Kdo chce svrhnout Trumpa?

Protože z Washingtonu přicházejí neustále protichůdné informace, které jsou zkresleně interpretovány ruskými politickými analytiky a médii (stejně jako v ČR a po celé Evropě, pozn. překl.), na sociálních sítích vzniká určitý zmatek. V komentářích zpráv z USA se bijí na smrt a lámají svá kopí zastánci teze „Trump je náš!“ se stoupenci tvrzení „Trump to vzdal!“

Pojďme se na to podívat s chladnou hlavou.

Za prvé. Trump není „náš“ a je třeba být opravdu pohádkově naivní na to, aby bylo možné Trumpa považovat za nějakou americkou analogii Gorbačova. Trump bude hájit pouze americké zájmy a pouze zájmy těch zájmových skupin, které ho přivedly k moci. To je dobře. A dobře je to proto, protože Trump a jeho stoupenci víceméně správně a pragmaticky chápou, jaké jsou zájmy USA. Většinou se nacházejí v hospodářské oblasti, v níž spolu Rusko a USA nemají rozpory, kvůli kterým by bylo nutné jít do ostré konfrontace až na úrovni vojenského konfliktu. Mezi Čínou a USA takové spory existují. Například konflikt kolem kurzu jüanu a kolem Trumpových plánů vracet výrobu z Číny zpět do USA.

Zároveň nepřátelství uskupení Clintových a jeho hlavních ideologů, jako jsou George Soros a Robert Kagan, vůči Rusku má charakter ideologický, hodnotový a ne ekonomický. Oni se s námi nechtějí domluvit. Chtějí nás všechny vidět v rakvi, Moskvu v troskách a gay pride na rozvalinách chrámu Krista Spasitele. Pro ně je současné, nezávislé a konzervativní hodnoty prosazující Rusko nepřijatelné už jen proto, že existuje. Trump není proruský politik, ale v porovnání s šílenci z kruhů podporujících Clintonovou působí velmi přijatelným dojmem, protože je s ním přece jen možná diskuze a zničení naší země není jeho fixní ideou. Uznejte, že je přece jen rozdíl mezi tím, kdo chce učinit Ameriku opět velkou, a těmi, pro které je nejdůležitější zničit Rusko i za cenu rizika jaderné války.

Za druhé, je třeba chápat, že po volbách ty skupiny elit, které prosazovaly Clintonovou, nikam nezmizely. Kontrolují americká a značnou část světových médií. Mají velmi silný vliv v Pentagonu, v určité části amerických zpravodajských služeb a v americkém finančním sektoru. Pokusili se zmařit Trumpovo zvolení ve volbách i výsledek hlasování sboru volitelů, pokusili se připravit Trumpovi majdan a budou se snažit zmařit jeho inauguraci a velmi pravděpodobně se pokusí o jeho impeachment.

Podívejte se na situaci s Trumpovým presidentstvím z pohledu té části amerických zpravodajských služeb, které slouží zájmům Sorose a Kagana. Trump může jen tak provést čistku. Pro to není třeba rozpoutávat nějaké politické represe nebo hon na čarodějnice, stačí pouze odhalit skutečnost, že část amerických zpravodajských služeb přímo sponzorovala a podporovala zbraněmi tzv. Islámský stát. Pro mnoho pracovníků amerických zpravodajských služeb se otevírá perspektiva nejen ztráty služebního místa, ale také vězení nebo dokonce ztráty života. Aby se tomu vyhnuli, jsou připraveni nejen šířit jakékoliv falešné zprávy a obviňovat Trumpa z čehokoliv, bez ohledu na to, jak nesmyslná tato obvinění budou. Z jejich pohledu na tom nemohou prodělat. Když se jim podaří svrhnout Trumpa, bude to pro ně dobré. A když ne, tak ho alespoň při jeho pokusu vyčistit zpravodajské služby rovnou obviní, že likviduje opravdové americké patrioty z CIA podle Putinova osobního rozkazu.

Říci, že americké zpravodajské služby jsou celkově proti Trumpovi, nelze. Připomínám, že lehké pero britských novinářů nazývá FBI „Trumpánií“ a jsou pro to dobré důvody.

Také hned druhý den po zveřejnění skandálních tvrzení na CNN a BuZZFeed se ředitel amerických zpravodajských služeb J. Clapper  od obsahu vysílání distancoval, vyjádřil lítost nad tímto mediálním únikem a uvedl, že rozvědka bude pracovat pro novou administrativu Bílého domu a pro americký lid.

Sledujeme nyní naprostý institucionální rozpad USA. Politický boj a konflikt uvnitř samotné mocenské struktury přešel do nejostřejší fáze a tato situace může trvat měsíce i roky a podrývat samotné základy americké státnosti. Dojde ke zveřejňování nových kompromitujících materiálů, rezignacím na vysokých místech, vyšetřováním a velmi pravděpodobně k zatýkáním. Je možné, že dojde k pokusu o impeachment, jemuž britské sázkové kanceláře dávají šanci na úspěch 50:50.

Je to dobře nebo špatně? Na jednu stranu není dobré, když se odehrává něco takového v jaderné velmoci. Výsledky mohou být negativní pro celý svět včetně nás. Na straně druhé, pokud budou všechny složky amerického establishmentu zaujaty válkou mezi sebou, prakticky to paralyzuje schopnosti USA podnikat něco významného v zahraniční politice. A já velice doufám, že Rusko s co největší efektivitou využije takovou příležitost.

Překlad: Croix

Zdroj: Cont.ws

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
16. 1. 2017 12:31

Trump bude len ďaľší „šábes gój“ a k tomu ešte oveľa menej svojprávny ako bol Obama.
http://afinabul.blog.cz/1701/americke-zidovske-organizacie-varuju-trumpa-nebudeme-necinne-prizerat
http://www.ztis.cz/rubrika/zidovske-komunity-ve-svete/clanek/trump-si-rozmyslel-navstevu-izraele-pote-co-netanjahu-odmitl-jeho-vyjadreni-o-muslimech
http://www.ztis.cz/rubrika/zidovske-komunity-ve-svete/clanek/ivanka-trumpova-jared-kuschner-se-stali-chabadniky
Je potrebné pripomenúť v súvislosti s imigrantami,že štát Izrael ako jediný prijal zákon na ochranu pred imigrantami.Izrael je štát židov-pre židov.

orinoko
16. 1. 2017 15:15

To je dobrý, ma to hlavu a patu. Jednou to bude vděčné téma pro Bollywood. Něco jako válka severu proti jihu. Doufám , ze Rus nenechá Činu ve stychu , kdyby se emericky lehoar rozhodl Činu provokovat. Vážení, cely svet se nám prakticky rozpulil. Ale není to boj dobra proti zlu, ani věřících proti nevericim, ba ani valka pohlaví. Jde to napříč vším včetně mozku. Svet nyní připomíná lidskou P.R.D.E.L. Jedna půlka tlačí na druhou a naděje se ztrácí kdesi mezi nimi, přičemž ji ofukuji vyvolené větry zpoza zakaleneho prvobyti. Je třeba tlačit na CASH. – Unie evropského srdce. Česko,… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 1. 2017 16:59

Včera večer jsem přispěl zprávou o Putinově rozkazu k bojové pohotovosti a proč. Zdrojem byl
Mirovoje političeskoe šou ze 14.1. Tato zpráva se rozšířila na několika dalších webech a od té doby nic dalšího. Co mne trochu zaráží,je hluboké mlčení aeronetu už déle než 24 hodin. Má tady někdo
čerstvější zprávy o tom ,co se děje ve Washingtonu ?

orinoko
16. 1. 2017 17:32

Nevím jak vám, ale ja mám pocit, ze mi poněkud blbne internet. Tak především v tzv. Bílém dome došlo k nácviku oficiálního předání úřadu. Zamerne nepisu moci. Čemuž Trump ale přítomen myslím nebyl. Šlo o technikalii. Kolem Trumpa už funguje bezpečnostní formát a stara se o to i ta část oligarchie, která nehodlá prohrat. Kostky byly vrženy , a Trump už prekrocil Rubikon. A propos … o Trumpovy tiskovky začíná byt takový zájem, ze Trump rozhodl, ze se budou konat mimo white tepee. A kulturní fronta v Emerice se puli. Moji oblíbenci vystoupili proti hollywoodské ct1. Kidmanova proti Streepove, Gibson… Číst vice »

fajt
16. 1. 2017 17:56

mno, na zábavu a hrátky bohatých by si měl dát prostý lid pořádnýho majzla, nadšení pro nastrčené figuríny by měl raději investovat do něčeho užitečnějšího a emočně prospěšnějšího, měl by pamatovat, že žádný pánbůh není a nebude, tedy lepší a bezpečnější svět mu cizí a nepřátelští jedinci určitě neposkytnou a jedinečnost vlastní existence by neměl prohýřit jako kulisa jakési vypečené komedie – trumpe ( obamo), si mi ukradený a pokud se rozhodneš být zlý, tak penis s tebou. ..)

hudryper
hudryper
16. 1. 2017 19:00

orinoko napsal Nevím jak vám, ale ja mám pocit, ze mi poněkud blbne internet. To nic,orinoko,to je jenom větříček….Dnes jsem poslal na řadu adres mail obsahující informace,jež získal novinář v konspiraci uvnitř ISIL.Asi to všichni znáte. Jednou z adresátů byla poslankyně českého parlamentu. Nejdřív mi zavolala,že nemůže otevřít přílohu a ani když mail přeposlala na svou asistentku,tak dostaly obě písemně,že „některé adresy neobdržely tuto zprávu“ a že v jejich případě je tomu právě tak. Zkrátka kdosi zablokoval soukromou adresu poslankyně,aby snad i ji nemuseli připsat do seznamu.který demokraticky vyrábějí.(to je moje spekulace) Já se chovám jako v předchozí fázi normalizace.Veřejně… Číst vice »

fajt
16. 1. 2017 19:09

comment image?oh=718ff5f50bae15f3682ff0d8ff8b5774&oe=591FDE7C – už mají náhradu…. jak moc je ten svět zkažený. ..

Aleš
Aleš
16. 1. 2017 19:58

Chovancovo ministerstvo pravdy mi na počítač minulý týden a znovu dnes pustilo mnoho virů, s jedním si ajťák nemohl 2 hodiny poradit, ale kluk je schopný, tak si na něho nějací vystudovaní plzeňáci nakonec nepřišli. Ale otravní jsou, to jim upřít nejde. V čt dnes probleskla zpráva o kriminalitě spojené s dopravními přestupky moskevské zlaté mládeže. „Zlí“ Rusové nám obkličují emerické šiřitele pravdy, lásky a jediných správných demokratických evropských hodnot už i v Norsku, chtělo by to do první linie s Johankou Arku na bílém koni (že Míro Kalousku a Stando Polčáku) povolat i Sašu Vondru a Michaela Kocába a… Číst vice »

Admirál
Admirál
17. 1. 2017 6:51

V USA bude zřejmě probíhat boj na život a na smrt. Neocon stavěli babylónskou věž, prorostli do státního aparátu, ovládají vekou část médií, Přes neziskovky rozšířili působnost tajných služeb, které se vymykají kontrole. Věřili, jako každý věřící, že mají svatou pravdu a že jejich věž prorazí mraky. A teď je tu Trump a chce s podporou těch, co si myslí, že USA světovláda je pro ně a i ostatní Američany není užitečná, jejich věž od základu zbořit. Ten boj se nepovede jen v USA. Podívejme se kolem sebe. Na zděšenou alergickou reakci páté kolony neocon u nás. Jasně se ukazuje,… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 1. 2017 7:20

Admirál napsal
Ve volbách by neměl náš hlas dostat jediný politik, který se nim jen náznakem přiklání.

Podepisuji. Ta parta ,která stojí za Trumpem se chce vyhnout ideologicky motivované jaderné válce, ke které idioti typu McCain svět vedou,protože se bojí následků své kriminální politiky.
Stojíme na historické hraně,kdy se velmi brzo rozhodne o novém světovém politickém systému.
V něm nezachrání svou pozici většina politických loutek,které se sešly v Paříži,aby nic nevyřešily.

Gatta
Gatta
17. 1. 2017 7:42

Re Admirál : Zrovna čtu velice zajímavou knihu – „Globální Minotaurus“. http://www.kosmas.cz/knihy/184849/globalni-minotaurus/ Ještě nevím „jak to dopadne“ ale jedno už je jasné – je to o tom, jak se z největšího sedláka na vsi, který tam všechno autoritativně řídil – stal časem a svými chybami jen největší vyděračský vyžírka. Myšlenky z knihy: Princip byl ten, že po roce 1945 byly USA ekonomicky nejsilnější zemí světa. Udávaly pravidla ku svému prospěchu, měnili režimy, vraždily nepohodlné … ale výsledkem měl být funkční systém s všestraně vůdčím postavením USA. V rámci rozložení možného rizika krize USA v podstatě vybudobvaly další 2 produkční centra… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 1. 2017 7:47

PS
Poslední věta není z knihy, ale moje spekulace o motivaci ke zvolení Trumpa.
Pak by totiž byly světové přebytky a investice stahovány (patrně) do Číny, přestal by dolarový proud do USA udržující v chodu jejich deficitní hospodářství a musel by nastat zákonitý pád – bez dolarů i bez výrobní základny – tedy osud mocenské a následně i ekonomické periférie.

Z tohoto pohledu se mi jeví vstup a postup DT celkem logický.

Admirál
Admirál
17. 1. 2017 10:52

Gatta napsal

PS
Poslední věta není z knihy, ale moje spekulace o motivaci ke zvolení Trumpa.
Pak by totiž byly světové přebytky a investice stahovány (patrně) do Číny, přestal by dolarový proud do USA udržující v chodu jejich deficitní hospodářství a musel by nastat zákonitý pád– bez dolarů i bez výrobní základny – tedy osud mocenské a následně i ekonomické periférie.

Z tohoto pohledu se mi jeví vstup a postup DT celkem logický.

Postup DT ohledně Číny z pohledu US logický je, Příčinou války neocon proti DT to ale není – cíle jsou zřejmě v tomto směru totožné.

Gatta
Gatta
17. 1. 2017 11:09

Admirál napsal Postup DT ohledně Číny z pohledu US logický je, Příčinou války neocon proti DT to ale není – cíle jsou zřejmě v tomto směru totožné. Ono už se ten názor objevil dříve několikrát – že, řekněme jim, „Clintonovic neocom a spol.“ jsou naprosto globální a v této velké hře klidně připustí i uvržení USA do bídy, kdežto parta „Trump a spol.“ chce zachovat mocenskou a proto i silnou ekonomickou pozici USA. Možná z vlastenectví, nebo třeba hlavně proto, že je do té globální party nikdo nepustil. Třeba že jsou příliš spjati s USA a na globální hru prostě… Číst vice »

Bety
Bety
17. 1. 2017 12:29

Článek je dobrý. Já se jen bojím, že se do své rvačky o moc pokusí nějakou velkou, opravdu velkou provokací zatáhnout právě Rusko. Když jim to nevychází na ruské půdě, mohou to zkusit na svém území a nedělám si iluze, že by jim v tom mohl zabránit ohled na jejich spoluobčany – u věží jim to bylo také fuk.
Sio se v poslední době nějak odmlčel – doufám, že je v pořádku.

peter.
17. 1. 2017 14:19

Tie tri dni už vydržíme a čo bude ďalej?Možno,že to bude takto:
http://warsonline.slobodnyvysielac.sk/2016/12/14/je-donald-trump-naozaj-len-showman-ktory-bude-pripravovat-usa-na-vojnu/
Ale tak isto je možné,že to bude celkom inak.
Zvykneme si aj na Trumpa.

orinoko
17. 1. 2017 14:34

Víte, je tu řečeno hodně pravdy, nicméně …
Zrovna Čínou bych v tuto chvíli moc nesermoval. Cina se nachází v bodu, o němž Putin před lety prohlásil – ted potřebujeme 5 let. A Rusko to stihlo. Dokonce stihlo vice zasazeno v mezičase tzv. sankcemi a útokem na rubl. Činu tohle všechno teprve čeká, jakkoli je to současný prvotřídní mamuti podnik.

orinoko
17. 1. 2017 14:46

Cina možná az příliš participovala na emickem pruseru. Mira srůstu může mít hodně fatální dohry. My ještě nevíme, jak velký tlak zvenčí dokáže skousnout běžný čínský občan. A nové čínské atoly jsou … poloostrov Krym.
Podobně Írán. Ale ten si už své zažil. Dneska ma spojence, které možná nikdy nepredpokladal. A jeho obyvatelstvo postihne komerční růst. Co si s tím pocnou ajatolahove, tot otázka. To není výsměch, to je starost. A cosik podobného čeká i nás.

orinoko
17. 1. 2017 15:00

Proboha, jak to bylo v roce 1968 v srpnu u nás? Politbyro sedělo na nabrezi a čekalo, co nastane v dalších minutách. Vtom někdo vstal … Bohumil Simon/?/ … z knihovny vytáhl nejakou /?/ knihu, vzal nozik na otevírání dopisu, někam ho v knize zapichl. Prý – co nám řekne osud/!/?
A všechno nastalo.
Trump se ujme úřadu. Bude toho na něj vice, než jeden člověk může unést.
Ani v Rusku není jen Putin.
Zaplatpambu za to.

fajt
17. 1. 2017 15:51

peter. napsal

Čína? Pre Rusko zatiaľ „nic moc“.
http://warsonline.slobodnyvysielac.sk/2017/01/02/cinsky-drak-sa-na-pomoc-ruskemu-medvedovi-stale-neponahla/

musí se brát na zřetel, že bankovní sektor v RF patří někomu jinému než Kremlu a ruským zájmům ( Gref a Nabiullina pro čínského draka nejsou zárukou ničeho ). ..)

Admirál
Admirál
17. 1. 2017 16:30

Gatta napsal Ono už se ten názor objevil dříve několikrát – že, řekněme jim, „Clintonovic neocom a spol.“ jsou naprosto globální a v této velké hře klidně připustí i uvržení USA do bídy, kdežto parta „Trump a spol.“ chce zachovat mocenskou a proto i silnou ekonomickou pozici USA.Možná z vlastenectví, nebo třeba hlavně proto, že je do té globální party nikdo nepustil. Třeba že jsou příliš spjati s USA a na globální hru prostě velikostí a významem příliš malí. A takoví jacísi se rozhodli zkomplikovat hru velkým globálním hráčům … ??? Oni to tak úplně nějací jacísi nebudou, nemůžou být.… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 1. 2017 18:39

Re Admirál – jasně, DT není žádný prostý muž z lidu za kterým nestojí nic než jeho čistá duše a jeho svatá pravda. Na druhou stranu, v prezidentských volbách byl DT od začátku do konce jasný „otsider“ – tedy tak trochu i jeden z nás :-) S ohedem na mnou výše napsané, na Bety a orinoka: Pokud chce někdo postavit USA na nohy, tak si nemůže dovoilit válčit (skutečně i obrazně) se všemi geopolitickými rivaly současně. Rusko, při vší úctě a obdivu, co se za Putina udělalo, Rusko zůstává stále slabé ve všech hlavních pilířích moci – v ekonomice, armádě… Číst vice »

orinoko
17. 1. 2017 19:04

Svet nepotrebuje vůdce. A Rusko jim nechce byt ani náhodou. Je to vyčerpávající role. Víte kolik sprajcu a justamentu páchalo ve své době jenom samotne Československo?
Dělba roli a odpovědnosti je přesně tím, co Svet potřebuje.
A to je zároveň přesně to, co emericka guma a burger nikdy nepochopi.
Svet není o … Rozděl a panuj.
Svet je o … Zachovani energie. Především te bumerangove.

Gatta
Gatta
17. 1. 2017 19:10

Re orinoko – všechno pěkné, jsem pro, ale kdo ví co si o tom doopravdy myslí vůdcové Říše Středu.

Gatta
Gatta
17. 1. 2017 19:13

PS
Ona každá říše na vzestupu má na tyto věci obvykle stejný, takový tradiční názor, který ji přejde až se po nějakém výprasku vrátí zpátky na zem.

peter.
17. 1. 2017 21:26

Gatta napsal Rusko zůstává stále slabé ve všech hlavních pilířích moci – v ekonomice, armádě i v diploimacii. Obklopeno Tomu predsa nemôžete veriť! Čo sa ekonomiky týka,tak v posledných dvoch rokoch som denno-denne čítal a počúval,že Rusko už-už zbankrotuje,rozsype sa prestane existovať,no nestalo sa tak.Rusi sa zaobišli aj bez sankcionovaného tovaru.Parmezánu,nórskych lososov a rôznych jogurtíkov.Ešte nedávno,za Gajdara mnohí zomreli od hladu.Ruský človek má skrátka iný pohľad na ekonomiku a iné potreby ako človek zo západu.Rusi sú tvrdší a menej rozmaznaní ako Američania. Píšete,že Rusi majú slabšiu armádu!Možno vychádzate z tohoto porovnania: https://www.aktuality.sk/clanok/273972/sipri-vojenske-rozpocty/ Čísla sú z r.2013,no v minulom roku to… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 1. 2017 6:47

Re peter – čekal jsem, že se to nebude líbit … Možná jsem se vyjádřil neúplně – tedy “ Je slabé na roli globálního lídra“. Ekonomicky – jistě hladem neumírá, je to obrovský producent surovin i špičkové techniky – ale třeba co vím, tak v jižních postsovětských republikách není zboží ruské ale turecké. Rubl dnes také neslouží jako vyhledávaná rezervní měna. Vojensky – obrovská posun v technice – ale jde i o množství té techniky, schopnost logistiky – třeba takové nasazení jako měly USA ve Vietnamu – vrcholově skoro 550 000 lidí na druhé straně Zeměkoule se nedá s misí… Číst vice »

fajt
18. 1. 2017 6:55

http://www.interfax.ru/russia/545827 – tak to je taky dobrý kočkopes, čínský soudruh s ruským asociálem, který je řízený přestárlým sionistou, jak to asi bude fungovat a kdo z toho bude mít skutečný profit, že. ..)

https://www.youtube.com/watch?v=a5FWq6OtY5A – Vladimír není žádný suchar, i prostitutky zná a umí je politicky trefně zařadit ( že ruské patří mezi top o tom je taky přesvědčen). ..)

peter.
18. 1. 2017 8:33

Gatta: Nikde som sa nedočítal,že by Rusko pretendovalo na rolu globálneho lídra.Rado prenechá túto rolu komukoľvek,kto bude rešpektovať jeho záujmy vyjadrené vetou:“Cudzie nechceme, vlastné si nedáme“.Vždy vyzývalo k čo najširšej spolupráci vo svete. Vyjadrenie o Rusku ako o „otloukánkovi“,lebo…bojkot,sankcie,vylúčenie z účasti….sú liché,lebo dopady sú častokrát horšie pre iniciátorov tých sankcií,bojkotov atď.Ak chceme hovoriť o zlyhaní diplomacie,tak v týchto prípadoch rozhodne nezlyháva tá ruská.Veď podľa vás by ruská diplomacia bola silná vtedy,keby k podobným sankciám….atď voči RF nedochádzalo a to by bolo vtedy,keby ruská diplomacia pokorne súhlasila s diktátom USA a ich vazalských poskokov.Čudné kritériá pre posudzovanie sily a kvality diplomacie… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 1. 2017 8:50

Re peter – štětíte se na mě úplně zbytečně.

Musel bych se z výše napsaného jen opakovat – tak tedy to podstatné:
“Rusko je slabé pro roli globálního lídra, proto není pro USA přímým nebezpečím. Na rozdíl od Číny.“

peter.
18. 1. 2017 9:41

Gatta napsal Re peter – štětíte se na mě úplně zbytečně. Musel bych se z výše napsaného jen opakovat – tak tedy to podstatné: “Rusko je slabé pro roli globálního lídra, proto není pro USA přímým nebezpečím. Na rozdíl od Číny.“ Gatta: „neštětím sa“ mimo iné aj preto,že štetín mám už poskromne aspoň čo sa hlavy týka. Tak teda to podstatné: Rusko mávalo a aj v súčasnosti má diplomaciu na podstatne vyššej úrovni ako USA.Konkurovať ruskej diplomacii mohla a môže ako-tak nemecká diplomacia. Rusko nikdy nevyjadrilo ako svoj cieľ stať sa globálnym lídrom.Žiada len rešpekt akceptovanie svojich záujmov a nezasahovanie… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 1. 2017 10:06

Re peter – hádáme se o ničem – tedy, diskutujeme o věcech, které vzájemně nejsou v rozporu, jen se tak mohou jevit, pokud jsou vytrženy z kontextu. Viz text na který jste prvotně reagoval. Netvrdil jsem, že se Rusko chce stát světovým lídrem (i když SSSR chtěl a to není tak dlouho), ale že na to dnes prostě nemá a tedy (pokud k tomu nebude přinuceno) akutně neohrožuje hegemonii USA. Síla diplomacie se nejlépe projeví, když za vámi stojí silná ekonomika a silná armáda. A sílu své armády si dnes Rusko (konečně) může ověřit v Syrii. Ona totiž každá armáda… Číst vice »

peter.
18. 1. 2017 10:31

Keď v Ostrave vznikol konzulát DNR (vo forme neziskovky) a konzulkou sa stala p.Nela Lisková,mnohí sa len pousmiali,iní mávli rukou a viacmenej všetci sa zhodli na tom,že ide o prázdny propagandistický ťah ruskej diplomacie.No ale pozrite sa k čomu taký „vydumaný“konzulát v ČR môže poslúžiť:
http://politikus.ru/events/89314-v-rossiyu-cherez-dnr.html