RPG 75 v Sýrii

 

Mohl by nám, občanům, herec Martin Stropnický, momentálně dosazený do role ministra obrany, něco vysvětlit?

RPG 75 je protitankový, jednorázově použitelný reaktivní granát ráže 68 mm Československé výroby. Kumulativní (průbojná) střela vypálená z RPG-75 dokáže probít pancíř do hloubky až 30 cm. (Wikipedia)

Ve službě: Česko, Slovensko, Polsko, Mexiko…

(Bojovníci Turkestanské Islámské strany)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
30. 10. 2016 9:26

„Ruská a syrská letadla už 13. den nad Aleppem nelétají. Pro srovnání mezinárodní koalice v čele s USA jen za uplynulých 24 hodin provedla devět leteckých útoků po civilních čtvrtích miliónového iráckého města Mosul. A aby bylo zcela zřejmé, jak „selektivně“ tyto jejich útoky vypadají a jak koalice dodržuje mezinárodní humanitární právo, jen poznamenám, že dva z devíti útoků po městským čtvrtím Američané provedli ze svých strategických bombardérů B-52H“, řekl Konašenkov, jehož slova cituje RIA Novosti. «Российские и сирийские самолеты уже 13-е сутки не совершают никаких полетов над городом Алеппо. Для сравнения – возглавляемая США международная коалиция за прошедшие сутки… Číst vice »

orinoko
30. 10. 2016 9:49

Njn, bude válka. Už Fajt to rikal. … Tedy ta světová.
Kdybych vzal v potaz, co všechno napsala znalkyně regionu Tereza S, tak už bylo aspoň Bartuskovo Polojasno.
Spoleham na Rusy, ze vědí, co je zapotřebí.
Je ovšem pravda, ze perské vidění regionu se naplňuje vice a vice. Což se o ruském možná az tak říci nedá.
Podtrhují současnou nezbytnost TV kraksny v byte. A maximum informačních zdrojů. Zabozrouti procházejí velmi zvláštním obdobím.

orinoko
30. 10. 2016 10:12

Jeden zvlášťni tip pro uživatele OM.
Všimněte si, jak světová po!itika zpersonifikovala. Jenom tu i onde nikoli. Protože tu i onde se ještě neví, která persona bude nositelem te plánované nákazy.
Emerika nemá NATO, aby vojensky konflikt dovedla do kýženého cíle. Jeji sovetsky komplex se stal netusenym hrobarem. Respektive, Emerika nemá odhodlaneho Hitlera. A ta syfiliticka almara jim není ani náhodou. V Emerice se schyluje k nove válce Severu proti Jihu. To nas nemusi trápit. Debilove maji v genech , ze sami sebe rozstříleli do pravěku.

M.C.
1. 11. 2016 11:32

K původnímu dotazu:
To není první nález RPG-75 v Sýrii.
Určitě by podle sériových čísel šlo dohledat, které zemi jsme je dodali. A následně s ní přerušit spolupráci v této oblasti, protože porušuje ujednání o zákazu reexportu bez našeho souhlasu. Anebo ten souhlas daná země od nás dostala?