Krausova besídka zvláštní školy

 

Ivo Mathé se také rozhodl kopnout si do Zemana (zde).

Mathé naznačil, že spor mezi Havlem a Zemanem se tehdy týkal názoru na bombardování Srbska jednotkami NATO, neboli že spor proběhl v roce 1999. O koho konkrétně šlo, říct nechtěl.

Z kontextu ale vyplývá, že mohlo jít o vyznamenání pro tehdejšího generálního tajemníka NATO Javiera Solanu.

Zásadní spor mezi Havlem a Zemanovou vládou tehdy byl o to, zda NATO, jehož jsme byli v době leteckých úderů na Jugoslávii (v březnu-červnu 1999) členy teprve pár dnů, mělo, či nemělo právo zaútočit na srbské cíle. Tamní režim Slobodana Miloševiče v tu dobu vedl brutální boj proti etnickým Albáncům, kteří žádali osamostatnění Kosova.

„Argument Miloše Zemana byl tehdy směšný. On byl milovník Srbů,“ uvedl včera Mathé.

Další body pro Zemana. O jeho postoji jsem nevěděla, velmi mě to potěšilo.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
29. 10. 2016 19:36

Janika:
Dúfam,že sa nenahneváte,ak sem dám odkaz na jeden už skoro dva roky starý článok z vášho webu.Podľa mňa je vhodné práve teraz pripomenúť si ho.
https://janica9.wordpress.com/2014/11/17/karel-kryl-o-milosi-zemanovi-a-idiotech-mezi-nami/

mm
mm
29. 10. 2016 20:34

Dny neklidu by třeba pan Bartoška s panem Havlíkem mohli trávit rozbíjením svých prasátek, protože sekera po panu Herci a spol byla u KB 350 milionů plus 23 let růstu příslušenství (zástava Domu u Černé matky Boží a paláce U Hybernů). Pravda, rokem 1994 to smázl státní rozpočet ČR na návrh lidoveckých ministrů kultury (Tigrid, Kabát). Jinak by pan Bartoška možná dlužil čtvrtinu z miliardy……za Českou lotynku.

racek
racek
29. 10. 2016 22:58

Tak jsem se koukal 28mého na program televize a ejhle, Slováci dávají Anton Špelec, ostrostřelec. Měl jsem samozřejmě záchvat smíchu. Dajli li tu medaili či nedajli …

idiotronic
30. 10. 2016 1:10

Když se dívám na ty tváře na hromadné fotografii, vybavil se mi text:

Vyval keksy, nalej rum
Otvíráme novej dům
Otvíráme stánek vlastních radovánek
zvaných Obludárium , obludárium

Ten dům oblud třicet let
stavěli jsme v akci Z
Sami mezi svými, tuze ošklivými
Stavěli jsme hrad svým snům – Obludárium
(celý text na http://www.michalhoracek.cz)

zedd
zedd
30. 10. 2016 3:05

Ten skřehot je ohlušující. Jak žáby u rybníka, všechny najednou a všechny to samé.
V poledne přijede máma, čistá to duše:
„Tak vidíš! Je třeba Zabít Zemana.“

zedd
zedd
30. 10. 2016 3:21

No a pan Horáček. Z rozhovoru s B. Telecí, jak se myšlenkově změnil od roku 89 (2010): „Já jsem úplně jiný člověk, než jsem byl 17. listopadu 1989 odpoledne. Tehdy jsem byl frustrovaný, nešťastný, nemohl jsem studovat, co jsem chtěl, nemohl jsem psát, co jsem chtěl, nemohl jsem žít, jak jsem chtěl. Bylo mi 38 let a můj nejkrásnější a nejproduktivnější věk míjel. Dneska jsem velice šťastný a od listopadu 1989 počítám nový kalendář svého života. Mohl jsem vystudovat náročnou školu, přečíst si, co jsem chtěl, viděl jsem svět, moje děti rostou ve svobodném světě. Já jsem nadšený.“ Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kocab-a-horacek-po-20-letech-klaus-si-zaslouzi-ctyri-minus-pkn-/domaci.aspx?c=A091111_115342_domaci_lpo… Číst vice »

fajt
30. 10. 2016 7:40

http://politikus.ru/articles/85906-citaty-stalina-o-kotoryh-vy-ne-znali.html

je neskutečné, jak snadno a rychle zdejší komunisti předali svou moc kapitalistické svoloči ( to je historická zkušennost s partaji, která byla na politickém poli ošklivým eufemismem ), dnešní neofašističtí kolaboranti budou používat všechny prostředky k tomu, aby jejich parazitní způsob života byl zachován a to klidně i bojem do posledního čecha. ..)

peter.
30. 10. 2016 8:17

fajt napsal
dnešní neofašističtí kolaboranti budou používat všechny prostředky k tomu, aby jejich parazitní způsob života byl zachován a to klidně i bojem do posledního čecha. ..)

Odstavec : „O budúcnosti Ruska“.Predpoveď Stalina sa v plnej miere naplnila.

fajt
30. 10. 2016 8:42

peter. napsal
Odstavec : „O budúcnosti Ruska“.Predpoveď Stalina sa v plnej miere naplnila.

místo boje o záchranu demokracie, která nikdy nikde nefungovala a je pouze zbraní jedněch proto druhým, tedy zase ošklivé náboženství, které jde každému ošklivě po duši, bychom měli už konečně umravnit jejich nositelé a jejich nenažraný klér, a to jakýmkoliv způsobem. ..)

Starý doktor
30. 10. 2016 10:24

fajt napsal http://politikus.ru/articles/85906-citaty-stalina-o-kotoryh-vy-ne-znali.html je neskutečné, jak snadno a rychle zdejší komunisti předali svou moc kapitalistické svoloči ( to je historická zkušennost s partaji, která byla na politickém poli ošklivým eufemismem ), dnešní neofašističtí kolaboranti budou používat všechny prostředky k tomu, aby jejich parazitní způsob života byl zachován a to klidně i bojem do posledního čecha. ..) Zajímavé ekonomické aspekty předání moci v SSSR (a také z obecného hlediska i u nás) vysvětluje níže uvedený dokument- doporučuji. Ukazuje mimo zajímavou část (možná i hlavní) schématu vzniku přerodu stranické oligarchie ( časti věrchušky) na oligarchii současnou. Především ukazuje cesty jak došlo k… Číst vice »

fajt
30. 10. 2016 10:32

Starý doktor napsal
Starý doktor

já jsem se k současnému Rusku, Putinovi a jeho oligarchům vyjádřil dostatečně, mechanismus přerodu ruských komunistů v liberály a jejich neúcta k dědictví svých předků je taky zarážející. ..)

peter.
30. 10. 2016 11:34

Asad fúúúj!!!Zase si použil chemické zbrane!Do Haagu s tebou!Obesiť!Odstrániť!A Putina spolu s tebou tiež!
https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/924255/tierroristy_primienili_khimichieskoie_oruzhiie_v_siriiskom_alieppo_iest_zhiertvy

karpi
karpi
30. 10. 2016 11:41

Kurva kurvě řiť neurvě… : Obrana demokrazie v akci..: https://www.youtube.com/watch?v=sNDJk8esRhM Co však nám tento záznam sděluje závažnějšího, podle mě: Nejvíce co je český člověk ochoten obětovat, je pět minut zdvižené ruky s mobilem. NIKDO mu nepomohl, ačkoli o to na zemi opakovaně prosil.. A to je obrazná odpověď, v barvách, na tu zpropadenou otázku, co je s českou levicí a proč se řítíme tam kam se řítíme. Stačilo si lehnout vedle něj, a obejmout se s ním. Není třeba se hned tahat s policajtama. Kdo z členů české „diskuzní levice“ by se k tomu na místě odvážil? A kdo ne,… Číst vice »

Janika
Janika
30. 10. 2016 13:15

peter. napsal Janika: Dúfam,že sa nenahneváte,ak sem dám odkaz na jeden už skoro dva roky starý článok z vášho webu.Podľa mňa je vhodné práve teraz pripomenúť si ho. https://janica9.wordpress.com/2014/11/17/karel-kryl-o-milosi-zemanovi-a-idiotech-mezi-nami/ Velmi jste mě potěšil, Peter, že si to pamatujete a že jste to našel :-). Ano, Kryl to poněkud neučesaně vystihl, ty počátky zášti k Miloši Zemanovi. Jistý druh lidí se pak chová jako smečka psů, ve které se všichni vrhnou na jednoho, když je podnět. Chovatelé to znají. Můj známý říká, že psi jsou k*rvy :-). No a někteří lidé to mají přesně naopak – když se všichni vrhnou na… Číst vice »

ducatista
ducatista
30. 10. 2016 14:24

Podle Chovance za demonstraci na Staromáku může Ovčáček:-)))
Čili nikoli lidovci a PK naplánovaná a dobře medializovaná kauza Brady, ale mladej mluvčáček.
Věděl jsem, že šéf vnitra výraznou inteligencí neoplývá, ale že je až takový degen, to tedy ne. Jó, pane vachmajstr, voni jsou hlava…
http://zpravy.idnes.cz/chovanec-k-vyrokum-ovcacka-staromestske-namesti-f6t-/domaci.aspx?c=A161030_113221_domaci_fer

ducatista
ducatista
30. 10. 2016 14:48

Neklid (nedělní chvilka poezie – z mé vlastní tvorby) LOL
A v matičce Praze zas kráčí nám dějiny,
přiznám se – nevím, snad nejsem jediný.
A na Starém náměstí, byl jeden pán,
valchu a forbesa prý dávno už hrál.
A jméno jeho neslo se davy,
já však křičím, ten pán je nahý!
Raději zvuk ztišil jsem –
Ó jaký božský klid, nikde více ryku.
Otvírám koňak svůj a píšu –
polibte mi prdel, Bartoško a Dicku!

orinoko
30. 10. 2016 16:10

Njn, jsem nějak mimo. Tuhle bandu jsem nějak přehlédl. Docela rad bych si popovidal se soudruhem Rumlem. Když jsem s nim hovořil naposledy na čímsi pohřbu, tak byl znechucen mírou kolaborace v rámci Charty 77. Když ho dneska vidim, tak bych se nejraději poblil, ale ono to není jako s přemírou alkoholu. Bohužel. Když jsem kdesi kdysi mluvil s myLENKOU Prochazkovou, tak nade mnou zasla. Ty respektujes Zantovskeho? Vždyť to byl agent STB. Jsem rad, ze jsem poznal docela dost lidi z tzv. disentu. A jsem rad, ze to mužu ríkat naprosto otevřené. A jsem rad ze čas oddělil svine… Číst vice »

fajt
30. 10. 2016 16:22

https://www.youtube.com/watch?v=wAZrxT30axY -už jsem ho párkráte viděl a musím říci, že rétor pro dav a televizi je v těchto časech schopný :)

orinoko
30. 10. 2016 16:33

Věřte neverte, já osobně mám viru v CESKE VOJAKY. S armádou je to horší. A aby toho nebylo malo, tak i Honzik SCH…. už koná povinné u!itby. Nijn, nejen ANALyzou je člověk živ. Také pochlebovani patří k výživě.
Když se na ty ksichty podívam, tak je mi jasné, ze za bolsevika požívali zvláštních výhod.
Stali jste někdy tváří v tvar Zantovskemu? Anebo těm šíleným pytlum Bary herecky?
Mimochodem … ta s Veskrnou projebala nemalou část komnat Hradu.
A tenhle mravně totálně dojebany mravní cirkus nás hodlá kadrovat.

hudryper
hudryper
30. 10. 2016 18:33

orinoko napsal
A aby toho nebylo malo, tak i Honzik SCH…. už koná povinné u!itby. Nijn, nejen ANALyzou je člověk živ. Také pochlebovani patří k výživě.

Ahoj orinoko, mohl bys přidat odkaz ? Třeba jen na mou adresu. Díky předem.

iri
iri
30. 10. 2016 18:40

No prostě jedná se o hvězdnou pěchotu podobnou jak v pořadu Česko hledá superstár. Nemají nadhled , jsou přízemní, mají slabou inteligenci omezenou chtivostí mamonu a slávy. Je možná pro nás dobře , že se ukázaly, aspoň víme kdo je kdo i z reakcí na dění. Debilní plivání na prezidenta jim jde a názory a potřeby země je nezajímají.

orinoko
30. 10. 2016 18:54

Čau, hochu, nejsem si úplně jist… četl jsem věc už nevím kde, ale onen konkrétní Honzík je myslim na Česká pozice. Prostě sprosté adoruje vesKRNU.

orinoko
30. 10. 2016 19:02

Jj, Ceská pozice. Ale jinde jsem NATO četl zdrcujici kritiku.

hudryper
hudryper
30. 10. 2016 19:47

A kdes četl tu kritiku si nevzpomeneš ? Na aktuální ceskapozice není od něj nic. V každém případě zdravím na Vysočinu a přeji hladké přežití listopadových dní.

peter.
30. 10. 2016 20:45

Janika napsal No a někteří lidé to mají přesně naopak – když se všichni vrhnou na jednoho, jsou instinktivně, celým svým založením na jeho straně. Z principu. Janika: O takých ľuďoch,ktorí sa hoc aj inštinktívne postavia na stranu toho,komu je ubližované som už stratil tiež ilúzie.Lebo čo má ten komu ubližujú z toho, že sa určitý počet ľudí aj postaví na jeho stranu,ak mu nikto nepomôže a ostane iba pri podpore v internetových diskusiách?Je to podobné „bystander efektu“.Niekoho bijú,zhromaždia sa ľudia,niektorí aj pokričia ale nezasiahne nikto.Len sa prizerajú a pohoršene krútia hlavami.Držia sa toho známeho . „nebabri ho.no,nebude smrdieť“.To niekedy… Číst vice »

Sio
Sio
30. 10. 2016 20:49

Hmm, nerad bych s něco špatného domýšlel na nesprávného člověka. Jan Schneider?

peter.
30. 10. 2016 21:18

peter. napsal Nech začnú iný a ja sa podľa vývoja okolností buď pridám,…..alebo aj nie. Ak chce niekto zorganizovať skutočne veľkú demoštráciu ako napríklad“Stydím se za svého prezidenta“,tak na to musí mať aj poriadny balík peňazí a pripravených(vyškolených)organizátorov.(napr.tie červené karty ktoré sa objavili v rukách demonštrantov boli všetky rovnaké,alebo transparenty,heslá a pripravená klaka).No a musí to mať aj politické krytie.Spontánne demonštrácie väčšieho rozsahu sa už nevyskytujú.Teda ak by mala vzniknúť demonštrácia typu „som hrdý na svojho prezidenta“,tak by musela mať tiež nejaké finančné,organizačné a politické zabezpečenie.USA ani Soroš by to určite nezafinancovali,mimovládky stoja proti Zemanovi a na českej politickej scéne… Číst vice »

Gatta
Gatta
31. 10. 2016 9:59

Tahle kulturní Besídka byla o hodně povedenější, než ta Krausova:

https://www.youtube.com/watch?v=_TZDIIK-XFM