají. Položme si otázku proč to všechno ?

 • PPK • 11. února 2016

  fajt napsal
  český stát je silně asociální a čí výše do vrcholných pater moci, tím více psychopatů

  Psychopatie v užším smyslu, je antisociální porucha osobnosti. Vyskytuje se velmi často u politiků a pracovníků médií. Citát z nedávného vystoupení Dr. Kukolíka: „Národ je druh morálního svědomí, tvořeného velkou skupinou lidí, která má vřelé srdce a zdravý rozum. Existence národa je tak dlouho legální a legitimní, dokud má toto morální svědomí sílu obětovat sama sebe ve prospěch komunity (nikoliv hazardérů!, dodávám já). Jenže, nejen naše situace, ale i situace národů dalších v kapitalistickém světě současnosti, je zcela opačná. Existují malé skupiny lidí, které nutí národ ke ztrátě identity a v některých případech dokonce i k ztrátě biologické existence ve prospěch sama sebe“ (a k prosazení jen své vůle a názorů, dodávám já). „Jinými slovy, jsou to psychopati“. Ve skupinách výzkumu psychopatie je podle názoru Dr. Koukolíka „.. podstatně vyšší podíl psychopatů, než ve skupinách kontrolních. Neúspěšný psychopat většinově končí ve vězení, úspěšný psychopat nastoupí (na VŠ) na práva nebo na ekonomii“ (nebo do médií, dodávám já). Dr. Koukolík je přesvědčen, že „.. tam nejde ani o nemoc, ani o psychickou poruchu, ale o druh životní strategie. Oni vědí, že moc a bohatství je nejlepší společenská nika, v níž se adaptivnímu psychopatovi daří nejlépe. Bylo zjištěno, že, malé lidské skupiny, soupeřící o zdroje, které měly jednoho či dva psychopaty, byly mnohem úspěšnější, než ty skupiny, které je neměly. … “
  Závěr Dr. Koukolíka: „Jestliže národ a jeho stát nebude mít pod kontrolou své úspěšné psychopaty, budou mít úspěšný psychopati pod kontrolou národ a jeho stát.“
  Řekl bych, že pan Tribun by měl o sobě VELMI přemýšlet, pokud si myslí, že může jiné psychologicky nutit obětovat své daňové peníze ve prospěch vědomě riskujících hazardérů, zde např. nějaké ehm Hanči a Tonči.

 • PPK • 11. února 2016

  oprava:
  .. budou mít úspěšní psychopati pod kontrolou národ ..

 • Irena • 11. února 2016

  PPK napsal
  „Jestliže národ a jeho stát nebude mít pod kontrolou své úspěšné psychopaty, budou mít úspěšný psychopati pod kontrolou národ a jeho stát.“

  Obávám se, že toto je u nás setrvalá diagnóza, ze které není bez vnější pomoci úniku :-)

 • Bety • 11. února 2016

  Být matkou těch dvou pitomých děvčat asi bych šílela a hledala pro ně pomoc. Ale jak už bylo řečeno výše, je podle mého spousta děvčat, které odešly do západní Evropy také za dobrodružstvím, nebo jen obyčejně za prací ve stejné, nebo ještě horší situaci a všichni na ně kašlou – o dětech, kterým naše pojišťovny odmítají zaplatit drahé léčení ani nemluvě. Takže to mne spíš dělá dojem, že se asi nenapakovali jen únosci.
  Ono taky psát o třeba nějaké Marušce , která odešla třeba do Německa, Francie či Británie dělat au pair a místo toho skončila v bordelu by neznělo tak exoticky a nedej Bože, ještě by to mohlo vypadat jako očerňování skvělé západní civilizace.

 • peter. • 11. února 2016

  Tragické je,že hocijaký zasran z hereckej rodiny,ktorý v živote zatiaľ dokázal veľké ho.o,si dovolí obsierať úctyhodného starého a nepomerne múdrejšieho a vzdelanejšieho pána ako je celá zasranova rodina. A navyše človeka ktorého si národ v priamej voľbe zvolil za svojho prezidenta.Mladý človek ako je Stropnického syn,by voľakedy takého človeka tichúčko počúval,úctivo šúpal nôžkou a snažil by sa od neho niečo naučiť.

 • hudryper • 11. února 2016

  Magnus Maximus napsal
  jak dobře poznamenáváš, tak se říká, že jedna ta holka měla porodit jedno nebo dokonce dvě děti. Proto možná se tam chtěla opět podívat. Tentokrát s rodinou. Proto jakoby ten výlet do Turecka a pak by cestu ohnuli někam na ten Pákistán. Třeba za účelem únosu dítěte či dětí, nebo prostě se na dítě či děti podívat i s rodinou.

  z diskuse :
  dokonce se nese informačním prostorem, že jedna porodila v nové vlasti ( tak to i sama cítí) potomka nějakému místnímu náčelníkovi – český stát je silně asociální a čí výše do vrcholných pater moci, tím více psychopatů, takže důvod, který vedl tyhle šupáky utrácet nekřesťanské peníze bude určitě spojen s nějakou výhodou, požitkem a nebo záměrem, který je nám stále skrytý, a charita a či pomoc bližnímu svému to nebudou ani omylem. ..)

  Až do chvíle,než jsem si přečetl tato slova v diskusi,jsem bral argumenty Tribunovy protistrany
  na vědomí jako relevantní. Umíte si představit,že dvě „nevěřící“holky v moci únosců nebyly jen
  zavřené,ale nepochybně stále i sexuálně zneužívané ? Jestli se pokusila jedna z nich uvidět svoje
  dítě,které z toho vzešlo,co je na tom odsouzeníhodného,ptám se ? Zdá se,že mezi diskutéry je
  převaha bezdětných,nebo tak starých,že si na vylomeniny svých děcek nejsou schopni vzpomenout.
  Ten profesorský přístup k hlouposti a nezodpovědnosti mladých u některých diskutujících mne
  opravdu nepotěšil.A už vůbec ne politické narážky v souvislosti s únosem a vysvobozením. Ne !

 • peter. • 11. února 2016

  hudryper napsal
  převaha bezdětných,nebo tak starých,že si na vylomeniny svých děcek nejsou schopni vzpomenout.

  Ale nie!Ja som vychoval troch synov a chvalabohu,dobre.Chodili do školy,súťažne hrávali hokej,dobre sa učili,všetci si nadobudli VŠ vzdelanie poženili sa a majú deti.A názorovo sa nelíšime.Ani v otázkach zodpovednosti.Len dávam do pozornosti to,čo napísala p.Bety.Koľko slovenských,českých a moravských dievčat odišlo do zahraničia za zárobkom a koľko z nich skončilo v bordeloch vedených albánskymi a arabskými pasákmi.Mrzačili ich,nielen na duši ale aj na tele,nezriedka zabíjali.Čo myslíte,vykúpil by ich štát aspoň za sto tisíc?Určite nie,lebo sú to kurvy a môžu si za to same.Mali byť zodpovednejšie,múdrejšie a nemali naletieť.A tak je tu otázka.V čom vidíte rozdiel medzi tými dvomi dievčatami a tými nešťastnicami z bordelu?
  Viete nevšimol som si,že by niekto v tejto diskusii tvrdil,že štát tie dievčatá nemal vykúpiť.Všetci ale boli pohoršení tým,že sa tak stalo pre ich nezodpovednosť a hlúposť.A celkom racionálne napísali,koľko iného osohu z tých peňazí mohlo byť.Kritika sa v súvislosti s vyplatenou sumou vzťahovala aj na zlú sociálnu politiku štátu a nezodpovednosť tých dievčat. Nie na to,že štát ich vykúpil.

 • Dana • 12. února 2016

  Mistni damy a panove, kteri by v podobnem pripade, tykat se to Ameriky, ihned rozvijeli ruzne konspirace, tak najednou nespekuluji.
  Toz ja vam dam jednu hypothesu.
  Ceska vlada ma ve svych radach mnoho krivaku a korupcniku. Nasledne by mne vubec neprekvapilo, ze ta horentni cena vykupneho byl vlastne velky tunel na obcany Ceske republiky.
  Predstavte si, ze nejaci hajzlici by vymysleli habaduru-podvod vykupneho. Do Turecka , do nejake pofiderni humanitarni organisace (zalozene jen pro tento ucel ) by dorazilo 15o milionu Korun, prevedlo na dolary a pak by nastalo rozdelovani koristi. Par tisic bankovek v kufrech vybrano teroristickou skupinou. Zbytek, statisice dolaru, by pak mohly byt lehce odkloneny do nejake banky na Kanarskych ostrovech. Odtud pak by cestovaly, zase elektronicky, na bankovni ucty ve Svycarsku. Dale by to uz bylo prakticky v rukou nekolika statnich uredniku ..Cesko, zeme neomezenych moznosti.. :-)

 • peter. • 12. února 2016

  hudryper napsal
  Jestli se pokusila jedna z nich uvidět svoje
  dítě,které z toho vzešlo,co je na tom odsouzeníhodného,ptám se ? Zdá se,že mezi

  Máte pravdu p.hudryper!
  No ak je pravdou to,že dievčatá prežívali v zajatí peklo,tak sa pýtam:Prečo sa dotyčná,možno mamička vracala do toho pekla aj so svojou rodinou?Nebude to náhodou tak,že tam vycestovali po dohode s rodinou otca?Nezdá sa vám toto podivné?

 • fajt • 12. února 2016

  hudryper napsal
  hudryper

  v prvé řadě, být rodičem těchto dvou pipin ( a už jenom při pouhém pomyšlení na to se mi nedělá dvakráte dobře ), tak teď bych cítil opravdu velký stud a zklamání, ne že bych je v tu chvíli chtěl nějak extrémně trestat ( to by už asi stejně nepomohlo ), ale hledal bych v sobě příčiny v čem jsem tak tragicky selhal jako jejich otec – tedy pokud bych byl nastaven zcela standardně a měl bych nějaké morální zásady – pokud bych ale byl sám už postižen dnešní dobou, nebo bych se i sám podílel na dnešní civilizační, kulturní a rodinné devastaci, tak bych si možná mnul ruce, jak dobře jsem to zařídil a počítal výhody a peníze, které mi tak lehce spadly do konta, obavu o své dítko bych měl pramalou, protože jako asociál bych jinak ani nemohl, nebyl bych schopen vyššího citu, který jde za materiální rovinu a který dělá člověka člověkem. ..)

 • PPK • 12. února 2016

  Protože komentovat fantazie pána s nickem Dana by bylo ztrátou času, vrátím se k postu Hudrypera a jen poznamenám, že jsem zde měl minule vskutku vážný důvod, tak zdánlivě obsáhle navázat na pana Fajta a analyzovat právě tu definici psychopatů. Nikoliv jen konspirační logika nám totiž říká přibližně toto:

  1/ Lidé z bohatých rodin (a zejména jejich dětičky) se většinou nudí a tudíž jsou posedlí zážitkovým a adrenalinovým trávením volného času. I když se do Indie dá letět přímou linkou, tak u návrhu na dobrodružství v offroadu pro dvě (řekněme) naivky bylo jasné, že tomu ony jistě porozumí.

  2/ Ony na návrh „někoho“ tam tedy neletěly, ale jely (vynechme eventualitu jejich jiných úkolů při té cestě) a logicky tam byly chyceny a po výslechu tam někde byly zavřeny jako event. rukojmí.

  3/ V ČR ale zůstali jejich rodiče a příbuzní, kteří prokazatelně nejsou chudí a nejsou bez vlivu a bez informací o okolnostech chycení holek a o tom, kdo je tam asi poslal.

  4/ Proč píši „poslal“? Inu proto, že by jinak za ně státními penězi na výkupné později už nikdo nic nezaplatil, když byly chyceny, jak správně pochopila paní Bety i pan Fajt.

  5/ Kdo je tam tudíž poslal? (pomineme-li zatím, proč..) Kdo tedy? Inu, to byl právě ten nějaký dosud „politicky či služebně úspěšný“ psychopat, v jehož pravomoci bylo mj. nakládat i s nějakým tím finančním fondem státu. Jinak by totiž za ty dvě dívenky český stát imho nezaplatil ani vindru.

  Možná že ten, kdo o tom ví dnes nejvíce, pokud jde o ty nyní vydané peníze v částce 150 mio, je vedle prezidenta i pan Babiš, pokud (ovšem) už má už „EET“ zavedenu i ve státních služebných institucích.

  Co tu tedy napsal Tribun? Nic víc, než to, že jen rozpatlal legendu toho celého nechutného info-lejna, které v té věci mainstream hodil do info-prostoru.

 • peter. • 12. února 2016

  22.6.2013,zastrelili talibanci v Pakistane 9 horolezcov,ktorí sa chystali zdolať Nanga Parbat.Boli medzi nimi aj dvaja Slováci, fajn chlapi.Vládny špeciál previezol ich pozostatky na Slovensko a s poctami boli pochovaní.
  http://www.expedition.sk/clanky-azia/item/335-teroristi-zastrelili-pod-nanga-parbat-10-ludi-obetami-su-aj-dvaja-slovaci
  Potom z rozhodnutia vlády,bolo pozostalým vyplatených po 33 tisíc €.
  http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/285813-rodiny-zavrazdenych-horolezcov-dostanu-po-33-tisic-eur/
  A začala diskusia.Niektorí tvrdili,že športovci nezomreli v štátnych službách a preto nebol dôvod aby štát odškodňoval pozostalých a iní zase nadávali týmto kritikom do bezcitných a závistlivých hyen.Som zastáncom tej prvej skupiny.Nie preto,že by som pozostalým závidel,ale preto,že to vytvára precedens na ktorý sa môžu odvolať pozostalí po obetiach všetkých vrážd Slovákov,či už sa stali doma,alebo v zahraničí.K týmto pozostalým sa naša justícia často krát správa horšie ako ku samotným vrahom.Nehovoriac o tom,že mnoho vrážd ostáva neobjasnených a tak pozostalým sa nedostane ani pocit zadosťučinenia a nie to ešte odškodnenie vo výške 33 tisíc €.

 • Dolmen • 12. února 2016

  Myslím, že Bety a PPK uhodili hřebíček na hlavičku. To úžasné humnitární vzepětí tohoto asociálního státu a neuvěřitelná ochota zaplatit takovou sumu za ty dvě milky patrně má velmi zajímavé pozadí a to by stálo za rozkrytí. Možná bychom se hodně divili, kdo se napakoval. V budování penězovodů jsou čeští psychopati neuvěřitelně vynalézaví….a penězovod zbudovaný za takovým bohulibým účelem se jen těžko napadá.

 • koloděj • 12. února 2016

  peter. napsal
  Nie preto,že by som pozostalým závidel,ale preto,že to vytvára precedens na ktorý sa môžu odvolať pozostalí po obetiach všetkých vrážd Slovákov,č

  no, synku, dne se možná na Parbat lozí jak na Kamzík, ale každopádně tak reprezentovali Slováky. Byla to mezinárodní horolezecká akce ne turistický výlet. To je něco jako … mezinárodní fotbalový zápas. těch 33k rodinám otce nevrátí, a počítám, že měli na ten výstup napůjčováno… Fakt to těm rodinám nezávidím.

 • peter. • 12. února 2016

  koloděj napsal
  no, synku, dne se možná na Parbat lozí jak na Kamzík, ale každopádně tak reprezentovali Slováky. Byla to mezinárodní horolezecká akce ne turistický výlet. To je něco jako … mezinárodní fotbalový zápas.těch 33krodinám otce nevrátí, a počítám, že měli na ten výstup napůjčováno… Fakt to těm rodinám nezávidím.

  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/8708-zavrazdeny-slovensky-horolezec-sperka-je-mucen-v-islamskem-pekle.aspx

 • Amenre • 12. února 2016

  1. Ta informace o decku je jak z agentury JPP ( jedna pani povidala ). Nikde zadne dukazy, jenom domenka z bulvarniho Blesku.
  2. Mit decko neznamena sexualni zneuzivani. Udajne mamce Hance se evidentne v zajeti darilo. Staci se podivat na fotky holek. Tonca vypada jako kdyby byla ty dva roky zavrena jen o chlebu a vode.

 • to je jedno • 12. února 2016

  Dolmen napsal

  Myslím, že Bety a PPK uhodili hřebíček na hlavičku. To úžasné humnitární vzepětí tohoto asociálního státu a neuvěřitelná ochota zaplatit takovou sumu za ty dvě milky patrně má velmi zajímavé pozadí a to by stálo za rozkrytí. Možná bychom se hodně divili, kdo se napakoval. V budování penězovodů jsou čeští psychopati neuvěřitelně vynalézaví….a penězovod zbudovaný za takovým bohulibým účelem se jen těžko napadá.

  1*** Taky mě to napadlo… Jestli to je tak, pak čerti v pekle se musí nařehtat…

 • to je jedno • 12. února 2016

  peter. napsal

  22.6.2013,zastrelili talibanci v Pakistane 9 horolezcov,ktorí sa chystali zdolať Nanga Parbat.Boli medzi nimi aj dvaja Slováci, fajn chlapi.Vládny špeciál previezol ich pozostatky na Slovensko a s poctami boli pochovaní.
  http://www.expedition.sk/clanky-azia/item/335-teroristi-zastrelili-pod-nanga-parbat-10-ludi-obetami-su-aj-dvaja-slovaci
  Potom z rozhodnutia vlády,bolo pozostalým vyplatených po 33 tisíc €.
  http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/285813-rodiny-zavrazdenych-horolezcov-dostanu-po-33-tisic-eur/
  A začala diskusia.Niektorí tvrdili,že športovci nezomreli v štátnych službách a preto nebol dôvod aby štát odškodňoval pozostalých a iní zase nadávali týmto kritikom do bezcitných a závistlivých hyen.Som zastáncom tej prvej skupiny.Nie preto,že by som pozostalým závidel,ale preto,že to vytvára precedens na ktorý sa môžu odvolať pozostalí po obetiach všetkých vrážd Slovákov,či už sa stali doma,alebo v zahraničí.K týmto pozostalým sa naša justícia často krát správa horšie ako ku samotným vrahom.Nehovoriac o tom,že mnoho vrážd ostáva neobjasnených a tak pozostalým sa nedostane ani pocit zadosťučinenia a nie to ešte odškodnenie vo výške 33 tisíc €.

  Jojo už vidím, jak vdova po zastřeleném mafiánovi Mrázkovi – například – žádá náš stát o prachy…

 • peter. • 12. února 2016

  koloděj napsal
  no, synku, dne se možná na Parbat lozí jak na Kamzík, ale každopádně tak reprezentovali Slováky. Byla to mezinárodní horolezecká akce ne turistický výlet. To je něco jako … mezinárodní fotbalový zápas.těch 33krodinám otce nevrátí, a počítám, že měli na ten výstup napůjčováno… Fakt to těm rodinám nezávidím.

  No otče!
  Ak by to bolo niečo ako medzinárodný futbalový zápas,tak by ten výstup na Nanga Parbat vláda SR finančne podporila a patrične medializovala.O tejto výprave na Slovensku nevedel nikto okrem úzkeho kruhu zainteresovaných.Dnes už výstupy na osemtisícovky nie sú až takou udalosťou ako v minulom storočí.

 • to je jedno • 12. února 2016

  PPK napsal
  jich rodiče a příbuzní, kteří prokazatelně nejsou chudí a nejsou bez vlivu a bez informa

  Posílám vám vzkaz z vyšších míst: „Nešťourejte do toho! Víte, že čím více se šťourá do nějakého h.vna, tím více smrdí? Až v Česku prosadíme ten boj proti korupci, se všemi těmi do akce zapojenými „bývalými“ korupčníky (v duchu zásady, že bývalí pytláci bývají nejlepšími hajnými), budete nakonec i vy spokojen. A protože jsme dospěli k závěru, že nad korupcí na nejvyšších místech v Česku se nedá zvítězit – přišli bychom o mnoho pro nás důležitých spojenců a přátel, boj proti korupci bude vypadat tak, že budeme bojovat proti tomu, aby se o ní psalo! Když nic nikdo nebude vědět, všichni budou spokojení. Takže prosím, podobné věci nikde již nepište“ Reinhard Shupyroman

 • peter. • 12. února 2016

  koloděj napsal
  no, synku, dne se možná na Parbat lozí jak na Kamzík, ale každopádně tak reprezentovali Slováky. Byla to mezinárodní horolezecká akce ne turistický výlet. To je něco jako … mezinárodní fotbalový zápas.těch 33krodinám otce nevrátí, a počítám, že měli na ten výstup napůjčováno… Fakt to těm rodinám nezávidím.

  Napokon,ako sa píše v odkaze,ani vláda SR nezdôvodňuje vyplatenie odškodnenia(?) tým,že zastrelení horolezci reprezentovali SR vo svete.
  p.koloděj!
  Závidím vám duševnú sviežosť ktorá vanie z vášho príspevku,lebo podľa toho,ako ste ma oslovil,musíte už mať hodne po osemdesiatke.Tak sa držte a mnogaja ljet.