Kdo je sluníčkář? A kdo xenofob?

Na Zvědavci vyšel celkem komplexní přehled nálepek (zde) od Jany Novákové, kterými i část zdejších diskutujících nálepkuje „sluníčkáře“. Podobný pokus o definici „sluníčkáře“ iniciovaný „z druhé strany proběhl nedávno na ostrově Janiky. Teď už chybí jen najít člověka, na kterého se všechny ty nálepky dají nalepit. S tímhle typem myšlení není možná racionální diskuse, protože automaticky vyvolává obrannou reakci druhé strany. Dovedu si sám sebe představit, jak poté, co mi několik z těch nálepek ulpělo na saku, píšu naštvaný článek „Kdo je xenofob?“ a vyjmenuju tam 58 jeho zásadních nectností. A dovedu si představit i diskusi pod takovým článkem.

A právě kvůli takovým článkům a vyjádřením „sluníčkářů“ a „xenofobů“ místo dohody o racionálních a reálných řešeních problémů stojí na barikádách dvě znepřátelené skupiny, které se navzájem nálepkují a neposlouchají a nejsou ochotny akceptovat to rozumné z toho, co navrhuje druhá strana. A problém se v takto vyvolaných emocích neřeší, ale eskaluje. Přitom obě strany v podstatě zástupného konfliktu, který má zakrýt to podstatné, jsou jen za užitečné idioty v úplně jiné hře.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
26. 11. 2015 7:45

Máte pravdu, jsou to nálepky, ale ať už jsou definice jakékoli (každý se v tom může najít), tak většinou lidi přinejmenším o sobě vědí, ke které straně inklinují. Dělal jsem si z toho trochu u Janiky legraci, abych zdůraznil, kam se až dá v extrémní poloze těchto definic zajít. Můj dojem je takový, že pojem „sluníčkář“ vznikl jako reakce na obviňování lidí, kteří nesdílejí stejný názor na věc jako pražská kavárna nebo Mrs. Merkel, že jsou rasisté, xenofobové a hlupáci, jako to už měsíce dělají Britské Listy. Vlastně si myslím, že pro vymývače mozků tohoto typu je to označení až… Číst vice »

lomikel
lomikel
26. 11. 2015 8:36

Sluničkář je především nemocný člověk. Jeho přirozené a sebeobranné reakce jsou ohromeny strašlivým virem politické korektnosti. Léky ani terapie nepomáhají, věda dosud nezaznamenala případ, že by nemoc ustoupila a pacient prohlédl. Je to doživotní. Když sluničkaři ukážete černé kolečko, necháte ho si ho ohmatat, očichat, otestovat, bude vám stejně tvrdit, že tohle je červený čtvereček. Vir politické korektnosti zcela zatemňuje mysl sluničkáře, zastírá vnímání reality a vidění světa, nemocný nevidí svět ve skutečných barvách a konturách, on jej vidí tak, jak mu jeho ideologie diktuje. Nejnebezpečnějším symptomem nemoci je zvláštní sebedestruktivní a neochvějná víra, že nemocný je vlastně zdráv, on… Číst vice »

lomikel
lomikel
26. 11. 2015 8:39

podepisuji.

diskuse netreba, prohlednuti slkunickare, pokud je vubec mozne, nenastane v diksusi ale na zaklade jeho osobnich prozitku, pokud bude mit to stesti a potka se s realitou.

Béda
26. 11. 2015 9:06

Stane, já váš postoj ve věci migrace coby „sluníčkáře“ naprosto nechápu. Jistě se shodneme v tom, že současná migrační záplava v EU je důsledkem dlouhodobé imperiální ekonomické a válečné politiky západních velmocenských center, turecko-amerického konspirování (s různými ambicemi supervelmoci a ambiciozní regionální mocnosti) a politiky „otevřených dvěří“. Ta migrace nenarostla zničehonic znenadání nikde na stromě. Má své příčiny a kauzalitu, které se dají přesně vysledovat. A má taky své krátkodobé a dlouhodobé důsledky, které lze taky přesně pojmenovat (ať je to vývoj kriminality a podíl migrantů v ní, vývoj v oblasti zaměstnanosti a podíl migrantů na čerpání ze sociálních systémů… Číst vice »

hudryper
hudryper
26. 11. 2015 9:26

Béda napsal Béda • 26. Listopad 2015 Stane, já váš postoj ve věci migrace coby „sluníčkáře“ naprosto nechápu. To podstatné jste napsal Bédo hned v první větě. Platí to i o Vaší poslední větě Vašeho příspěvku. Já zase nechápu z čeho vyvozujete a čím argumentujete Stanovu podporu politiky otevřených dveří „,vstřícnost vůči hodnotám šariátu. Ještě že nemáte vliv na vztahy mezi NATO a Ruskem. Kdybyste měl,měli bychom už dávno po jaderné zimě. Hlavně že by se ukázalo jak jste to předtím všechno správně pojmenoval a prvoplánově vyřešil. Respektujte prosím fakt,že tady Stan hlavně funguje jako editor se zodpovědností,která zatím některým… Číst vice »

Béda
26. 11. 2015 9:40

hudryper, velice si vážím vašeho od jisté doby vždy zásadně negativního stanoviska k mým příspěvkům. Nechce se mi teď dohledávat všechny vstupy Stana v různých článcích a v diskusích na toto téma. (jeden z čerstvějších je nepřímá obhajoba současné migrace tím, že terorismu v Paříži se dopustili potomci dřívějších migrantů). Již jste někde zaregistroval zásadní negativní stanovisko Stana k politice otevřených dveří Merkelové? Pokud uzavření dveří, opuštění politiky otevřených dveří, izolace Turecka a jeho vyloučení z NATO znamenají pro vás „jadernou zimu“ (anebo něco na ten způsob, tak asi máte pravdu. Já tento postoj hájil konzistentně dávno před tím, než… Číst vice »

Béda
26. 11. 2015 9:54

hudryper, jinak na tom, jak hodnotím před zdejším nepočetným auditoriem aktuální události já, vy, Stan anebo kdokoliv jiný (i kdybych nakrásně předpovídal jadernou zimu – já naopak konstatoval, že jsme ve fázi stále víc bobtnající, nabalující se války a doposud vůbec nic nesvědčí o tom, že by se současný vývoj kapitalismu v jeho imperiální fázi měl nějak odlišovat od předchozích „řešení“ systémové krize tohoto systému) stejně vzhledem k dosahu těchto hodnocení moc nezáleží. Důležité bude jestli se tyto předpovědi vyplňují anebo vyplní. Statistik by možná řekl, tyto předpovědi jsou statisticky měřitelné a doložitelné procentem úspěšnosti. Rád bych se mýlil, ale… Číst vice »

zedd
zedd
26. 11. 2015 11:00

Dovolil bych si definici, která se přímo nabízí po přečtení např. http://a2larm.cz/2015/11/nasili-se-vraci-domu/ Sluníčkář je levičák, který sám sobě svázal nohy, ruce si nechal vykloubit svým oponentem a za jeho halasného povzbuzování si pak sám vytloukl s nasazením nadlidského úsilí zuby o obrubník. Kastrace netřeba, neb takováhle parodie avantgardy svůj kulturní vzorec jen těžko v delším období zpropaguje. A to v nejmenším nemíním jako urážku – spíš jako diagnózu, kterou by klasik popsal jako falešné vědomí. Jinak souhlasím skoro se vším, co napsal Stan, ale i ostatní diskutující. Vesměs jde o legitimní pohledy na extrémně složitou situaci, kterou adekvátně nelze popsat… Číst vice »

zedd
zedd
26. 11. 2015 11:11

Chtěl jsem tím říct, že pokud se někde vede seriózní diskuse, je to jen na nějakém okraji. V mainstreamu ji nemá smysl hledat, protože už dávno ztratil schopnost být jejím médiem. Mainstream je dnes právě jen distributorem nálepek.

zedd
zedd
26. 11. 2015 11:27

Tedy z mého pohledu jde o věc neřešitelnou: Buď budem racionálně argumentovat s vědomím, že nám nikdo nerozumí, protože nás ani není schopen číst, nebo se snížíme na úroveň „protivníka“ a pořádně se opřem do marketingu na té nejnechutnější a nejúčinnější úrovni. Tím zas přijdem o duši.
Vítám jakékoliv Sluníčko, zvlášť teď před slunovratem.

Irena
26. 11. 2015 12:19

Z komentářů lidí. Omlouvám se, nemám čas přeložit. Вчера вечером (25 ноября) появились первые фото и видео уничтоженного турецкого конвоя, который прибыл в город Аазаз, который контролируют боевики. Ну и все примерно в том же духе. Немного информации о том, что это за город такой, и почему на этой новости необходимо акцентировать внимание. Город Аазаз находится на севере Сирии и практически граничит с Турцией. Этот город является узловым городом, куда свозится турецкая помощь (оружие, боеприпасы, медикаменты, сухпайки и прочее). Уже с него вся „помощь“ начинает расходится по другим городам, которые контролируют боевики, а также лагерям и укрепрайонам. До границы с… Číst vice »

Irena
26. 11. 2015 12:20

Pokračování
Со вчерашнего дня Россия наносит массированные удары авиацией и артиллерией (сирийской армии) по приграничным районам с Турцией. А это означает уничтожение инфраструктуры снабжения, которая была создана Турцией за эти несколько лет войны в Сирии.

Béda
26. 11. 2015 12:26

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kvuli-nejnovejsimu-videu-islamistu-se-Bezpecnostni-rada-statu-svolavat-nebude-410058

Po sobotním mimořádném jednání vlády není v plánu schůzka Bezpečnostní rady státu. ČTK o tom dnes informoval tiskový odbor vlády. Jednání Bezpečnostní rady ve středu předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) navrhl vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) kvůli propagandistickému videoklipu, v němž je Česká republika zařazena mezi úhlavní nepřátele Islámského státu (IS).

Sasin
Sasin
26. 11. 2015 13:33

Řeknu takhle Sluníčkáři jsou psychopati, kteří mají plnou hubu práv homosexuálů a všech těch novofobních nesmyslů proti rodině a národu a ze všech svých velkohubých sil vítají květinami nábožensky pošahané přivandrovalce, kteří ani jednu z těch jejich ideologií nebudou tolerovat. Xenofob je dneska ten, který to ví a říká psychopatům aby toho nechali. A jak se pojmy dycky mění podle situace, připojím se vyjímečně k povedené definici Páleše v posledním vysílání Adrianina nit ve Slobodném vysielači, gde říká, že jste fašisti. Ano, von to tam řek na plonou hubu. A jak to odůvodnil? Až budete muset žít o hladu v… Číst vice »

Béda
26. 11. 2015 13:54

Sasin,

já to zjednoduším. Předkové o svou vlast v minulosti bojovali, aby ji uhájili před nejrůznějšími nájezdníky. Jejich pra-pra- pravnuci zemi dobrovolně a iniciativně vydávají v plen těm, se kterými bojovali jejich předkové. Vypadá to, jako kdyby se „moderní“ svět již definitivně pomátl.

Bety
Bety
26. 11. 2015 14:50

Já souhlasím se Stanem v tom, že se sluníčkáři (ti praví, ne ti právdoláskářští) hádají s odpůrci imigrace a naopak, místo aby se hledala řešení. Problém vidím v tom, že kromě toho ruského, tj. zničit ty ozbrojené bandy a vrátit muslimské země pod zákonné vlády nevidím žádné jiné. Tohle západ pod USA vedením akceptovat nechce. Ti sociopati co tam vládnou ať už patří pod státní elity, nebo ty nadnárodní si libují v chaosu. Jim je jakákoli humanita ukradená, ale naseli ji mezi nás a teď s potěšením sledují, jak se my, kteří sociopaty nejsme, v tom plácáme. Pokud se všichni… Číst vice »

Béda
26. 11. 2015 14:57

Bety napsal Já souhlasím se Stanem v tom, že se sluníčkáři (ti praví, ne ti právdoláskářští) hádají s odpůrci imigrace a naopak, místo aby se hledala řešení.Problém vidím v tom, že kromě toho ruského, tj. zničit ty ozbrojené bandy a vrátit muslimské země pod zákonné vlády nevidímžádné jiné. Tohle západ pod USA vedením akceptovat nechce. Ti sociopati co tam vládnou ať už patří pod státní elity, nebo ty nadnárodní si libují v chaosu. Jim je jakákoli humanita ukradená, ale naseli ji mezi nás a teď s potěšením sledují, jak se my, kteří sociopaty nejsme, v tom plácáme. Pokud se všichni… Číst vice »

zedd
zedd
26. 11. 2015 14:59

Bédo, tím myslíte privitaziaci let devadesátých? Nájezd sovětských poradců kolem Února? Nebo jdem až k Bílé hoře a pokud pak nutně k Husitské revoluci, případně až někam k ustavení státu pod Přemyslovci? Jak Vás znám, tak mne tenhle vehementní postoj dost překvapuje. Nevede se náhodou tahle debata právě o tom, kdo pro nás představuje největší nebezpečí? Pokud ano a pokud určíme za největší nebezpečí imigranty islámského vyznání, pak se primárně musíme ptát, proč se k nám vůbec hrnou a jestli v tom náhodou nemáme tak či onak prsty. Měli jsme solidní možnost distanovat se od humanitárního bombarďáka dokud byl čas.… Číst vice »

Sio
Sio
26. 11. 2015 15:57
Sio
Sio
26. 11. 2015 16:00

zedd napsal Bédo, tím myslíte privitaziaci let devadesátých? Nájezd sovětských poradců kolem Února? Nebo jdem až k Bílé hoře a pokud pak nutně k Husitské revoluci, případně až někam k ustavení státu pod Přemyslovci? Jak Vás znám, tak mne tenhle vehementní postoj dost překvapuje. Nevede se náhodou tahle debata právě o tom, kdo pro nás představuje největší nebezpečí? Pokud ano a pokud určíme za největší nebezpečí imigranty islámského vyznání, pak se primárně musíme ptát, proč se k nám vůbec hrnou a jestli v tom náhodou nemáme tak či onak prsty. Měli jsme solidní možnost distanovat se od humanitárního bombarďáka dokud… Číst vice »

Gatta
Gatta
26. 11. 2015 16:26

Nedávno jsem tady navrhoval, aby v rámci ekonomického růstu přimigrantům na hranicích rozdávali kreditní karty s dobrým limitem. No, třeba i na to časem dojde …

http://www.novinky.cz/ekonomika/387224-nemecka-ekonomika-roste-o-1-8-procenta-i-kvuli-vydajum-na-uprchliky.html

Thor
Thor
26. 11. 2015 16:28

Jděte do háje s tou politickou korektností. Máme jarmuli naraženou tak, že nám brání vidět, slyšet, cítit, konat a ze zákona i mluvit,kolem výmarský Atil v posledním tažení-a vy o sluníčku.Copak je historických precedentů,jak to skončí, málo? Dostanou-li šanci,točí kolem dějin pořád stejně a pořád se stejným výsledkem. Na konci je pak vždy to utržené ucho … a konec iluzí. Jsou tak naprogramováni,a dokud stádo jen bučí,parazit saje až praskne.Dnes globálně. Ale přestává už být co ssát.Navíc chtějí fšechno.A hlavně velký masakr,co maže dluhy.A to nas*ere i pitomce,co,bez velkého přemýšlení, šáhnou pro vidle v okamžiku prozření. Neodvratitelný cyklus,se kterým jedinec… Číst vice »

Béda
26. 11. 2015 16:34

Gatta napsal

Nedávno jsem tady navrhoval, aby v rámci ekonomického růstu přimigrantům na hranicích rozdávali kreditní karty s dobrým limitem. No, třeba i na to časem dojde …

http://www.novinky.cz/ekonomika/387224-nemecka-ekonomika-roste-o-1-8-procenta-i-kvuli-vydajum-na-uprchliky.html

To je dobrý vynález jak „růst“ To znamená, že když jsme v pr… tak je nejlepším lektvarem přijmout velkou masu lidí, kteří bezpracně sají ze státního cecíku. Němci jsou další kdo po Amerických lichvářích odhalil ekonomické perpetuum mobile.

Béda
26. 11. 2015 16:45

http://svobodnenoviny.eu/barack-obama-je-nezakonne-aby-staty-odmitaly-syrske-uprchliky/

Obamova administrativa připomněla ve středu státním úředníkům v celé zemi, že státy nemají zákonnou pravomoc odmítnout přijetí syrských uprchlíků, informovala agentura AP.

Toto napomenutí z Bílého domu přišlo uprostřed rostoucích sporů kvůli plánu přijmout syrské uprchlíky, které vzrostly poté, co byl objeven syrský pas u těla jednoho útočníka teroristických útoků v Paříži.

Nejméně 24 států na začátku týdne oznámilo, že zablokují program o přesídlení syrských přistěhovalců na jejich území, navzdory toho, že Bílý dům tento uprchlický program usilovně brání…

Béda
26. 11. 2015 16:48

Béda napsal
To je dobrý vynález jak „růst“ To znamená, že když jsme v pr… tak je nejlepším lektvarem přijmout velkou masu lidí, kteří bezpracně sají ze státního cecíku. Němci jsou další kdo po Amerických lichvářích odhalil ekonomické perpetuum mobile.

Taky se Němcům divím, že již nechtějí přijmout všechny migranty, které v jejich zastoupení pozvala domů do Heimatu jejich Makrela. Rostli by ještě mnohem víc a nemuseli by se o ekonomický prospěch z migrace vnuceně dělit s ostatními.

Béda
26. 11. 2015 16:49

Hlavně že jsme „tykadlově“ na správné straně humanity a lidských práv: http://www.nwoo.org/2015/11/26/cesko-chce-vydat-turkum-disidenta-ktery-roznasel-pro-kurdy-letaky-pry-je-to-terorismus/

Béda
26. 11. 2015 17:12

http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-zaznamenalo-vysoku-mieru-nabozenskych-konfliktov-v-zamestnani/713613 Vo francúzskych podnikoch dochádza k stále viacerým konfliktom s moslimskými zamestnancami. Informovali o tom noviny „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Generálny sekretár odborov CFDT, Christophe Salmon z Paríža sa sťažuje: „Pripustilo sa, že istí pracovníci nezdravia ženské kolegyne podaním ruky, že pre svoje modlitby prichádzajú neskoro do práce, alebo že sa modlia v práci.“ Iní pracovníci odmietajú plniť príkazy ženských nadradených či riadiť autobus, ktorý predtým riadila žena. Salmon vyslovil túto kritiku ako reakciu na atentáty v Paríži. Jeden z atentátnikov, Samy Amimour, ktorý s dvomi komplicmi v koncertnej hale „Bataclan“ zavraždil 89 ľudí, totiž pracoval do r. 2012 ako vodič… Číst vice »

zedd
zedd
26. 11. 2015 17:57

Sio, to je zjevný limit současné formy zastupitelské demokracie. Minimálně Vám je již dlouho jasný a pak jistě víte, že jsem tím vytloukáním oken úřadu vlády nakonec myslel zasquatování sněmovny. Na druhou stranu máte pravdu, že kolektivní vinu nelze uvalit ani na na my – varující hlasy tu byly pořád, mnozí je slyšeli a pár jednalo. Abych ve spolek nebudil špatný dojem, pak jeden příklad z domácnosti: V integraci Romů tento stát exemplárně selhal. Francie a Německo jsou na obsluhu X% kulturně odlišné populace zařízené. Problém není jen v tom, že imigranti neumí česky a často ani jiný západní jazyk,… Číst vice »

Béda
26. 11. 2015 18:08

zedd napsal Sio, to je zjevný limit současné formy zastupitelské demokracie. Minimálně Vám je již dlouho jasný a pak jistě víte, že jsem tím vytloukáním oken úřadu vlády nakonec myslel zasquatování sněmovny. Na druhou stranu máte pravdu, že kolektivní vinu nelze uvalit ani na na my – varující hlasy tu byly pořád, mnozí je slyšeli a pár jednalo. Abych ve spolek nebudil špatný dojem, pak jeden příklad z domácnosti: V integraci Romů tento stát exemplárně selhal. Francie a Německo jsou na obsluhu X% kulturně odlišné populace zařízené. Problém není jen v tom, že imigranti neumí česky a často ani jiný… Číst vice »

Béda
26. 11. 2015 18:28

Ještě něco. V této formě „demokracie“ pokud si vzpomínám na začátku jakýsi „humanista a pacifista“ prodavač deště sliboval – žádné členství ve vojenských spolcích, rozpuštění NATO a poté když byl při moci schvaloval „humanitární“ války, pozýval NATO ke zřízení válečné základny protektora. Přitom při vstupu do NATO se mě jako občana nidkdo ze „zastupitelů“ na můj názor na toto nezeptal. Zrovna tak jako při zapojování se do válečných „misí“ při napadání cizích zemí mimo Evropu.

Béda
26. 11. 2015 18:33

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387587-stovky-uprchliku-se-pokusily-prorazit-pres-makedonske-hranice.html „Stovky Pákistánců, Maročanů a Alžířanů se ve čtvrtek pokusily překonat řecko-makedonské hranice. Migranti strhávali ostnatý drát a požadovali, aby se směli vydat směrem na sever do Evropy, respektive do Německa. Informovala o tom agentura Reuters…Někteří protestující migranti házeli po policii kamení, jiní padali na kolena a volali „Chceme do Německa!“.Někteří z běženců zahájili na protest hladovku, zašili si ústa a od humanitárních pracovníků nepřijímají žádnou pomoc. Na řecké straně u přechodu Idomeni/Gevgelija uvízlo až několik tisíc lidí, kteří čas od času protestují a dožadují se volného průchodu. Domů se prý už vrátit nemohou…“ (Doufám, že neopomenou poděkovat své Makrelce… Číst vice »

merlin
merlin
26. 11. 2015 18:33

sluníčkář je pojmenování ze stejného hnízda jako xenofob nebo pražská kavárna, hnízdo je prázdné, nikdo v něm není, když se kouknu dovnitř. Nahrazujeme jimi nadávky v diskuzích našim oponentům, když na ně máme zrovna pifku. Přesto si pod tím každý něco představujeme. Co se sluníčkáře týče, každý má, pokud to tak sleduju svou představu a své pojetí toho, co tam projikuje. Já si vybavím individuum projevující se odporně sentimentálně, co neustále akcentuje sluníčko, kytičky, ptáčky a krásno a mele dokola pojmy jako dobro, hrdost, slušnost a přitom se za tím vším skrývá jen nevyzrálost spojená s nekritičností, bezduchostí, bezcitností a… Číst vice »

merlin
merlin
26. 11. 2015 18:40

Jo a xenofob je někdo, kdo má patologický strach z cizího, chytá ho u toho úzkost, panické ataky a trpí poruchami spánku. není-li strach patologický ale oprávněný ale hlavně chybí-li patologické projevy, nejde o xenofoba

Béda
26. 11. 2015 18:55

merlin napsal Jo a xenofob je někdo, kdo má patologický strach z cizího, chytá ho u toho úzkost, panické ataky a trpí poruchami spánku. není-li strach patologický ale oprávněný ale hlavně chybí-li patologické projevy, nejde o xenofoba To je zajímavá úvaha. Nikdy jsem neměl patologický strach ze Slováků, ani Vietnamců či Poláků, do zahájení „demokratizace“ na Ukrajině ani z Ukrajinců žijících v ČR. Pokud jde o muslimy pociťuji velkou obavu o osud této země i budoucí generace. Mám pro to své důvody. Muslimům, kteří mi nezpůsobili nic špatného nepřeji nic špatného, přesto je zde ctíc princip předběžné opatrnosti je zde… Číst vice »

Alena
Alena
26. 11. 2015 20:07

dobrota srdce a ochota pomáhat nemá nic společného se sluníčkářem. V tom je web Ostrov Janiky trochu mimo, když směšuje osobní postoj s veřejnou demonstrací. Vždyť opravdoví dobráci se zlatým srdcem nemají zapotřebí okatě demonstrovat na Václaváku pod Okamurovci, když už mohou mít doma 10, 20 a více uprchlíků a mohou se o ně vzorně na své vlastní náklady starat. Dobrota a ochota pomáhat se ani nedají demonstrovat navenek, ale pěkně potichu, bez médií a potřeby zviditelňovat se. Praví sluníčkáři, kteří nečiní skutky, ale pouze slovně na webech, kde kárají ostatní, či na demonstracích, škodí. Tuto republiku mohou poškodit natolik,… Číst vice »

Béda
26. 11. 2015 20:39

Nebudu to komentovat, každý ať si udělá názor sám: Češi by se asi neměli tolik bát druhých lidí http://www.blisty.cz/art/80023.html …Je to prostě fóbie, kterou mnozí Češi mají, a s tím nic nenaděláme. Je to fakt. Je velmi pravděpodobné, že ji vyvolala zcela neodpovědná a záměrně nenávist vůči vnějšímu světu z komerčních důvodů vyvolávající zlovolná média, jako jsou zejména Parlamentní listy, avšak důležité je, že tyto bulvární, manipulující sdělovací prostředky odhalily v české veřejnosti velký xenofobní potenciál – uvědomily si, že většina Čechů je si nejistá ve své totožnosti, a tak bude komerčně nesmírně výhodné je děsit údajným zahraničním nebezpečím a… Číst vice »

Bety
Bety
26. 11. 2015 21:14

Bédo, díky vašim odkazům jsem se po velmi dlouhé době podívala na Blisty a ejhle: Podle pana Čulíka ti zlí Rusové vybombardovali turecký HUMANITÁRNÍ konvoj a nevinnou vesnici, ze které PRÝ pocházeli ti, co zabili ruského pilota. Navíc prý ruský systém protivzdušné obrany ohrožuje vojenské základny pomalu v půlce Středomoří.
Tedy je to rusofob jak vyšitý a tím pádem také xenofob Ia kvality a přitom se stydí za xenofobní Čechy. Hezké.

Sasin
Sasin
26. 11. 2015 21:27

Bédo, musíte pochopit, že dobře bude až demogratičtí fašisti a jejich děti, sluníčka, budou poraženi. Co to má znamenat bude společnou otázkou. Porážka má totiž více významů. Fašista je ten, který žije proti lidem a volí si k tomu darebáky s mocí. Pro ně fungují jako sval, který ubije čímkoli jim otravné normální lidi. Dnes především podváděním, lží a pomluvami, které používají jako spouštěče. To nejpodlejší podvraťácké chování, za které by každej spratek dostal po hubě a celá ulice by to schvalovala, používají oficiálně v mezinárodním rozměru jako zbraň hromadného ničení. Není potřebné chodit pro radu daleko a spojovat to… Číst vice »

Sasin
Sasin
27. 11. 2015 0:03

Takže ještě jednou na brobrou moč Fašista, fáša, je jedinec, který organizovaně vykořisťuje ostatní. Je několik úrovní. Tu nejvyšší mezinárodní fašisticko korporátní organizaci teď vynechávám. Začnu od začátku na obecní úrovni. Začíná to ve spolcích, stranách, zas tupytelstvech a vládách. To všechno jsou fašistické organizace, které násilím a za KON y, které si proti zbytku lidstva odhlasovali, kořistí za úplatu a v zájmu svých vybraných existencí na zdrojích a statcích, které jim nepatří. Fašista malého formátu, chodí každý den do „práce“ a dělá na své pány za úplatu nebo dělá „svobodně“ na daně (většina si bere dluh, což je hodnota… Číst vice »

Gatta
Gatta
27. 11. 2015 12:36

merlin napsal

Jo a xenofob je někdo, kdo má patologický strach z cizího, chytá ho u toho úzkost, panické ataky a trpí poruchami spánku. není-li strach patologický ale oprávněný ale hlavně chybí-li patologické projevy, nejde o xenofoba

Re merlin – oba příspěvky – děkuji za přínosný profesionální popis těchto dvou psychických stavů.