Kdo organizuje invazi uprchlíků do Evropy? Profesionálové z USA!

Za celým skandálním projektem pomoci nelegální imigraci stojí prosionistická, prokapitalistická a protiislámská nadace.

Ayn Rand Institute je americká nadace, která v současné době verbuje přes své webové stránky ZDE převaděče a pomocníky v Německu a Rakousku. Projděte si stránky a zjistíte, že se jedná o velmi profesionálně a draze zaplacenou kampaň, která neuvěřitelně pokrytecky apeluje především na „lidskost“ a „soucit Evropanů“.

Velká část těchto převáděných osob jsou muslimové a Arabové, což je přinejmenším velmi podivné, protože Ayn Rand Institution nikdy sympatie k Arabům nechovala. Kdo zná dílo dámy, jejíž jméno nadace nosí, ví, že se jednalo o velmi vášnivou příznivkyni Izraele, rozenou jako „Alissa Sinowjevna Rosenbaumová“ která považovala Araby za primitivní divochy nenávidějící Izrael. Ayn Randová byla jednou z hlavních ideologů americké radikální pravice, která zastávala a nadále zastává názor, že je „potřeba uvolnit cestu hrdinům kapitalismu“. Pasovala se na filosofku velikosti Aristotela a k obrazu o tom, kým byla a jaké názory zastávala, by postačil název jednoho jejího díla: „Obrana proti společnosti lupičů. Chudým brát a bohatým dávat“. No není to zvláštní, že právě její jméno nese nadace, která pomáhá nyní organizovat rozklad bohaté Evropy chudými uprchlíky především z muslimských zemí?

Doména z USA

Více informací a údaje o doméně stránek najdete ZDE  nebo ZDE (do vyhledávače zadejte „www.fluchthelfer.in/“).

Vzhledem k tomu, že, jak se zdá, za celým projektem pomoci nelegální imigraci stojí prosionistická, prokapitalistická a protiislámská nadace, není divu, že podobné stránky jako „Fluchthelfer.in“ nebyly vytvořeny pro nábor pomocníků pro nelegální imigraci na mexické hranici. Cíle těchto „pomocníků „Fluchthelferz“ z USA jsou zcela jiné než pomoc bližnímu svému.

Odpovědnost neponese zřejmě nikdo

Požadujme, aby politici vznesli protestní nótu vůči USA, protože iniciativa „Pomocník utečenců“ nabádá k trestnému činu. V Německu a Rakousku byla již podána řada trestních oznámení a Rakušané požadují pro převaděče a „pomocníky“ vysoké tresty. Více např. ZDE . O samotné Ayn Randové se dozvíte více ZDE nebo třeba ZDE . Příznačné je, že na těchto stránkách zaštiťujících se filozofií Ayn Randové jsou imigrace a její pomahači například v článku Imigrace jako zbraň proti západní kultuře tvrdě kritizováni. Proizraelská lobby dštící síru a oheň na vše levicové, muslimské a islámské zároveň podporuje imigraci muslimů do Evropy.

Nejsme obětí kolosální mystifikace i v jiných případech?

Nebylo by divu, kdyby většina mediálních výstupů tzv. „Islámského státu“ měla stejný původ. Všechna ta hrůzná videa (nebo jejich velká část) jsou možná vyrobena v Kalifornii nebo na jiných klidných místech „svobodného světa“. Žijeme již dnes ve virtuálním světě tvořeném médii. Světě, který nikdy neexistoval a který neexistuje. Naši domnělí nepřátelé jsou jen produktem scénáře z nějaké obdoby Hollywoodu. Svět se ocitá uvnitř reality show, směsi skutečnosti a prostoduchého „filmového“ scénáře. Není tedy divu, že si další zdroje všímají generování falešných identit propagátorů nelegální imigrace ZDE a ZDE . Buď je tedy spolu s námi obětí i sám americký „Ayn Rand Institute“ nebo je naopak tvůrcem mystifikace, za kterou by se nemusel stydět ani Jára Cimrman. Jen postrádá jeho vtip.

Každý si však může udělat názor sám. Jen chybí možnosti ověřování informací. Prostě nemáme všichni tolik času a prostředků jako nejbohatší lobby naší Země.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 750 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
20. 8. 2015 18:17

https://www.youtube.com/watch?v=21ygNvDSOPg

Разведопрос: Николай Стариков про цветные революции

peter.
20. 8. 2015 19:06

Jasné,že je to koordinovaná akcia.Inak by to páni v Bruseli zastavili už v zárodku.Stačilo trvať na dodržiavaní zákona o nepriepustnosti schengenských hraníc a zastavovať „moreplavcov“už pobrežných vodách Afriky a Malej Ázie.
Nikto ich nezastavuje do dnes.Vie niekto,čo má byť výsledkom a cieľom tejto zhovädilosti?

Dana
Dana
20. 8. 2015 19:40

Jestli nenahakovali nackove Ayn Rand Institute, pak se tam vsichni zblaznili, protoze takove chovani jde absolutne proti jejich idealum.
At tak ci tak, je to nevladni instituce, takze si anti-ami mohou stezovat na lamparne.

Pro mnohe zastance bezbrehe imigrace by to ale mohl byt jeden z duvodu, varovani, proc byt k imigrantum obezretelny…

peter.
20. 8. 2015 20:34

Afrika sa jednoducho do Európy nezmestí
http://www.nadhlad.com/obraz/afrika-sa-europy-nezmesti

Irena
21. 8. 2015 4:58

http://rusvesna.su/news/1440087445

Na oficiálním brífinku Basurin oznámil, že se DLR dostal do rukou plán útoku ukrajinské armády.

Sio
Sio
21. 8. 2015 6:15

Dana napsal Jestli nenahakovali nackove Ayn Rand Institute,pak se tam vsichni zblaznili,protozetakove chovani jde absolutne proti jejich idealum. At tak ci tak,je to nevladni instituce, takze sianti-ami mohou stezovat na lamparne. Pro mnohezastance bezbrehe imigraceby to ale mohl byt jeden zduvodu,varovani,proc byt k imigrantumobezretelny… Máte docela pravdu, nevládka a nejspíše i neziskovka. Obvykle za takovými organizacemi nestojí jen peníze jedné ženy. Možná tam i prosáknou peníze amerických daňových poplatníků a tato nevládka má nějaké ty úkoly od vlády, možná ne. Není to podstatné. Vláda i kongres USA jsou jen kongresem marionetek řízeným nadnárodními diskrétními elitami. DVTŘ jim říká Globální Prediktor… Číst vice »

peter.
21. 8. 2015 6:37

Jak typické! Hlavne,že nahnal do vojny a na smrť tisícky ľudí,pre ktorých Ukrajina JE ich „historickým domovom“ !!!
http://wertyzreport.com/clanek/jacenuk-ukrajina-neni-mym-historickym-domovem

Sio
Sio
21. 8. 2015 9:33

Irena napsal

https://www.youtube.com/watch?v=21ygNvDSOPg

Разведопрос: Николай Стариков про цветные революции

Špica, zajímavé myšlenky. Třeba, co by měl udělat člověk, který chce pomoci své zemi? Sednout denně na 45 minut k internetu a hájit ji v informační válce před placenými trolly.

jogín
jogín
21. 8. 2015 9:47

Zásadní informace, kterou zná každý.
Úspěch imigrace vede k větší imigraci.

mm
mm
21. 8. 2015 10:03

peter. napsal Jasné,že je to koordinovaná akcia.Inak by to páni v Bruseli zastavili už v zárodku.Stačilo trvať na dodržiavaní zákona o nepriepustnosti schengenských hraníc a zastavovať „moreplavcov“už pobrežných vodách Afriky a Malej Ázie. Nikto ich nezastavuje do dnes.Vie niekto,čo má byť výsledkom a cieľom tejto zhovädilosti? ovšem stěží Ann Ryanovou a nevládkou s jejím jménem, pokud tedy třeba neprovozuje Fort Bragg. Všimněte si souhry, i velení těch v bílém- migrantů. Policajti to schytali také, navíc, rozkaz nesplnili, protože tři stovky migrantů prošly, jak píší dnešní makedonské Vesti. Ty borce- migranty- ten střet baví. Každému je jasné, že bez pasu a… Číst vice »

Sio
Sio
21. 8. 2015 10:28

Dával jsem tu dvakrát bez jakékoli odezvy odkaz z BL (jeden z deseti, co se dá přečíst bez rizika zBLití), který odpovídá na otázku, proč je pro některé vrstvy obyvatel imigrace výhodná. Zkusím to najít ještě jednou.

Sio
Sio
21. 8. 2015 10:29
mm
mm
21. 8. 2015 10:46

nepochybuji, že je to pravda, sio, jen se mi nějak nezdá, že ti lidé na videu by cílili do Anglie, aby mohli sto dvacet hodin týdně, jak píše autorka, honit kuřata po farmě. Navíc, autorka nepíše o muslimech, leč Brazilcích, Polácích, Litevcích a Čínanech…Štáb makedonské armády predikoval, že tlak na hranice bude až čtyři tisíce osob denně, a pak odhalil, že tzv. uprchlíci z Afghánistánu jsou ve skutečnosti Pákistánci. To si pamatujme. Kdo myslí, že vojáci jsou blbci, budiž. Makedonie má také dost veteránů z válek, a nemyslím, že by byla bez informací.

mm
mm
21. 8. 2015 10:48

Takovej klasickej veterán, byt mrtvej, je Alexandr Makedonský :-“

peter.
21. 8. 2015 10:54

Sio napsal

http://blisty.cz/art/78555.html

Sio :
Nikto nereagoval preto,že ten článok je jednoznačný a polemizovať o ňom sa veľmi nedá.A niet ani veľa toho,čo by sa k nemu dalo dodať.Snáď len toľko,že tí opotrebovaní otroci ktorých nahrádzajú noví,ostávajú v krajine ,čo veľmi neprospieva ani pôvodným obyvateľom,ani tamojšiemu sociálnemu systému.Už niekoľko týždňov sa tu spomína nástup „korporátneho fašizmu“v prípade,že sa začneme búriť,báť alebo protestovať.Ako vidno,tak ten fašizmus naozaj nastupuje,ale z celkom inej strany.

mm
mm
21. 8. 2015 11:29

jo, peter má pravdu. http://www.dailymotion.com/video/x32gl0s_grece-lesbos-nouvelle-porte-d-entree-vers-l-europe-pour-les-migrants_news tady máte video z nice matin. Franc. deník, co nesmí psát o situaci doma, tak píše o Lesbu. Pobřeží člunů, aneb za hnusnou pláží na řecký ostrov. Řecká turistika, tot otázka…

peter.
21. 8. 2015 11:52

No ! A aby toho všetkého ešte nebolo dosť,tak sa pridal aj tento kokot
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/365194-severokorejsky-vodca-nariadil-plnu-bojovu-pripravenost/

fajt
fajt
21. 8. 2015 12:06

peter. napsal

No ! A aby toho všetkého ešte nebolo dosť,tak sa pridal aj tento kokot
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/365194-severokorejsky-vodca-nariadil-plnu-bojovu-pripravenost/

a možná je to všechno jinak ( media ví v podstatě taky hovno ), možná největší svinstvo na korejských hranicích dělají amíci a synek Kim Ir-sena jenom ostřeji reaguje ( jeho otec více sbíral informace o západních vůdcích a kapitálových vlastnících světa a uměl je i hezky použít, někdy je trefný, či pikantní poznatek více než jaderná puma ). ..)

Jan Kristek
Jan Kristek
21. 8. 2015 12:16

peter. napsal

No ! A aby toho všetkého ešte nebolo dosť,tak sa pridal aj tento kokot
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/365194-severokorejsky-vodca-nariadil-plnu-bojovu-pripravenost/

Co jsem četl, tak jihokorejci mají v demilitarizovaném pásmu silné repráky, a jimi do Severní Koreje vyřvávají nějaké nesmysly. Severokorejci jim střelili na tyto repráky, tedy do demilitarizovaného pásma, a jihokorejci odpověděli střelbou už na severokorejské území. Tak kdo koho provokuje?

ducatista
ducatista
21. 8. 2015 12:23

Mimo téma článku, ale nedá mi to, když máme ten 21. srpen. Svou polívčičku si tentokrát přihřívá p. Milan Štěch, předseda Senátu a jeden z pohlavárů Strany růže: „Někomu se může zdát, že je to vzdálená minulost, která s dneškem nesouvisí. To je ale omyl. Klidné časy jsou pryč. Situace v Evropě je jiná než před dvaceti lety. Rusko se opět odhodlalo k invazi a obsadilo Krym.“ Když pominu, že srovnávat invazi v roce 68 s Krymem 2014 je stupidita, tak o to kouzelněji tato slova zaznívají od někoho, kdo vlezl v sedmdesátých letech do strany a Poučení z krizového… Číst vice »

peter.
21. 8. 2015 12:24

Jan Kristek napsal
Co jsem četl, tak jihokorejci mají v demilitarizovaném pásmu silné repráky, a jimi do Severní Koreje vyřvávají nějaké nesmysly. Severokorejci jim střelili na tyto repráky, tedy do demilitarizovaného pásma, a jihokorejci odpověděli střelbou už na severokorejské území. Tak kdo koho provokuje?

Však áno!Ale tento na fotke má jadrové zbrane a veľa by so za to nedal,že je schopný ich aj použiť.

mm
mm
21. 8. 2015 13:06

no, zcela náhodou jsem onehdá klikl na podmínky vstupu do ROC, a chtějí dva otisky, celní a devizové prohlášení, pak jakýsi evidence sheet z paluby letadla a vízum, a ještě si vás skenují. Ty dva otisky z každé ruky jeden mne dostaly. Soul mne neuvidí

peter.
21. 8. 2015 13:40

Jan Kristek napsal
Tak kdo koho provokuje?

J.Kristek:
Overil som sito a provokatérom je Južná Kórea.Ospravedlňujem sa.Podľa vzhľadu sa človek posudzovať nemá.Je to ale poriadne nebezpečné!

Sio
Sio
21. 8. 2015 14:10

peter. napsal
Sio :
Nikto nereagoval preto,že ten článok je jednoznačný a polemizovať o ňom sa veľmi nedá.A niet ani veľa toho,čo by sa k nemu dalo dodať.Snáď len toľko,že tí opotrebovaní otroci ktorých nahrádzajú noví,ostávajú v krajine ,čo veľmi neprospieva ani pôvodným obyvateľom,ani tamojšiemu sociálnemu systému.Už niekoľko týždňov sa tu spomína nástup „korporátneho fašizmu“v prípade,že sa začneme búriť,báť alebo protestovať.Ako vidno,tak ten fašizmus naozaj nastupuje,ale z celkom inej strany.

Dneska někteří udělají z černého bílé za hubičku. :-o Pokud stíháte v ruštině mrkněte na toho Starikova, co tu dala Irena, stojí to za to, i když na hoďku.
https://www.youtube.com/watch?v=21ygNvDSOPg

bergpora
bergpora
21. 8. 2015 15:40

„Obvykle za takovými organizacemi nestojí jen peníze jedné ženy. Možná tam i prosáknou peníze amerických daňových poplatníků a tato nevládka má nějaké ty úkoly od vlády“

Opravdu radost pozorovat mistni diskutery, kteri vedi, o cem hovori. :-)

Bety
Bety
21. 8. 2015 16:56

Dana napsala, že jelikož imigraci organizují nevládky, mohou si anti-ami stěžovat leda tak na lampárně.
A právě o to jde. Všechny “ nevládní“organizace je třeba zakázat a vykopat ze země, protože se přes ně protlačuje všechno, co by oficiálně nešlo. Protestovat proti nějaké náně můžeme do aleluja a Shapiro si bude jen mnout spokojeně ruce.
Ještě to má tu výhodu, že přece tyto humanitární občanské instituce jsou vnímány jako charita a každý, kdo je začne kritizovat může být obratem označen za nelidu.

peter.
21. 8. 2015 17:17

Sio napsal Starikova, co tu dala Irena, Sio: Každá vláda musí mať autoritu u národa.Ak ju nemá,(ako tá Gorbačovova),rozpadáva sa.Táto myšlienka ma zaujala najviac,lebo názory na ostatné témy uvedené vo videu v podstate ladia s našimi názormi.napr.pašovaný tovar,alebo tovar neznámeho pôvodu,nevybavený zákonom stanovenými certifikátmi sa ničí všade v civilizovanom svete,zvlášť ak sa jedná o potraviny.Nech sa už o tzv.komunistickej vláde u nás hovorilo a hovorí čokoľvek,jedno musí každý súdne premýšľajúci človek uznať.Vláda komunistov mala autoritu u národa.Či už tú dobrovoľnú(z presvedčenia),alebo z donútenia,ale mala.Vlády po r.1989 autoritu u národa nemajú.Nesmú ju mať!Oni ani nemajú postavené žiadne časové horizonty pre postupné… Číst vice »

peter.
21. 8. 2015 17:41

Názory na prístup slovenského premiéra na prijímanie imigrantov na Slovensko sú na západe prijímané vo verejnosti s pochopením a priazňou,na rozdiel od bruselských úradníkov a tzv.“slniečkárov“.
Niekoľko názorov uverejnených v The Washington Post :
http://www.konzervativnyvyber.sk/dag-danis-slovensko-na-zapade-chvalia-za-to-ze-odmietame-moslimov/11452/

Dana
Dana
21. 8. 2015 17:57

Sio, zareaguji na Blisty, ackoliv se to Spojenych Statu netyka primo. Clanek je podle mne pseudo-socanske knuceni, ktere je navic hodne snobske a domyslive. Zminka o spianave a ponizujici praci je nestoudna, protoze zadna prace neni odsouzenihodna, natoz ponizujici, uz ze sve podstaty. Prace je nedilnou soucasti lidske existence. Mimo dusevni a intelektualni prace je jina prace, fysicka, ta, ktera je nemene dulezita. Tedy nejen kecat u pocitace, ale opravdu makat, casto za krutych podminek. Ano, ta manualni prace je malo placena. Ovsem, v zapadnich civilisovanych statech existuje minimalni mzda, ze ktere se da jakz takz vyjit. Vsechna nepopularni a… Číst vice »

peter.
21. 8. 2015 18:20

Na Slovensku musia najneskôr 5.3.2016 prebehnúť voľby do slovenského parlamentu.Už sa teším na to,ako jednotlivé politické strany uchopia v predvolebnej kampani tému „imigranti“.To zas bude výbuch pokrytectva,ľúbivého populizmu a farizejstva.

abx
abx
21. 8. 2015 18:40

Dana napsal Zminka o spianave a ponizujici praci je nestoudna, protoze zadna prace neni odsouzenihodna, natoz ponizujici, uz ze sve podstaty. robit na kapitalistu a este k tomu zbohatlickeho americkeho spada podla mna do kategorie ponizujucej prace. nieco ine je robit na svojom, alebo na niecom friendly a nieco ine robit na nenazraneho oligarchu, ktorych je v dnesnom svete vacsina snad s vynimkou Svedska a Japonska, kde este prezivaju tradicne formy poctivej zasluhovosti v zbohatnuti. samozrejme, ked clovek nema moralku, bude drhnut dlazku aj u Paris Hilton, lebo peniaze koniec koncov nesmrdia, lebo keby ano, dollar by to polozilo hned… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 8. 2015 18:50

Když tak čtu všechny ty články o „imigrantech“ – rozumy politiků, moudrosti politilogů, rozbory bezpečnostních analytiků, citové výlevy vědců, umělců a jiných elit … tak je to vlastně jako vždy.
Podstata problému je dávno všem jasná a jen se mlátí 100x přemlácenán sláma.
Co chybí je vize co s tím a hlavně aspoň nějaký ČIN !!!

To vyhlášení „bezletové zóny“ nad Lybií, to nám šlo nesrovnatelně rychleji.

Sasin
Sasin
21. 8. 2015 21:30

To je přece jasný. Všichni uprchlíci rozbili prasátka a odcestovali za svým snem a spletli si světadíl. Muheeeee

Sasin
Sasin
21. 8. 2015 21:42

Gatta Aby si udržela harpagondechajcká pracka moc nad normálníma lidma, odvezla jim průmysl do Číny. Čína nigdy nebude schopná dlouhodobě plnit harpagondechajcké regály, páč je to schizoidní paradigma nevýhry. A ty kukačky s nataženýma papírama k proplacení za své oumysly na našem území, co žijí pro cizí cíle a myšlenky, dokázali jen svůj úkol dotáhnout do konce přesně tak jak se očekává. Jsou to prostě kukačky, ty serou na normální lidi a nejvíc na místní, ze kterých nemístně žijí a kterým nemístně kvákají pod vokny. Ale i vo ty vokna jednou přindou, jestli ty kukačky nezalijou jednou pro vždy do… Číst vice »

Sio
Sio
21. 8. 2015 23:07

peter. napsal Sio: Každá vláda musí mať autoritu u národa.Ak ju nemá,(ako tá Gorbačovova),rozpadáva sa.Táto myšlienka ma zaujala najviac,lebo názory na ostatné témy uvedené vo videu v podstate ladia s našimi názormi.napr.pašovaný tovar,alebo tovar neznámeho pôvodu,nevybavený zákonom stanovenými certifikátmi sa ničí všade v civilizovanom svete,zvlášť ak sa jedná o potraviny.Nech sa už o tzv.komunistickej vláde u nás hovorilo a hovorí čokoľvek,jedno musí každý súdne premýšľajúci človek uznať.Vláda komunistov mala autoritu u národa.Či už tú dobrovoľnú(z presvedčenia),alebo z donútenia,ale mala.Vlády po r.1989 autoritu u národa nemajú.Nesmú ju mať!Oni ani nemajú postavené žiadne časové horizonty pre postupné zlepšovanie stavu našich ekonomík a… Číst vice »

Sio
Sio
21. 8. 2015 23:21

Dana napsal Sio,zareaguji na Blisty, ackoliv se toSpojenych Statu netyka primo. Clanek je podle mnepseudo-socanske knuceni, ktere je navic hodne snobske a domyslive.Zminka o spianave a ponizujici praci je nestoudna,protoze zadna prace neni odsouzenihodna,natoz ponizujici,uz ze sve podstaty.Prace je nedilnou soucasti lidske existence.Mimo dusevni a intelektualni prace jejina prace,fysicka, ta, ktera je nemene dulezita.Tedy nejenkecat u pocitace,ale opravdu makat,casto za krutych podminek.Ano,ta manualniprace je malo placena.Ovsem,v zapadnich civilisovanych statech existuje minimalni mzda,ze ktere se da jakz takz vyjit.Vsechna nepopularni a spatne placena zamestnani si berou jen ti,kteri opravdu musi,nebo jako odrazny mustek pri novenm zacatku. .V mem pripade jsen drhla… Číst vice »

peter.
22. 8. 2015 7:40

Sio napsal
Ano, vláda musí mít autoritu, Starikov to konstatoval správně.

Sio:
Fígeľ je v tom,že v súčasnom systéme zvanom „demokracia“vláda nemôže mať autoritu.Vyplýva to z volebného systému,ktorý je u nás zavedený.Vláda má totiž vždy opozíciu,ktorá nikdy nebude súhlasiť s vládnym programom,vždy bude vládu kritizovať a znevažovať čím spoľahlivo zabezpečí,že tá časť občanov ktorá stojí na strane opozície jednoducho autoritu vlády uznávať nebude.Všimol ste si s akou nevôľou reaguje Brusel na to,keď v niektorom štáte vyhrá nejaká strana vo voľbách s výrazným náskokom pred opozíciou?(Maďarsko,Slovensko)

lomikel
lomikel
22. 8. 2015 7:48

zdejsi demokracie je neoliberalni koncept sluzci k recyklaci elit a jejich periodicke legitimizaci. to je to velke plus proti jinym systemu vlady. a pokud mate pod palcem vetsinou politickych stran v zemi muze vam byt ukradene kro zrovna vladne – byl legitimizovan ve volbach, staci ze z teto pozice realizuje zadanou agendu.

fajt
fajt
22. 8. 2015 7:52

Sio napsal
Socík měl spíše problémy zaplatit kvalifikovanou práci inteligence.

a možná se tak nějak v socíku podvědomě cítilo, že inteligence velmi tíhne k diferenciaci ( hlavně majetkové) společnosti, která se nakonec stává velmi asociální . ..)