Kdo se v českém levicovém tisku zlobí na zrcadlo

O (ne)noblese, (ne)demokratičnosti, (ne)nestrannosti a (ne)úctě k názorům starších v některých českých levicových médiích.

Korektní noblesa

Česká internetová periodika Britské listy a Deník Referendum opakovaně kritizují různá média za „politickou nekorektnost“ či za „šíření rasismu“. Samy se však podle proklamovaných standardů neřídí. Například když se přiklánějí k názoru, že za „katastrofický scénář pro Evropu“ (způsobený podle nich odchodem Británie z Evropské unie) můžou starší lidé (1, 2).

Už jednou poukazoval první ze spoluautorů tohoto textu na stránkách Kulturních novin na neempatičnost a nedemokratičnost této logiky (3). Jak krize v Evropě pokračuje, styl šéfredaktora Britských listů Jana Čulíka se zostřuje. Ještě před dvěma lety se v titulku svého článku po spršce sprostot nehodných oficiálních médií, která se snesla na čerstvý hrob normalizátora Vasila Biľaka, ptal: „Biľak byl bezpochyby vlastizrádce, neví však pražská kavárna, co je noblesa?“ (4) Dnes se do této společnosti zařazuje sám, když je pro něj každý, kdo neuznává jeho pohled na svět, „nula“, která „šíří pitomosti“, „nesmysly“ a „neuvěřitelné zabedněnosti“.

Celý článek najdete v Kulturních novinách

Stanův komentář: Je dobře, že si i někdo jiný než OM a e-republika (např. zde a zde) všímá, kam až to dopracovaly Britské listy a Deník Referendum. Z Britských listů poté, co přijaly „levě-alternativního“ redaktora Karla Dolejšího, postupně odešla většina autorů, jejichž články stálo za to číst. Stal se z nich dle mého názoru standardní protiruský sračkomet, zcela neodlišitelný od mainstreamu. Deník Referendum neprodělal tak velký obrat, ale poté, co jej začala financovat ČSSD, se stal její nekritickou názorovou platformou, včetně propagace oficiální zahraniční vládní politiky. Také podpora bizarního spojenectví TOP09, ČSSD, ODS a KSČM ve věci reorganizace policie zdůvodněná tím, že redakce nesnáší Babiše, nemá s objektivním hodnocením situace nic společného. A to, jakým způsobem se autoři Deníku Referendum ad hominem navážejí do Jana Kellera (zde, zde, zde a zde) a Petra Uhla (viz citovaný článek v Kulturních novinách) jen proto, že si dovolili mít jiné názory na uprchlickou krizi a Rusko, je vyloženě nechutné.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
m.petr
m.petr
2. 8. 2016 7:15

u Blicích listů stačí přečíst titulky,pak jde o ztrátu času.Z novin je nejpravdivější Právo a ten druhý výtisk KSČM,nevím jak se jmenuje.Idnes je cenzura,mám s tím osobní zkušenosti.Mých posledních pět blogů bylo cenzurováno.

Martin (už bez taky m)
2. 8. 2016 8:32

Celý Markův a Tomášův článek na Kulturních novinách stojí za pozornost. Na pouhých několika příkladech dokazuje, kam se BL a DR posunuly, a čí hlásnou troubou se staly… Ke KD snad jen tolik, že tento dnes již zcela nesoudný člověk s fanatickým protiruským viděním světa napadá skutečné osobnosti mj. právě proto, že se nestal ani náhodou skutečnou osobností on sám. Těší mne, že jsem v životě mohl jak Jana Kellera, tak Petra Uhla nebo V. Cílka vícekráte potkat, a strávit v jejich společnosti určitý čas. Velmi si všech tří jmenovaných vážím, a ač vždy nemusím souhlasit úplně se vším co… Číst vice »

Admirál
Admirál
2. 8. 2016 10:43

On existuje, snad mimo Haló novin nějaký levicový tisk?

Nerevar
Nerevar
2. 8. 2016 16:14

Admirál napsal
On existuje, snad mimo Haló novin nějaký levicový tisk?

Haló noviny jsou levicové?

petr jihlava
petr jihlava
2. 8. 2016 20:31

Články Marka Řezanky(Britský listy,Deník Referendum)mi mluvily z duše. MŘ inspiroval velký teoretik přímé demokracie a humanistický filosof zesnulý Milan Valach.I on patřil mezi moje oblíbené autory. V BL a DR rovněž publikoval.Po smrti MV se MŘ názorově sblížil se signatářkou Charty 77 a spisovatelkou Lenkou Procházkovou. Ta měla nedorozumění se šéfredaktorem BL Janem Čulíkem ohledně komentátora Martina Hekrdly.MK publikuje na levicových webech AltPress a A2larm. MŘ se tehdy rozhodl následovat postoj LP a přestali oba do BL přispívat.Redakce BL vyjádření LP a MŘ bez problému a v celém znění zveřejnila. MŘ ještě nějaký čas otiskoval články v Literárních novinách.Potom jsem… Číst vice »

QQ
QQ
3. 8. 2016 7:45

Dovoluji si se vší úctou poopravit autora a tím, že Dolejší není redaktorem BL, ale jejich š é f redaktorem. Domnívám se, že v době, když Blisty dosahovaly „nákladu“ (rozumněj čtennosti) řádově v desítkách tisíc, bylo panu Čulíkovi nejspíše během jedné z jeho cest do ČR „domluveno“ a zároveň přislíbeno ohledně dotací, nebotˇblisty nejsou páně Čulíkovic základním kariérním kamenem a tak pod Čulíkovým jménem převzal zcela náplň blistů v roli již zmíňované a též již zmiňovaný Karel Dolejší = novodobý politruk v rouše šéfredaktorském. Jelikož i Zvědavec se blížil před pár lety ve své čtennosti k pro „společnost“ nebezpečným 10… Číst vice »

TomATom
TomATom
3. 8. 2016 9:37

QQ napsal údajně vydavatel Zvědavce poskytuje IP adresy přispěvatelů na vyžádání státní bezpečnosti Tak zde si musím přihrát svou polívčičku. Žádné „údajně“. Poskytuje. V roce 2012 jsem byl mezi prvními třemi udanými. Zde je oficiální žádost o poskynutí údajů – http://sousedky.wz.cz/zadost.jpg Ačkoliv Stwora, jako občan Kanady nemusel na žádost reagovat, byl opak pravdou. Zde je záznam z mého výslechu – http://sousedky.wz.cz/protokol01.jpg – http://sousedky.wz.cz/protokol02.jpg Možná by se mi při velkém úsilí podařilo najít i video záznam z výslechu, který jsem tajně pořizoval. Vlastně jsem to video sám dosud ani nikdy neviděl :-) Legrační na tom je to, že se to stalo… Číst vice »

hudryper
hudryper
3. 8. 2016 10:36

TomATom napsal tzv. alternativní hnutí, opozice a podobně jsou prolezlá agenty. A bylo by s podivem,když jen práskači a slaboši přežijí,kdyby tomu bylo na českém webu jinak. Spolupráce s represivními aparáty ve funkci vějičky je stará od dob,kdy takové aparáty vznikly. Vzpomínka na „roli bretschneidera“ v podání Filipovského v Osudech dobrého vojáka Švejka je ovšem na hony vzdálená od současných forem fízlování,přičemž jeho rozsah je nesrovnatelný s čímkoliv,co naší době předcházelo. V této souvislosti si dovoluji upozornit na sofistikovaný postup některých webů,na nichž se dovídáme cca 95% vcelku pravdivých a ne vždy snadno dostupných informací,které jsou nenápadně promořovány účelovými nepravdami… Číst vice »

Alena
Alena
3. 8. 2016 10:57

hudryper napsal
jejich další kolportaci na netu,přičemž se snaží budit dojem chudých a altruistických vydavatelů,
kteří snad,snad už zítra budou muset zavřít krám,pokud jim čtenáři nepošlou příspěvky. Přitom
ale nikdy k tomu nedojde,protože se vždy najdou prachy,které to „vyřeší“. A odkud asi jsou, co
myslíte ? Vysloveně podotýkám,že zde nemám na mysli zvedavce pana Stwary.

máte na mysli aeronet. Snaha o manipulaci je všude

Pocono
Pocono
3. 8. 2016 12:13

Já jen nechápu, kdo přišel na to, že Britské listy jsou levicové periodikum.

Pocono
Pocono
3. 8. 2016 12:15

Nerevar napsal
Haló noviny jsou levicové?

Bývávalo.
http://www.halonoviny.cz/articles/view/43935651 – obhajoba neziskovek na základě srovnání Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) je dost silné kafe

Irena
3. 8. 2016 12:33

Pocono napsal Bývávalo. http://www.halonoviny.cz/articles/view/43935651 – obhajoba neziskovek na základě srovnání Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) je dost silné kafe Haló noviny zajímalo, proč právě americká agentura USAID, jež má v podtitulu svého názvu uvedeno »Od amerického lidu«, provádí hodnocení neziskovek v zemích, které jsou od USA geograficky vzdáleny. Má to prý historické konotace, kdy po listopadu 1989 Spojené státy zafinancovaly řadu neziskovek, které v té době u nás vznikaly. »A USA si sledují neziskový sektor v zemích, kde jej podpořily,« odpověděl na otázku našeho listu Šedivý. V 90. letech podle něho putovala finanční podpora do čs. a českých neziskovek… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
3. 8. 2016 13:35

Pane šéfredaktore OM,seznam jmen autorů,kteří na Britských listech už nepublikují je zavádějící.Je potřeba si položit otázku,jaké důvody toho jsou ? Museli bychom to brát případ od případu. BL své ideové a kulturně-politické zaměření za dobu dvaceti let své existence rozhodně nezměnily. Daniel Veselý ve svém článku (Proč už bych nikdy nepublikoval na Parlamentních listech) na BL dodává:Mnozí vyčítají šéfredaktorovi Britských listů jeho selektivitu při publikaci autorů a článků nebo jim vadí jednostranné protiputinovské postoje redaktora Karla Dolejšího, nicméně na stránkách Britských listů se čtenář nesetká ani s náznakem rasismu a xenofobie nebo s cílenými hoaxy. Je jasné, že BL nemohou… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
3. 8. 2016 14:50

O BL někteří psávali že jsou levicové proto, že svého času (cca nejméně 3 r. zpět) se tam dalo najít řada článků levicového zaměření, či napsaných levicově smýšlejícími autory. J. Čulík tehdy psával, že marně hledá autentické pravicové autory kteří mají co říci. I když si můžeme pochopitelně klást otázku, jak a co dnes je či není levicové… Udavači jsou nepochybně všude, a snad jen život každého z píšících či komentujících sám může doložit jsou či nejsou-li placeni… Tady se výrazně přitvrdilo i v případě ČTV, kdy třeba již natočené a slíbené pořady nebývají odvysílány, neb popisovaná osoba je či… Číst vice »

Alena
Alena
3. 8. 2016 15:12

Martin (už bez taky m) napsal
O BL někteří psávali že jsou levicové proto, že svého času (cca nejméně 3 r. zpět) se tam dalo najít řada článků levicového zaměření, či napsaných levicově smýšlejícími autory. J. Čulík tehdy psával, že marně hledá autentické pravicové autory kteří mají co říci.

pane Martine, pojem levicové- pravicové dnes na politické scéně- dle mého , zaniká. To dělení je umělé, v době, kdy vymírá národ

Amenre
Amenre
3. 8. 2016 17:21

Zvědavec potřebuje měsíčně 30.000 Kč. Články stojí měsíčně cca 15.000 Kč ( můj odhad ) a jsou převážně přeložené z RT.com a Fondsk.ru. Zbylých 15. 000 Kč je za provoz.
K ceně za překlad by se mohly vyjádřit paní Zajoch a Irena, kteří překládají ze stejných zdrojů.
Ovšem cena za provoz mi přijde docela přemrštěná.

petr jihlava
petr jihlava
4. 8. 2016 6:56

Vážený pane šéfredaktore,tentokrát už naposledy.Nebuďte pokrytec. Proč nezveřejníte čtenářům a veřejnosti financování vašeho webu ? Nikdo vás Britský listy či Deník Referendum číst taky nenutí. Podle vaší teorie- konspirační a dezinformační weby spolu s pravicovým bulvárem a nejasným vlastnictvím považujete za seriózní zpravodajské a publicistické weby,protože lidé(čtenáři) je doslova ,,žerou“ a tam je potřeba hledat pravdu.Máte zajímavé teorie a představy.Neuvažujete raději o tom-pracovat jako redaktor v Blesku ? Nevím,co jste děla a čím se živil Vy za reálsocialismu ? Na to abych se já zkompromitoval minulým režimem jsem byl mimo jiné příliš mladý. To se možná o vás a vašem… Číst vice »

fajt
4. 8. 2016 7:20

https://www.youtube.com/watch?v=-CSmFk3VR-k – mládí vpřed :-) jihlavoidní jsou všude. ..)

peter.
4. 8. 2016 7:51

Nebude ten Jihlava nakoniec sám Čulík?

hudryper
hudryper
4. 8. 2016 7:51

petr jihlava napsal
Vážený pane šéfredaktore,tentokrát už naposledy.Nebuďte pokrytec.
Proč nezveřejníte čtenářům a veřejnosti financování vašeho webu ?

Tak tohle by už Stane mohlo stačit,nemyslíš ?

Irena
4. 8. 2016 8:09

Stan napsal
Je to jen takové bolševické myšlení

To by mě zajímalo, jak takové bolševické myšlení vypadá. Možná by se konečně měl přestat zneužívat tento pojem bolševik, bolševický v souvislostech, v jakých nám ho neustále podstrkují Anglosasové a v jakých se ho u nás mnozí vděčně chopili? Proč ne trockistické myšlení, proč ne eserovské myšlení, proč ne republikánské myšlení, proč ne bruselské myšlení… Protože to bolševici po velkém úsilí vyhráli a něco dokázali?

Irena
4. 8. 2016 8:34

Госдеп отказался отвечать на вопрос RT о поддержке боевиков, совершивших химатаку в Сирии
http://mediarepost.ru/news/31825-gosdep-otkazalsya-otvechat-na-vopros-rt-o-podderzhke-boevikov-sovershivshih-himataku-v-sirii.html

Ještě že neběžel upřesnit si ty věci do kanceláře jako Psaki. A proč taky? On dobře ví, že podobné věci se vždy „právě vyšetřují“ a není tudíž možné na ně „předčasně“ reagovat.

Někde jsem viděla, že jakýsi palestinský specnaz na ten případ s tím chlapcem již zareagoval a na žádné vyšetřování kupodivu nepočkal.

Aleš
Aleš
4. 8. 2016 9:36

Kolaboranti jako petr jihlava by se měli přesvědčit na vlastní bulvy a kůži, jak Kreml financuje jeho domnělé agenty píšící na om. Je to všechno naopak, jako správný ochránce demokracie by měl tedy přijet na Dobřečov a v první linii chránit občany naší vlasti před mafiemi, které se měli dobře jak před převratem, tak za ODSáků a různých rozpočtově zodpovědných šíbrů až dodnes. Ať se zeptá Varla Podlejšího, kam až došel se svojí selektivitou zveřejňování… Nemusí mít strach, dříve nebo později svoje nohsledy, až použije, strčí do koše. To je jediná eko-logická zásada, kterou se tací gauneři při fušování do… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
4. 8. 2016 15:38

Irena napsal
To by mě zajímalo, jak takové bolševické myšlení vypadá. Možná by se konečně měl přestat zneužívat tento pojem bolševik, bolševický v souvislostech, v jakých nám ho neustále podstrkují Anglosasové a v jakých se ho u nás mnozí vděčně chopili? Proč ne trockistické myšlení, proč ne eserovské myšlení, proč ne republikánské myšlení, proč ne bruselské myšlení… Protože to bolševici po velkém úsilí vyhráli a něco dokázali?

Trefa do černého, Ireno! Já bych do vašeho přehledu doplnil ještě pravdoláskařské myšlení, protože tohle myšlení, co se netolerance, arogance a namyšlenosti týká, vyniká vysoko nad všemi vámi zmíněnými.

Sio
Sio
4. 8. 2016 18:23

Stan napsal Se zveřejněním financování nemám problém, udělám to už brzy, pravděpodobně při oslavě 10 milionů přečtení. Nechte mi, prosím, ještě chvíli času na přepočítání všech rublů, co se mi hromadí na půdě. Pravdu je třeba poctivě hledat všude a přitom dobře vědět, že jí nelze vlastnit. O práci v Blesku neuvažuji, jsem spokojen se svou prací, za reálsocialismu jsem se živil jako agronom JZD, na moji obhajobu před všemi novodobými kádrováky uvádím, že jsem socialismus budoval pouze jeden rok a poté jsem dalších 27 let (se dvěma krátkými pobyty na pracáku) poctivě budoval kapitalismus. To, čemu říkáte oslava státně-socialistické… Číst vice »

peter.
4. 8. 2016 18:43

Sio napsal
No, když ten komunistický režim nezažil, tak o něm nic validního neví. A když neví, jakou váhu mohou mít jeho tvrzení?

Nevie! Vie iba to,čo mu natrieskali do hlavy ponovembroví propagandisti.Ani mne nechcú veriť dnešní mladniaci,keď im porozprávam,ako sa do 89 roku žilo v ČSSR.
A 26 rokov po oslobodení už boli u nás na východe vybudované VSŽ,ktoré zamestnávali cca 20 tisíc ľudí.Neveria…a tak si vždy poviem „čo hlúpeho po rozume,keď ho nemá“ a idem na pivko.

petr jihlava
petr jihlava
4. 8. 2016 19:10

Obskurnost internetové diskuze webů jako OM a Nová republika. Pokud někdo napíše jiný názor než zastávají tvůrci webu,je ihned onálepkován za trolla,pravdoláskaře ,agenta neziskovek,čulíkovce atp. Padesátá léta a rétorika prokurátora Urválka skutečně jak vyšitá. Místo demokratické diskuze přichází demagogie, nadávky,hysterie,emoce, nenávist a podpásové argumenty.Jenom kvůli tomu,že si někdo dovolil na dané téma zastávat jiný názor a má snahu věcně diskutovat. Otázka zní :Umíme pracovat s informacemi(Rozpoznat dezinformace a hoaxy) a nakolik podléháme stereotypům,předsudkům a mýtům? Jsme opravdu líní přemýšlet a dělá nám problém kriticky myslet ? Lidi hodnotím podle charakteru a konzistentnosti postojů na společnost a hodnoty ke kterým se… Číst vice »

hudryper
hudryper
4. 8. 2016 21:10

petr jihlava napsal
Včera publikovali do BL,DR,dnes do nějakého konspiračního či krajně pravicového webu,zítra třeba do Babišových novin.
Neustále se vyvíjí. Stále o sobě prohlašují,že jdou ,,proti proudu“ a jak se v tom umí dobře orientovat.To stejné platí o jejich členství v pol.stranách či hnutí,které od dob normalizace různě střídají,nebo aktivisticky podporují(KSČ,ČSSD,SPO,Klíčové hnutí Táni Fischerové)

Blábol skutečnými argumenty zaskočeného trolla.Nejspíš ho jeho exkolegové,o nichž zde píše,
poslali někam a on se tu na OM zachytil jak hoví.ko košile,prostě je to jen taková přisírka. Nemá
cenu se něčím podobným zabývat,natož zdržovat.

QQ
QQ
5. 8. 2016 4:44

Nekrmte trolla, aneb opakování = matka moudrosti: “ Pokud se hádáš s blbcem déle jak půl minuty, pak už se hádají blbci dva.“
A vůbec, proč je tak těžké hádat se s blbcem, aneb Dunning Krugerův efekt… http://www.winnersbook.cz/dunning-krugeruv-efekt-proc-je-tak-tezke-hadat-se-s-blbcem/

Sio
Sio
5. 8. 2016 5:05

peter. napsal Nevie! Vie iba to,čo mu natrieskali do hlavy ponovembroví propagandisti.Ani mne nechcú veriť dnešní mladniaci,keď im porozprávam,ako sa do 89 roku žilo v ČSSR. A 26 rokov po oslobodení už boli u nás na východe vybudované VSŽ,ktoré zamestnávali cca 20 tisíc ľudí.Neveria…a tak si vždy poviem „čo hlúpeho po rozume,keď ho nemá“ a idem na pivko. Nu což. Škola života je nemine. Některé hned, jiné, až tu nebudeme. I ten rozum naberou. Ono člověk kolikrát začne přemýšlet, až ho problém zabolí. Češi mají pár výstižných přísloví, například: Komu není rady, tomu není pomoci. Chytrému napověz, hloupého kopni. Komu… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 8. 2016 6:20

QQ napsal Nekrmte trolla, aneb opakování = matka moudrosti: “ Pokud se hádáš s blbcem déle jak půl minuty, pak už se hádají blbci dva.“ A vůbec, proč je tak těžké hádat se s blbcem, aneb Dunning Krugerův efekt…http://www.winnersbook.cz/dunning-krugeruv-efekt-proc-je-tak-tezke-hadat-se-s-blbcem/ Moc dobrá poučka a dobrý odkaz. Tohle by se mělo učit už na prvním stupni základky. Tedy pár poznámek: Ono je to ale logické – je to zase o té základní schopnosti přežít – být blbý a ještě si to pokorně sebemrskačsky připouštět – tak se člověk může jít leda někam tiše utopit. Tedy kombinace jasně „neslučitelná se životem “ :-)… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
5. 8. 2016 7:29

Pane ing. Blaho,já na rozdíl od vás nestřídám politické organizace a přesvědčení jak ponožky.To není kádrování,ale fakt na který nejste schopen odpovědět.Je to pochopitelně jinak vaše věc. Máme právo se mýlit a přehodnotit svá rozhodnutí.Každý nemůže být hrdina.Tomu rozumím.Nezlobte se na mě,ale ve vašem případě se jedná o názorové veletoče.Od neostalinistický a normalizační KSČ začít psát po roce 1989 do Deníku Referendum,který má blízko k idealistický části ČSSD a skončit psaním článku na ultrapravicovým webu -Vlastenecké noviny a mezitím si ještě odskočit podporovat slovy vašich čtenářů pravdoláskařku Táňu Fischerovou(Klíčové hnutí) v přímé volbě prezidenta je silná káva. Nebo v tom… Číst vice »

PPK
PPK
5. 8. 2016 7:33

Gatta napsal Věřit znamená o věci nepochybovat, tedy o ní ani nepřemýšlet mimo vymezené dogma a již předem slepě odmítat jakoukoli pochybnost. Ano, každá dogmatická víra je jednoduchou a proto i snadno pochopitelnou odpovědí na často velmi složitá témata a z nich vyplývající složité otázky. Je to svým způsobem nejen společenská, ale přímo lékařská diagnóza IQ a EQ dotyčných jedinců. Přesněji řečeno – diagnóza určitého sociálního autismu. Diagnóza věčného zmatku v hlavě, který uklidní jen pevná víra postižených v něco, i kdyby to jejich „něco“ – bylo v realitě života naprostý nesmysl nebo dokonce amorální fenomén. Asi to bude pravda,… Číst vice »

PPK
PPK
5. 8. 2016 7:50

Nu a jak vidím z posledního příspěvku nicku „petr jihlava“, tak vskutku petr je hlava nejen sociálně autisticky tězce nemocná, ale je to i hlava plná zákeřně ubohé zloby.

Gatta
Gatta
5. 8. 2016 7:53

Re PPK Je zajímavé, že to postihuje i lidi VŠ vzdělané, vysoce inteligentní a ve svém praktickém životě úspěšné. Tedy při svém pohledu z hlediska principu „zachování schopnosti a předpokladů organizmu přežít“ to vidím jako sebezáchovnou reakci na jakousi mozkovou nedostatečnost zvládnout nejistotu okolního světa a vlastního života v něm. Ano – někoho pro jeho postižení litovat je správný výchozí postoj, ale to neznamená, že si od něj nechám dělat na hlavu a že nemůže taky chyti nějakou zaslouženou po hubě. PS U postižení diagnostikovanou „mánií“ má také postižený skvělý pocit – a jeho okolí je z něj na přášky… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 8. 2016 7:54

PPK napsal

Nu a jak vidím z posledního příspěvku nicku „petr jihlava“, tak vskutku petr je hlava nejen sociálně autisticky tězce nemocná, ale je to i hlava plná zákeřně ubohé zloby.

Nemohu posoudit – já ho nečtu.

PPK
PPK
5. 8. 2016 8:55

Gatta napsal Je zajímavé, že to postihuje i lidi VŠ vzdělané, vysoce inteligentní a ve svém praktickém životě úspěšné. Tedy při svém pohledu z hlediska principu „zachování schopnosti a předpokladů organizmu přežít“ to vidím jako sebezáchovnou reakci na jakousi mozkovou nedostatečnost zvládnout nejistotu okolního světa a vlastního života v něm. Ano – někoho pro jeho postižení litovat je správný výchozí postoj, ale to neznamená, že si od něj nechám dělat na hlavu a že nemůže taky chyti nějakou zaslouženou po hubě. PS U postižení diagnostikovanou „mánií“ má také postižený skvělý pocit – a jeho okolí je z něj na přášky… Číst vice »

zajoch
5. 8. 2016 9:10

Amenre napsal Zvědavec potřebuje měsíčně 30.000 Kč.Články stojí měsíčně cca 15.000 Kč ( můj odhad ) a jsou převážně přeložené z RT.com a Fondsk.ru. Zbylých 15. 000 Kč je za provoz. K ceně za překlad by se mohly vyjádřit paní Zajoch a Irena, kteří překládají ze stejných zdrojů. Ovšem cena za provoz mi přijde docela přemrštěná. Nevím jestli jsem si správně vyložila vaši poznámku Amenre, že bychom se mohly s Irenou vyjádřit k ceně za překlady. Mluvím zde jen za sebe a vyjádřit se nemohu, protože žádný honorář za překlady nedostávám a ani jsem nikdy nepřemýšlela o tom, co by… Číst vice »

peter.
5. 8. 2016 9:12

PPK
Keď sme už pri tom autizme,tak ponúkam k prečítaniu článok,ktorý stojí za to si prečítať.Tým nechcem naznačiť,že môj odkaz má niečo spoločné s p.P.J.Božechráň! V článku sa totiž píše o súvise autizmu s genialitou a p.P.J. genialitou rozhodne neoplýva.
http://www.zemavek.sk/articles/view/syndrom-silicon-valley

peter.
5. 8. 2016 9:50

zajoch napsal
Jsem si vědoma toho, že moc nezmůžu a možná je moje práce úplně zbytečná, ale dělám alespoň to co dokáži.

p.zajoch:
Myslím,že nie som sám,kto si prácu vašu aj prácu p.Ireny váži.Osobne budem veľmi rád,ak v nej budete pokračovať.Tu naozaj nejde o peniaze.Prajem vám všetko dobré.

Gatta
Gatta
5. 8. 2016 9:52

Re PPK – vidíme to, když ne stejně, tak určitě velmi podobně. Už jen jednu poznámku: On člověk nemá v životě na ničem lpět. Na ničem. Karmické učení praví, že pokud si nedovedeme svůj život představit život bez toho či onoho, tak nás taková situace nebo ztráta určitě velmi bolestně potká a přinutí si zvyknout na život v jiném, dříve nepředstavitelném uspořádání. A ono to funguje – ne z důvodu záhrobní metafyziky, ale z důvodu psychických postojů a uvažování člověka – prostě při jeho „zhroucení jistot“ se mu hroutí vše, zatímco pro jiného je stejný děj jen běžný životní problém.… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 8. 2016 10:01

PS – PPK + zajoch

A čím to své snažení měřit? – „Jediným znamením je Tvoje čest.“

https://www.youtube.com/watch?v=ZpGSi09CYdQ

Sio
Sio
5. 8. 2016 11:05

Je čas toho blba zabanovat.

bbb
bbb
5. 8. 2016 13:12

TomATom napsal údajně vydavatel Zvědavce poskytuje IP adresy přispěvatelů na vyžádání státní bezpečnosti Tak zde si musím přihrát svou polívčičku. Žádné „údajně“. Poskytuje. V roce 2012 jsem byl mezi prvními Pisatelé s malou či nenápadnou aktivitou si dávají pozor, aby případně obhájili to, co píšou. I kdyby autorství vyšlo najevo. Jistě se to značce TomATom v úřadě podařilo. Jsou lidé různě aktivní, ti s velkou aktivitou či hloubkou opovážlivých názorů by se mohli vyjádřit, zda se běžně vyjadřují tak, že by je za to mohl náš stát potrestat. V posledních dnech Český rozhlas opakoval, že lidem, co plánovali teroristický útok… Číst vice »